Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu

[es] :: Office :: Excel :: Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu

[ Pregleda: 2950 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TDragan
Adventurer
USA

Član broj: 233126
Poruke: 81
*.dyn.optonline.net.



+5 Profil

icon Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu04.10.2014. u 03:35 - pre 116 meseci
Želim, recimo u A1 Sheeta1 da sabiram/dodajem: B2 sa 2, c3 sa 3, h55 sa 4 lista itd. Kako? Verujem da može, ali ja ne znam. Ako može pomoću nekih od funkcija Excela, bez VBA, tu sam još tanji.
NIJE SRAMOTA NE ZNATI, SRAMOTA JE NE PITATI !
SVE JE PROSTO, AKO RAZUMEŠ NA PRAVI NAČIN !
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu04.10.2014. u 16:18 - pre 116 meseci
Nisi baš naj-jasniji, da si postavio file za download možda bi bilo razumljivije.
Probaj sa kombiniranjem SUM i INDIRECT funkcijama.
Naravno uz to bi trebao kombinirati ISERROR i logičku IF funkciju (ako moj prijedlog rješava tvoj problem)

ova formula bi možda riješila tvoj problem
Code:
SUM(INDIRECT(podaci))


Vidi attach file za download
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu05.10.2014. u 10:50 - pre 116 meseci
Mislim da samo ne zna kako da adresira ćelije sa drugih listova:

u A1 upiši:
=Sheet2!b2+Sheet3!c3+Sheet4!h55

Dakle, ako kao vrednost u funkciji koristiš ćeliju koja nije na istom šitu gde i formula moraš da staviš naziv šita, pa onda uzvičnik, pa onda adresu ćelije.
Ako naziv šita ima specijalne znake ili razmake, onda naziv šita ide pod jednostrukim znacima navoda, recimo 'List sa podacima'!A1.
Ovo isto dobiješ ako kreneš da unosiš formulu, pa onda posle znaka = u ćeliji stisneš tab za šit, pa onda klikneš na ćeliju.
 
Odgovor na temu

TDragan
Adventurer
USA

Član broj: 233126
Poruke: 81
*.dyn.optonline.net.



+5 Profil

icon Re: Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu06.10.2014. u 03:23 - pre 116 meseci
To znam. Da pokušam da budem jasniji: U A1 Sheet1 želim da dodajem vrednosti ćelija sa drugih listova iste ili druge sveske. Tu bih se verovatno snašao sa referencama, ali u A1 Sheet1 želim da dodajem vrednosti D5 Sheet2, A7 Sheet3, F45 Sheet4... Znači kada na nekom od narednih listova iste ili neke druge sveske u nekoj, bilo kojoj ćeliji dobijem kao rezultat, neku vrednost, da joj kažem da se doda u A1 Sheet1. Ne želim da u A1 Sheet1 stavim formulu za sabiranje ćelija definisanih svojim referencama, već tim ćelijama, kažem da se dodaju, svakoj od njih, u A1 Sheet1. Recimo u ćeliji K21 Sheet21 dobijam nekim računanjem neku vrednost i kažem joj "dodaj se u A1 Sheet1", odnosno saberi se sa zatečenom vrednošću u A1 Sheet1. Ok?
NIJE SRAMOTA NE ZNATI, SRAMOTA JE NE PITATI !
SVE JE PROSTO, AKO RAZUMEŠ NA PRAVI NAČIN !
 
Odgovor na temu

TDragan
Adventurer
USA

Član broj: 233126
Poruke: 81
*.dyn.optonline.net.



+5 Profil

icon Re: Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu06.10.2014. u 03:25 - pre 116 meseci
Citat:
djoka_l:
Mislim da samo ne zna kako da adresira ćelije sa drugih listova:

u A1 upiši:
=Sheet2!b2+Sheet3!c3+Sheet4!h55

Dakle, ako kao vrednost u funkciji koristiš ćeliju koja nije na istom šitu gde i formula moraš da staviš naziv šita, pa onda uzvičnik, pa onda adresu ćelije.
Ako naziv šita ima specijalne znake ili razmake, onda naziv šita ide pod jednostrukim znacima navoda, recimo 'List sa podacima'!A1.
Ovo isto dobiješ ako kreneš da unosiš formulu, pa onda posle znaka = u ćeliji stisneš tab za šit, pa onda klikneš na ćeliju.


To znam. Da pokušam da budem jasniji: U A1 Sheet1 želim da dodajem vrednosti ćelija sa drugih listova iste ili druge sveske. Tu bih se verovatno snašao sa referencama, ali u A1 Sheet1 želim da dodajem vrednosti D5 Sheet2, A7 Sheet3, F45 Sheet4... Znači kada na nekom od narednih listova iste ili neke druge sveske u nekoj, bilo kojoj ćeliji dobijem kao rezultat, neku vrednost, da joj kažem da se doda u A1 Sheet1. Ne želim da u A1 Sheet1 stavim formulu za sabiranje ćelija definisanih svojim referencama, već tim ćelijama, kažem da se dodaju, svakoj od njih, u A1 Sheet1. Recimo u ćeliji K21 Sheet21 dobijam nekim računanjem neku vrednost i kažem joj "dodaj se u A1 Sheet1", odnosno saberi se sa zatečenom vrednošću u A1 Sheet1. Ok?
NIJE SRAMOTA NE ZNATI, SRAMOTA JE NE PITATI !
SVE JE PROSTO, AKO RAZUMEŠ NA PRAVI NAČIN !
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu06.10.2014. u 10:10 - pre 116 meseci
Citat:
TDragan:Ako može pomoću nekih od funkcija Excela, bez VBA, tu sam još tanji.

Citat:
TDragan:Ne želim da u A1 Sheet1 stavim formulu za sabiranje ćelija definisanih svojim referencama,....
Nećeš formule onda mora VBA, jer Excel pomoću formula ne može znati koja je zadnja vrijednost dodana, formula se automatski mijenja i reagira na postojeće vrijednosti
Ovaj VBA macro ispod dodaje/pribraja vrijednost iz aktivne/selektirane ćelije bilo kog Sheeta u A1 na Sheet1
Code:
Sub PribrojiUceliju()
Worksheets("Sheet1").Range("A1") = Worksheets("Sheet1").Range("A1") + ActiveCell.Value 
End Sub


Jednostavno kopiraj ovaj VBA macro u Module1 svoje Excel Workbook preko VBE ( u tutorijalu na linku imaš detaljan opis za Excel 2013
Ovdje su upute za Excel 2003: Kako kopirati VBA macro i pokrenuti u Workbook

1. Selektiraj ćeliju na nekom Sheetu, koju želiš pribrojiti na Sheet1 u A1 ćeliju
2. Pritisni ALT+F8 (u pokrenutom dijalog prozoru selektirana ti je VBA makronaredba)
3. Klikni na gumb RUN
4. Vrijednost iz ćelije se pribrojila u A1 na Sheet1

i tako redom sa svakog Sheeta
PAZI: Nakon pokretanja VBA makronaredbe nema UNDO buttona (dakle ne možeš se vratiti korak unazad)

Evo i attach file za Excel 2003 i Excel 2007 i noviji

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Dodavanje vrednosti bilo koje ćelije u jednu određenu

[ Pregleda: 2950 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.