Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji privatni fakultet?

[es] :: Vodič za učenje :: koji privatni fakultet?

[ Pregleda: 3381 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ginga
sluzbenik
Beograd

Član broj: 237149
Poruke: 2
95.180.10.*



Profil

icon koji privatni fakultet?25.10.2009. u 01:40 - pre 175 meseci
Razmisljam o tome da upisem privatni fakultet u oblasti ekonomskih nauka, ali ne mogu da se odlucim koji. Cene studiranja su priblizno iste.
Da li mi mozete napisati vasa iskustva o ekonomskim fakultetima u Beogradu i Novom Sadu?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

factorS

Član broj: 214196
Poruke: 17
93.87.222.*



Profil

icon Re: koji privatni fakultet?25.10.2009. u 20:56 - pre 175 meseci
Moj savet ti je da napraviš listu svih privatnih fakulteta koji imaju dodir sa ekonomijom (tipa Poslovni fakultet Beograd, Univerziteta Singidunum; neki Megatrenda...) i da pogledaš kakve predmete imaju.

Zatim malo "prošetaj" njihovim forumima da vidiš kakve probleme imaju studenti, kako funkcioniše "sistem" sa skriptama, kolokvijumima i sl.

Iz mog iskustva (PFB, Singidunum) mogu da kažem da su se neke stvari promenile od vremena od kada sam ja išao u prvu godinu (pretpostavljam da krećeš od prve). Kontrola je dosta strožija, zaista postoje zabrane izlazaka na ispit ako te uhvate da prepisuješ, bubice više ne funkcionišu zbog ometača, a i na kolokvijumima je prisutno i po 3 asistenta (ranije je bio samo jedan). Skripte se teško nalaze, mada uvek postoji neko ko ima i pitanja i odgovore na ista. Dobar deo profesora je počeo da praktikuje usmeni ispit (zbog Bolonje), ali i sa kolokvijumima može da se dobije najviše 7. Uglavnom svi jure seminarske radove, pošto oni nose do 10 bodova, kod nekih profesora se brani, kod nekih ne, neki dozvoljavaju i da više studenata radi na jednom radu i sl. IZBEGAVAJ kupovinu radova, ne zato što mogu da te provale, već zato što na internetu postoji toliko informacija, da samo po sistemu copy/paste možeš da napraviš rad od 15tak strana za jedan do dva dana intezivnog rada. Uostalom, na isti način i ti ljudi koji pišu radove rade! Ovo je generalno savet svima...

Od svojih drugova koji idu na Megatrend sam čuo da je teže položiti pojedine ispite, ali kako god da okreneš sve je to isto - važno je da juriš neku praksu ili posao, jer od bubanja teorije nema leba. Samo obično parče papira, koje u mom slučaju košta 100 evra!

da dodam - pohvalio bih Career Centar fakulteta, pošto niz često organizuju predavanja tipa "Kako napisati motivaciono pismo, CV", "Veštine prezentovanja", "Timski rad" i sl., naravno besplatno, a na četvrtoj godini se dobija i predmet "Profesonalni razvoj i poslovne veštine" koji je jako zanimljiv.

Često na fakultet dolaze i predstavnici banaka, firmi i sl., a fakultet ima neku vrstu saradnje sa British American Tobacco, Srpskom Asocijacijom Menadžera i dr. Na fakultetu se mogu učiti i španski, italijanski i nemački, pored engleskog jezika. eto toliko...
 
Odgovor na temu

Ginga
sluzbenik
Beograd

Član broj: 237149
Poruke: 2
95.180.10.*



Profil

icon Re: koji privatni fakultet?04.11.2009. u 10:18 - pre 175 meseci
Hvala ti puno na savetima. Imam vremena do juna da sve proucim i na kraju da se odlucim sta cu da studiram.
 
Odgovor na temu

factorS

Član broj: 214196
Poruke: 17
79.101.163.*



Profil

icon Re: koji privatni fakultet?14.12.2009. u 11:34 - pre 173 meseci
Želeo sam da dodam još nešto - pogledao sam predmete na Poslovnom fakuletetu Beograd (Singidunum) i video sam da su skoro sve promenili od vremena kada sam ja bio na prvoj godini. Mislim da je razlog taj, što je sada studiranje potpuno prilagođeno Bolonji; dobar deo predmeta nosi imena kao i na Ekonomskom fakultetu, npr Mikroekonomija, Makroekonomija isl. Drugi strani jezik se sada uči od druge godine i mislim da spada u stvar izbora, tj da nije obavezan. Meni se lično sada mnogo više sviđa kako sve to izgleda, ali mislim da je i teže sada, počev od polaganja, spremanja ispita i sl...
 
Odgovor na temu

o2seo.com
O2SEO

Član broj: 244049
Poruke: 137
*.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.o2seo.com


+3 Profil

icon Re: koji privatni fakultet?16.12.2009. u 12:38 - pre 173 meseci
Studiranje po Bolonji je ipak lakse nego pre. Sve predispitne obaveze zavrsavas u toku nedelje i ispit polazes u januaru ili junu. Deluje teze, ali te u stvari natera da redovno ucis i dajes ispite.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: koji privatni fakultet?

[ Pregleda: 3381 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.