Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela

[es] :: Linux :: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7509 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela07.03.2014. u 23:49 - pre 122 meseci
Manjaro linux
http://manjaro.org/

Zasnovan je na Arch linux-u.
Arch linux je rolling release distribucija,
kojom se zanimaju
i startuju tako reci od 0 (nule)
da bi je bolje upoznali
upuceni linux korisnici.



Da bi priblizili Arch sirokim narodnim masama
a uz to dali i vec spremna graficka okruzenja
koja se lako mogu u live modu
isprobati i/ili instairati
stvoren je Manjaro linux.


Dostupan je u mnogim ukusima.
Isprobajte koji vam najvise odgovara:
-Official Editions
XFCE Openbox KDE
-Community Editions
Cinnamon MATE Gnome LXDE Enlightenment Fluxbox Netbook

U live modu mozete lako manipulisati
svim postojecim uredjajima na datom sistemu
i/ili obaviti sve potrebno za Manjaro instalaciju
uz pomoc grafickog ili tekstualnog instalera.

Manjaro korisnicko uputstvo
manjaro-documentation-0.8.9.pdf



Manjaro prepoznaje sav vas hardver
i omogucava pun multimedialni uzitak.

Instalaciju potrebnog softvera
obavljate uz pomoc Pamac i/ili Octopi.



Podesavanje sistema se obavlja veoma jednostavno.
Uz pomoc System Settings & Manjaro Settins Manager-a
vas sistem ce biti bas onakav kako vama odgovara.



Manjaro ne sledi slepo
Arch filozofiju bas sasvim.
Manjaro ima zamalo drugaciji pristup.

Tvorci Manjara zele da stvari prvo odleze
i da sve bude sigurno za krajnjeg korisnika.
Manjaro koristi svoje repo-e
(Not all packages are used from Arch.)

A kad je sve kako treba,
onda izlaze update pack-ovi
i oni su sasvim normalna
procedura kod Manjaro linux-a

To je jedna od bitnih razlika
Manjaro vs Arch pristupa.
How Manjaro works



Manjaro Linux, or just Manjaro (pronounced like Kilimanjaro)
http://en.wikipedia.org/wiki/Manjaro_Linux

Ako zelite linux distro o kome ne morate da mislite,
dajte Manjaru sansu, jednom kada dodje u vas
svet zauvek ostaje svez i atraktivan.

Mint je nastao od Ubuntu-a
Manjaro je nastao od Arch-a
Sve ove distribucije imaju svoj pogled
na svet i korisnike koji su se pronasli u svemu tome.


Sve najbolje :)
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 00:54 - pre 122 meseci
Kada je Manjaro instaliran
jednostavno mozete dodati podrsku za nasa slova:

Settings Manager/Regional Settings
-Serbian Latin
-Serbian (cirilica)



Takodje jednostavno mozete izabrati
koji jezik da vam bude default u sistemu.

Manjaro Settins Manager/Language



Ukoliko instalirate
screenfetch
i pokrenete ga u Terminal-u
dobicete zanimljiv
prikaz vaseg sistema.


 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 05:12 - pre 122 meseci
Samo jedan dodatak na ovu priču. Pošto sam testirao malo Majaro, prvi put mi Octopi nije mogao da se startuje. Problem - nije svukao "tree" sa neta. Rešenje - pustiš jednom iz konzole pacmana ili yoaurt da "osveži" pakete i posle toga radi ko singerica.
 
Odgovor na temu

Jing Jang
Srbija, Priboj

Član broj: 315569
Poruke: 593
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 19:10 - pre 122 meseci
laikexpert zaista si ekspert za Manjaro. Sustina Manjara je vrlo sazeto prezentirana. Hvala ti na trudu koji si ulozio i pomogao nam da Manjaro jos bolje upoznamo.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 19:27 - pre 122 meseci
Nije bas tako sjajan kao sto ga hvalite !
Dva puta se podigao ali ne u lajv mod vec do login ekrana i trazi korisnicko ime i pasvord !
Tek treci put se podigao u lajv modu i radi prilcno sporo.
Tastatura ne moze u lajv modu da se namesti na srpsku latinicu jer je stalno vra'a na engleski.
Zasad su Ubuntu distroi bez ozbiljnije konkurencije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 20:38 - pre 122 meseci
Jel i ovu poruku kucaš iz live Manjara? ;)

Meni je najveći problem ovo brljanje wineta, ajde sada ću da instaliram Manjara na neku drugu particiju i prvo probam to ... a usput i srpska slova u lajvu. Taman da overim da li sam zapamtio one detalje za razne instalacije. :)

Meni je Kubuntu sigurna odstupnica, Ubuntu ne trošim jer mi deluje da Unity uvek traži korak više ... a pošto je u pitanju gnome, razlog više da ga ne koristim. Sada pokrećem malo Manjaro, malo Kubuntu (probao sam da opet instaliram Arch ali tvrdoglavo odbija da to uradi) pa ću da vidim da li može da ostane, bilo bi dobro da imam neku sigurnu rezervu ako jedan počne da brlja.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 21:11 - pre 122 meseci
Citat:
Djetvan: Tastatura ne moze u lajv modu da se namesti na srpsku latinicu jer je stalno vra'a na engleski.
Evo me na lajv Manjaru i čini mi se da srpska tastatura radi bez greške. E sad, ako si koristio KDE onda je trebalo iz system settingsa da podešavaš a ne iz onog Manjaro podešavanja. Taj nije hteo jer kao ne može nešto da upiše.

Ajde sada prvo da probam ovog još jednom a onda ću Fedoru.
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 21:59 - pre 122 meseci
Jing Jang
Znanje je tu da bi ga delili.


Basic System Info
Code:
[laikexpert@laikexpert-pc ~]$ inxi -Fzx
System:    Host: laikexpert-pc Kernel: 3.10.32-2-MANJARO x86_64 (64 bit, gcc: 4.8.2) 
           Desktop: Cinnamon 2.0.14 (Gtk 3.10.7) Distro: ManjaroLinux 0.8.9 Ascella
Machine:   System: Gigabyte product: N/A
           Mobo: Gigabyte model: B75-D3V version: x.x Bios: American Megatrends version: F5 date: 07/04/2012
CPU:       Dual core Intel Core i3-3220 CPU (-HT-MCP-) cache: 3072 KB flags: (lm nx sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx) bmips: 13170.7 
           Clock Speeds: 1: 1673.460 MHz 2: 1702.980 MHz 3: 1693.312 MHz 4: 1713.164 MHz
Graphics:  Card: Intel Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor Graphics Controller bus-ID: 00:02.0 
           X.Org: 1.14.5 driver: intel Resolution: [email protected] 
           GLX Renderer: Mesa DRI Intel Ivybridge Desktop GLX Version: 3.0 Mesa 10.0.3 Direct Rendering: Yes
Audio:     Card: Intel 7 Series/C210 Series Family High Definition Audio Controller driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:1b.0 
           Sound: Advanced Linux Sound Architecture ver: k3.10.32-2-MANJARO
Network:   Card: Qualcomm Atheros AR8161 Gigabit Ethernet driver: alx port: e000 bus-ID: 02:00.0
           IF: enp2s0 state: up speed: 100 Mbps duplex: full mac: <filter>
Drives:    HDD Total Size: 1000.2GB (0.6% used) 1: id: /dev/sda model: SAMSUNG_HD103SJ size: 1000.2GB 
Partition: ID: / size: 50G used: 6.1G (13%) fs: ext4 
Sensors:   None detected - is lm-sensors installed and configured?
Info:      Processes: 121 Uptime: 25 min Memory: 695.7/6925.9MB Gcc sys: 4.8.2 Client: Shell (bash 4.2.45) inxi: 1.9.18 
[laikexpert@laikexpert-pc ~]$


What is your boot time?
Code:
[laikexpert@laikexpert-pc ~]$ systemd-analyze 
Startup finished in 4.551s (kernel) + 15.956s (userspace) = 20.507s 

 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela08.03.2014. u 22:32 - pre 122 meseci
Code:
inxi -Fzx
System:    Host: kubuntu-MS-7693 Kernel: 3.13.0-16-generic x86_64 (64 bit, gcc: 4.8.2) 
           Desktop: KDE 4.12.3 (Qt 4.8.6) Distro: Ubuntu 14.04 trusty
Machine:   Mobo: MSI model: 970A-G46 (MS-7693) version: 2.0 Bios: American Megatrends version: V1.4 date: 12/15/2011
CPU:       Hexa core AMD FX-6100 Six-Core (-MCP-) cache: 12288 KB flags: (lm nx sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 sse4a ssse3 svm) bmips: 39601.7 
           Clock Speeds: 1: 1400.00 MHz 2: 1400.00 MHz 3: 2400.00 MHz 4: 1400.00 MHz 5: 1400.00 MHz 6: 1400.00 MHz
Graphics:  Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Barts LE [Radeon HD 6790] bus-ID: 01:00.0 
           Display Server: X.Org 1.15.0 driver: fglrx Resolution: [email protected] 
           GLX Renderer: AMD Radeon HD 6700 Series GLX Version: 4.3.12795 - CPC 13.35.1005 Direct Rendering: Yes
Audio:     Card-1: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Barts HDMI Audio [Radeon HD 6800 Series] 
           driver: snd_hda_intel bus-ID: 01:00.1 
           Card-2: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] SBx00 Azalia (Intel HDA) driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:14.2 
           Card-3: Logitech Portable Webcam C905 driver: USB Audio usb-ID: 001-003 
           Sound: Advanced Linux Sound Architecture ver: k3.13.0-16-generic
Network:   Card: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller 
           driver: r8169 ver: 2.3LK-NAPI port: d000 bus-ID: 04:00.0 chip-ID: -1
           IF: eth0 state: up speed: 1000 Mbps duplex: full mac: <filter>
           Card: Ovislink AirLive WL-1600USB 802.11g Adapter [Realtek RTL8187L] driver: rtl8187 usb-ID: 001-002 chip-ID: -2
           IF: wlan0 state: down mac: <filter>
Drives:    HDD Total Size: 4060.8GB (0.3% used) 1: id: /dev/sda model: Patriot_Pyro size: 60.0GB temp: 28C 
           2: id: /dev/sdb model: ST1000DL002 size: 1000.2GB temp: 30C 3: id: /dev/sdc model: WDC_WD10EZEX size: 1000.2GB temp: 28C 
           4: id: /dev/sdd model: ST2000DM001 size: 2000.4GB temp: 30C 
Partition: ID: / size: 28G used: 9.2G (36%) fs: ext4 ID: /home size: 46G used: 2.1G (5%) fs: ext4 
           ID: swap-1 size: 8.80GB used: 0.00GB (0%) fs: swap 
RAID:      No RAID devices detected - /proc/mdstat and md_mod kernel raid module present
Sensors:   System Temperatures: cpu: 39.0C mobo: 30.0C gpu: 41.00C 
           Fan Speeds (in rpm): cpu: 1594 fan-1: 3579 fan-3: 0 
Info:      Processes: 220 Uptime: 38 min Memory: 1137.8/7955.8MB Runlevel: 2 
           Gcc sys: 4.8.2 Client: Shell (bash 4.3.0) inxi: 1.9.19 
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 08:50 - pre 122 meseci
Kod podizanja u lajv modu ima probem da učita skripte za : modem (Modem Manager-Failed), Network (Network Manager-Failed), Login -Failed, LiveMedia Script-Failed
Ponekad učita a ponekada ne, kako kad ali je evidentno da se muči.
Uspeo sam da namestim srpsku tastaturu ali tek pošto sam podesio da se tastatura menja sa Control+Alt ali ikonica za promenu tastature ne postoji.
Očigledno da ovaj Linux Portugeze treba dosta da se dorađuje.
A sad natrag na Ubuntu !
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 11:08 - pre 122 meseci
Sad jedno pitanje, ajde što Manjaro ponekad zabrlja vreme, to i nije neki problem. Meni se ne sviđa kako instalira i koristi Wine, pisao sam da se ne pojavi stavka Wine nego sve programe trpa pod Lost&Found. Ne volim kada je nešto na tom mestu, deluje mi da je u pitanju neki zbunj. Mada ... sinoć sam uspeo da instaliram Arch pa i on tako radi, nema Wine foldera nego nešto ima u Lost&Found, nešto nema. Pre neki dan nisam uspeo da ubedim Manjara da windows program vidi rezač pa sam to odradio na Kubuntu. Ne mora da znači da je to razlog ali sumnjam u to. Ajd sada ću opet da probam da na Manjaru rešim taj problem, ako ne prođe onda gudbaj do neke sledeće verzije. Kao što mi deluje da će i Arch da ide u ćošak dok ne počne da radi normalnije.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 11:22 - pre 122 meseci
Ne znam kako se ponaša u lajv modu a i ne zanima me previše, to je kratkotrajni prelazak na instaliran linux. U principu kod mene uvek lepo prođe ... osim ako izaberem da startuje sa non-free drajverima. Izgleda da nije široko testirano pa sa nekim hardverom može da ima problema.

Koju verziju si probao tj cimet, kde, nešto treće? Meni i ne pada na pamet da idem na njegovu aplikaciju za podešavanja ako postoji System Settings u kome sve postoji i sve radi. Ako nisi probao KDE, onda nemam pojma, ionako bežim od svega ostalog. ;)

Manjaro je Arch prilagođen običnim korisnicima a ne onim koji vole da se muče ;) pa ima instaler (koji mi se pomalo ne sviđa u obe verzije koje postoje ali ne tupi kao Arch instalacija) kao i neke dodatke koje Arch nema. Recimo prihvaćena je komande sudo update-grub dok to Arch nema nego mora malo drugačije. Nisam video ni da postoji Pamac u Archu a instalacija u onom drugom ume da pomalo brlja. Srećom, tu je Yaourt koji završava mnogo toga.

U svakom slučaju mi je Kubuntu sigurna odstupnica. Kao što mi je pre neku godinu bio windows, kad nešto ne ide, ja odem tamo da odradim. Sad kad nešto u drugim linuxima neće, ja u Kubuntu. ;)


*Probao sam da instaliram Arch cele ove nedelje i tek sinoć uspeo. Mislio sam da će malo iskustvo sa Manjarom da mi pomogne ali ima nekih razlika koje su taman koliko je potrebno da mi zasmeta. Uopšte nisam uspeo da ga uvalim na glavni hard (2T) a i kada prođe prva tura (prva, druga, ona u kojoj se instalira grub2) i restartuje, grub nije nabačen. Znam da taj problem ima PCLinuxOS koji ne može da reši pitanje hardova većih od T ali Arch nabacuje grub 2.02 ili tako nekako i trebalo bi da radi. Drugi hard od 200 giga je OK, tu sve prođe ... mada Arch po svojoj volji ne vidi neke particije kada pravi grub pa mora da se ponovi dok ne proradi. Da ne nastavljam, možda ću to da uradim u Arch temi kad ga još malo probam.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 12:23 - pre 122 meseci
@calexx, ja očekujem da u lajv modu sistem solidno funkcioniše !
Instalirao sam xfce okruženje, ne volim kde, suviše je luksuzno za moj ukus.
Na Archu neću da mučim sebe, nisam mazohista.
Sem toga imam osećaj da kreatori Archa ponižavaju korisnike sistema postavljajući pred njih glupe prepreke koje treba da rešavaju a onda su kao veliki majstori.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 12:55 - pre 122 meseci
Ne bi meni smetale prepreke ako u zamenu dobijem nešto što nigde nema. Ovde je stvarno problem što prepreke rešavaš maksimalno e da bi stigao na ono što su drugi spremili na klik. Danima instaliram Arch pa jednom pukne na jednom delu, drugi put na drugom, treći put prijavljuje fantomske greške (mada nije nemoguće da vidi ono što ostali ne vide ali ne verujem previše u to) pa ne instalira grub iako bi trebalo ... sinoć sam završio i sada pokušavam da mu namestim sve da bude otprilike isto kao Kubuntu ... pa se onda pitam ... a što ne Kubuntu? Postoje razlike, Yoaurt lepo pravi pakete iz bogate ponude ... ali sam sve njih već imao u K. A onda pukne Arch i morao opet nedelju dana da se mučim da ga ubedim? Hm.

Opet pitam, šta dobijem nekim drugim linuxom ako ne koristim Kubuntu nego taj drugi? Šta od programa može da spakuje Yoaurt što ne postoji nigde a opasno je korisno i dobro? Šta može a drugi ne?

Inače meni KDE nije luksuzan ako mi nudi sve pa i malo više, umesto da koristim neki asketski pa da se pitam kako da uradim ovo ili ono a ne može. Kada instaliraš linux, on i nema mnogo programa pa ih dodaješ po želji ... neću valjda da kažem ... ok, instalirao sam i sada ću da koristim samo ove a neću da instliram sve što mi se sviđa, neću da se luksuziram. ;) To o luksuzu mi je recimo kao kada bi neko rekao ... neću PhotoShop kad imam Paint, neću TC ako imam WE, neću ImgBurn ako windows može da reže ... luksuz? Meni je KDE prema gnome kao da poredim windows 7 sa windows 3.0. ;)

Moguće je da Manjaro u live xfce varijanti ne radi dobro. Juče sam probao u live da instaliram tastaturu preko njegovog programa i pitao me za root password. Ne znam, možda postoji neki default ali nisam tražio, odradio na drugi način. Ipak, postoje distribucije koje su okrenute live korišćenju pa imaju mnogo toga već spremno i neke kojima live služi samo da pređu na instalaciju. Pa mnogi i nemaju live nego odmah ide u instalaciju.
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 13:33 - pre 122 meseci
Manjaro linux - instalacija


Boot selekcija


Manjaro live


Manjaro graficki instaler Thus


Izbor lokacije


Provjera sistema


Vasa lokacija


Izbor tastature


Izbor tipa instalacije


Upozorenje-Potvrdite pocetak instalacije


Izbor licnih podesavanja


Proces instalacije


Uspjesno zavrsena instalacija



Ukoliko ne zelite da Manjaro zauzme citav vas HDD
koristite Advanced installation mode

 
Odgovor na temu

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 17:32 - pre 122 meseci
Znači, suštinski isto kao i kod svake druge distribucije, kad naučiš da instaliraš jednu - znaš i sve ostale. Osim naravno Archa. Mada ni on nije komplikovan uz skriptu, samo je dugotrajan proces. Bravo za fotke, siguran sam da će nekom početniku biti od velike koristi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 19:36 - pre 122 meseci
Sada su dodali, mada postoji i install u starom tekstualnom obliku kod koga mora da se malo više razmisli, da ne bi omašio sa particijama. Inače je Manjaro uzeo neke detalje iz ostalih linuxa, dodao još nešto pa sada deluje sasvim user friendly. Takav će sigurno jednog dana da bude i Arch mada bi mogao da poradi i na malom poboljšanju nekih detalja.

Da ponovim pitanje, da li neko koristi Arch ili Manjaro i instalirao je Wine pa mu sve radi normalno ili svima win programi idu u Lost&Found? Meni to smeta i ako je tako, sačekaću neku sledeću verziju.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 20:42 - pre 122 meseci
Što volem ove kojima nešto smeta na nekoj distribuciji i odmah progralašavju tu distribuciju glupom ili da postavlja gulpe prepreke. Ako ti je neka distribucija glupa ili postavlja glupe prepreke, ti je nemoj koristiti. Mazohizam... Pa ta je čisto subjektivan pojam. Ako želiš profesionalno da se baviš računarima, najkomplikovaniji, ali i najdetaljniji način da naučiš Linux je ili neki LFS, ili Gentoo, ili Slackware ili... Sve one distribucije koje važe za teške. Kada jednom na taj način savladaš Linux, Kubuntu, Majaro, Fedora će ti delovati samo kao ljuštura na sistemu i sve će ti to biti isto, a opet svaki problem rešiv bez GUIa. No to je moje skromno mišljenje.
 
Odgovor na temu

laikexpert
laikexpert
CyberSpace

Član broj: 123738
Poruke: 105
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: laikexpert.googlepages.co..


+8 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 21:02 - pre 122 meseci
Ljudi treba da teze da se uzdignu i spoznaju vise
da poboljsaju sebe i normalno da dele znanje sa drugima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela09.03.2014. u 23:27 - pre 122 meseci
Pa dobro, ne žele svi da savladaju sve linuxe i da znaju kako se šta radi bez GUI. Ja sam mesecima pa i godinama ređao sve i onda rešio da se zadržim na jednom (sa par sličnih ali čisto reda radi) i nije mi mnogo bitno da znam nešto ispod haube, dovoljno mi je da mi završava posao. Sada sam našao nešto drugo što otprilike radi kao i ono što sam već izabrao pa pokušavam da i to naučim, ali ne da bih znao nešto više nego samo da imam alternativu ako ovi počnu da brljaju ili mi se u međuvremenu pokaže bolje.

Zato sam pomenuo nešto što mi se ne sviđa i pitao ali nema odgovora. Ne smeta meni nešto posebno što je wine čudno postavljen, smetalo mi je što neki dan nisam uspeo da uradim šta sam hteo a već to što su ga loše odradili mi govori da će možda još da brlja.

Sada ću da imam malo više vremena pa ujutru krećem sa proverom ovoga a usput ću da overim i kako će da rade na kršu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Manjaro linux - Prilagodjavanje Andjela

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7509 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.