Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upravljivi Switch sa VLAN mogucnostima

[es] :: SOHO Networking :: Upravljivi Switch sa VLAN mogucnostima

[ Pregleda: 1436 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arpixone

Član broj: 165827
Poruke: 148
*.catv.broadband.hu.



+1 Profil

icon Upravljivi Switch sa VLAN mogucnostima31.05.2014. u 17:08 - pre 120 meseci
Pozdrav narode,

Imam jedno malo duze pitanje na koje pokusavam da na neki nacin nadjem odgovor pre kupovine.
Naime testiram neke uredjaje koji medjusobno komuniciraju preko IP adrese. Neki uredjaji na sebi imaju cak 3 IP porta.

Uredjaji bi trebalo da budu povezani recimo sa sledecom logikom.
Ako recimo imamo switch sa 48 porta. I recimo svaki uredjaj je zakacen UTP kablom u ovaj switch.

Recimo imam neki urednaj sa IP Adresom 192.168.10.11 na portu X1 on Switch -a
Drugi uredjaj sa IP adresom 192.168.10.12 na portu X5

Sad ja zelim da ova dva porta na ovom switchu budu virtuelno povezani a da ostali portovi budu nevidljivi. Znaci samo se ova dva uredjaja vide.

Sledeci korak bi bio da opet imam vec povezane uredjaje u ovaj isti Switch

recimo Uredjaj sa IP adresom 172.16.10.11 na X8 portu od switch uredjaja
sledeci uredjaj na X40 portu povezan sa IP aderssom 172.16.10.44.

i jos neki treci uredjaj koji je povezan na X47 port sa IP adreso, od 172.16.10.55

I sad na tom switchu zelim da oni budu virtualno povezani tako da ostali ( utom trenutku ne aktivni) portovi budu nevidljivi (iskljuceni).

Zamislite da imate prekidace izmedju svih portova... ali na nacin da ako aktiviram odredjenu kolicinu na odgovarajucem mestu prekidacamogu da povezem bilo koji port od 48 portova neodredjeno. I da konstatno mogu da promeni koji prekidac sa kojim prekidacem moze da bude povezan u kratkom spoju. Zanci random da mogu da se menjaju koji port sa kojim portom da bude povezan....

Pitanje je da li ovaj uredjaj na neki nacin moze tako da radi? Milsim na Managable Switches sa VLan mogucnostima?


Nadam se da sam bio jasan sa opisom. Ako ne slobodno pitajte.

Puno pozdrava

P.S. Zelim odgovor od nekoga ko je stvarno apsolvirao ovakve uredjaje. Informacije o tome kako u principu radi Managable Switch to vec znam.Znaci iskljucivo me interesuje odgovor na moje pitanje.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Upravljivi Switch sa VLAN mogucnostima03.06.2014. u 08:42 - pre 120 meseci
Pa tome VLAN i služi.

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Upravljivi Switch sa VLAN mogucnostima

[ Pregleda: 1436 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.