Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove ekonomske mere vlade Srbije

[es] :: Ekonomija :: Nove ekonomske mere vlade Srbije

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 203209 | Odgovora: 1227 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PeraII

Član broj: 320140
Poruke: 53
*.cable.pakt.spb.ru.



+324 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 12:30 - pre 125 meseci
Citat:
Aleksandar Đokić: PeraII, to je isplativo samo ako je "zarada" drzave veca od subvencija, a ti vidi kako je to moguce.

Visina subvencija

Grčka:

852 eura/hektar (spending per hectare); direktna pomoć farmerima 70%; ruralni razvoj 25%; eksportne subvencije 0%;

Holandija:

505 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 4%; eksportne subvencije 9%;

Danska:

434 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 83%; ruralni razvoj 9%; eksportne subvencije 6%;

Nemačka:

388 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 13%; eksportne subvencije 1%;

Austrija:

375 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 58%; ruralni razvoj 39%; eksportne subvencije 2%;

Francuska:

338 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 81%; ruralni razvoj 10%; eksportne subvencije 2%;

Mađarska:

116 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 80%; ruralni razvoj 24%; eksportne subvencije 3%;

Bugarska:

82 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 40%; ruralni razvoj 57%; eksportne subvencije 0%;

Rumunija:

76 eura/hektar; direktna pomoć farmerima 41%; ruralni razvoj 54%; eksportne subvencije 0%;

Srbija:

Ratari priželjkuju isplatu subvencija od 6.000 dinara po hektaru, regres za kupljeno gorivo i ostale neisplaćene iznose iz prošle godine, pišu Novosti.

Nadam se da će pojedinci nešto ukapirati. Rekoh nadam se, mada je šansa mala?!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 13:15 - pre 125 meseci
Pero ložaču.. U Srbiji je prošlogodišnja subvencija po hektaru bila cca 130 evra, a sada može da bude i 1 evro i 1000 evra, svejedno je, kad nema odakle da se isplati, sve što mogu je da licitiraju cifre po novinama.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 13:24 - pre 125 meseci
Citat:
ventura:
Kakve veze imaju carinske olakšice sa tim ko je vlasnik firme?

Jel u tim firmama rade marsovci ili Kinezi? Ili pak moje i tvoje komšije?


Naravno da ima mnogo veze, jer te naše komšije u tim firmama rade za kikiriki, a neko drugi skida kajmak. Zašto bi se ti inače žalio kako su Rusi dobili džabe NIS? Pa eto, u tom NIS-u i dalje rade naši ljudi, kakve veze ima ko je vlasnik?

Citat:
ventura:
Naravno da Srbija pravi automobile traktore, kamione i autobuse. Jel znaš ti koliko se delova za taj Fijat pravi u Srbiji? S obzirom na količinu Fijatovih kooperanata u Srbiji, rekao bih debelo preko 50%.


Traktori su nekad bili OK, danas od toga nema nšta, kamioni su na izdisaju(vidi FAP), a autobusi su škart, ne znam ko bi to kupio. Što se FIAT-a tiče, da nam daju dozvolu za milion jedinica godišnje bez ikakve carine, mislim da od posla ne bi bilo ništa. 500L, koliko god da je dobar autić, a po mom skromnom mišljenju jeste, ne bi imao prođu na ruskom tržištu. Drugo, motor, menjač, upravljački mehanizam, kočioni sistem se NE PRAVE u Srbiji. Sad, ako ti misliš da sedišta, tapacirung, malo elektronike i plastike, na kraju sve šrafcigerom sklopljeno u ovoj zemlji daje u zbiru (debelo) više od 50% ili ako misliš da su Rusi sisali vesla, pa to ne znaju, onda je to druga stvar.

Citat:
ventura:
Znači ti se zalažeš da građani Srbije finansiraju (subvencionišu) proizvodnju pšenice, a onda da tu istu pšenicu prodamo Rusima???


Znači ti se zalažeš da Italijane(vidi FIAT), Nemce i ostale građani Srbije finansiraju(subvencionišu) sa 10.000 tegli ajvara po radnom mestu, a da onda te iste automobile prodamo Italijanima i Nemcima???

Citat:
ventura:
Subvencija poljoprivredi i izvoz primarnih poljoprivrednih proizvoda je sulud koncept. Ako već subvencionišeš poljoprivrednu proizvodnju, onda hoćeš da ta pšenica ostane u Srbiji da bi građanin Srbije imao jeftiniji hleb, a ne neki tamo Rus.


Znači, Francuzi i Holanđani su ludi, hebiga, ko im je kriv kad nisu pametni kao mi, pa da unište sopstvenu poljoprivrednu(i svaku drugu) proizvodnju, da dozvole da im strane korporacije i trgovinski lanci okupiraju tržište, unište proizvodnju i narod dovedu do prosjačkog štapa. Kakvi ludaci majko mila!
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
87.116.153.*



+159 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 14:15 - pre 125 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
angelos: Ventura,
Zar veliki deo tih firmi vise nije u Srpskom vlasnistvu i iznose pare (profit) preko grane.

Kakve veze imaju carinske olakšice sa tim ko je vlasnik firme?

Jel u tim firmama rade marsovci ili Kinezi? Ili pak moje i tvoje komšije?

Ja stvarno ne znam da li mi živimo u istom Srbostanu. Šta ti to nije jasno!?
I da rade marsovci, a ne rade, to je totalno nevažno. Važna je vlasnička struktura i poreklo devova.
FIAT delove uvozi iz Italije, jedino što u KG postoji a naše je robovlasnički uslovi rada Srpskih robova. A ta fora kupujte naše i srpski brend je fora za mentole. Nit je naše, nit je naš brend.
Da ti marsovci i rade u Fiatu, ne bi bio marsovski proizvod.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 14:18 - pre 125 meseci
Citat:
angelos: Šta ti to nije jasno!?


Meni, na primer, nista nije jasno.
Pogotovo ono: "Ja napravim ajvar i ne izvozim ga u Rusiju, zato sto je drzava takva, a ja imam pogodnosti za izvoz.".

Osim ako neko puskom zabranjuje izvoz ajvara, meda, rakije, qraca i palaca....to je onda druga prica...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
87.116.153.*



+159 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 14:19 - pre 125 meseci
A gde je ta fabrika traktora, misliš li na onu reklamu na RTS od pre dve godine (IMT)!?
To više ne postoji, pretopljeno u US Steel-u (mašine), ostala fabrika prazna.
Brate, kako je pojedincima dobro u glavi, da ja krenem da zavijam te travke, da i meni ta realnost bude tako dobra. :D
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 14:22 - pre 125 meseci
Pusti traktore i automobile.

Zasto privatnik ne izvozi u Rusiju med, pekmez, sir i ostalo sto spominje Pera?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 14:40 - pre 125 meseci
Citat:
biciklista:
Naravno da ima mnogo veze, jer te naše komšije u tim firmama rade za kikiriki, a neko drugi skida kajmak. Zašto bi se ti inače žalio kako su Rusi dobili džabe NIS? Pa eto, u tom NIS-u i dalje rade naši ljudi, kakve veze ima ko je vlasnik?

Ko je vlasnik firme nema nikakve veze, kada je sve pošteno.

Problem NIS-a je taj što je Rusima NIS bukvalno poklonjen ispod svake tržišne cene. Zašto meni, tebi ili nekom drugom nisu ponudili NIS po toj ceni koju su dali Rusima? Misliš da se ne bi našao neko da kupi 51% NIS-a za 400 miliona evra? Pa jel ti znaš da su oni taj novac povratili za manje od 2.5 godine! Jel znaš ti neki biznis koji uloženo vraća za 2.5 godine?

Citat:
biciklista:
Traktori su nekad bili OK, danas od toga nema nšta, kamioni su na izdisaju(vidi FAP), a autobusi su škart, ne znam ko bi to kupio.
...
500L, koliko god da je dobar autić, a po mom skromnom mišljenju jeste, ne bi imao prođu na ruskom tržištu.

Šta to Ruse briga? Pa to je još jedan dodatan motiv da nam daju pristup njihovom tržištu, jer ako su naša vozila krš kvaliteta, ili nisu prilagođena tom tržištu, onda nema bojazni da će Srbija da ugrozi Ruske proizvođače i preplavi tršište svojim proizvodima.

Nije nego.

Citat:
biciklista:
Znači, Francuzi i Holanđani su ludi, hebiga, ko im je kriv kad nisu pametni kao mi, pa da unište sopstvenu poljoprivrednu(i svaku drugu) proizvodnju, da dozvole da im strane korporacije i trgovinski lanci okupiraju tržište, unište proizvodnju i narod dovedu do prosjačkog štapa. Kakvi ludaci majko mila!

Igrom slučaja sam u toj poljoprivredi daleko više nego ti, pa sam siguran da mnogo bolje razumem neke stvari.

Subvencije i podsticaji poljoprivredi nisu uopšte loša stvar, naprotiv. Ali subvencije + izvoz, e to je totalno idiotski koncept.

A inače, te subvencije po hektaru služe da se upravo ti koje ti pljuješ, ti veleposlednici i velike muljare ovajde, mali seljak nekako da skrpi kraj sa krajem, i sledeće godine eto njih opet u redu za prošnju. Ovakav model subvencija kakav je sada treba u potpunosti ukinuti, a sredstva preusmeriti u razvojni fond, ali to je neka sasvim druga priča i druga tema.


Citat:
angelos:
Važna je vlasnička struktura i poreklo devova.
FIAT delove uvozi iz Italije, jedino što u KG postoji a naše je robovlasnički uslovi rada Srpskih robova. A ta fora kupujte naše i srpski brend je fora za mentole. Nit je naše, nit je naš brend.
Da ti marsovci i rade u Fiatu, ne bi bio marsovski proizvod.

Vlasnička struktura nije važna, poreklo delova jeste.

Ok, možda jeste zaista tako kao što pričaš, ne pratim tu tematiku nešto specijalno detaljno, samo usput propratim na aerodromu one silne bilborde NALED-a gde reklamiraju gomilu kooperanata Fiata.

Ali u svakom slučaju ni to nije razlog da Rusi izbace motorna vozila apriori iz bescarinskog sporazuma. Ok, Fiat 500L nije 51% Srpski proizvod, on ne može u Rusiju. Kad naprave automobil koji je 51% proizveden u Srbiji, onda može. Ali ne, braća su nam automatski spustila rampu na izvoz svih automobila, onako bratski.. Pa mi da gledamo onda šta ćemo..
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 15:59 - pre 125 meseci
Citat:
3way:
Pusti traktore i automobile.

Zasto privatnik ne izvozi u Rusiju med, pekmez, sir i ostalo sto spominje Pera?


Čekaj malo, pusti traktore i automobile? Pa o čemu da pričamo, o kajmaku i medu? Uz dužno poštovanje ljudima koji se time bave i od toga žive, to nikako ne može ovu(niti bilo koju drugu) zemlju izvući iz ekonomske krize. Baš o traktorima i automobilima je neophodno pričati, baš o tome. Na jednoj vesti o Smederevu i železari, neko je postavio ovakvu tezu: zemlja koja nema sopstvenu železaru nije ekonomski nezavisna, već je u pitanju kolonija. Ne znam koji genije, kakvim akrobacijama bi mogao ovo da porekne. Kada budemo sposobni da izvadimo rudu iz zemlje, da je pretopimo u železari, da u livnici izlijemo odlivke za blokove motora, da u valjaonici napravimo limove za karoseriju, a onda na sve to dodamo malo elektronike i tkanine(ovo smo još uvek kao sposobni) onda ćemo moći da kažemo da se ovde nešto radi. Kada budemo u stanju da svoje ljudske i ekonomske resurse upotrebimo na ovakav način onda će ovde nešto i biti, pa će imati mesta i za one koji prave ajvar i kajmak ili se bave turizmom. Do tada, ostaje nam da budemo crna rupa usred Evrope, narod prodat u belo roblje. Kako reče pokojni Tijanić, mi smo eksponati u teglama na patološkom odeljenju kontinenta.

[Ovu poruku je menjao biciklista dana 04.01.2014. u 17:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 16:07 - pre 125 meseci
ventura@
NIS je previse placen!!!
licno znam 30 ljudi koji i danas rade tamo, medju njima i clanovi familije!!!
to je bilo cisto politicko preduzece koje se muzlo na sve strane!!!
od portira do direktora svi su krali!!!! ma svi!!!
a radili su sa starom tehnologijom i sa poluispravnim aparatima na pumpi!!!
danas je sve drugacije i bolje!
plus sto je u cenu nisa stavljen i juzni tok koji po prvim planovima uopste nije trebao da ide kroz srbiju nego kroz eu!
sto je naknadno putin naredio da se promeni trasa kad su rusi uzeli nis!
isto tako ja kad idem u zavicaj pre nisam npr u Bihacu mogao da sipam gorivo nase iz panceva sto danas sa velikim zadovoljstvom radim cak i u prodavnici pumpe kupim nase slatkise! to je patriotizam i biznis! a to su nam rusi omogucili svojim pametnim potezima u NIS-u!
danas nis mnogo vise puni srpski budzet nego kad je bio nas 100% i hvala rusima sto su nasu bandu isterali i doveli u red i rad u NIS-u!

e sto se tice sporazuma! pa mi smo imali yugo auta koji su bila nas vecinski proizvod pa opet nismoooo koristili a mogli smo da izvozimo nasa vozila, traktore itd! ali mi radije tj nasi politicari da uniste pa za tepsiju ribe preprodaju! jer oni tako licno brze zarade!
nije rus kriv ali ni EU kriva nama, nego nasa banda koju mi trpimo!

zasto svi pricate o IZVOZU!!! pa mi prvo treba da zadovoljnimo trziste nase Srbije! i onako joj fali dosta namirnica koje moramo da uvozimo!!! sve dok su potrebe srbije vece od uvoza mi o izvozu kad pricamo samo trosimo vreme!!!

samo da dodam da je Danubius firma iz ns prodata za cenu koju Miskovic povratio za 1 dan jer je bilo vise robe u magacinu nego sto je placena firma!!! bili su i protesti u ns od strane radnika al to ni jedan mediji to tad nisu preneli!!!
beocinska cementara prodata sa rudom laporac isto za tepsiju ribe francuzima itd itd! sto njih ne pjujemo???
e koliko je tih primera... a mi se uhvatili NIS-a ...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 16:26 - pre 125 meseci
čika dačo, realna vrednost 51% NIS-a je između 3 i 7 milijardi evra. Pošto je u pitanju naftna industrija a ne obična pekara, rekao bi da je valuacija bliža ovoj cifri od 7 milijardi. Ako nešto platiš 5-13% realne tržišne cene, onda to znači da ti je neko nešto poklonio.

Južni tok. Šta tačno Srbija ima od južnog toka? Potpisali smo ugovor sa Rusima o kupovini gasa za 0.47 dolara za kubik sa tendencijom da se to do 2021 smanji na 0.42 dolara po kubiku... Dragi političari, sledeći put nemojte da nam Rusi čine usluge već odete u Nemačku ili Mađarsku na Gaspool/NCG/TTF, i kupite gas po ceni od 0.35 dolara po kubiku. Bez ikakvih dugoročnih ugovora, obveza i potrebe da nam bilo ko čini neku 'uslugu'.

U NIS-u se kralo, i to se kralo žestoko. Kao što se krade i u EPS-u, Telekomu i bilo kojoj drugoj državnoj firmi. Mišljenja sam da je bilo nemoguće da se sa NIS-om upravlja odgovorno sve dok je bio u državnom vlasništvu, ali to ne znači da je isti trebalo pokloniti.

Dakle Rusi su platili 400 miliona evra za 51% NIS-a, a taj isti NIS je u prvoj godini ostvario profit od 165 miliona, u drugoj 380 miliona, trećoj 450 miliona, a sada ćemo videti koliko u četvrtoj. Samo zbog te činjenice neko treba da ide na robiju, počevši sa lopužama iz Deloitta koji za bednih par stotina hiljada evra svoje provizije državu oštet bukvalno za milijarde evra, a onda da im se pridruže i oni koji su im naložili da naprave takav izveštaj, pa tako redom sve do poslednjek činovnika koji ima veze sa tom pljačkom.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 16:34 - pre 125 meseci
@ventura

Da li je tvoj ili čika dačin stav bliži istini to je filozofsko pitanje, jer uvek će biti zastupnika i jedne i druge teze.

Lično sam nakon prodaje NIS-a dosta radikalno zastupao tvoj stav, ali kada vidim šta se dešava kako godine prolaze, koliko su Rusi u njemu uveli kulturu poslovanja i koliko je ta kultura daleko od srpskog mentaliteta, u poslednje vreme naginjem čika dačinom stavu.

Naprosto, morali smo NIS skoro pokloniti da bi od njega nešto nastalo, jer alternativa je bila još gora, a to je totalna pljačka i urušavanje svake vrednosti tog preduzeća. A da nije prodat, to bi NIS-u bila neminovnost.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 16:37 - pre 125 meseci
Ja se apsolutno slažem da NIS nije mogao da fukcioniše kako treba dok je bio u državnim rukama, kao uostalom nijedna druga firma (što imamo prilike i da vidimo). Ali nisam za to da se neka firma proda u bescenje samo zbog toga što država ne može da obuzda lopovluk.

 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 16:46 - pre 125 meseci
drzava srbija je imala stetu finansijsku,politicku i ekolosku sa nisom u nasim rukama! Bog me sad je i lider na balkanu! tako da moje misljenje sve sto je placeno preko jednog dinara je pretplaceno!
isto za 1 dinar bih prodao eps, telekom itd itd ! sve sto je u drzavnom vlasnistvu!
nas narod je dobar kao radnik ali kad je gazda strog tj privatnik al je los kao politicar i menadzer u drzavnim firmama!
zato sve prodati za 1 dinar! i cao!

koliko znam iz rafinerije Pancevo ide gorivo za sve pumpe u regionu koje je NIS od kako je pod rusima kupio! mislim da je to 100 pumpi upitanju!

zato vredni forumasi radite, radite i radite! prvo da osvojite trziste Srbije pa posle je ceo svet vas!
Srecno

 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 17:57 - pre 125 meseci
Citat:
ventura:
čika dačo, realna vrednost 51% NIS-a je između 3 i 7 milijardi evra...



Da nisi malčice napumpao cifre? Čak i da nisi, zašto ne uradiš sličnu analizu i za železaru?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 18:33 - pre 125 meseci
NIS je prodat ispod stola uz "politicki dogovor", a ne po trzisnoj ceni. To je cinjenica. E sad, ne verujem da bi iko imao ista protiv kada bi gradjani Srbije dobili nesto za uzvrat.
Nazalost, mislim da su jedinu dobit ovakvog sporazuma osetili dzepovi pojedinaca. I ceo problem nije u Rusima, Amerikancima, Italijanima vec sa nama i nasim politicarima.
Seca li se jos neko silnih pljackaskih privatizacija, satelita, autoputa...??
Eto skoro smo zamalo poklonili nekim Kinezima Vrsacke vinograde pa su neki izrazili zabrinutost da ce se zvanicni Peking naljutiti.
I dok se narod zamlacuje globalnom politikom, slovenskom bracom i evropskim prijateljima neki se bogate.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 18:56 - pre 125 meseci
HeYoo@ koja nasa velika firma je prodata posteno? iznad stola??
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 19:37 - pre 125 meseci
Citat:
biciklista:
Citat:
ventura:
čika dačo, realna vrednost 51% NIS-a je između 3 i 7 milijardi evra...

Da nisi malčice napumpao cifre? Čak i da nisi, zašto ne uradiš sličnu analizu i za železaru?

Obične privatne firme koje stabilno posluju i imaju neku blagi rast poslovanja se prodaju za 7 godišnjih dobiti. Privatne energetske firme se prodaju za 10 godišnju dobit. Državni monopol u naftnoj industriji vredi daleko više od bilo koje privatne firme, i to se sigurno ne prodaje ni za 7 ni za 10 godišnju dobit, već najmanje za višedecenijsku.

Što se tiče železare, tu je stvar više nego jasna. Ta železara je promašaj od dana kada je neko došao na genijalnu ideju da napravi železaru koja nije pored izvora rude i pored izvora energije.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 19:40 - pre 125 meseci
Citat:
ventura:
Ko je vlasnik firme nema nikakve veze, kada je sve pošteno.


POŠTENO! Zastupnici krupnog kapitala hoće poštenu igru! Da li je moguće? Pošteno je i da neko ko 5-6 godina studira medicinu, pravo, arhitekturu nađe posao u struci, ali na temi o nezaposlenosti ne zastupate taj stav, nego takvima poručujete da se prilagode i prihvate pravila igre. Zašto vas sada odjednom boli što je nekom NIS prodat ispod cene? A železara, ona je nebitna? Da li je poštenje ekonomski ili pojam vezan za etiku? Zar se kapitalizam rukovodi poštenjem ili efikasnošću i profitom? Znate li šta je pošteno, gospodo kapitalisti? To je 1945-a, to je pošteno, ali vi to ne vidite i ne želite da shvatite, gurate svet u novu katastrofu, vođeni pohlepom i gramzivošću, gurate napred i pored toga što:
-raste nejednakost,
-sve je više siromašnih,
-topi se srednja klasa,
-sve je veća koncentracija moći i bogatstva u rukama malog broja ljudi,
-sve je manja socijalna pokretljivost...

Kažu neki, socijalni darvinizam, preživljavaju najsposobniji. E pa ako je tako, nemojte se čuditi, ako se jednog dana probudite i shvatite da nema više kamiona i aviona, svega onog stečenog "u znoju lica svog". Da li ćete tada biti spremni da prihvatite "na živo" posledice stavova koje ovde zastupate teorijski?
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije04.01.2014. u 19:42 - pre 125 meseci
Citat:
ventura:
Što se tiče železare, tu je stvar više nego jasna. Ta železara je promašaj od dana kada je neko došao na genijalnu ideju da napravi železaru koja nije pored izvora rude i pored izvora energije.


Ne, uopšte nije jasna, bar ne samo zbog toga što ti tako kažeš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Nove ekonomske mere vlade Srbije

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 203209 | Odgovora: 1227 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.