Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[rešeno] Java aplikacija - problem sa znacima na linux-u

[es] :: Linux aplikacije :: [rešeno] Java aplikacija - problem sa znacima na linux-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9011 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: [rešeno] Java aplikacija - problem sa znacima na linux-u10.10.2013. u 13:16 - pre 128 meseci
Eto rešenja!

Ako si imao u fajlu
INSERT INTO ... 'podaci u 1250'

onda sqlplus nije radio konverziju. Mogao si da rešiš problem na dva načina (kada si otkrio u čemu je problem):
1. Onako kako si ti uradio, tj. da modifikuješ fajl sa podacima tako da umesto 1250 sadrže string literale u UTF8 ili
2. Da prebaciš na klijentu 1250 kodni raspored, pa da ne menjaš fajl. Tada bi ti podaci u insert komandama automatski bili konvertovani u UTF8. Naravno, poslo inicijalnog punjenja, vratiš UTF8 na klijentu.

Kao što sam ti i rekao, problem jeste bio sa NLS_LANG, tj klijent je imao jedan NLS_LANG a bio je potrban drugačiji, kako bi se ispravno interpretirao sql fajl.
 
Odgovor na temu

zoranix
Software Architect
IS MicroCore
Knjaževac

Član broj: 243111
Poruke: 162
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.micro.co.rs


+36 Profil

icon Re: [rešeno] Java aplikacija - problem sa znacima na linux-u10.10.2013. u 14:26 - pre 128 meseci
@djoka_l ne bi ti pričam ništa, jer cenim tvoje iskustvo i ne ulazim u nivo znanja i poznavanja Oracle-a. Uzgred ja Oracle ne poznajem, niti imam nameru da ga upoznajem, ali povlačim paralele između jednog iskustva sa PostgreSQL, pa k`o što velim, možda je tako i na Oracle-u.
I ispostavilo se da jeste, jer je tako i na MySQL i nekim drugim bazama sa kojima sam ja radio (neke više i ne postoje!).

PROBLEM JE BIO I OSTAO SA BAZOM, dakle sve do momenta kada je instalirana skripta koja je rešila problem sa Unicode što je @suadhm i jednom pre i sada opet napisao.
Lepo ti čovak kaže:
Citat:
Ako misliš na NLS env parametar, tada je bio a i sada je ostao NLS_LANG="AMERICAN_AMERICA.AL32UTF8"


Logout.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: [rešeno] Java aplikacija - problem sa znacima na linux-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9011 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.