Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li možda neku šemu za tuner Uher UT-500

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ima li možda neku šemu za tuner Uher UT-500

[ Pregleda: 1408 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Ima li možda neku šemu za tuner Uher UT-50023.05.2014. u 18:02 - pre 119 meseci
Popravljam jedan tuner i skoro sam sve rešio, sem jednog problema. Memorija kanala mu ostaje ako se uređaj izvuče iz struje, ali ako se ugasi na prekidač ona se izgubi. Prekidač je napravljen tako da u jednom delu kola ostavlja struju, pretpostavljam da je to zbog memorije ali ne mogu da pronađem šta je u kvaru. Šema za bilo koji model iz UT serije bi pomogla, mislim da su slični.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

kudkoji
novi sad

Član broj: 307443
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ima li možda neku šemu za tuner Uher UT-50030.05.2014. u 20:20 - pre 119 meseci
Pogledaj veliki elektrolit kod tog ICa. prikaci istrument na taj kond i meri napon na njemu dok je uredjaj ukljucen, zatim ga iskljuci i prati napon na tom kondezatoru. Ukoliko brzo opada nesto nije u redu, jer bi trebao bi da ostane nabijen. Da , taj izvod na pekidacu "skida" napon sa sekundara trafoa u kolo sa : otporom , zener diodom od 5v , malim kondezatorom, i jednom diodom. Taj sklop treba da odrzava napon kondezatora kod memoriskog ICa :) koji nebi trebao da prelazi 5v. . U tom krugu ima mnogo staklenih dioda tipa 4148 kojima takodje treba proveri ispavnost. Ili ti nesto odvlaci struju saa konda ili ga ovaj sklop ne odrzava.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kudkoji
novi sad

Član broj: 307443
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Ima li možda neku šemu za tuner Uher UT-50030.05.2014. u 20:34 - pre 119 meseci
poslao sam ti u prilogu sliku sheme jednog uredjaja sa najtipicnijom izvedbom tog sklopa. Obrati paznju na otpor r821 zenericu i diodu d822 is2473. nadam se da ce ti ovo pomoci
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: Ima li možda neku šemu za tuner Uher UT-50002.06.2014. u 17:59 - pre 119 meseci
Hvala.. Uradio sam nešto što je rešilo problem, dalje nisam proveravao. Elektrolite u kolju stabilizacije sam sve pomenjao pošto su blizu IC stabilizatora pa su se osušili. To nije rešilo problem, pa sam raskačio žicu na koju se prekidač prespaja kad je isključen. I to radi posao, sad ne gubi memoriju.. Jedino bih voleo da nadjem baš šemu da vidim da li bi možda i originalu trebalo tako jel čini mi se da je popravljano već pa možda nije spojeno kako treba.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Ima li možda neku šemu za tuner Uher UT-500

[ Pregleda: 1408 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.