Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

brisanje zabrane ulaska u shengen

[es] :: Vodič za emigraciju :: brisanje zabrane ulaska u shengen

[ Pregleda: 6917 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vesna petrovic
penzioner
nis

Član broj: 303935
Poruke: 13
109.106.243.*



Profil

icon brisanje zabrane ulaska u shengen03.10.2012. u 10:03 - pre 140 meseci
Da li se automatski brise zabrana ulaska u shengen ili je potrebno pokretanje neke procedure. Konkretno, moj sin je imao zabranu ulaska u Svajcarsku koja je istekla pocetkom 2010g. Iste godine, 2010 je normalno, preko agencije letovao u Spaniji i regularno prosao sve granice. Sledece godine, 2011 je vracen sa grcke granice, iako je imao uplacen aranzman preko agencije, sa obrazlozenjem da ima zabranu ulaska u shengen. Molim za odgovor i savet sve one kojima je ova problematika bliska.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: brisanje zabrane ulaska u shengen03.10.2012. u 14:09 - pre 140 meseci
pa dobro, a sta je on rekao Grcima ?
 
Odgovor na temu

vesna petrovic
penzioner
nis

Član broj: 303935
Poruke: 13
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: brisanje zabrane ulaska u shengen03.10.2012. u 21:03 - pre 140 meseci
Grci nisu hteli nista da cuju, kad im je rekao da ima uplaceno letovanje, rekli su mu, vase letovanje je ovde zavrseno...vratite se kuci, autobus je produzio, devojka je ostala u autobusu, a on je u 02h ostao na granici sa prtljagom...
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: brisanje zabrane ulaska u shengen03.10.2012. u 22:06 - pre 140 meseci
Citat:
vesna petrovic: Grci nisu hteli nista da cuju, kad im je rekao da ima uplaceno letovanje, rekli su mu, vase letovanje je ovde zavrseno...vratite se kuci, autobus je produzio, devojka je ostala u autobusu, a on je u 02h ostao na granici sa prtljagom...


Ali je ostalo nejasno da li je on Grcima rekao da mu je zabrana istekla?!?! To sto je on imao uplaceno letovanje ne znaci njima nista ako kod njih stoji zabrana ulaska.

Pisao sam svojevremeno u temi:
http://www.elitesecurity.org/t440677
da VIS (Visa informacioni sistem) Sengena cuva podatke 5 godina. Tada sam nekim slucajem okolnosti imao prilike da se upoznam sa tehnickim detaljima tog sistema.
Ono sto sam tada saznao je da svaka zemlja moze da cuva podatke u svojoj arhivi i duze. Isto tako svaka zemlja ima diskreciono pravo da ti kaze "Ne mozes unutra".

Savetovao bih da je najbolje da se pre odlaska sledeci put u neku zemlju, raspitate u ambasadi da li ce biti prepreka da se udje u doticnu zemlju, kao i da vam daju neku potvrdu iz te ambasade (ako je to moguce).
 
Odgovor na temu

vesna petrovic
penzioner
nis

Član broj: 303935
Poruke: 13
212.178.233.*



Profil

icon Re: brisanje zabrane ulaska u shengen05.10.2012. u 14:24 - pre 140 meseci
Hvala na odgovoru i savetima.
On nije imao na granici nikakav dokument kod sebe o isteku zabrane, i inace nije nista dobio o isteku ( samo ima kod kuce neki papir o zabrani na pet godina), ali s'obzirom da je prethodne godine 2010. letovao u Spaniji i da je regularno otisao, smatrao je da je sve proslo, jer je zabrana iz marta 2005g. Inace su grci bili veoma neljubazni i nezainteresovani za bilo kakav razgovor. Kada smo se,pocetkom 2005. obratili svajcarskoj ambasadi u Bgd-u za neku informaciju o isteku zabrane, samo su kratko rekli da takve informacije mogu da se dobiju u Bundesamt u Bernu. Mi tada nismo dalje nista radili, samo smo cekali da prodje vreme.
 
Odgovor na temu

vesna petrovic
penzioner
nis

Član broj: 303935
Poruke: 13
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: brisanje zabrane ulaska u shengen07.10.2012. u 20:21 - pre 140 meseci
Jos jednom hvala na vasim odgovorima. S'obzirom da mi se cini da vam je ova problematika bliska, molila bih vas za jos jedno pitanje. Naime, cula sam od nekih prijatelja, da ljudi koji su u Svajcarskoj zateceni bez dokumenata i deportovani za Srbiju, uz zabranu na odredjeno vreme, po isteku vremena zabrane moraju da plate troskove deportovanja, da bi im bila skinuta zabrana. Da li su to samo nagadjanja ili ima istine. Zvuci realno i neprijatno. Pretpostavljam i da su to ogromne cifre?!
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: brisanje zabrane ulaska u shengen08.10.2012. u 08:52 - pre 140 meseci
Citat:
vesna petrovic: Jos jednom hvala na vasim odgovorima. S'obzirom da mi se cini da vam je ova problematika bliska, molila bih vas za jos jedno pitanje. Naime, cula sam od nekih prijatelja, da ljudi koji su u Svajcarskoj zateceni bez dokumenata i deportovani za Srbiju, uz zabranu na odredjeno vreme, po isteku vremena zabrane moraju da plate troskove deportovanja, da bi im bila skinuta zabrana. Da li su to samo nagadjanja ili ima istine. Zvuci realno i neprijatno. Pretpostavljam i da su to ogromne cifre?!



Zaista ne znam.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: brisanje zabrane ulaska u shengen08.10.2012. u 12:42 - pre 140 meseci
ako je tada dobio neki racun da plati onda mora da plati, ako tada nije dobio nista, osim zabrane ulaska u CH onda nije duzan nista da placa
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: brisanje zabrane ulaska u shengen

[ Pregleda: 6917 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.