Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Još jedno Autocad pitanje

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Još jedno Autocad pitanje

[ Pregleda: 2555 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.teol.net.



Profil

icon Još jedno Autocad pitanje27.08.2008. u 13:31 - pre 190 meseci
Imam velike crteze (katastarske karte) a štampač mi je A3. Često trebam da spajam (lijepim) papire. Problem je kad štampam što moram da idem dio po dio (za svaki A3 papir da označavam šta treba da se štampa). Da li bih mogao da zadam sve što treba da se štampa, pa da on sam to raspodijeli na 4, 6 ili koliko je već potrebno A3 papira?
 
Odgovor na temu

miroslavgojic
Miroslav Gojic
student
Beograd

Član broj: 127599
Poruke: 46
79.101.208.*

Sajt: miroslavgojic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Još jedno Autocad pitanje27.08.2008. u 21:26 - pre 190 meseci
Pa sad to jest muka

imas dve opcije da kupis veci stampac ili stampac koji vuce rolnu tako da moze da stampa dugacke formate
dosta stampaca stampa A3 iz rolne ili ti A4 visinu iz rolen

a drugi nacin je da podesis layoute i da na svakom layoutu podesi sta da se vidi i da ih odjednom ostampas a kasnije nastavis

kad radis nastavljanje treba ti oznaka ili marker da ti je lakse sastaviti


Miroslav Gojic - miroslavgojic.blogspot.com
 
Odgovor na temu

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.teol.net.



Profil

icon Re: Još jedno Autocad pitanje28.08.2008. u 06:50 - pre 190 meseci
Karte ja čak nisam ni radio. To su katastarske karte, velike. Meni trebaju da bi po njima crtao el.en.vodove ali samo jedan dijelić njih (nekada su karte 10-ine kilometara a meni treba recimo 800mx400m u razmjeri 1mm=1m).
Znači ništa!?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

miroslavgojic
Miroslav Gojic
student
Beograd

Član broj: 127599
Poruke: 46
79.101.208.*

Sajt: miroslavgojic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Još jedno Autocad pitanje28.08.2008. u 07:43 - pre 190 meseci
Poznato mi je to

Inace sam se bavio a i sad se bavim malo manje dalekovodima i niskonaponskim mrezama
vise se bavim elektroinstalacijama, ali nebitno

prvo karte moras isjeci ili postaviti layoute tako da ti se vidi samo trasa i neka sirina oko trase a onda crats trasu dalekovoda

u zavisnosto kako trasa ide sta se desava lomovi sirina i drugi elementi ovo se mora rjesavati na razlicite nacine
a to moze biti da se karte isjeku pa uklote da je trasa koloko toliko ravna i da se moze stampati u komadu
ili da se stampa po sekcijama ili dijelovima ili po nekoliko zateznih polja na dalekovodu tako da se karta moze sljediti

nije komplikovano veoma lako se rjesava samo je stavar sta ti odgovara

drugo

za dalekovode i sve katastarske instalacije u Srbiji postoji sofrver ili cak nekoliko softwer kuca a ima i jedna u Hrvatskoj koje rade aplikacije namjenski za dalekovode vodovode telefonske instalacije putnu mrezu i slicno

tamo je princip rada i manipulisanja podatcima znacajno drugaciji

a drugo kako radis uzduzne profile to je isto jedna veoma bitan segment kod svih katastarskih instalacija i nadzemnih i podzemnih

pozdrav

Miroslav Gojic - miroslavgojic.blogspot.com
 
Odgovor na temu

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.teol.net.



Profil

icon Re: Još jedno Autocad pitanje29.08.2008. u 07:11 - pre 190 meseci
U pitanju su projekti nn mreža. Pa na kraju sam uradio i nešto slično. Pošto su karte velike (čitave katastarske opštine) nagrubo sam ih razdijelio na trafopodručja pa mi je unekoliko lakše da crtam i štampam ih. Mi u firmi imamo ploter ali ne u mojoj zgradi već podaleko i velika je gužva na njemu pa je meni brže da koristim svoj A3 štampač a poslije da to lijepim nego da čekam na red za plotanje i da gubim vrijeme. Ovo sam inače skoro počeo da radim u cad-u do sada smo to uglavnom ručno ucrtavali.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Još jedno Autocad pitanje

[ Pregleda: 2555 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.