Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C++ ili Java?! [Programiranje aplikacija i igrica za mob. tel.] C++ ili Java?!

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ ili Java?! [Programiranje aplikacija i igrica za mob. tel.] C++ ili Java?!

[ Pregleda: 7998 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rubicon
-

Član broj: 79654
Poruke: 10
212.62.51.*



Profil

icon C++ ili Java?! [Programiranje aplikacija i igrica za mob. tel.] C++ ili Java?!02.01.2006. u 20:48 - pre 222 meseci
i jos jedno pitanje....

kod programiranja igrica i aplikacija za mobilne telefone (stavljam akcenat na
igrica)-koji je jezik pogodniji c++ ili java?

znam da je moguce i u c-u/c++ ali nikad se nisam bavio tim,pa ako me moze
neko uputiti da li su potrebna kakvi posebni alati itd...tutoriali,linkovi,saveti,sugestije sve je dobrodoslo


unapred zahvalan

-
 
Odgovor na temu

Buffy
Stanko Culaja
Sipovo, BiH

Član broj: 45310
Poruke: 312
*.teol.net.



Profil

icon Re: C++ ili Java?! [Programiranje aplikacija i igrica za mob. tel.] C++ ili Java?!03.01.2006. u 00:32 - pre 222 meseci
ja koristim javu za pravljenje aplikacija za telefone, zbog toga sto je portabilna i sto ima sav potreban api. Samo skini j2me Wireless toolkit i spreman si za izradu java aplikacija za telefon.
 
Odgovor na temu

Rubicon
-

Član broj: 79654
Poruke: 10
*.inffo.net.



Profil

icon Re: C++ ili Java?! [Programiranje aplikacija i igrica za mob. tel.] C++ ili Java?!03.01.2006. u 19:43 - pre 222 meseci
axa tnx:> skinucu ali...interesuje me i dalje sve to ali preko c/c++
jesu li mogucnosti iste??itd...cekam misljenja ostalih u svakom slucaju hvala:))
-
 
Odgovor na temu

Buffy
Stanko Culaja
Sipovo, BiH

Član broj: 45310
Poruke: 312
*.teol.net.



Profil

icon Re: C++ ili Java?! [Programiranje aplikacija i igrica za mob. tel.] C++ ili Java?!03.01.2006. u 23:27 - pre 222 meseci
nisam nikad pisao aplikacije za telefone u c++-u ali mislim da je to vrlo tesko izvesti zbog razlicitih arhitektura telefona( razlicitih asemblera), razlicitih OS-ova, dok java ima svoju virtuelnu masinu za sve platforme tako da jednom kompjajlirani java program se pomocu vm-a pokrece nas svim telefonima koji imaju vm.
Ako vec hoced da pises u C++, pravi aplikacije za Symbian. Jednostavno samo skini SDK za Symbian. Vidjao sam ga na Nokia-nom sajtu.
Ajd pozdrav! :)

[Ovu poruku je menjao Buffy dana 04.01.2006. u 00:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ ili Java?! [Programiranje aplikacija i igrica za mob. tel.] C++ ili Java?!

[ Pregleda: 7998 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.