Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Prednosti i Mane

[es] :: Windows desktop :: Windows Prednosti i Mane

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki-bleki

Član broj: 282007
Poruke: 234
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+16 Profil

icon Windows Prednosti i Mane14.07.2014. u 15:58 - pre 118 meseci
Windows je za nas nesto najlepse sto se pojavilo pre nekih desetak godina,a za mene sa XP.
Windows ima puno puno vrlina i hvala Microsoftu za sve.

Ali nakon ovih desetak godina zelim da se zalim na njegove mane.
Ne znam u cemu je problem,ali mene najvise iritira nekompatibilnost.
Zasto ne dozvoljavaju da mnoge aplikacije i drivers ne rade pod novijim operativnim sistemima?
Kad bi hteli to za njih ne bi smeo da bude nikakav problem.
Za mene i mnoge druge su problemi poceli sa vistom,windows 7 je mnogo bolji ,a sa 8 su opet omanuli...

Zasto gospoda iz microsofta ne ispune zelje nase civilizacije,vez su zakopali glavu u pesak.
Hardware je sve jaci i jaci,ali kad nema podrske od MS to je samo sirova i preskupa snaga...

Evo sta mene veoma nervira.,jer ne postoji windows podrska za neke od donjih stavki...
1.Zasto ne mozemo da preko desktop kompijutera (naravno windows OS)uspostavimo telefonsku komunikaciju,bilo preko mobilnog ili fiksnog telefona? Da li im je tesko da daju porsku da se ugradi neka SIM kartica u PC?
2.Kako da preko Fax app iz win7 posaljem nekome fax????(uz adsl ili kablovski internet)
3.Zasto se ne prave monitori za desktop koji su osetljivi na dodir ?
4.Zasto se ne ugradjuju raznorazni senzori ,GPS,toplote,vlaznosti itd .(kao u android telefonima)
5.Zasto se ne pojednostavi rad aplikacija,i otklone aplikacije za spijuniranje koje dobijemo uz windows.
6.Zasto ne krenu na 128 bitni ili cak 1024 bitni OS?
7.Zasto je sve to tako skupo,a ne nudi nista znacajnije?

Ovo je samo deo mog razmisljanja,a znam i odgovor,a to je novac.
Gospoda misle da malim poboljsanjima mogu da podizu duple cene app....,imaju svoj plan razvoja,jer nemaju nikakvu pravu konkurenciju. Eh kako bi bilo lepo spoj windows sa androidom app plus jos nesto mnogo bolje...
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows Prednosti i Mane14.07.2014. u 16:25 - pre 118 meseci
Citat:
deki-bleki: Windows je za nas nesto najlepse sto se pojavilo pre nekih desetak godina,a za mene sa XP.
Windows ima puno puno vrlina i hvala Microsoftu za sve.


.. probao nekad?

Citat:

Ali nakon ovih desetak godina zelim da se zalim na njegove mane.
Ne znam u cemu je problem,ali mene najvise iritira nekompatibilnost.
Zasto ne dozvoljavaju da mnoge aplikacije i drivers ne rade pod novijim operativnim sistemima?
Kad bi hteli to za njih ne bi smeo da bude nikakav problem.
Za mene i mnoge druge su problemi poceli sa vistom,windows 7 je mnogo bolji ,a sa 8 su opet omanuli...

Zasto gospoda iz microsofta ne ispune zelje nase civilizacije,vez su zakopali glavu u pesak.
Hardware je sve jaci i jaci,ali kad nema podrske od MS to je samo sirova i preskupa snaga...

Evo sta mene veoma nervira.,jer ne postoji windows podrska za neke od donjih stavki...


Neće, jer im je dobro ovako, osim toga, znaju da si ti sam, makar jednom instalirao "krekovani" xp i - A - ti nisu rekli. Jel' da?

Btw,

1. Može. Skajp, google talk, etc.. Osim toga, zašto onda postoje mobilni telefoni? Postojali su pre Windows Xp-a.
2. Šalji mejlom ili ugradi 56k fax-modem za te potrebe ili kupi jednu podeblju standalone fax-mašinu/sekretaricu pa šalji faxove kao pravi preduzetnik.
3. Prave se. Koštaju malo više.
4. Mnogi notebook/PC računari imaju to. A i za šta će ti, kad garant i imaš "pametni" uređaj koji to može.. ?
5. Zato što mene i tebe niko ništa ne pita. Osim toga, aplikacije su do te mere već uveliko pojednostavljene da je prosto sramota što su takve kakve su. Ja sam za to da kompjuter nije za svakog i da ne treba svako da koristi računar.
6. Zato što su granice 64-bit procesora i softvera tek - "liznute". I ne samo to, treba neko da kodira i za 32bit plaformu, pa za 64bit platformu, a onda i za 128-bit platformu a 32bit platforma još mnogo dugo neće da umre. Ne znam kako da ti objasnim ovo u kratkim crtama... Jesi li imao prilike da vidiš lično neki računar koji ima 198GB rama u kućištu? I ako jesi, koliko puta si video tako nešto? E, onda kad 99% računara bude imalo instalirano oko 190GB rama, onda će da se priča o 128-bit CPU-ima i softveru.. 64bit CPU može da adresira mnogo više radne memorije, ne znam tačno koliko .. ali, tih 198GB su limit za Windowse..
7. Zato što je svet onakav kakav ne bi trebao da bude. Znam.. ti hoćeš da računari rade kao što rade HI-Fi pojačala od pre 20/30 godina.. I ja bi. Al' ne može. Ne bi bilo profita, a i sam pojam "profit" .. nestao bi, iščezao bi iz rečnika. Samo promena u proizvodnji računara (poboljšanja kvaliteta hardvera i vek trajanja) ne bi dovela do toga, ali, kada bi se to primenilo na sve grane.. svet bi bio mnogo lepše mesto.

Citat:

Ovo je samo deo mog razmisljanja,a znam i odgovor,a to je novac.
Gospoda misle da malim poboljsanjima mogu da podizu duple cene app....,imaju svoj plan razvoja,jer nemaju nikakvu pravu konkurenciju. Eh kako bi bilo lepo spoj windows sa androidom app plus jos nesto mnogo bolje...


Tako je. Zbog novca i slađeg profita.

Nego zamisli hologramski monitor.. ? 3d prikaz umesto ravne površine, ispred nosa.. pa ga rastegneš prstima da bude veći .. onoliko koliko ti zgodno... pa mu udariš "vazdušni šamar" .. a ono se zarotira.. pa ti dosadi 3D .. ili te uhvati nostalgija, a ti preusmeriš snopove na neki zid.. i ono postane flat 2D... i to sve iz jedne .. "piramidice" veličine kockice za Yamb ? :)

Nemo' da mi uzimaš za zlo, ali h3b0 vas android i iShite i Firefoxmobile i m$mobile i sve što je "smart" i koristi "apps" a ne aplikacije.
about:networking
 
Odgovor na temu

deki-bleki

Član broj: 282007
Poruke: 234
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+16 Profil

icon Re: Windows Prednosti i Mane14.07.2014. u 17:25 - pre 118 meseci
Slazem se ja sa tobom ....
Narocito mi se svidela ta ideja sa hologramom,ali mi se cini da je nisam napisao u listi zelja.
Tacno je i da apps iz androida ne mogu da se porede sa ovim iz windowsa,sem po jednostavnosti.
Eto sad saznadoh da 64 bitni sistemi mogu da koriste cak 190GB RAM-a,to je bas velika cifra naspram mojih 2GB.

Razmisljam da kupim nov komp.Ja ovaj kupih pre nekih 8 godina dao 1000e ,a sad ne mogu da ga prodam za 200.
Kad pogledam kolko su sada iskomplikovali stvar proizvodjaci hardware sa stotinu modela koji se malo razlikuju,a nabili su im nenormalno visoke cene,pogotovo AMD,zaboli me glava....,a nema ni posla ni para...
e to je i razlog zasto sam ovo i zapoceo.

Ogromnu vecinu stvari sem igrica moj komp i dalje odlicno odradjuje ,ali ga treba obnoviti....,a kupovina novoga sto bi ja zeleo...,preskupa je ,i opet ne moze da ispuni one moje gornje zelje.

Da li znas kad ce izaci windows 9 i sta se od nje ocekuje?
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows Prednosti i Mane14.07.2014. u 18:26 - pre 118 meseci
Uh.. ne znam.. šta se od njega očekuje, ali.. nadam se da neće ni izaći..
about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows Prednosti i Mane

[ Pregleda: 2139 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.