Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dodavanje izračunatih vrednosti u tabele

[es] :: Access :: Dodavanje izračunatih vrednosti u tabele

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slavko13

Član broj: 49045
Poruke: 41
*.148.EUnet.yu.



Profil

icon Dodavanje izračunatih vrednosti u tabele03.04.2005. u 10:13 - pre 232 meseci
Kad pravimo aplikaciju, niko ne preporučuje dodavanje izračunatih vrednosti u tabele(To je kao osnovna stvar).Objašnjenje je kao da može doći do greške.
Može li mi neko objasniti detaljnije do kakve greške može doći, da li može primer da pogrešno oduzme, sabere dva broja ili nešto slično.
Ja imam jednu aplikaciju koja ima baš dosta dodavanja izračunatih vrednosti, zbog toga što neumem drugačije da složim vrednosti u izveštajima.
Do sada nisam primetio ni jednu grešku.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Dodavanje izračunatih vrednosti u tabele04.04.2005. u 15:16 - pre 232 meseci
Citat:
Ja imam jednu aplikaciju koja ima baš dosta dodavanja izračunatih vrednosti, zbog toga što neumem drugačije da složim vrednosti u izveštajima.
Do sada nisam primetio ni jednu grešku.


Veruj nam na rec u ovom slucaju. Kad bismo mogli da predvidimo kako se greska desavaju, mi bi to sprecili. Greske se desavaju na najmnemogucije nacine, pogotovo kad aplikacija ode u primenu. veoma retko se greske desavaju kad ti razvijas aplikaciju ili ti testiras program. One sekunda kad ga korisnik preuzme, sve je moguce. Cini mi se da ti tek ucis kako se radi ovaj posao. Ako je tako, onda nam jednostavno veruj na rec, kao sto verujes da je Zemlja okrugla iako to nisi video.Gde god pogledas, oko tebe ravno, a ona ipak okrugla. Bolje ti je da naucis 'kako da slozis vrednosti u izvestajima' nego da izmisljas programerska resenja za probleme koje ne treba resavati. To sto nisi primetio ni jednu gresku moze da znaci i da ne umes da nadjes gresku. A mozda stavrno i nema greke. ne brini, napravice je i naci neko drugi i nece ti biti prijatno kad se to desi.

:-)
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Dodavanje izračunatih vrednosti u tabele04.04.2005. u 21:49 - pre 232 meseci
Htio bih malo da dapunim.
Ajd da navedemo samo jedan primjer
Da uzmemo polje A, polje B I polje C kao tekstbox, i ako napravimo racun
AxB=C.
Da bismo u plju C dobili proizvod plja A i B moramo napisati da to uradi.
Ako pole C Posjeduje kontrolu u tabeli to ce biti i Zapisano.
E sad kad ponovo dodjemo do tog rekorda operacija racunanja ce biti opet izvrsena i ponovo Zapisana.
Sto znaci da jednu te istu stvar radimo u vecini slucajeva 2 puta.
Druga stvar procesordaleko brze racuna podatke nego sto to moze disk da odradi to jest da zapise ili procita.
Treca stvar baza se uvecava baz razloga a trebe voditi racuna o tome pogotovo ako ce biti veci broj podataka.
Moze se napraviti i procedura da mjeri koliko je neka procedura trajala pa se u to moze i uvjeriti.
U Vb-u ima jedna primjer za Klasicne nardebe ka sto su if select case itd. koliko koja traje.
Naravno dok se pise program to je tesko primijetiti jer mi dok pravimo program jedva da upisemo i 100 redova pri izradi i testiranju a poslije tabele u bazi imaju nekoliko hiljda pa cak i miliona redova i to se tek tada lijepo primijeti.
Pozdrav i sretan rad
zxz
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Dodavanje izračunatih vrednosti u tabele

[ Pregleda: 1967 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.