Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koja su pravila za otvaranje subagenture turisticke agencije

[es] :: Vodič za posao :: koja su pravila za otvaranje subagenture turisticke agencije

[ Pregleda: 13422 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blackie8-4

Član broj: 271257
Poruke: 6
*.r.rev.accesscomm.ca.



+1 Profil

icon koja su pravila za otvaranje subagenture turisticke agencije07.03.2014. u 21:24 - pre 123 meseci
Zdravo svima.
Zanima me koja su pravila i sta je od uslova potrebno da bi otvorila turisticku agenciju posrednika?
Kolika su i sta su ulaganja? Davno sam zavrsila turisticku skolu ali nemam bas iskustvo vezano za turizam tj radila sam u hotelijerstvu i u ugostiteljstvu?
Sa koliko agencija mogu da sklopim ugovor i kako ide zarada od aranzmana?
Hvala puno na svima na odgovorim
Nothing is impossible...the limit doesn't exist
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: koja su pravila za otvaranje subagenture turisticke agencije08.03.2014. u 09:28 - pre 123 meseci
Lista potrebnih uslova i procedure osnivanja se mogu naći na sledećim internet stranicama:

Agencija za privredne registre
Pravilnik za izdavanje licence
Razne korisne informacije sa sajta Sektora Za Turizam

Ukratko, prvo se osniva firma kao doo ili preduzetnik. Onda se prilaže zahtev za izdavanje licence za obavljanje poslovima organizacije ili posredovanja u organizaciji turističkih putovanja. Po proveri ispunjenosti uslova, agencija dobija licencu i može da počne da radi. U linkovima gore su uslovi koje mora da se ispune, na primer: mora da se ima zaposleno lice sa min. 3 godine iskustva u poslovima turističke agencije i diplomom min. više škole turističkog, ekonomskog ili drugog društvenog smera. Turističke agencije moraju imati fiskalne kase i izdavati računa preko njih.
 
Odgovor na temu

blackie8-4

Član broj: 271257
Poruke: 6
*.regn.hsdb.sasknet.sk.ca.



+1 Profil

icon Re: koja su pravila za otvaranje subagenture turisticke agencije08.03.2014. u 18:44 - pre 123 meseci
Hvala na linkovima,
Procitacu ih polako ,jer ima bas dosta stvari .
Jedno mi opet nije jasno u zakonu pise da moram da imam kao posrednik minimum srednju skolu (sto imam zavrsenu srednju skolu), i minimum godinu dana rada u turizmu (sto i nemam bas ukupno godinu dana) duze sam bila kao na praksi i volonter :(.
Te tri godine i visa skola je za osnivanje turisticke agencije.
Takodje nigde ne mogu da nadjem koliko trebam da imam kao depozit u banci,kolika je tacna cifra?


Nothing is impossible...the limit doesn't exist
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: koja su pravila za otvaranje subagenture turisticke agencije

[ Pregleda: 13422 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.