Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva

[ Pregleda: 5015 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vista13

Član broj: 318383
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva17.10.2013. u 17:17 - pre 127 meseci
Pozdrav svma,

Imam par pitanja pa bih zamolio one koji znaju nesto o ovome da mi pomognu. Naime, imao sam problem u Holandiji gde sam greskom bio priveden i bio u pritvoru nekoliko dana. Medjutim to se sve resilo i ja sam oslobodjen svih optuzbi. E sad tamo je fora zato sto sam bio u pritvoru da moram da odmah budem deportovan nazad u Srbiju. Tamo mi je jedan imigracioni oficir izdao zabranu ulaska u Holandiju i zemlje EU na dve godine. Ja u tom trenutku to nisam ni znao a on mi to nije ni objasnio. Sada ja imam poslove kao Web Designer svugde po Evropi a imam i rodbinu u Nemackoj ali ne mogu da predjem granicu. Tacnije nisam ni pokusavao da predjem. Sta bi se desilo da npr. krenem kolima da udjem u Madjarsku ili Sloveniju? I da li postoji neka mogucnost da predjem granicu.

Drugo pitanje je: Moj otac je rodjen i ziveo je u Bosni i ima njihovo drzavljanstvo i licnu kartu... Ja preko njega mogu da izvadim takodje drzavljanstvo i pasos ali da li ce mi Bosna izdati pasos tj. da li ce da proveravaju da l' imam zabranu i ako dobijem pasos da li sa njim mogu da udjem u EU. Ja sa Bosanskim pasosem dobijam JMBG, prebivaliste i sve novo...

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva17.10.2013. u 17:25 - pre 127 meseci
zabrana se ne odnosi na tvoj pasos, vec na tebe. uzimanje drugog pasosa - bosanskog ne menja nista u pogledu te zabrane koju imas.
pitanje je pravo da li te oni mogu provaliti da si ti ta ista osoba ali sa drugim pasosem.

tebi ce uvek pistai isto ime i prezime, mesto rodjenja, datum rodjenja. naravno da ce neki broj unutar drzave da bude drugaciji, njihov taj jmbg ali to i nije bitno van bosne.

 
Odgovor na temu

Vista13

Član broj: 318383
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva17.10.2013. u 17:33 - pre 127 meseci
Aha... Znaci mrka kapa... Jedino da kad dodjem na granicu da ih mrzi da proveravaju pasos pa da odmahnu rukom :)
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva17.10.2013. u 17:41 - pre 127 meseci
koliko znam, ljudima polazi za rukom da koriste srpski pasos za 3 meseca boravka, onda izadju iz shengena pa udju sa bosaniskim pasosem na nova tri meseca. to isto nije po zakonu - jer se boravak ne odredjuje spram broja pasosa koji imas.

mozes da pokusas. samo, ti si i od prijema u drzavljanstvo bosne daleko, mozda i godinu dana. jel znas koliko se dugo ceka na prijem? po kom clanu zakona bi trazio drzavlajnstvo?
 
Odgovor na temu

Vista13

Član broj: 318383
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva17.10.2013. u 17:42 - pre 127 meseci
Pa podneo bi po tome sto mi je otac drzavljanin Bosne i rodjen je tamo. Bio je da preda za papire rekli su mu da se drzavljanstvo dobija za 3 do 30 dana...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva01.11.2013. u 19:49 - pre 126 meseci
Imas tarifu na madjarskoj granici za sve probleme, raspitaj se :)
 
Odgovor na temu

Vista13

Član broj: 318383
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva01.11.2013. u 21:53 - pre 126 meseci
agora11 je l to za tarifu znas iz pouzdanih izvora ili? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zabrana ulaska u EU i uzimanje dvojnog drzavljanstva

[ Pregleda: 5015 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.