Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34724 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 22:36 - pre 114 meseci
Citat:
Sada bi trebalo neko da se javi i objasni kako je to tako tamo gde su jake institucije.


Jake institucije gde je politika nepromenljiva bez obrzira ko je izabran? Nekako mi se čini da to veze nema sa demokratijom, već sa pozorišnom predstavom demokratije, tokom diktature.

To je nešto kao ova parada ponosa koja je održana uz vojno/policijske snage, gde je ogromnoj većini naroda silom nametnuto da mora da se slože sa "demokratskim tekovinama" koje su naređene sa zapada. Nekako mi to deluje kao teška budalaština, "demokratija" koja se većini uteruje oružjem... Liči prilično na neka dešavanja i bombardovanja po svetu gde se isto većini uvodi silom nekakvo nečije viđenje "demokratije".
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 22:39 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:
Gomila besmislica.

Cena bela zapadna civilizacija (sa izuzetkom amerike) odumire jer je homo-glupočovekus postao previše sebičan i razmažen da bi odgajao potomstvo, umesto toga odgaja kučiće i televizore. To je trend koji je zahvatio i Srbiju, kao što i mnoga ostala $ranja zahvataju Srbiju sa zapada.

Jesi ti cuo da Kinezi vise nece da prave vise od 1 deteta ?
Citat:

Zapadna civilizacija je i pored imperijalističkog širenja dominacije po svetu prinuđena i da uvozi ljude jer ih domaće razmažene lenštine ne proizvode dovoljno. To dovodi do toga da će za nekoliko generacija zapadna civlizacija jednostavno da se uruši sama od sebe i zavladaće radikalni islam ili neka druga bolesna ideologija/vera/štagod.

Pa ovim tempom za nekoliko generacija Srbije nece ni biti , a 'radikalni islam ili neka druga bolesna ideologija/vera/štagod' ce ovde zavladati pre nego na zapadu.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 23:20 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:

za nekoliko generacija zapadna civlizacija jednostavno da se uruši sama od sebe

Jel je to još jedno "otkriće" "truljenja Zapada" ?

Citat:
pisac:

fore sa stalnim spuštanjem stanovništa navođenjem negativnih pokazatelja a sakrivanjem pozitivnih

Gorimo od znatiželje da saznamo nešto više o tim "pozitivnih" ! --> Saznajte više -->

Citat:
pisac:

Gomila plitkoumnih domaćih političara

Nemoj da podcenjuješ kriminalce, ratne profitere, narko dilere...

Citat:
pisac:

Recimo kriminal je ovde manji

U kom smislu? Manje novaca ili manji broj kriminalaca? Poredjenja radi uzmi na primer da London ima 10 miliona stanovnika a Srbija 7.

Citat:
pisac:

ima (za sada) manje psihičkih bolesnika koji vrše masovne pokolje

Apsolutno ili relativno?

Citat:
pisac:

ljudi su manje opterećeni sistemom, manje kontrolisani

Uh, pa ti nisi u toku kakve sve podatke o tebi ima UDBA.

Citat:
pisac:

besne rulje koja prevrće i pali hiljade vozila da bi ispraznila svoje frustracije

Ne bih sad da se vraćam 25 godina unazad. Ali radi potpunog poredjenja, "na trulom Zapadu" recimo ne bacaju cveće na tenkove niti šalju tenkove da se obračunaju sa nelojalnim stanovništvom.

Citat:
pisac:

jedno mirnije i srećnije društvo koje više ceni porodicu a manje juri za parama

To znamo, ovde jure mačke od kontejnera da bi oteli malo smrdljive ribe za pojesti.


Ubila decu, zakopala ih u dvorištu!

Deca prijavila torturu svog oca, zbog čega im se majka ubila

Majka ubila dete, pa pokušala samoubistvo

Iglama za pletenje izbola svoju decu

Ubila svoje tek rođeno dete i dobila samo godinu dana kućnog pritvora?!

Izbacio decu pa ubio ženu i sebe

Niko nije reagovao na modrice žene koju je muž nožem ubio pred decom

Devojčica ubila svoje dete

Ubila decu zato što su ženska?

Monstrum priznao silovanje i ubistvo Ivane Podraščić (13)
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 23:55 - pre 114 meseci
Citat:
pisac:
Jake institucije gde je politika nepromenljiva bez obrzira ko je izabran? :D Nekako mi se čini da to veze nema sa demokratijom, već sa pozorišnom predstavom demokratije, tokom diktature. :D


Slažem se u potpunosti. Sve je to pozorišna predstava kojom se narod "štiti od realnosti".
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...18.11.2014. u 23:58 - pre 114 meseci
@hotchimney
Svega toga imas na tone i "s'onu stranu duge". Ali me stvarno sad mrzi da kopam po netu u potrazi za svim crnjacima od vesti kojih sam se nagledao u prethodnom periodu. Ali moram da se slozim sa njim po pitanju nivoa kriminala i opste bezbednosti u Srbiji i ostatku sveta, konkretnije ovog dela u Americi i Engleskoj posto je sa njima bilo poredjenja. Ja i dalje mogu u Beogradu da setam nocu po naselju bez nekog preteranog opterecivanja mislima o svojoj bezbednosti. Dal ce neko iskociti iz mracnog budzaka i pokusati da me opljacka, povredi i slicno. Ne znam kakva je situacija kad je recimo neko naselje u Londonu u pitanju, ili u nekom americkom gradu. Parizu, Minhenu...Ali cisto sumnjam da su ljudi tamo u povoljnijoj poziciji od mene. A ako se dobro secam postoje i neke statistike o tome koje govore meni u prilog. Ne znam, mozda sam ja samo naivan i neupucen, a ostali vise drhte kad koracaju ulicama. Mozda sam pod prevelikim uticajem Holivuda.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 00:38 - pre 114 meseci
Ja sam te linkove postavio da pokažem da Srbija ni po čemu ne zaostaje za "Zapadom".

Još samo da ih stigne u ekonomiji, pravu, zdravstvu, obrazovanju, zaposlenosti, platama, smanjenju korupcije, smanjenju nepotizma, smanjenju državnog kriminala, ...
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 01:18 - pre 114 meseci
Pa kada budes imao 80 godina kao cika Rasa Popov, drugacije ces da se osecas kada budes setao gradom, jer izgleda da postoje bande desetogodisnjaka (!) koje pljackaju i ubijaju starce po centru Beograda. Ja se osecam bezbedno, ali ja sam musko u snazi, a ne zensko, starac, dete ili onemocao.

Koliko vidim tema nije:
-koliko vam je lepo ili lose u Srbiji
-da li je USA demokratija ili monarhija dve dinastije
-da li je Rusija diktatura ili demokratija
-da li je zapad na putu ka moralnom ambisu

Vec kako se nosite sa izazovima i sr4njima koje vam servira realnost u Srbiji.

Citat:
1. Nova Prosečna potrošačka korpa za mesec septembar 2014.
godine iznosila je 67.125,58 dinara i veća je od Nove Prosečne potrošačke
korpe iz prethodnog meseca za 2,06% ili 1.056,87 dinara.
U odnosu na septembar 2013. godine Nova Prosečna potroščka korpa veća
je 2,8%.

Nova Minimalna potrošačka korpa za septembar 2014. godine iznosila je
34.973,70 dinara i veća je za 1,99% ili 682,26 dinara, u odnosu na Novu
Minimalnu potrošačku korpu iz prethodnog meseca.

2. Prosečna zarada bez poreza i doprinosa isplaćena u septembru
2014. godine u Republici Srbiji iznosila je 43.975 dinara.
U odnosu na prosečnu zaradu bez poreza i doprinosa isplaćenu u avgustu
2014. godine, nominalno je manja za 3,6% i realno je manja za 4,3%.

3. Za pokriće Nove Prosečne potrošačke korpe u septembru 2014.
godine bilo je potrebno 1,53 prosečnih zarada, a za pokriće Nove Minimalne
korpe bilo je dovoljno 0,80 prosečne zarade

mtt.gov.rs/


Ovi podaci diktiraju realnost vecine stanovnika u Srbiji, a ne teologija vlasti, zavere CIA, gej parade, east vs west, nocni zivot Bgd vs Minhen.

Radis, a nemas para da kupis osnovne potrebstine za sebe i porodicu, svaki mesec je gore, a dobar deo zaposlenih ne moze od plate da pokrije minimalne mesecne troskove, e onda utehu ne trazis u estetici srpskog humanizma, vec u rakiji od 250 dinara po litru.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 06:30 - pre 114 meseci
@7.scena

Kada u jednoj zemlji/drzavi narod radeci ne moze da se prehrani, obuce i plati komunalije onda ta drzava spada u siromasne i nema osnove takvu drzavu nazivati lepim mestom za zivot. To je karakteristicno za Africke, Centralno Azijske i neke Juzno Americke drzave. Stopa nezaposlenosti od preko 30% je takodje karakteristicna za drzave iz nabrojanih regiona.

Moze neko da prica price kako je tamo negde sve lose, ali to su price za malu decu. E sada ima nekoliko momenata koji mene odusevljavaju u tim "zlim" drzavama.

Prvo, nema polutana. To su seljaci koji zive u gradu, a drze se sela. Tacnije sigurno ih ima, ali ne mogu se zaposliti u drzavnoj sluzbi. U drzavnoj sluzbi radi proleterijat, tako da je zasegnut da mu plata bude pristojna za zivot jer nema selo da mu obezbedjuje egzistenciju, a da mu posao sluzi da bi se odmarao i da mu neko drugi plati socijalno i penziono.
Drugo, ne zive ljudi coporativno u "plemenima" i nemaju opsesiju da tri-cetiri generacije moraju ziveti u istoj kuci.
Trece, sve ima svoju cenu i svako je mora platiti, sigurno ima korupcije i kriminala, ali i taj neko to mora odraditi majstorski, nema sanse da javno krade ili prima mito i da se to tolerise i da nikada ne odgovara.
Cetvrto, sto je neko vise pozicioniran od njega se ocekuje da bude ispravniji ili bar da glumi, ali mora da pazi na svoje ponasanje. Tako da nema sanse da se desi (naj banalniji primer) da osoba X koja je oficir u policiji ili kum nekog iz policije ili iz neke partije da sebi dozvoli da pogresno parkira auto, a da ne pricamo o necem vecem. Ima svakakvih nastranosti, ali tog primitivnog, seljackog, bahatog ponasanja jednostavno nema. Mogu pederi i lezbejke ceo dan da setaju gradom, to meni ne smeta, to je njihovo pravo, ali znam da kada izadjem i odem do parkinga necu videti nijedno auto koje je zauzelo dva mesta ili me bokiralo da ne mogu izaci.

Ima jos mnogo toga dobrog, meni su ove cetiri tacke najbitnije kada ocenjujem mesto gde cu ziveti.
Normalno da ne zaboravim da napomenem. Mislim da nema netrpeljivosti kod Engleza/Amerikanaca ako si stranac (belac) za ove druge znam da ih ne podnose, samo to ne smeju javno iskazati, ali smeju javno pokazati. Pokazivanje izgleda tako sto na satanku na jedan kraj sednemo mi beli na drugi kraj su crni, u sredini su Indijci i ostali, ali svi smo prijatelji.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 08:02 - pre 114 meseci
@pisac
(morao sam malo duzi tekst da napisem. Ako bar pola razumes, dobro je)
Da, Afrika, Azija, Južna Amerika. Molim te, saberi broj ljudi na tim kontinentima, pa izračunaj koji je to procenat čovečanstva. Možeš i površine da sabereš, kako se odlučiš.

Što se tiče onog drugog, komparativne prednosti, njih ima beskrajno. Recimo kriminal je ovde manji, ima (za sada) manje psihičkih bolesnika koji vrše masovne pokolje, ljudi su manje opterećeni sistemom, manje kontrolisani, nema (za sada) besne rulje koja prevrće i pali hiljade vozila da bi ispraznila svoje frustracije koje im je nabio birokratski sistem i pritisak kapitalizma, ili gađa vatrogasna vozila iz hira, ili gura slučajne prolaznike pod voz, i tako... sve u svemu ovde je još uvek (i pored toliko pritisaka) jedno mirnije i srećnije društvo koje više ceni porodicu a manje juri za parama od te zapadne bolesti tamo. Ta bolest je pohlepa i ta bolest će progutati i uništiti celo čovečanstvo, a na zapadu se ta bolest još smatra dobrom za društvo.

Što se tiče tvojih fantazija o tome da CIA nema nikakvu moć... pa ti si na nivou osnovne škole. Naravno da CIA sama po sebi nema moć, nego je ima onaj koji kontroliše tu organizaciju. Sad ću ja da ti objasnim lepo kakva demokratija vlada u USA: Vidi ovako, znamo da za Putina kažu da je diktator i da to nije demokratija. Međutim, šta bi se desilo da sutra roknu Putina? Pa onaj novi ko bi bio izabran na njegovo mesto bi možda totalno promenio politiku, za to bi imao moć. E to je demokratija.

Međutim, šta bi se desilo da roknu Obamu? Ništa! Politika USA je zabetonirana u mračnim dubinama, Obama je tu marioneta kojom upravlja nepoznata organizacija, narod bira ono što mu se prikaže na TV-u jer nema mogućnosti da sazna za bilo šta drugo, a na TV-u se prikazuju samo krupnim korporativnim novcem sponzorisani pioni koji predstavljaju dve frakcije iste politike i iste organizacije. Ako neki od narodno "izabranih" pomisli da je jači od organizacije koja ga je podigla na to izabrano mesto, prođe kao neki Kenedi (i stariji i mlađi) koji je uobrazio da zaista nešto može radikalno da promeni svojom pozicijom. Samo u USA demokratiji može da se desi da i otac i sin u nekom trenutku budu izabrani od naroda kao predsednici nacije, pri tome je izabrani Buš mlađi očigledna budaletina teška, i da se niko ne zapita kako to može da se desi i zašto se vlast stalno vrti oko istih porodica odnosno istih krugova ljudi. I to se zove demokratija? Aha, kako da ne.



Nemam ja potrebu da se uporedjujem sa Afrikom i Juznom Amerikom, moja bi ambicija bila da budem tu negde sa Zapadno Evropskim drzavama. Ne mogu Ex-Yu republika da budu kao Engleska, ali kada bi uspele da budu kao Irska, bilo bi odlicno.

Koji kriminal je manji? Koji oblik kriminala je manji?
To sto se razni oblici kriminala ne kaznjavaju ne znaci da ih nema, vec znaci da je drustvo bolesno i razne oblike kriminala proglasava normalnim pojavama. kao sto sam vec napomenuo na drugoj temi "legalizaciju divogradnje".
Tamo su odredjeni oblici poremecaja na nekim mestima i u nekim oblicima vidljiviji iz nekoliko veoma prostih razloga. Prvo, sistem funkcionise i namece mehanizme kontrole. Sta to prakticno znaci. Pa recimo da ako neko ide na posao onda ide na posao i na tom poslu mora biti pristojan, ne sme biti pijan i ne sme za vreme radnog vremena sedeti po kafanama ili zavrsavati svoje privatne poslove. Kada dodje petak, sistem popusti, mehanizam dozvoljava dvo-dnevno opijanje, maksimalno do nedelje.
Generalno je tacno da ovde drustvo vise okrenuto porodici, ali zbog toga ima i mnogo porodicnog nasilja o kojem se ne govori. Ima narkomanije koju kriju roditelji, a tamo ga izbace iz kuce. Ovde je taj porodicni zivot i ta blizina toliko daloko otisla da su 80% predmeta u sudu bas izmedju bliskih rodjaka. To je zbog blizine valjda.
Ne znam da li sam ja na nivou osnovne skole ili si ti na nivou IQ 50, ali ako CIA nema moc, vec moc ima onaj ko je kontrolise, to znaci da CIA nema moc sama, vec je samo servis i moc ima neko drugi, ali to nije CIA.
Sam si napisao, ako i dalje nastavis da lupeatas na istu temu, pocecu da mislim da ti IQ nije ni 30. Inace svaka drzava ima svoju CIA, samo necije nisu ni za k*rac. Imali su i Rusi svoju CIJU, ali im nije radila kako treba, pa su se raspali, isto kao i mi sa nasom verzijom CIJE.
To sto se sistem vezuje za jednog coveka ne zove se demokratija vec se zove IDIOTIZAM. To je nekakav kult licnosti, koji je svuda u normalnom svetu napusten, jedino je vidljiv kod retardiranih naroda i medju africkim plemenima. Ako sve zavisi od jednog coveka, onda nema sistema, to lici na apsolutizam, diktaturu, fasizam (mozes uklopiti gde ti je volja), ali nikako nije dobro za drzavu niti za narod koji zivi u toj drzavi. Ovde je to normalno, i samo se ponavlja i ponavlja,tacnije u jednom delu Ex-Yu republika, kod Slovenaca nema takvo nesto, a napustaju ga i Hrvati.
E vidis, sada si pokazao svu svoju nezrelost.
Zamisli da si ti mali trgovac koji prodaje sladoled ili sendvice na ulici. Sada je na vlasti Obama i ti prodajes svje sendvice, imas ugovor sa opstinom i sve je uredu. Ubiju Obamu i dolazi novi Obama, tebe se to ne tice, sve sa nastavlja kao da ga nije ni bilo. Neko ce mozda i da place, ali ne bas mnogo njih. Ali tebe se to ne tice, tebi su tvoji sendvici bitni.
Scenario 2 (Rusija, Srbija).
Ubiju Putina ili ga smene, dolaze "demokrate", "oslobodioci", ponistavaju sve sto je bilo pre i grade novi svet iz pocetka. U tom postupku, neko od "demokrata" pikira tvoje mesto za koje imas uredne dozvole i ugovore, sve se to ponistava, ti jednostavno nestajes. Nemas nikakvu sigurnost. Ne mozes nista dugorocno planirati, ako zavisis od volje ili zivota jednog coveka. Sistem mora biti imun na uticaje pojedinca. Sistem je nesto, veliko, pojedinac moze biti samo deo sistema, ne sme sistem zavisiti od pojedinca. Zbog toga ce se Rusija ponovo raspasti samo kad nestane Putin, dok drzave kao USA, Engleska, Francuska ne mogu se tek tako raspasti i zbog toga imaju dugorocnih perspektiva.
Tesko ti to mozes razumeti.
Ozbiljni sistemi/drzave imaju svoje dugorocne strategije i ne zavise od jednog coveka, svako ko zadovoljava standarde moze uci u sistem i ako sledi pravila igre moze dogurati visoko. Ma ko bio, ako poremeti pravila igre ispada iz sistema, svako je zamenljiv, ali sistem se ne urusava.
Zasto se vlast vrti oko istih porodica?
Zato sto oni jedini imaju znanje i jedini su zasegnuti da sistem funkcionise, a jedini i imaju kapitala da bi mogli odlucivati. Da bi to razumeo moras se vratiti u skolu da ti neko objasni srednji vek i kako je od feudalizma polako nastajao kapitalizam i kako su se ta drustva razvijala. Kako su nastali kapitalisti, kako su nastale klase i koje su osnovne karakteristike i mehanizmi koji vladaju u tim drustvima.
Sa moje tacke gledista, a to je i praksa pokazala, siromahu i gologuzanu NE SME se dozvoljavati da se docepa vlasti.
Drugo, ako neko nije osetio kako izgleda zivot u visim drustvenim slojevima, ne sme se docepati vlasti.
Trece, ne sme se dozvoliti da neko direktno sa sela ode na vlast.
Jednostavno, mora postojati put, proces, treba vremena da se neko "islifuje", neko nikada ne uspe, ali niko nije uspeo preko noci.




[Ovu poruku je menjao 2012 dana 19.11.2014. u 09:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 08:47 - pre 114 meseci
Citat:
7.scena:
Pa kada budes imao 80 godina kao cika Rasa Popov, drugacije ces da se osecas kada budes setao gradom, jer izgleda da postoje bande desetogodisnjaka (!) koje pljackaju i ubijaju starce po centru Beograda. Ja se osecam bezbedno, ali ja sam musko u snazi, a ne zensko, starac, dete ili onemocao.


Ucestalost takvih pojava i sve vece divljastvo i beskrupuloznost koji se ispoljavaju u takvim delima je imho upravo pokazatelj da se Srbija ipak po svemu priblizava zivotnim standardima koji vladaju u "razvijenim" zemljama.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 08:52 - pre 114 meseci
Citat:
7.scena:Radis, a nemas para da kupis osnovne potrebstine za sebe i porodicu, svaki mesec je gore, a dobar deo zaposlenih ne moze od plate da pokrije minimalne mesecne troskove, e onda utehu ne trazis u estetici srpskog humanizma, vec u rakiji od 250 dinara po litru.


Ajde ne kukaj lebati. Ako nemaš para da pokrijieš mesečne troškove, onda vidi zašo su ti troškovi toliki odnosno ko se ugrađuje u njih, a ne kako da da zaradiš više i time nabijaš stres i frustracije i sebi i porodici radi pišljivih LCD televizora i drugih bezvezarija! U jednom trenutku prosvetljenja će ti možda doći da se u te "neophodne troškove" ugrađuju upravo paraziti i to i ovi domaći i oni tamo na zapadu koji skupljaju svoj porez po celom svetu.

Sem toga, pomenuta većina sveta uopšte nema ni toliko koliko mi ovde imamo, gledajući količinu automobila i prodate tehnike ovde se živi odlično, tako da ne vidim nikakav problem ni u čemu u ovoj zemlji sem u korumpiranim političarima koji slušaju naloge sa zapada. Mi nećemo nikad postati zapad, to je jasno. Možemo postati samo kolonija zapada, a bolje će nam biti tada nego sada samo zato što će tada na TV-u da kažu da nam je bolje. Ispiranje mozga na delu.

Citat:
2012: Nemam ja potrebu da se uporedjujem sa Afrikom i Juznom Amerikom, moja bi ambicija bila da budem tu negde sa Zapadno Evropskim drzavama. Ne mogu Ex-Yu republika da budu kao Engleska, ali kada bi uspele da budu kao Irska, bilo bi odlicno.


Pa da, kada bi živeo u ulici u kojoj svi imaju po jedan Golf a jedan ludak ima ferari i privatni avion (kupljen tako što je ukrao od ostalih u ulici), ti bi želeo da budeš kao taj ludak a ne kao ostali "siromasi". To je u stvari jako jadno razmišljanje jer pokazuje potpuno odsustvo bilo kakvog duha.

Citat:
Ne znam da li sam ja na nivou osnovne skole ili si ti na nivou IQ 50, ali ako CIA nema moc, vec moc ima onaj ko je kontrolise, to znaci da CIA nema moc sama, vec je samo servis i moc ima neko drugi, ali to nije CIA.
Sam si napisao,
Jesam, bukvalno sam tako napisao, i gde je tu problem? Problem je u tome što ti ne znaš ko je taj drugi, a to takođe ne znaju ni mnogo pametniji od tebe.

Citat:
To sto se sistem vezuje za jednog coveka ne zove se demokratija vec se zove IDIOTIZAM. To je nekakav kult licnosti, koji je svuda u normalnom svetu napusten, jedino je vidljiv kod retardiranih naroda i medju africkim plemenima. Ako sve zavisi od jednog coveka, onda nema sistema, to lici na apsolutizam, diktaturu, fasizam (mozes uklopiti gde ti je volja), ali nikako nije dobro za drzavu niti za narod koji zivi u toj drzavi. Ovde je to normalno, i samo se ponavlja i ponavlja,tacnije u jednom delu Ex-Yu republika, kod Slovenaca nema takvo nesto, a napustaju ga i Hrvati.


Ne, upravo je to demokratija. Biraš predstavnika koji sprovodi politiku koja ti odgovara. Promeniš dotičnog i promeniš i politiku. Za razliku od zapadnog sistema gde biraš piona koji ne može ništa da promeni jer celim sistemom upravlja gore pomenuti "neko drugi". Slovenci i Hrvati napuštaju "takvo nešto" samo zato što su u "sistemu" u kome im državom upravlja "neko drugi", tako da oni ništa ne mogu da promene bilo kakvim demokratskim izborima. Eno na referendumu su izglasali da im se u ustav unese da je brak zajednica isključivo između muškarca i žene, i uprkos tome donet je zakon o homoseksualnim brakovima (partnerstvu).

Jel nepoštovanje narodne volje izražene na referendumu, demokratija? Ne, to je diktatura, zakon je donesen po nalogu iz inostranstva. Nešto ti nije jasno oko ovog pitanja?

Dalje ne bih da trošim vreme na ostale besmislice...
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 09:01 - pre 114 meseci
Ja kad gledam Obamu i njegove robotizovane pokrete i govore koje cita sa idiota imam utisak da neko upravlja sa njim pritiskajuci dugmice. On mu dodje kao neki humanoidni dron na daljinsko upravljanje.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 09:39 - pre 114 meseci



Demokratske države nemaju tenkove u sastavu policije.
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 10:15 - pre 114 meseci
Citat:
Pa da, kada bi živeo u ulici u kojoj svi imaju po jedan Golf a jedan ludak ima ferari i privatni avion (kupljen tako što je ukrao od ostalih u ulici), ti bi želeo da budeš kao taj ludak a ne kao ostali "siromasi". To je u stvari jako jadno razmišljanje jer pokazuje potpuno odsustvo bilo kakvog duha.


Zasto taj jedan mora biti ludak ako ima ferari i privatni avion? Zasto mora znaciti da su kupljeni ukradenim parama. Ajde da zamislimo drugo scenario, svi imaju po jedan Golf i niko drugi nije naucio da popravlja te golfove, onda taj jedan odrzava te golfove i zaradi za Ferari.

Ti bi ovde primenio drugu logiku. Proglasio bi tog jednog izdajnikom, jer kako je on mogao kao posten covek da nauci da popravlja nemacka kola, a niko drugi nije mogao. Mora da je strani placenik. Onda bi ga stavio u zadrugu da sa ostalima zajedno radi i popravlja kola za neku smesnu platu, a za predsednika ili sekretara zadruge bi postavio najveceg bilmeza kojeg mozete pronaci, ali da ti dodje neki "rodjak", tako da bi tebi po toj rodjackoj liniji auto popravljao bezplatno. A i sta ce vam Golfovi, kupicete Lade i Moskvice i zajebacete ovoga sto popravlja Golfove.

Citat:
Jesam, bukvalno sam tako napisao, i gde je tu problem? Problem je u tome što ti ne znaš ko je taj drugi, a to takođe ne znaju ni mnogo pametniji od tebe.


Problem je sto stalno s"eres o CIA, NSA, i kozna o cemu sve ne, a sam si napisao da CIA nema moc da o bilo cemu odlucuje, vec je to servis kojim se upravlja kako to cine i sve ostale zemlje sveta. U cemu je razlika izmedju CIA i KGB (osim u sposobnosti), u cemu je razlika izmedju CIA i sadasnje Ruske sluzbe (ne znam kako se zove)?
Zasto bi ja morao znati ko upravlja necim, sto se mene ne tice. Ja sam inace protivnik radnickog samoupravljanja, jer mislim da nije normalno da cistacice, portiri i vozaci odlucuju o smeni direktora. Ja sam radio za velike kompanije i znam kako to izgleda, kada se zaposlis dobijes broj, to je tvoje ime to si ti, sve dok ne postanes neko i nesto ti si broj. Milina, ako nemas ambicija da postanes neko i nesto, boli te kita za sve. Imas svoje rutinske obaveze, smeskas se pomalo, zajebavas maksimalno, radis sto ti je posao, brojis pare i cekas odmor, ne zanima te ni ko je predsednik Amerike, ni sta je to CIA. Vise te brine da li ce Lejkersi pobediti ako si se kladio. Ja sam radio za jednu veliku kompaniju koja ima poslove za vladom USA, bas kada je promenjen Bus. Znas koliki je znacaj za nas zaposljene imala ta promena? Dacu ti jednu uporedbu, u isto vreme je jedan kolega kupio nov foto-aparat, e vise smo vremena na poslu razgovarali o tom aparatu i vise smo trazili po internetu karakteristike aparata. Ali niko nije razmisljao da ce u tom momentu ostati bez posla ili da je strepeo za svoju egzistenciju, ne to se nije ni desilo.

Ovo u vezi Hrvata ne mogu da odgovorim jer ne znam hronologiju dogadjaja i ne znam pod kojim uslovima i kojim redom su se stvari desavale. Ne mogu se osloniti na tvoju prezentaciju. Ocigledno je bilo nekog pravnog osnova da se pomenuti zakon donese, inace bi neko to iskoristio za samo reklamu i oborio bi pomenuti zakon.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 10:20 - pre 114 meseci
Citat:
jovajovic100

Demokratske države nemaju tenkove u sastavu policije.


A gde je tenk na slikama? Ovo su transporteri.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 10:44 - pre 114 meseci
Citat:
2012: A gde je tenk na slikama? Ovo su transporteri.

Pa to sam i rekao : nemaju tenkove. Ono je mali mitralješčić.




A ovo nije ni transporter, on samo zaliva. ( Ipak da budem pošten, možda je on pravljen za širenje demokratije po svetu )
Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 11:00 - pre 114 meseci
Citat:
2012: Ovo u vezi Hrvata ne mogu da odgovorim jer ne znam hronologiju dogadjaja i ne znam pod kojim uslovima i kojim redom su se stvari desavale. Ne mogu se osloniti na tvoju prezentaciju. Ocigledno je bilo nekog pravnog osnova da se pomenuti zakon donese, inace bi neko to iskoristio za samo reklamu i oborio bi pomenuti zakon.


Pravni osnov sam ti naveo u zagradi. A takvim jeftinim pravnim trikovima izigravati jasnu volju građana je dno. Cela ta zapadna "demokratija" je šarena laža koja se služi svim mogućim trikovima i obmanama da bi držala gledaoce na toj predstavi demokratije što duže u ubeđenju da je to realnost. Vidim padaš na predstavu.

Citat:
Zasto taj jedan mora biti ludak ako ima ferari i privatni avion? Zasto mora znaciti da su kupljeni ukradenim parama.


Ne mora značiti, ali kod država koje ti navodiš kao svoje idole upravo je to taj slučaj.

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 11:41 - pre 114 meseci
Citat:
pisac: Ne mora značiti, ali kod država koje ti navodiš kao svoje idole upravo je to taj slučaj.


Sta je po tebi ukrao Richard Branson, to je vlasnik Virgin Group.

Sta je po tebi ukrao Svarceneger? Bio je i guverner Kalifornie. Mozda znas nesto o njima sto ja ne znam.

Nemam ja sta da padam na "demokratiju" , ja savseno dobro razumem sta je to i kako funkcionise. Meni se licno svidja i ne vidim pravedniji sistem. Jeste grub i surov, ali je naj pravedniji. Ako si vest preziveces, ako ne, pa ne mora ni da zivis.

Nego da ja pitam tebe da li ti razumes sta je to demokratja i kako to izgleda?

Evo, ako ne valja Zapadna Demokrtija, koji bi ti sistem od postojecih izabrao kao dobar? Da li je to Ruski model ili Kineski model ili nesto trece i da to uporedimo sa zapadnom demokratijom i da vidimo komparativne prednosti.
Nemoj samo neki model koji ne postoji u realnosti, a plod je samo tvoje maste.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 11:57 - pre 114 meseci
Citat:
Sta je po tebi ukrao Svarceneger? Bio je i guverner Kalifornie. Mozda znas nesto o njima sto ja ne znam.



Svarci se uvaljao u Kenedi femili, a njima "pripadaju" doticna mesta u piramidi vlasti.

Postavljanje na guvernersko mesto nema nikakve direktne veze sa "kvalitetima" samog Svarcenegera, kao coveka("komuniste" i glumaca), vec su njegovi kvaliteti prosli kroz snazan drustveni "pojacavac" u vidu Kenedijevih.

Kroz tu prizmu treba posmatrati Svarcenegera.
 
Odgovor na temu

bin.sys

Član broj: 325059
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+219 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 12:19 - pre 114 meseci
Citat:
jovajovic100:
Citat:
2012: A gde je tenk na slikama? Ovo su transporteri.

Pa to sam i rekao : nemaju tenkove. Ono je mali mitralješčić.


Nisu to transporteri, to je mali tenkić, novi model Gruber 2000.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34724 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.