Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji načini pripremanja mesa

elitemadzone.org :: MadZone :: Najbolji načini pripremanja mesa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 125534 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa07.01.2014. u 01:49 - pre 125 meseci
Citat:
vilil1: "Od 1978. godine određeno je područje proizvodnje Parma pršuta. Područje je smješteno u zoni od 5 km južno od Via Emilia (provincija Parma) u podnožju Apenina, iznad 900 m nadmorske visine. Na zapadu graniči s rijekom Stirone, a na istoku s rijekom Enza."

... i svaki prsut detaljno provjerava kolibri, a na kraju ih mrmot umotava u mrezaste carape koje nocu krade lokalnim djevicama iz korpi za ves pletenih od grana vrba koje rastu u dolini rijeke Enze ...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa08.01.2014. u 09:07 - pre 125 meseci
Citat:
@Lavlja jazbina

Kad neko u kafani naruci res pecen biftek, to se ne moze svrstati u 'njegov ukus' vec u cisto nepoznavanje materije. To sto ti ceo zivot ides u kafanu a nisi video dalje od karadjordjeve te apsolutno ne kvalifikuje za pricu o hrani na nekom malo visem nivou. Isto tako neko jede ceo zivot prekuvanu pastu pa kad mu neko da skuvanu kako treba njemu tu nesto nije u redu.

UFF,ala se nalupeta kao ovaj sto te podrzava.Prvo tema je Rolat od mesa ne biftek.Iole sa malo vijuga se moze provaliti i po slici pokretaca teme o cemu se radi..
Poredjenja su smesna a sada da pricam o letnjem raspustu u grand kanjonu je glupo.:D.Masta.

Tako da usmerimo temu ka rolatu,a biftek i prsute su upale kao padobranci. Mene licno zanima Istrajnos Venture u pomenutom pokusaju eksperimenta.



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.01.2014. u 21:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa08.01.2014. u 12:04 - pre 125 meseci
Koliko priče oko parčeta krvavog mesa
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa08.01.2014. u 12:09 - pre 125 meseci
Verovao ti Miroslave ili ne odoh do pijace i nadam se da ce da bude gotov oko 6 popodne.Zena sa posla
ALI ja eksperimentisem i to na prenosnom sporetu za plac koji je maltene nov po pitanju grejaca,
Moram se zrtvovati za temu. :).Ma malo se salim zna Ventura,nego daj na PP taj link.Rekao si za nedelju dana,mora da je proslo vise.:).
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa08.01.2014. u 13:08 - pre 125 meseci

@Lavlja_Jazbina, nije ni slicno tom rolovanom sa jajima :D

Kolac, najslicniji projanici, ali unutra ima umesano mleveno meso, onako razbacano... samo sto nema kukurunog brasna, tj. nista kukuruzno.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa08.01.2014. u 13:58 - pre 125 meseci
Ja ipak mislim da je kesa za pecenje idealna stvar za one koji vole socno meso. Pogotovo je korisna za piletinu i sl. suva mesa. Moja zena je povremeno koristi, samo sto obavezno zapece na kraju. Tj. izvadi iz kese i zapece na jacoj temperaturi, da dobije onu hrskavu koru.
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 07:38 - pre 125 meseci
Citat:

...Bolje ti malo proviri iz tih rupčaga po kojima hasaš đonove čizama osoljene iluzijom da je u pitanju vrhunska hrana za elitnu gospodu. Ne jede se kod vulkanizera, niti se menjaju gume u restoranu. A kad malo porasteš, psihički, ne telesno, pošto kapiram da si telesno stariji od mene, pa uspeš da stigneš do Brazila u nameri da probaš pravo meso, javi se da ti dam adrese nekih restorana, svako može da uđe i da proba...


Auu, ovo je bilo nisko i pravo u pleksus

Od toga kako ispeci rolat od mesa (svinjskog) dodjosmo naravno i do rasprave o ukusima gde je svaka rasprava, inace, bespredmetna. Nego, kad si vec bio do Brazila, otidi malo severnije (Skandinavija) da probas "surstromming" - fermentisanu haringu koju samo Vikinzi mogu da jedu, te nam javi utiske.

Inace, kad vec pricamo sta je najlepse - suvo medvedje meso i medvedje meso uopste je meni zakon - okaci odmah o klin i govedine i svinjetine i ostalo - medvedina je neponovljiva. Jedino je problem sto se tesko do nje dolazi, mada ako znas lovocuvara alavog na $$$ ni to nije neki problem - mozes celu mecku, oderanu i tranziranu da kupis!

Ah da... kad "surstromming" stigne u Texas



Inace stvarno gadno jelo - smrad je prosto neverovatan, mada Japanci i Korejanci mogu da ga "svare" posto imaju nesto slicno na meniju.

Termicka obrada mesa je, bar kod nas, veoma bitna jer jedino tako mozes biti siguran u ono sto si pojeo:

http://www.novosti.rs/vesti/sr...ihineloze-u-Juznobackom-okrugu
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=797529
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 09:48 - pre 125 meseci
Da se izvinim jer sam morao poslusati gazdu pa je spremio snicle i lenju pitu a rolat je u veru bio odvratan.
Za @ Goranov eksperiment nisam imao m... i vremena.Bice.

Ventura..ovaj henk ima takav cug,da ga ja nebi menjao jos ihihi.

Posto malo citas da bi video ko laze a ko je TROL,a jos ces ti napadati iako se covek ne obraca tebi nego JNK,koji ce imati vise takticnosti
a da mi i bilo sta sroci imam razumevanja.
O tebi ovde je glupo trositi reci,mislim da sa takvim ponasanjem ce ti slika biti trajno blanko jer si glup da provalis sa kime imas posla.
Mala slicica za deo,druge je besmisleno da ti pokazujem da se ne ukakis.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 10:21 - pre 125 meseci
Citat:
Hank:Naravno da onda možeš da se vratiš na temu pošto zaključiš da je to nešto najbolje što si jeo i što ćeš ikada jesti u životu

Brazilian grill je nesto najbolje sto si jeo u zivotu? Ukusno je, slazem se, ali prilicno daleko od nekog vrhunskog kulinarstva. A i ako cemo iskreno argentinski grill je za klasu bolji.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 16:51 - pre 125 meseci
Kada budali ne mozes objasniti onda mu nacrtas.Kada pomenes kafane pomislis da se misli na degustiranje a ne na jedenje kako vas miljenik kaze
Citat:
kojima hasaš đonove čizama osoljene iluzijom

Citat:
Ne jede se kod vulkanizera,

Citat:
popularnost po Ibarskoj magistrali i tim rupčagama po kojima ti cepaš pomije

Citat:
impresioniraš svakoga podatkom da si član udruženja krematista "Oganj" sa rezervisanim mestom i "prst u anus" odnosom sa konobarima po rupetinama u koje ja ne bih pustio ni psa komšije kog ne podnosim, a ne uveo sebe ili nekoga koga volim.


Za restoran sam i ulazak mislio na uslugu gde se ne mase zatavicama nego vam prilazi jer je spoznao vase navike kao cestog gosta.

Ja se njemu cak nisam ni obracao da bi dobio uvrede.

Ni tebi Coyote ni Odine ne zameram na slobodnom misljenju vasa volja da podrzavate sta hocet.Nije bio benzin jer za to ti ne trebaju radne dozvole ali vasa volja.
Tebi Coyote sam jednom prilikom pomenuo na pp sta bi uradio za tvog brata,ali ne mogu terati nekog koji mi je postao drag pa da ispunim obecanje,a za tebe
Odine sta reci,Zao mi je to sto ti se u zivotu izdesavlo,cenim tvoju borbu kroz zivot pa neke tvoje frustracije cak i mogu da razumem sa tim detlicima
ili u temi zaposljavanja kao pripadnici neke stranke da bi mladi imali posao a u to se bas ne razumes.Uvek neko podjebavnje.

Jos da postavim neko pitanje u poljopruivredi pa da se malo odmorim od foruma i pogledam sa strane.



E sad Berlin i Butkica.Verovatno dobro kuvana pa kozica krcka jer nije kao kod nas da ta koza bude zilava.
900 grama i 20 minuta za gotovo..




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 18:14 - pre 125 meseci
Samo cepaj Lavlja, nije njima niko kriv sto ne znaju sta valja

Ili u nasem se narodu kaze vid'la zaba da se konji kuju pa i ona digla svoj krak
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 18:55 - pre 125 meseci
Gorane,hvala.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.01.2014. u 21:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 18:58 - pre 125 meseci
Nista bez kifli i jogurta....kakvi rolati kakve pite materine...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 21:37 - pre 125 meseci
nije on moj miljenik, i nisam mislio da vredjam, samo sam bio iskren oko tog detalja.

elem... ova butkica mi se vise svidja od venturinih odrezaka :). Mada bih ih probao svakako
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 21:51 - pre 125 meseci
Butkica je izgleda dobro,dobro kuvana a na kraju je verovatno sa onom Venturinom spravicom zapecena pa kozica
zbog toga krcka.Kod nas je ta koza za kuce jer je nemoguce savladati.Ja sam na takve nailazio mozda se sprema na dugom mest drugacije.
Sekunda posle. :).A inace klopa je klopa.Posebno kada se ne peru sudovi.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 22:00 - pre 125 meseci
Jadna butkica, kao da nikada nije ni postojala :D

Sve u svemu, najpre bih sabio taj topli sendvic sa poslednje slike.


Kao sto rece 3way, sveza kifla sa gavrilovickom i trapistom ne moze da omane. i jogurt, naravno....

Mnogo zavisi i koliko je covek u trenutku gladan, tako da u nekim situacijama i Venturina krvava mesista bi se poruckala kada se ogladni :D Ali po mogucnosti, bar 10 min na 250c ili po minut sa svake strane na uzareni rostilj, mmmmm

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 09.01.2014. u 23:15 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 22:27 - pre 125 meseci
Meni je, inace, jedna od omiljenih kombinacija cajna + paradajz...Valjda me podseca na osnovnu skolu, skolske izlete, more i to vreme uopste...

Nego, posto sam sam od relativno skoro poceo da jedem morsku hranu (ranije mi nikada nije prijala), pa to isto jeo tamo gde je sveza - to jest na moru, ovdasnju nema sanse da jedem. Ne moze da se poredi kada kupis kozice ili skampe direktno sa broda koji ih je doneo pre pola sata i kada spremas ove zamrznute....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 22:31 - pre 125 meseci
naravno da ne moze da se poredi.
Ja kad me ne mrzi da spremam pocastim se svezom "moretinom". Skuplja je, ali neuporedivo bolja.

a kombinacija... svez sir ili kajmak uz lep paradajz. I nista mi vise ne treba :).
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 22:33 - pre 125 meseci
Da, da, pa to. Upravo sam i ja na moru uvek klopao pecivo, ona mala u kesici, mislim da je proizvodio Danilo Stampalija iz Zadra, a gavrilovicka nekadasnja je slicna kao cajna kod nas, vrh vrhova! :D

U pravu si, cim je riba jednom zamrznuta, ciao, gubi pravi smek. Najbolja je direktno sa broda ili sa ribarnice, ali se znalo od koga se kupovala, friska da friskija ne moze biti. Obicno najvise par sati kako je izvadjena iz mora, u zavisnosti kad se kupuje, ali obicno se islo rano izjutra na pijac i u ribarnicu. A ovo sto prodaju kod nas po marketima - zaledjeno je zasu zivi. Ko zna koliko je to stajalo po hladnjacama....
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Najbolji načini pripremanja mesa09.01.2014. u 22:44 - pre 125 meseci
Citat:
CoyoteKG:
naravno da ne moze da se poredi.
Ja kad me ne mrzi da spremam pocastim se svezom "moretinom". Skuplja je, ali neuporedivo bolja.


Ako vec ne znas, mozda ti ovo bude korisno: Lignja vs lignjun


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Najbolji načini pripremanja mesa

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 125534 | Odgovora: 380 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.