Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovska TV => TV tuner => Wireless Router => PC = ?????

[es] :: Wireless :: Kablovska TV => TV tuner => Wireless Router => PC = ?????
(Zaključana tema (lock), by tox master)

[ Pregleda: 5229 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DamageINC
BiH

Član broj: 47722
Poruke: 5
*.10.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Kablovska TV => TV tuner => Wireless Router => PC = ?????18.03.2007. u 02:14 - pre 207 meseci
Pozdrav!

Posto nemam iskustva sa wireless routerima i tv tunerima a vec par dana imam wlan preko asus wl500g premium routera,
zanima me slijedece: Da li je moguce uopste preko routera stream-ovati kablovsku televiziju?
To jest; Kablovska TV => TV tuner(externi,usb) => Wireless Router => PC
(jer wl500g nudi mogucnost spajanja harddiska i web kamere preko usb-a pa me interesuje da li je moguce i tv tuner spojiti)
Ako da,onda kakav tuner bi bio pogodan (ako neko ima iskustva) i koji softver (windows xp) omogucava neovisno prebacivanje tv kanala u slucaju dva pc-a?
Hvala na odgovorima!!!
 
0

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Kablovska TV => TV tuner => Wireless Router => PC = ?????18.03.2007. u 02:33 - pre 207 meseci
Vrlo teško. Čak i da nekako uspeš da povežeš USB Tuner sa ruterom, poprilično sam siguran da je nemoguće pratiti odvojene kanale na 2 PCja.

A za povezivanje sa ruterom, možda možeš da probaš nešto kao OpenWRT, tj. da zameniš postojeći firmware routera sa nekim "hackovanim" koji će ti možda omogućiti instalaciju drajvera i softvera za tv tuner, ali nisam siguran da je to izvodljivo i da ima takvih drajvera
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
0

DamageINC
BiH

Član broj: 47722
Poruke: 5
*.10.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Kablovska TV => TV tuner => Wireless Router => PC = ?????19.03.2007. u 01:20 - pre 207 meseci
Znaci definitivno nista od toga. A gledao sam i na netu te "hackovane" firmware ali nista nisam nasao da je neko odradio nesto u vezi ovakvog streaminga. Steta sto nije izvodivo.
 
0

[es] :: Wireless :: Kablovska TV => TV tuner => Wireless Router => PC = ?????
(Zaključana tema (lock), by tox master)

[ Pregleda: 5229 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.