Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121923 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ad0lf
novi sad

Član broj: 71698
Poruke: 105
*.adsl-1.sezampro.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju27.01.2014. u 08:49 - pre 124 meseci
Apsolutna zastarelost

Član 114ž

Pravo na utvrđivanje, naplatu, povraćaj, refakciju, refundaciju kao i namirenje dospelih obaveza po drugom osnovu putem preknjižavanja poreza, uvek zastareva u roku od deset godina od isteka godine u kojoj je porez trebalo utvrditi ili naplatiti, odnosno u kojoj je izvršena preplata.

Poreska uprava, po isteku roka iz stava 1. ovog člana, po službenoj dužnosti, donosi rešenje o prestanku poreske obaveze, odnosno o prestanku prava na povraćaj, refakciju, refundaciju, kao i na namirenje dospelih obaveza po drugom osnovu putem preknjižavanja poreza, zbog zastarelosti.

Zastarelošću prestaje pravo Poreske uprave da utvrdi porez ili da traži naplatu poreza ili drugih poreskih davanja (kamata, kazna i dr.)


zaista sve lepo piše
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju30.01.2014. u 17:59 - pre 124 meseci
Na koji način policija dolazi do adrese poslodavca navodnih dužnika?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju30.01.2014. u 18:27 - pre 124 meseci
Svako ko prima platu ima račun u banci. Samo pogledaju koja firma jednom mesečno uplati na taj račun.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vjamovic
Vlada Jamovic

Član broj: 99968
Poruke: 95
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju30.01.2014. u 18:38 - pre 124 meseci

Pri popunjvanju papira za vadjenje lične karte ima rubrika naziv poslodavca i adresa istog
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju30.01.2014. u 19:28 - pre 124 meseci
?

 
Odgovor na temu

jelenka.b.b
mlađi referent pantić
Beograd, Srbija

Član broj: 314144
Poruke: 3
*.ephydro.com.



+15 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju30.01.2014. u 19:40 - pre 124 meseci
Citat:
hotchimney:
Na koji način policija dolazi do adrese poslodavca navodnih dužnika?


Poverilac piše MUP-u, MUP dostavlja adresu dužnika i JMBG.

Poverilac onda piše PIO Fondu sa pitanjem da li je dužnik Marko Marković koji ima taj i taj JMBG zaposleno lice ili penzioner i po odgovoru iz PIO fonda dalje postupa: šalje zaključak poslodavcu za plenidbu dela zarade od zaposlenog ili PIO fondu za plenidbu dela penzije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju31.01.2014. u 07:29 - pre 124 meseci
Citat:
vjamovic: Pri popunjvanju papira za vadjenje lične karte ima rubrika naziv poslodavca i adresa istog
Bilo nekad. A i inače je irelebvantno, jer je radno mesto promenljiva stvar.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju31.01.2014. u 08:44 - pre 124 meseci
Citat:
ad0lf:
Citat:
fanfon: Dug je zastareo, nije bilo novih zaduzenja niti opomene, duznik nije placao, ali se nije ni pozivao na zastaru, poreska posalje opomenu i zastara se prekine. Duznik moze da se pozove na zastaru, ali ce mu poreska odbiti zahtev jer vise nema pravo. Sta ti nije jasno?


hahahahhahaaaaa, ok, evo da ti pojasnim, nije mi teško, očigledno ne razumeš institut zastarelosti a ni prekid zastarelosti... prekid zastarelosti može da nastupi samo dok zastarelost teče, a nikako kada je zastarelost već nastupila.

Kada prekid nastupi zastarelost počinje teći ispočetka. Dug recimo zastareva za 5 godina, prekid nastupi posle četiri ipo i od tada mora da se računa novih 5 godina.

Kada zastarelost nastupi, NE MOŽE DA NASTANE PREKID.

Ako sledimo tvoju logiku, zastarelost nema nikakvog smisla jer poverilac uvek može da kaže ''ok, zastarelost je nastupila, ali evo, ja sada kažem, počinje ispočetka''

Nemam sada vremena da čitam, ali porez bi trebao da ima relativnu i apsolutnu zastarelost, što je za našu priču bitno. Ako ne znaš razliku, ne ustručavaj se pitati, pojasniću.



Mozda se napred nisam dovoljno jasno izrazio kad sam rekao da poreska na zastaru ne pazi po sluzbenoj duznosti. Mislio sam na relativnu zastarelost. Za apsolutnu je jasno iz odredbe člana 114ž. Dok ne nastupi apsolutna poreska moze da produzuje relativnu jer na relativnu ne pazi po sluzbenoj duznosti dok na apsolutnu pazi. Na relativnu mora da se pozove stranka. Ako se ne pozove, a poreska preduzme neku radnju kojojm se ona prekida-nema nista od toga. Zastarelost ponov pocinje da tece. Ali da ti objasnim na konkretnom primeru:

Proslo je 5 godina od poslednjeg zaduzenja, stranka se ne pozove na relativnu zastaru, a poreska svojom radnjom preduzetom protiv poreskog dužnika u cilju utvrđivanja i naplate poreza i sporednih poreskih davanja prekine tu zastarelost iako je ona nastupila kako relativna. To moze da cini dok god ne nastupi 10 godina od nastanka obaveze jer tada vise nema pravo da je naplati. Znaci u periodu od 5 godina od nastanka obaveze do 10 godina od njenog nastanka poreska moze da prekida relativnu zastaru. Lako je zakljuciti iz zakona. Znači ako relativna zastarelost nastupi-MOŽE da nastupi prekid. Ako nastupi apsolutna, onda poreska vise nema pravo na naplatu duga.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju31.01.2014. u 08:58 - pre 124 meseci
Nisam baš siguran šta je relativna a šta apsolutna zastarelost, ali evo da vam ispričam realnu priču.

Moj matori (oficir u penziji) je godinama živeo u vojnom stanu kojeg nije otkupio. Bilo kako, bilo, bez njegove volje, poreznici su uspeli da zature njegov predmet, tako da on godinama nije dobijao rešenja za porez, pa tako nije ni plaćao porez na imovinu. On je mislio da ni ne treba da ga plaća, jer nije vlasnik stana, potpuno nesvesan da dugoročni zakupac stana plaća isti porez kao i vlasnik.

Elem, nedavno su se stekli uslovi da se otkupi stan (ako nekog zanima cifra: 45k€ za 75m2, davno su prošla "ona jeftina vremena") Kad je otkupio stan, izašao je poreznicima na videlo, i brže bolje su mu napisali rešenja za do 5 godina unazad. Ćale išao da se buni, tražio razgovor sa šefom koji mu je objasnio kako stoje stvari, i da bi poreska služba rado napisala rešenja i za sve godine unazad, ali džaba ga bilo, poreska zna da nema smisla tražiti nešto što se lako pobije na sudu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju31.01.2014. u 09:44 - pre 124 meseci
On je jos dobro prosao. Poreska ima pravo da mu 5 godina unazad obracuna resenja prema članu 114 Zakona o poreskom postupku i poreskoj administraciji. Prema članu 2 Zakona o porezima na imovinu(jedna od nabrojanih tačaka) on je poreski obveznik i treba da plaća porez za taj stan. Tačnije, bio je dužan da podnese poresku prijavu jer se to ne radi po službenoj dućnosti već u roku od 30 dana od stanja prava(do nove godine taj rok je bio 10 dana). Pošto on to nije učinio poreska mu je poslala rešenja za 5 godina unazad sa rokom plaćanja od 15 dana. Znam za slučajeve gde ljudi nisu prijavili stan 20 godina od sticanja prava pa su se još bunili kod iznosa na prvom rešenju kako im je puno. A ovamo nisu plaćali 20 godina unazad. Svakakvog sveta ima.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju31.01.2014. u 14:58 - pre 124 meseci
Citat:
fanfon:  Na relativnu mora da se pozove stranka. Ako se ne pozove, a poreska preduzme neku radnju kojojm se ona prekida-nema nista od toga. Zastarelost ponov pocinje da tece.

Znaci, po isteku 5. godina, stranka mora sama da obavesti poresku da je nastupila zastarelost?

Ukoliko stranka sama ne obavesti poresku, a poreska joj posalje opomenu, smatrace se da je doslo do prekida i stranka vise nema prava da se poziva na zastarelost?
 
Odgovor na temu

MilanMihailović
Završio fakultet i na birou
Beograd, Srbija

Član broj: 320953
Poruke: 2
*.aDSL.Verat.Net.

Sajt: lib.freescienceengineerin..


+20 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju01.02.2014. u 16:22 - pre 124 meseci
Ja mislim da će uvodjenje privatnih izvršitelja, dovesti do prebijanja ljudi i iznudjivanja stvari, po sistemu sličnom zelenašima. Kao što privatno "obezbedjenje" bije ljude do smrti po kafićima, tako će i ovi uterivači da ako zatreba lome kosti. To me podseti da je dvehiljade i neke i u našoj zemlji dozvoljen otkup dugova po sistemu postoji agencija koja otkupi od banke ili nekog drugog lica nečija dugovanja pa ih onda ona uteruje...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju01.02.2014. u 18:07 - pre 124 meseci
^ Privatni izvršitelji sigurno neće dovesti do prebijanja.

Jok nego treba da ostanemo zemlja sa 95% sudskih presuda koje se ne izvršavaju.
Da tebi neko duguje, i da dobiješ parnicu na sudu, ne bi ovako govorio. Onda bi verovatno otvorio temu na forumu "Zašto su privatni izvršitelji ovoliko spori?".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju01.02.2014. u 21:18 - pre 124 meseci
Citat:
MilanMihailović: Ja mislim da će uvodjenje privatnih izvršitelja, dovesti do prebijanja ljudi i iznudjivanja stvari...

I ja sam zamisljao privatnog izvrsitelja kao celavog baju od 2 metra i 150kg, sa tamnim naocarima na ocima i pistoljem ispod sakoa, kad ono... znam dva privatna izvrsitelja, iz Obrenovca i Panceva, u pitanju su devojke od 20-25 godina, ni jedna nema preko 1.60m i 50kg
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju02.02.2014. u 00:51 - pre 124 meseci
Sve bi to bilo lepo da PI jure sve podjednako. Ali kao što sam već pomenuo Partizan i Zvezdu koji duguju milijarde za porez i ostalo pa ih niko neće ni pipnuti.

Taj "zakon" je namenjen isisavanju novaca od gradjana, nikako da gradjani namire svoja potraživanja.

Mnoge firme ne isplaćuju plate (plus ne uplaćuju staž i doprinose) radnicima i pored sudskih rešenja pa nisam čuo da je neki PI to preuzeo.
A u napred navedenim primerima na ovoj temi uopšte ne postoji sudsko rešenje i PI procedure su u debeloj dubiozi.

Dalje, koliko država duguje (pravnim i fizičkim licima)? Hoće li neki PI "pojuriti" državu?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.stcable.net.



+363 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju02.02.2014. u 09:45 - pre 124 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
fanfon:  Na relativnu mora da se pozove stranka. Ako se ne pozove, a poreska preduzme neku radnju kojojm se ona prekida-nema nista od toga. Zastarelost ponov pocinje da tece.

Znaci, po isteku 5. godina, stranka mora sama da obavesti poresku da je nastupila zastarelost?

Ukoliko stranka sama ne obavesti poresku, a poreska joj posalje opomenu, smatrace se da je doslo do prekida i stranka vise nema prava da se poziva na zastarelost?


Tako je. I to poreska moze da cini do nastupanja roka apsolutne zastarelosti. Poreska to uglavnom redovno cini, ali kod lokalnih poreskih administracija je druga prica. Posto su od 2009. preuzele deo nadleznosti od PU, vecina nema dovoljno ljudi da stigne sve jer se propisi cesto menjaju pa su opomene radjene samo velikim duznicima - onima koji duguju 20 000 i vise. Dosta njih ima dug koji im je zastareo, ali se ne pozivaju na zastarelost jer nisu upuceni. Nekima ce nastupiti apsolutna zastarelost, ali za vecinu ce u sledecih godinu-dve ona biti prekinuta od strane lokalnih poreskih administracija jer od 2014. imaju manje posla(ukinute komunalne takse, gradjevinsko zemljiste, zastita zivotne sredine). Ima tu jos zanimljivih situacija. Neki duguju i preko 100 000 dinara po raznim osnovama(porez na imovinu, gradjevinsko zemljiste, komunalne takse, samodoprinos...), a nisu zaposleni. Nigde se jos ne radi prinudna naplata da plene stvari i nekretnine. Uglavnom se salje zahtev u Kragujevac da se stavi administrativna zabrana na racunu kod onih koji imaju primanja. Ovi koji nemaju posle nastupanja roka apsolutne zastarelosti mogu da se pozovu na nju bez obzira sto je prekinuta pa za takva dugovanja koja su starija od 10 godina mogu dobiti otpis jer ih poreska nije uspela naplatiti. Realno gledajuci, duzniku se moze pleniti imovina jer je to predvidjeno zakonom, ali da to rade u lokalnu nastao bi haos pa se niko ne usudjuje na tako nesto. Ionako je tesko ljudima.

Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+265 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju02.02.2014. u 10:05 - pre 124 meseci
Citat:
hotchimney:
Sve bi to bilo lepo da PI jure sve podjednako. Ali kao što sam već pomenuo Partizan i Zvezdu koji duguju milijarde za porez i ostalo pa ih niko neće ni pipnuti.

Taj "zakon" je namenjen isisavanju novaca od gradjana, nikako da gradjani namire svoja potraživanja.

Mnoge firme ne isplaćuju plate (plus ne uplaćuju staž i doprinose) radnicima i pored sudskih rešenja pa nisam čuo da je neki PI to preuzeo.
A u napred navedenim primerima na ovoj temi uopšte ne postoji sudsko rešenje i PI procedure su u debeloj dubiozi.

Dalje, koliko država duguje (pravnim i fizičkim licima)? Hoće li neki PI "pojuriti" državu?


Poreska dugovanja juri poreska, jer postoji poseban administrativni nacin prinudne naplate. A sto se tice ne naplacenih plata, i pored sudskih resenja, to se isto moze resiti preko PI, ali poverioci obicno idu preko suda, jer u predlogu za izvrsenje, stranka sama naznaci ko ce izvrsenje sprovesti, PI ili sud, pa je to stvar izbora.
A sto se tice sudskih resenja i njihovog nepostojana u navedenim primerima, to je zakonom predvidjeno u slucaju potrazivanja na osnovu verodostojne isprave, prilikom naplacivanja komonalnih usluga, tako da se bi se brze sprovelo izvrsenje. Jer toplanama, duguju gradjani, pre svega nesavesni, pa kada nema mazuta onda nema ni grejanja, toplane se same finansiraju iz naplacenih usluga, a velika dubioza je nastala, kada su gradjani mislili da se nista ne treba platiti. Isto je i sa telefonima za 1 dinar, i pretplatama.
Skoro mi se obratio jedan poznanik za pomoc, duguje za pretplatu 60.000, 00 dinara jos od prosle godine, konacno je poceo da prima platu preko racuna, i preko PI, telenor mu mu odredi zaplenu i prenos dve trecine zarade na ime duga. Ja mu kazem da je to, to, nema mesta prigovoru, jer je sve u redu, dug nije zastareo, postoji, i nije namiren. Tek ce ti on mrtav ladan, ja cu dam otkaz, i nema da platim dug. Ja sam se cudio i krstio!!! A, da telefon je zadrzao, i otkljucao ga i promenio sim....

A sto se tice azurnosti PU, poreske uprave, ja svaki mesec, odma posle dospeca poreza i doprinosa, negde oko 17, 18 u tekucem mesecu doobijem opomenu za placanje poreza u roku od 5 dana, ili sledi izvrsenje, tako da u veoma azurni sto se tice toga,
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju02.02.2014. u 11:34 - pre 124 meseci
Citat:
hotchimney:Sve bi to bilo lepo da PI jure sve podjednako. Ali kao što sam već pomenuo Partizan i Zvezdu koji duguju milijarde za porez i ostalo pa ih niko neće ni pipnuti.

Taj "zakon" je namenjen isisavanju novaca od gradjana, nikako da gradjani namire svoja potraživanja.

Mnoge firme ne isplaćuju plate (plus ne uplaćuju staž i doprinose) radnicima i pored sudskih rešenja pa nisam čuo da je neki PI to preuzeo.
A u napred navedenim primerima na ovoj temi uopšte ne postoji sudsko rešenje i PI procedure su u debeloj dubiozi.

Dalje, koliko država duguje (pravnim i fizičkim licima)? Hoće li neki PI "pojuriti" državu?

Očigledno da ti nisi shvatio ulogu privatnih izvršitelja i njihov posao. Nisu oni "univerzalni jurači svih neplatiša" nego su tu da pravosnažnu sudsku presudu koja se tiče finansijske nadoknade sprovede u delo, najčešće u parničnim sporovima.

Dakle, stranka A u parnici pravosnažno dobije postupak protiv stranke B. Ali stranka B neće da plati, za inat. Zato što je tako u mogućnosti. Onda tu nastupa privatni izvršitelj i obavi svoj deo posla, uzme pare od stranke B i preda stranci A. Tako stranka A, osim što je pravdu dobila na sudu, dobije i obeštećenje, onako kako je sud presudio.

Šta ti se ovde ne sviđa ? Ako se identifikuješ sa strankom B onda je "Uaaaa privatni izvršitelji !" Ako se identifikuješ sa strankom A onda je "Juriš privatni izvršitelji ! Brže, bolje, više, jače !"

Nego, očigledno je mnogi Srbin godinama navikao na sprdnju "Ha, ha, ha ! Tuži me Znaš kad ću da ti platim ? Kad na vrbi rodi grožđe! Ha, ha ha ! "

E, pa ne može više tako.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju02.02.2014. u 12:23 - pre 124 meseci
Citat:
fanfon: Tako je.

Fino. Jos nesto da proverim. Kapitalni dobitak. Kada pocinje da tece zastarelost? Npr. 2011. si preprodao stan i ostvario dobitak. Nisi to prijavio poreskoj. Zastarelost pocinje da tece od 01.01.2012. a ne od dana saznanja poreske uprave za transakciju?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju02.02.2014. u 16:49 - pre 124 meseci
Citat:
zmej

u slucaju potrazivanja na osnovu verodostojne isprave, prilikom naplacivanja komonalnih usluga, tako da se bi se brze sprovelo izvrsenje.

Ne sporim da je to zakon tako propisao. Medjutim, toplanama ne duguju samo gradjani već i "zvezdaši i partizanovci" i druge mamine i tatine maze. Pa kad i njih pojure PI onda može da se razgovara. Ovako, selektivna primena "zakona" je bezakonje.

A što se tiče države i njenih dugova prema gradjanima možeš pogledati slučaj Dve milijarde dinara za vojne rezervisete – presudio sud u Strazburu.
Zašto je to moralo ići u Strazbur? Poreski obveznici dva puta plaćaju plus troškovi advokata za "odbranu" Srbije pred strazburom.

Navodim ovaj primer samo da bih ilustrovao da država duguje gradjanima i da i tu ima mesta za prinudnu naplatu.
Hoće li PI preuzimati i slučajeve gradjana protiv države? Ovo je bio primer gde bi mogli a nisu.

Itd..., itd...

Dakle, ja sam protiv selektivne primene propisa a to ovakav ZIO uvodi na mala i velika vrata.
Takodje, ZIO omogućava jednoj strani manipulacije i malverzacije na štetu gradjana. Zato ZIO treba izmeniti.


Citat:
Java Beograd

Očigledno da ti nisi shvatio ulogu privatnih izvršitelja i njihov posao.
---
Dakle, stranka A u parnici pravosnažno dobije postupak protiv stranke B.

Ha, Ha, Ha! Ti si se našao da procenjuješ šta je ko shvatio.
Uzmi i pročitaj slučaj jelenka.b.b pa nas prosvetli kada tu "stranka A u parnici pravosnažno dobije postupak protiv stranke B". Iz onog što tu piše jasno se vidi da nema nikakve parnice samo "mame mi tako je kako velim" i stiže zabrana na platu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Privatni izvršitelji i ovlašćenja koja imaju

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121923 | Odgovora: 360 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.