Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?

[es] :: Ostali hardver :: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?

[ Pregleda: 6386 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan_n _
Milan Ivanovic
Smarač

Član broj: 291415
Poruke: 83
*.amres.ac.rs.



+158 Profil

icon Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?27.03.2014. u 11:07 - pre 122 meseci
Pozdrav svima,

jel ima neko da se malo bolje razume u štampače ?

Nedavno sam kupio štampač HP Deskjet, neko vreme je radio super, dok mi se nije ispraznio kertidž, a kada sam ga napunio od tada je počeo da pravi probleme .

Ustvari ako neki pdf ili ppt ima više strana, prvih nekoliko strana odštampa kako treba, a što se više bliži kraju (kada prodje više strana) sve više bledi, menja boju (kao da se zamara), pravi neke bele mrlje, nekad odštampa i crnobelo, i na kraju izbacuje prazne listove.

Pošto je to multifunkcijski uredjaj, on moze i da kopira i skenira, pa sam uploadovao uzorke, pdf i skenirane slike odštampanog pdf-a koje sam nazvao istim imenom (slika 1.tif pripada 1.pdf, a 2.tif pripada 2.pdf, to su ustvari izsečci velikog pdf-a, samo sam izdvojio strane gde je počeo da zapinje).


Pokušavao sam i da očistim glave, ali to nije dalo rezultate . Sa officijalnog sajta hp-a preuzeo sam i hp doctor namenjen za moju verziju (softver za dijagnostiku) i nije pronašao nikakve greške . A i kada kliknem na opciju za proveru potrošenog ketridža, ne pokazuje koliko je ostalo kao na slici: ?



Hvala .

[Ovu poruku je menjao Milan_n _ dana 27.03.2014. u 12:19 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?27.03.2014. u 12:18 - pre 122 meseci
OK, kupio si zastareo štampač za koji više ne može da se nađe kertridž na HP sajtu i platio si ga manje od 5000 dinara. Istovremeno, za taj štampač ne možeš više ni u najopremljenijim prodavnicama u Srbiji da nađeš neki zaostali originalni kertridž (a u pitanju je 92 za crnu i 93 za tri boje, ako se ne varam), a koji inače košta kao pola štampača, nego si nekome platio da ti napuni mastilom sumnjivog kvaliteta za petinu cene originalnog kertridža (ili si uzeo reciklirani kertridž), pa se pitaš šta mu je.

Stvarno ne znam.

EDIT: Sada sam video da se za ovaj model može koristiti i kertridž 301 (crni, cena 1700 din) i 301 trobojni (2100 dinara) umesto 92 i 93. Ako nisi toliko platio, onda si kupio kopiju...
 
Odgovor na temu

Milan_n _
Milan Ivanovic
Smarač

Član broj: 291415
Poruke: 83
*.mbb.telenor.rs.



+158 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?27.03.2014. u 20:17 - pre 122 meseci
Ako ne odgovara ketridž, kako je onda do punjenja radio super ? Onda ne bih trebao nikako .

P. S. Iznenadio si me, kupio sam ga u raadnji, a ne na pijacu, hoćeš da kažeš da je HP Deskjet 1510 star model .
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?27.03.2014. u 20:30 - pre 122 meseci
Jel si kupio ovaj stampac?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?27.03.2014. u 22:00 - pre 122 meseci
Da li si igde video info o tome da se ovi kertridži pune? Sigurno nisi jer odavno za njih važi da su jednokratni i da puniš na svoj rizik. Da li si koristio neodgovarajuće mastilo, da li si negde pogrešio kod punjenja ili jednostavno to ne ide ... najbolje rešenje je kupovina novih i onda će sigurno da radi ... ali nije baš povoljna opcija.

Pre kupovine pljuckavaca je najbolje da se raspitaš kod lokalnih servisera koji ih pune pa će oni da kažu koji kertridži se lako pune a koji su teški za saradnju. Možda kod njih možeš da opraviš i to što si radio, možda jedno ultrazvučno pranje pomogne.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?28.03.2014. u 00:16 - pre 122 meseci
E zato je ranije lexmark bio zakon. Nije neki kvalitet stampe,ali se zato ketridz punio spricem,iglom i naravno bojom,a ako se secam dobro oko 100 dinara pakovanje crne boje,za oko 5 punjenja. Ja sam moj punio izmedju 8 i 10 puta dok nije krenuo da zeza i onda sam radio to ultrazvucno ciscenje/pranje i pomoglo je za jos jedno punjenje i onda i napunjen nije hteo da "pljuje" boju
Uglavnom meni se tada to isplatilo dosta
Otada mi taj lexmark sluzi po potrebi kao skener samo

A za tvoj HP stavno ne znam kako ide prica oko punjenja. Uostalom ako je jos pod garancijom,ili sveze istekla lepo ga stavi na limundo sa svom opremom,kutijom...obavezno napisi da je samo ketridz prazan i da ga treba dopuniti, i prodaj,izvuci ces sigurno 1500 dinara i onda kupi neki laser


 
Odgovor na temu

Milan_n _
Milan Ivanovic
Smarač

Član broj: 291415
Poruke: 83
*.amres.ac.rs.



+158 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?28.03.2014. u 07:55 - pre 122 meseci
Ali ja te ketridze nisam kupio posebno, pa da budu sumnjivog kvaliteta, dobio sam ih zajedno sa stampacem u istoj kutiji (ketridz i CD za instalaciju), sve u radnji, ne na buvljaku . Neznam da li me razumete.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?28.03.2014. u 08:09 - pre 122 meseci
Na svim aktuelnim modelima ink jet štampača mlaznice (glava) se nalazi na samom kertridžu. Nema potrebe ni za kakvim čišćenjem glave, kada se mastilo potroši, kupiš novi kertridž, stari baciš i sve radi kao novo.

Svi novi ink jet štampači su navlakuše. Otprilike sveki košta tek nešto više od kompleta kertridža, koji traju od 200-300 stranica, pa se onda kupuju novi. To znači, da kod neke umerene upotrebe, svakih mesec do 3 meseca, ponovo potrošiš na kertridže onoliko koliko si u početku platio štampač.

E sada ljudi su se dosetili da rade razne stvari sa kertridžima.
Prvo, da dopune mastilom - to obično znači da je mastilo lošijeg kvaliteta i da zbog toga dobiješ lošije kopije.
Drugo, većina tih kertridža ima neku elektroniku na sebi koja ti beleži upotrebu kertridža i daje procenu nivoa mastila. Kada se dopunjava kertridž, obično serviser mora da onemogući tu elektroniku da štampač ne bi odbijao da štampa sa takvim kertridžem.
Treće, ako neko ima dogovor sa serviserom da mu održava štampače i da stavlja samo originalne kertridže, serviser će vrlo rado to uraditi, a stari kertridž će napuniti, zeznuti elektroniku na kertridžu i prodati ga nekoj naivčini kao reciklirani kertridž.

Na kraju, može da se desi i da si zaista stavio originalni zamenski kertridž u štampač, ali da je taj kertridž stajao godinama u kutiji što je promenilo kvalitet mastila.

Zaključak, novi kertridž koji je unutar predviđenog roka trajanja će eliminisati sve probleme sa štampom. (naravno dok je štampač još relativno nov, kasnije su mogući neki mehanički problemi sa štampačem, ali to kod tebe nije slučaj).

Ti si ovo rekao:
Citat:
Nedavno sam kupio štampač HP Deskjet, neko vreme je radio super, dok mi se nije ispraznio kertidž, a kada sam ga napunio od tada je počeo da pravi probleme .


Iz toga sam shvati da si ti kertridž NAPUNIO, a ne zamenio. Ako si mislio da kažeš, da si izvadio stari, a stavio novi, onda je to druga priča. Ako si sačuvao kutiju, pogledaj godinu proizvodnje kertridža.

A to što si u zemlji Srbiji kupio nešto u radnji, a ne na buvljaku, ne menja mnogo. Verovatno bi bolje prošao na buvljaku.
 
Odgovor na temu

Milan_n _
Milan Ivanovic
Smarač

Član broj: 291415
Poruke: 83
*.amres.ac.rs.



+158 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?28.03.2014. u 08:31 - pre 122 meseci
Kada sam ga kupio receno je da su ketridzi prvi put 30% puni (verovatno radi probe), sto ukazuje da mogu da se pune . Neznam da li to nesto znaci .

[Ovu poruku je menjao Milan_n _ dana 28.03.2014. u 09:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?28.03.2014. u 09:07 - pre 122 meseci
Ne znači to nego jednostavno prodaju poluprazne kertridže inače bi u uputstvu bilo opisano kako se dopunjuju. Uz neke štampače ide reklama da su im kertridži puni što je kao nešto specijalno umesto da je uobičajeno. Zbog toga nije rešenje ni kupovina novog štampača jer se opet dobije jedva malo pun kertridž. Najgore u celoj priči je to što i originalni kertridži nisu ništa bolji tj postoje oni koji u zbiru koštaju skoro kao štampač i oni su valjda isto ~30% a ponekad u ponudi vidim i neke tzv XXL koji su puni ali koštaju mnogo više od štampača.

Ako si punio sam, verovatno si pogledao neko uputstvo i nabavio mastilo baš za taj tip kertridža. Pošto nije ispalo baš kako očekuješ, možda bi mogao da se raspitaš u lokalnom servisu koliko košta da ti to oprave ili eventualno potražiš zamenski ali pun. Kada sam poslednji put kupovao tako nešto, mislim da su originali (i oni uz štampač i oni koji se prodaju pod imenom proizvođača štampača) imali mastilo tipa 3ml ili 5ml dok su mi u servisu ponudili neki sa bar 20ml što je ipak bitna razlika.

Gora varijanta je ono što se meni desilo, Canon Pixma štampači su imali (ne znam da li je i dalje tako) odvojene glave i kertridže i onda bude dupli trošak. Sama glava košta kao štampač pa se isplati punjenje dok ona ne ispusti beli dim. Posle toga jedino da se baci jer je u tom slučaju jeftiniji novi štampač.
 
Odgovor na temu

Milan_n _
Milan Ivanovic
Smarač

Član broj: 291415
Poruke: 83
*.amres.ac.rs.



+158 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?28.03.2014. u 15:35 - pre 122 meseci
Dobro to, jasno, nego sam pitao da li neko zna neki softver (bar ime programa) za dijagnostiku ketridza kao sto postoji za stampac hp doctor ( http://h10025.www1.hp.com/ewfr.../&softwareitem=mp-129932-1 ), pa da skenira greske (posebno za ketridze) ?

Citat:
djoka_l:
Na svim aktuelnim modelima ink jet štampača, ...


Nije Ink jet, nego Deskjet

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
P. S. Nosio sam ga u servis (tad kada sam ga punio) napunio ga i vidim da je ubacivao neke injekcije (ne znam sta je tacno radio), pogledao ga, dao mu je da odstampa (iskopira) par strana i zakljucio da je sve u redu .
Pa sam ga vratio, kuci, ali problem se javlja tek kada odstampa vise strana (prvih nekoliko dobro, a onda sve gore), kao da se zamara . A serviser nije primetio neki fizicki nedostatak dok je punio .
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
kapija.newtesla.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?28.03.2014. u 15:59 - pre 122 meseci
A da li ti shvataš rođače da će proizvođač štampača i kertridža učiniti SVE da ti nonstop moraš da kupuješ samo i isključivo originalni kertridž???

NEMA DOPUNE! Mislim, ima, ali sa uračunatim rizikom da neće raditi 100% fabrički. Bez obzira na to što je DeskJet a ne InkJet - to je pljuckavac.

Citat:
djoka_l: Otprilike sveki košta tek nešto više od kompleta kertridža, koji traju od 200-300 stranica, ...


Kume, smanji za jednu nulu. Najozbiljnije. 30 strana teksta je otprilike granica za kertridže koji idu uz štampač.
=====

Svojevremeno je na netu osvanula računica da je HP-ova boja (mastilo) za pljuckavce daleko skuplje od zlata: dal' po masi, ili po zapremini... ili oboje?
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Milan_n _
Milan Ivanovic
Smarač

Član broj: 291415
Poruke: 83
*.mbb.telenor.rs.



+158 Profil

icon Re: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?01.04.2014. u 19:07 - pre 122 meseci
nastavak

http://www.elitesecurity.org/t475051-0
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Štampač loše štampa nakon napajanja ketridža ? Šta bih mogao biti problem ?

[ Pregleda: 6386 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.