Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SAD bi investirale u SR

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: SAD bi investirale u SR

[ Pregleda: 2234 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-176-86.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon SAD bi investirale u SR14.09.2010. u 11:27 - pre 165 meseci
Citat:
SAD bi investirale u Srbiji
14. septembar 2010. | 10:03 | Izvor: B92, Glas Amerike Vašington -- U američkom Kongresu postoji zainteresovanost za produbljivanje ekonomske saradnje SAD i Srbije, izjavio predsednik poslovnog saveta SAD i Srbije Džon Sejlor.

On je za Glas Amerike istakao da se istražuju mogućnosti za investiranje u Srbiju, ali da je za to neophodna i zainteresovanost Vlade Srbije i poslovnog sektora.

"To pitanje ima visok prioritet za američku ambasadorku i bez obzira na političku situaciju u pogledu Kosova, ona odvojeno tretira ta dva aspekta delovanja“, kaže on.

"Ja komuniciram sa ambasadom dok ovde istražujemo mogućnosti daljeg promovisanja takve saradnje. Međutim, takva poslovna aktivnost zahteva zainteresvanost i angažovanost obe strane", dodao je Sejlor.

Drugim rečima, kaže on, srpska vlada i poslovni sektor bi trebalo da utvrde zajednički stav prema takvoj saradnji.

"Nedavno je kongresmen Bil Delahant predvodio američku kongresnu delegaciju u Beogradu i, između ostalog, razgovarao sa ministrom Mlađanom Dinkićem. Ti razgovori su obuhvatili mogućnost privlačenja većeg broja američkih kompanija i investicija u Srbiju. Međutim, nakon uspostavljana veza, treba nastaviti rad, konsultcije i saradnju, i to je ono što mi činimo, nastojeći da ojačamo i unapredimo američko-srpsku poslovnu saradnju", objašnjava Sejlor.

Na pitanje da li je moguće očekivati konkretne ekonomske inciijative iz SAD, Sejlor ističe da postoji zainteresovanost u američkom Kongresu za unapređenje ekonomskih odnosa sa Srbijom i napominje da će Poslovni savet tokom prestojećeg zasedanja Kongresa uložiti nove napore u tom pogledu.

"Srbija igra važnu ulogu politički i ekonomski. Mi i dalje vidimo Srbiju kao centar Balkana. Ako Kongres pokazuje zainteresovanost za Srbiju, to će se svakako pozitivno odraziti na ekonomsku saradnju. Znam da predsednik Tadić dolazi ovog meseca u Njujork i mi bismo želeli da se srpska delegacija sastane sa predstavncima američkih preduzetnika", kaže predsednik poslovnog saveta Sjedinjenih država i Srbije.

"Proteklih godina je ipak došlo do izvesnog zastoja u saradnji, a jedan od razloga je i to što se mnogo govorilo, a malo radilo. Poslovni savet SAD-Srbija je u poziciji da pomogne u razgovorima i angažovanju obe strane", zaključuje Sejlor.

izvor
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
212.178.240.*



+21 Profil

icon Re: SAD bi investirale u SR14.09.2010. u 21:41 - pre 165 meseci
"Srbija igra važnu ulogu politički i ekonomski.

Mislim, stvarno...



Nemoj da budeš nja nja, jer ću da budem i ja.....(bajaga, ko misli da lupetam)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: SAD bi investirale u SR

[ Pregleda: 2234 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.