Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko VirtualBOX

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc oko VirtualBOX

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

richie_april
Beograd
Nijedna
Bg

Član broj: 320726
Poruke: 2
*.bitsyu.net.



Profil

icon Pomoc oko VirtualBOX24.01.2014. u 19:35 - pre 123 meseci
POz. Eto jos sam zelen pa htedoh da pitam par stvari,licno sto se odnose na virtuelne masine.
Naime imam virtualbox, ok, pretpostavljam da je to emulacija i da ne moze zameniti zivi OS,
ali potrebna mi je zbog instalacije programa da ne bih skladistio na moj hard i OS. E sad, pitanje je
moze li ovaj program da mi detektuje modem,dial=up(ja sam pokusao ne moze),instalirao i
drajvere ali mi hardver(modem)ne prepoznaje? Imaju li virtuelne masine limit, ne prepoznaje
ni dvd uredjaj,ni usb,samo mountovane drajvove. Znaci,jel moze da se osposobi kao ceo OS,ili
kao virtuelno je svedeno na to.Takodje ni ububntu ne detektuje modem,a tamo je neophodna
veza sa netom. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Pomoc oko VirtualBOX24.01.2014. u 19:43 - pre 123 meseci
Ubuntu, koliko je meni poznato, ne podrzava tkz winmodeme! To su ona jeftina s**** koja su do skora najvise prodavana na nasem trzistu.
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko VirtualBOX24.01.2014. u 22:49 - pre 123 meseci
Ukoliko ti operativni sistem instaliran na računaru prepoznaje određeni hw onda bi isti taj sistem instaliran u okviru virtuelne mašine trebao da prepozna isti taj hw.
Obrati pažnju na podešavanja same VM u delu koji joj je hw dostupan.
Owl
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
dynamic-91-185-108-84.cpe.vektor.net.



+35 Profil

icon Re: Pomoc oko VirtualBOX25.01.2014. u 09:27 - pre 123 meseci
Imaš samo dial-up?
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: Pomoc oko VirtualBOX25.01.2014. u 11:40 - pre 123 meseci
Ako želiš da imaš internet preko dialup-a, trebalo bi da može, samo u Vbox za tu mašinu namestiš settings/Networtk da bude NAT. Naravno prvo moraš na svojoj mašini da se konektuješ dialup-om da bi imao internet na virtuelnoj mašini.
Ako želiš da se konektuješ direktno iz Ubunta, nisam siguran da li to može...

Za ovo ostalo, sve može da se podesi da radi kao normalan sistem, samo moraš da podesiš opcije u settings za tu virtuelnu mašinu pre nego je pokreneš.
Par slika:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

richie_april
Beograd
Nijedna
Bg

Član broj: 320726
Poruke: 2
*.bitsyu.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko VirtualBOX27.01.2014. u 20:21 - pre 123 meseci
Hvala,otprilike nesto je proradilo,i moja greska je sto nisam instalirao izvestan pack za vm zato mi nije prepoznavao usb i sl. Ali i dalje sa modemom imam muka,i na visti,ne prepoznaje ga,ne detektuje ga,isao sve moguce korake? Ili sam ja laik,otprilike sto i jesam:(:(kamoli ubuntu. No da ne zamaram sa time,ako neko zeli svaki savet je koristan,net je pun nekih junk saveta ili nikakvih u vezi toga. Instalirao sam win 98 ,uspesno ali ne mogu da mu konfigurisem paletu boja samo prepoznaje 16?boja,to je neka vga a tada bi trebalo da je svga standard, i 640x480 rezolucija? Treba da probam i OS2 warp ali obzirom da i ovo ne mrda kako bi trebalo.cisto sumnjam da se ovo drugo moze i pokrenuti sa vb.Hvala vam svima.:):)Laik.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Pomoc oko VirtualBOX

[ Pregleda: 2414 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.