Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BPM Sistemi u Srbiji - prednosti i mane

[es] :: IS i ERP :: BPM Sistemi u Srbiji - prednosti i mane

[ Pregleda: 3771 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rpendic
Rajko Pendic
Beograd

Član broj: 115458
Poruke: 3
*.wireless.org.yu.



Profil

icon BPM Sistemi u Srbiji - prednosti i mane02.10.2006. u 13:37 - pre 212 meseci
Da li znate nešto više o BPM sistemima koji se koriste i prodaju na našem tržištu. Isto me interesuju i karakteristike, prednosti i mane ovakvih sistema.

Evo ja ću navesti prvi - EFICUS -
Code:
http://cs.eficus.com


Interesuje me da na bazi vaših iskustava sa ovakvim poslovnim rešenjima, vidim određenu analizu različitih proizvoda, koji je dobar, šta je dobro, a šta loše. Koje su alternative, itd.

Po vašem iskustvu - Šta mislite da je bolje uvođenje ERP-a ili BPM-a? Koje je efikasnije rešenje, itd.?
 
Odgovor na temu

miles_davis
Milan Zdravković
Niš

Član broj: 6127
Poruke: 81
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 62215378
Sajt: www.webtopsolutions.net


Profil

icon Re: BPM Sistemi u Srbiji - prednosti i mane26.10.2006. u 09:48 - pre 212 meseci
Ja ne verujem da na nasem trzistu iko koristi BPM sisteme, cak i ako to tvrdi, poseduje neku licencu, i sl. Trziste BPM sistema jos uvek nije u potpunosti formirano ni u svetu, sto se vidi po raznolikosti sistema razlicitih vendora. Pogledajte resenja otvorenog koda - u velikom broju slucajeva, oni ce zadovoljiti sve potrebe cak i vecih preduzeca.
U svakom slucaju, BPM implementacija moze biti skoro jednako bolna kao implementacija ERP sistema. Moj predlog za proces ucenja je dobra knjiga o operacionom menadzmentu, potom ucenje SOA i BPEL uz pomoc Oracle BPEL Process Manager-a, a onda probajte da radite sa Intalio BPMS (celo resenje je open-source) ili ActiveBPEL designer-om i serverom (server je open-source, designer - ne).

Odgovor na pitanje - ERP ili BPM je tesko dati bez ozbiljne analize poslovnih procesa u nekom konkretnom slucaju. U svakom slucaju BPM alat nikada nece moci da omoguci komfor koji vam nude ERP sistemi, narocito komercijalni, ali definitivno moze da vam posluzi za implementaciju odredjenih, pojedinacnih procesa.
There is only one chance to make a first impression..
__________________________
www.webtopsolutions.net
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: BPM Sistemi u Srbiji - prednosti i mane

[ Pregleda: 3771 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.