Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj

elitemadzone.org :: MadZone :: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29421 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj11.05.2013. u 22:32 - pre 133 meseci
To je stvarno preskupo, neverovatno. Da li postoje aplikacije za smart telefone za taksi U Beogradu? Kao na primer www.hailocab.com?
One rade na proviziju i ne postoje nikakvi dodatni troskovi, za vozace je idealno. To je buducnost taksija, i u vecim gradovima sve vise i vise posla uzimaju.
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 01:34 - pre 133 meseci
Citat:
KrkaCiC:
@lazar mnogo covece preuvelicavas. Bg taxisti jesu skuplji ali nisu 3x vec mnogo manje,mislim da ti je dokazano do sada na temi.

Nista nije dokazano. BG taxi jeste skuplji 300%.
Primer - voznja od 2km.
PG: 2km x0.45=0.90eur.
BG: 2km x65+170=300rsd(2.85eur).
To je vise od 300% skuplje.
Posto je po tebi razlika u ceni samo 30%, javi se Dinkicu, on trazi sebi slicne mahere, recimo da objasne narodu kako su troskovi zivota skocili za 3% a ne za 30%. Samo ne znam ko ce da poveruje u takvu tvoju matematiku.
Citat:
KrkaCiC:
I razumi,neko ko se ne vozi taksijem skoro uopste,nece to raditi ni da pojeftini taksi.

To nije tema, vec zasto je 3x skuplji. Ipak, mislim da bi se mnogi vozili da je upola jeftiniji. Na to mozda ukazuje i velika citanost ove teme. Ja prvi bih svaki dan koristio taxi da je upola jeftiniji. Uostalom sta ih kosta da probaju i spuste cene -uvek mogu da ih vrate ako im se ne isplati. A imali bi mnogo vise posla.

Citat:
KrkaCiC:Uostalom smaras vise sa tim skuplji su skuplji su....
Idi pisi peticije,strajkuj gladju ispred skupstine...ili najbolje bi bilo da kupis auto i taksiras za Dzabe i mozda tako spustis cenu taxi usluga :)


1.Ovo je bezobrazno. Vec sam ti prekjuce odogovorio na prvo pitanje, a ti opet isto? Ako te smara -sto citas ? Idi pa troluj na drugim temama. Ili pokreni dve sebi bliske: "Zasto neki imaju potrebu da oponiraju bez argumenata" i "Zasto mrzim Beograd i Beogradjane".
Ovu temu sam pokrenuo jer ne trpim lopovluk i prervaru. Tebe topic o BG taxiju ne tangira jer nisi u prilici da ga koristis, i ne kapiram zasto visis na ovoj temi, osim iz dva gorepomenuta razloga.
Kultura ophodjenja ti je strana. Zamolio bih te mi se vise ne obracas.


freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 01:49 - pre 133 meseci
@gari021

Citat:
gari021:
Citat:
lazar markovic:
@gari021

smisao ove teme nije definisati da li je tax luksuz ili potreba, vac zasto je taxi u bgd-u skuplji 300% .

ali kad ste vec pokrenuli, da te pitam:

- da li je po tebi voznja recimo 1.5 km gradskim busem za 72rds luksuz, ili potreba?

I kasirke i penzioneri bi koristili taxi kada nesto teba da tegle, da je cena kao u PG recimo.

Posto neopravdano kosta 3x vise, taxi je proglasen za luksuz. da je jeftin, ne bi bio luksuz.



Gradski bus je potreba. Zato se i subvencionise zestoko, izmedju ostalog i nametima taksistima. To smo utvrdili.

Lepo su ti ljudi gore rekli da je taxi luksuz i u najbogatijim drzavama Evrope. A ti ga proglasavas osnovnom potrebom u jednoj od najsiromasnijih?!?

I nisi mi odgovorio... koja bi cena taxija bila po meri osobe sa minimalnim ili bez primanja. Jel' se u Pirotu moze uopste dobiti taj jeftini taxi sto ga spominjes od navale domacica i penzionera?


To uopste nije tema ovog topica. U svakom slucaju zajednicka potreba svih ljudi je da se prevezu sa mesta A do mesta B sto jeftinije. Ako taxi kosta koliko i javni prevoz, onda svakako nije luksuz. Za Pirot ne znam, ali u PG retko ko ide prevozom jer je taxi jeftin - kosta kao bus, ili malo vise, zavisi od relacije.
Da su cene u BG iste kao u PG, onda bi 1.5km taxijem kostao kao ista voznja gradskim prevozom (1.5km x0.45=0.67e ili oko 72 rsd). Ako menjas 3 vozila javnog prevoza, placas 3 x 72=216rsd, za te pare bi mogao taxijem da ides oko 4.5km po PG cenama.
Kako je onda taxi luksuz ako nije skuplji od prevoza?
Po tebi, potreba je sve ono sto se subvencionise. OK, znaci novi fijat 500 (120000-15000eur) je potreba, cim drzava subvencionise prodaju? Sta je luksuz a sta potreba je relativno.
Sada izgleda kao luksuz, zbog nezakonite sprege interesa gradske vlasti i desetak vlasnika tzv 'taxi udruzenja' (privatne firme gde se 1 covek pita, bez Skupstine clanova koji bi donosli odluke kao u pravim udruzenjima.).

Trebao bi nam neki pravnik na Forumu da kaze nesto na tu temu. Ta sprega jako smrdi na nezakonitost.



[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 12.05.2013. u 03:03 GMT+1]
freedom is not free
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 12:09 - pre 133 meseci
Ne moze taxi da kosta kao gradski prevoz, to bi bilo previse. Ti ocekujes da nesto sto mozes da zovnes odmah i podjes kad hoces i odakle hoces, uz, ponekad, vise komfora nego u gradskom prevozu, kosta kao i gradski prevoz? Ne moze.

U stvari, ne treba da kosta taxi kao gradski prevoz, tehnicki moze ;)


Stavi malo na papir, i onda podeli sa nama, ako taxista ima 10 voznji dnevno recimo po 1000 RSD, koliko bi zaradio u PG, koliko u BG, koliko u KG, itd.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 13:01 - pre 133 meseci
vec vise puta je receno...

Ako mislis da taksisti previse zaradjuju :), ulozi neki novac pocni da radis po beogradu, neka ti budu cene jeftinije 3x nego drugima i razvalices se od posla... Bices milioner
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 13:08 - pre 133 meseci
^^Zar ne odredjuje grad minimalnu cenu?

Citat:
Stavi malo na papir, i onda podeli sa nama, ako taxista ima 10 voznji dnevno recimo po 1000 RSD, koliko bi zaradio u PG, koliko u BG, koliko u KG, itd.


Onda mu se vise isplati da recimo dnevno ima 3 voznje od po 3000din.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 14:44 - pre 133 meseci
Citat:
HeYoo: ^^Zar ne odredjuje grad minimalnu cenu?

Max. da (iako i dalje ima divljaka i shtelera), ali ne verujem da min. odredjuje - taxisti uvek mogu manje da naplate ili fixno da se dogovore.

Citat:
Onda mu se vise isplati da recimo dnevno ima 3 voznje od po 3000din.

Moze njemu da se isplati sta hoce, ali 3 voznje po 3000 su nerealne za isti dan a nemoguce kao prosek :) Dok su 10 voznji od 1000 vec moguce.


Sta se uopste raspravljamo o ovome opet, bila je tema o tome da li se isplati biti taxista i koliko njih nakrca 3-4000e mesecno ;)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 15:55 - pre 133 meseci
Citat:
Dexic: Max. da (iako i dalje ima divljaka i shtelera), ali ne verujem da min. odredjuje - taxisti uvek mogu manje da naplate ili fixno da se dogovore.

Grad, odnosno opstina, u slucaju Beograda licno Djilas, odredjuje minimalnu cenu.

Citat:
Dexic: Dok su 10 voznji od 1000 vec moguce.

Pa, moguce je, ukoliko radi 00-24.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.22.*



+784 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj12.05.2013. u 17:27 - pre 133 meseci
Citat:
lazar markovic:
Nista nije dokazano. BG taxi jeste skuplji 300%.
Primer - voznja od 2km.
PG: 2km x0.45=0.90eur.
BG: 2km x65+170=300rsd(2.85eur).
To je vise od 300% skuplje.
Posto je po tebi razlika u ceni samo 30%, javi se Dinkicu, on trazi sebi slicne mahere, recimo da objasne narodu kako su troskovi zivota skocili za 3% a ne za 30%. Samo ne znam ko ce da poveruje u takvu tvoju matematiku.


Zasto uporedjujes BG sa Podgoricom? Kragujevac mozes uporediti sa Podgoricom jer imaju priblizno stanovnika
Cela Crna Gora ima stanovnika koliko nekoliko BG naselja.

Citat:
lazar markovic:
Ili pokreni dve sebi bliske: "Zasto neki imaju potrebu da oponiraju bez argumenata" i "Zasto mrzim Beograd i Beogradjane".
Ovu temu sam pokrenuo jer ne trpim lopovluk i prervaru. Tebe topic o BG taxiju ne tangira jer nisi u prilici da ga koristis, i ne kapiram zasto visis na ovoj temi, osim iz dva gorepomenuta razloga.
Kultura ophodjenja ti je strana. Zamolio bih te mi se vise ne obracas.


Prvo,mislim da dobijas argumente vec nekoliko strana.
Drugo,ne mrzim Bg i Beogradjane,verovatno cu se seliti za Bg za par godina najvise.

Danas pitao druga,vozi u poznatom taksiju u KS,kod njih je start 60 din a kilometar 45 din.

Primera radi voznja od 4 km KS=60+4*45=240 din a BG=170+4*55=390 din.---TO nije 3x vec 62,5%. Ako je relacija duza i cifra ce biti pribliznija.

E ako pravis poredjenje voznje od 500m onda je BG=27.5*170=197.5 din a KS=60+22.5=82.5 din i to opet nije 300%.
Ali mislim da je glupo za 500m ici taksijem

A da ja tebe pitam ovako nesto:
Zasto je gradski prevoz u BG jeftiniji nego recimo u Nisu.
Zasto mislim da je jeftiniji? Zato sto po Beogradu ima velikih relacija i jednom kartom se moze ici dosta kilometara,dok recimo u Nisu za prvo naselje koje je 5 km od centra treba kupiti mnogo skuplju kartu.
Koliko u BG kosta markica za 2. zonu?
A znas li koliko kosta mesecna karta recimo Nis-Vrtiste,a vrtiste je oko 8 km od Nisa.
Onda,zasto gradski prevoz u BG ima savremenija vozila dok se u Nisu voze stari busevi?
i tako jos xxxx pitanja....
I onda neko treba pisati kako je lopovluk NIS-EKSPRESA veliki!!!

PS ako se preselim u BG koristicu gradski prevoz,eventualno svoj auto. Taxi mozda samo u extra prilikama.




 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29421 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.