Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VLAN-ovi i trunk portovi na TP link switch-evima

[es] :: Enterprise Networking :: VLAN-ovi i trunk portovi na TP link switch-evima

[ Pregleda: 4262 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdaco
Dalibor Trifunovic
Beograd

Član broj: 48832
Poruke: 12
77.46.209.*



Profil

icon VLAN-ovi i trunk portovi na TP link switch-evima05.06.2008. u 22:04 - pre 193 meseci
Pozdrav;
imam problem sa podesavanjem trunk (u Cisco smislu trunk) portova na TP link svicevima SG2224 i SL2428. Procitao sam topic Port trunking na TP link switch-evima koji je postavio Marcony, no nazalost screenshoot-ovi sa tog topic-a mi nisu pomogli. Elem, treba mi trunk port ka Cisco router-u ( VLAN2,3,4) koji ce da mi radi VLAN routing, trunk port ka drugim svicevima (VLAN1-native, VLAN 2,3,4) i trunk portovi ka telefonima (VLAN3) koji bridzuju saobracaj ka racunarima koji su na njih zakaceni (VLAN1). Kako to da izvedem, probao sam razne kombinacije ? S.O.S.

P.S. Nakacio bih i slicicu mreze kad bih znao kako da insertujem sliku -))))))
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: VLAN-ovi i trunk portovi na TP link switch-evima05.06.2008. u 22:55 - pre 193 meseci
Za pocetak, tvoja slicica...


YU2MP
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: VLAN-ovi i trunk portovi na TP link switch-evima05.06.2008. u 22:57 - pre 193 meseci
Koje telefone koristis? Jel' oni podrzavaju VLAN trunking (u sta cisto sumnjam...)?
Ne znam zasto bi povezivao E0/0 i E0/1 posebno. Poenta i jeste da ti sve ide preko jednog fizickog interfejsa (npr. E0),
a da na ruteru pravis logicke podinterfejse.

Isto tako i ovaj server (ako je to server uopste). Mozes kupiti mreznu karticu (TP Link) koja podrzava VLAN trunking i samim tim izbegnes dva kabla,
a ostaje ti i slobodan port na switch-u.
YU2MP
 
Odgovor na temu

tdaco
Dalibor Trifunovic
Beograd

Član broj: 48832
Poruke: 12
77.46.209.*



Profil

icon Re: VLAN-ovi i trunk portovi na TP link switch-evima05.06.2008. u 23:16 - pre 193 meseci
Koristim openStage telefone i podrzavaju VLAN trunking, treba da ga nakacim na trunk port switch-a a na drugi port na telefonu nakacim racunar, telefonu u njegovom podesavanju zadam da pripada VLAN-u 3 ( option 43 na Cisco router-u tj. VBLAN tag saljem DHCP-om -)))) i on propusta sav ostali saobracaj ka racunaru. Ma ovaj 0/0 stoji za sada samo tu, podinterfejsi su na 1/1, server je softswitch i ima svoje interfejse koje ne treba da diram, tj. trebaju mi takvi kakvi jesu. Probao sam sa onom forom da Add tag na trunk portovima ali ne ide....
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: VLAN-ovi i trunk portovi na TP link switch-evima

[ Pregleda: 4262 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.