Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asterisk i Telekom IP Centrex (nomadski), kako podesiti trunk?

[es] :: VoIP :: Asterisk i Telekom IP Centrex (nomadski), kako podesiti trunk?

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.hsd1.il.comcast.net.



+11 Profil

icon Asterisk i Telekom IP Centrex (nomadski), kako podesiti trunk?13.06.2014. u 19:26 - pre 119 meseci
Pozdrav,

Prvo malo informacija.
Nomadski IPC ima negeografsku numeraciju 076 i predviđen je da se koristi na pametnim telefonima i prenosnim računarima.
Ne znam da li može da se zakupi samo jedan broj ili je minimum četiri kakav je slučaj za druge IPC (standardne, napredne, sekretarske).
Domain koji je koristi u konfiguraciji je isti, ims.telekomsrbija.com, a outbound proxy je sbcgb2.ims.telekomsrbija.com.
Svrha korišćenja nomadskog priključka u mom slučaju je besplatno preusmeravanje sa drugih IPC u BizFon mreži sa različitih lokacija.

Koristio sam podešavanja za Business trunking. Dolazni pozivi rade, ali odlazni ne rade. Da li je neko do sada koristio nomadski IPC na Asterisku i koja podešavanja je koristio?

Moja podešavanja su:

Code:


username=38176655****
type=peer
secret=*
qualify=yes
insecure=invite,port
host=sbcbg2.ims.telekomsrbija.com
fromdomain=ims.telekomsrbija.com
dtmfmode=rfc2833
disallow=all
context=from-telekomsrbija
canreinvite=no
allow=ulaw&alaw

38176655****@ims.telekomsrbija.com:*:38176655****@[email protected]

    
 
Odgovor na temu

allexandar

Član broj: 37969
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Asterisk i Telekom IP Centrex (nomadski), kako podesiti trunk?26.10.2015. u 14:07 - pre 102 meseci
Odakle ti password za SIP registraciju?

Ja sam kontaktira podrsku i kazu da ne mogu da daju. U pitanju je IP centrex usluga sa onim IP telefonom Astra ako se ne varam.


Kako da izvucem login podatke kako bih mogao da se registrujem sa Asterisk centralom?

Da li je mozda moguce dodati korisnika preko onog admin panela ili sl?
pozzzzzzzzz
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.hsd1.il.comcast.net.



+11 Profil

icon Re: Asterisk i Telekom IP Centrex (nomadski), kako podesiti trunk?26.10.2015. u 15:30 - pre 102 meseci
U pitanju je IP Centrex, ali on se deli na standardni, sekretarski i nomadski. Nomadski je takav da se dobijaju kredencijali od Telekoma i mogu se koristiti na bilo kom uredjaju. Inace numeracija je negeografska, 076.
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Asterisk i Telekom IP Centrex (nomadski), kako podesiti trunk?

[ Pregleda: 3470 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.