Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj

elitemadzone.org :: MadZone :: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29465 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.vs.rs.



+370 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 19:28 - pre 133 meseci
U Kragujevcu je bilo od Y solitera do autobuske stanice (3.4 kilometra) 180 dinara.
Nisam se vozio od januara.
Možda je malo skočilo, jer je gradski prevoz sa 50 đipio na 55 dinara.
Ali ne verujem da je preko 200 dinara za tu relaciju.

U Beogradu mi neki divljak od TV Pink do Autokomande (pre kružnog toka) tražio 1.000 dinara.
Tu nema ni 2 kilometra. Video da mi se žuri i kaže upadaj.
Ja ga pitam koliko? Kaže neće biti preko 1.000 dinara.
Ja ga pitam jel se drogira. One kaže ne drogira se i voziće me za 800 dinara.
Ja ga opet pitam jel se drogira. On kaže poslednja ponuda 500 dinara.
Bila mi baš frka i nudio sam mu poštenih 300 dinara. Neće lik ni da čuje.
Kaže ovo je BG, pusti te fore iz KG.
I dok smo se cenjkali, naiđe autobus 59 i ja se za 72 dinara spustim do Autokomande.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 19:36 - pre 133 meseci
KG je pre 3-4 (start 10-15din i kilometar 25-30din) godine bio ubedljivo najjeftiniji što se tiče taxiranja. Toliko da nije bilo isplativo taksistima. Sad su podigli na realnu i dalje prihvatljivu cifru.
Nisam se odavno ni ja vozio, ali videh da je sad km oko 50-55din i start slično nešto
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 19:45 - pre 133 meseci
Citat:
CoyoteKG: KG je pre 3-4 (start 10-15din i kilometar 25-30din) godine bio ubedljivo najjeftiniji što se tiče taxiranja. Toliko da nije bilo isplativo taksistima. Sad su podigli na realnu i dalje prihvatljivu cifru.
Nisam se odavno ni ja vozio, ali videh da je sad km oko 50-55din i start slično nešto


Nisi se vozio po Krusevcu tada definitivno
Tada je start bio 0 dinara,a po km neka smesna cifra
Brat zivi Kod Djure amigosa,i do centra ima mozda 1,5-2 km i to je tada bilo manje od 50 dinara I metan je tada bio jeftiniji dosta
E onda neke norme da je cena po km ista svuda ovo ono ....
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 20:08 - pre 133 meseci
Nisi ti onda u Kikindi. Da vidiš tek tamo!
Tamo ti plaćaju da te voze...
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
82.208.215.*

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 20:15 - pre 133 meseci
U Pirotu pre 2,3 god je cena bila oko (Gradski taxi) 50din start i 30,40 po km. Ovih dana Fox taxi: start 0din, 1km ~ 40din.
U Nisu cena poprilicno varira od udruzenja do udruzenja. Uglavnom koristim usluge Cool taxi-ja, zato sto su jeftiniji od ostalih, brzi i tacni.
Imaju oko 100nak vozila, a cena je 70 din start i 35din/km.

Prethodno sam cimao Delta taxi smsom. Bili su jeftini dok nisu poskupeli, a onda su poceli i da zezaju sa vremenom. Tipa posaljem sms, a oni mi tek nakon 5minuta potvrde da stize za 5minuta, a ustvari stigne za 10-15. Plus onih inicijalnih 5min,... tako da sam ih iskulirao.

Kod Coola je cool sto iz svakog auta salju lokaciju sa GPSa dispecerki. Pozoves i pitas jel' ima neki u blizini tog i tog mesta, ona pogleda koji je zelen u blizini i kaze mi prosecno vreme koje je uglavnom realnih 2minuta. Po potrebi presecem do neke druge ulice kako ne bi kruzio do mene, zavisno od toga gde se nadje i kako se dogovorim s dispicerom.
To mi mnogo odgovara zato sto taxi zovem jedino kada mnogo kasnim, pa mi je svaki minut bitan, inace se pesaka kotrljam bez problema.

Da mogu i oni jeftinije, mogu (tipa FOx sa pocetka poruke).
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 21:33 - pre 133 meseci
Ja u Nisu koristim iskljucivo Naissus,sa Toyotama
Sad za 1.maj covek bio voljan da vozi 400m uzbrdo produzenom Njegosevom po rupama i uzbrdici do vikendice. Probao je covek ali meni bilo zao auta po onom putu pa sam isao pesaka. Sutradan sam samo pitao da li bi dosao do vikendice i dispecarka kaze OK ali naravno nisam hteo da lomi auto i sacekao sam ga na asfaltu. Voznja do Margera 160 din
Sto se tice Bg taxista mislim da oni ne bi bili ovoliko voljni
Nego da ne reklamiramo vise taxiste
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 22:00 - pre 133 meseci
u bgd je start oko 200 din , a vecina taksista za manje od 500 vozi preko q ... ali dok ima ovaca bice i vune ...
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 23:11 - pre 133 meseci
Citat:
ime.prezime:
u bgd je start oko 200 din , a vecina taksista za manje od 500 vozi preko q ... ali dok ima ovaca bice i vune ...



Temu sam postavio sa jednim motivom:
da se nesto preduzme.

A ne samo da se iznose licni pogledi na problem.

Prijatno sam iznenadjen interesovanjem i odzivom:

[ Pregleda: 2700 | Odgovora: 67 ] za samo 16h

Ai i veoma neprijatno iznenadjen odbijanjem bilo kakve akcije po pitanju koje nas sve licno pogadja i bitno smanjuje kvalitet zivota!

Hajde - dajte par konkretnih predloga!

Ako moji nisu popularni (peticija i poziv vlasnicima taxi firmi koje voze za 45c/km da dodju u Srbiju), predlozimo nesto drugo!

Ili nismo sposobni ni za sta osim da dzangrizamo sebi u bradu?
freedom is not free
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 23:32 - pre 133 meseci
Ja ti vec rekoh - bojkot taksija. Ako bi to uradili svi koji se slazu da je taksi bezobrazno skup, svi koji bi hteli da ta peticija nesto uradi, sasvim sigurno da bi se taksisti brzo zamislili.
Realno...
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj07.05.2013. u 23:44 - pre 133 meseci
ali rekoh da tihi bojkot vec postoji jer svaki da vidjam ista taxi vozila na stanici kod Autokomande, i Mc Donaldsa na Slaviji, u Makedonskoj...satima cekaju poziv. i ne pitaju dokle se ide.

potpuno su ocajni ali nista ne preduzimaju. ove cene su lose i za gradjane i za taksiste.


jer bi vise zaradjivali sa upola manjim cenama i 4x vise poziva.
znaci imali bi duplo u odnosu na sadasnja primanja!
freedom is not free
 
Odgovor na temu

Grace Slick
Jefferson Airplane

Član broj: 312415
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 00:11 - pre 133 meseci
Ništa ne razumem?!

Prvi rezultat u Google-u ---> http://www.beogradski-taxi.com/cenovnik ... kilometar 55 dinara.

45 centi (eurocenti ? ... jel' tako) je oko 50 dinara ... i to sada kad je euro malo pao.

I sad se ovde organizuju revolucije, peticije, bojkoti ... zbog tih 5 dinara? ... Ili šta?

I šta je tu 3X više i od čega?

Jel' ti taxiji u Podgorici, što voze za 45 centi, dolaze na adresu ili ne?
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 00:22 - pre 133 meseci
u PG dolaze na adresu.
ne znam za cene po sajtovima, ali pre nedelju dana sam platio 320 rsd voznju od 2km u beogradu. beotaxi po pozivu.
u PG ista relacija kosta 1 eur.
to je 3x jeftinije.

i u drugim gradovima Srbije. negde i manje od 100rsd.

o tome je ova tema....
freedom is not free
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 00:39 - pre 133 meseci
Ako si vec posao tim putem,onda napravi prvo peticiju protiv visokih akciza. Kad smanjis akcizu onda trazi od taksista da smanje cenu zbog manjih akciza....
Ali ipak ne uporedjuj cene u CG van sezone,kad je pola CG u BG. Raspitaj se za cene u sezoni pa uporedi sa cenama u BG-one su uvek u sezoni.

I,na kraju, cene su takve jer verovatno ima ko da placa.
Sad imas jedno iskustvo vise,koju taxi sluzbu ne zvati.
I u Nisu ima onih koji deru pa samo treba naci one bolje
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 00:43 - pre 133 meseci
iste su akcize u ostalima gradovima Srbije, a tamo je taxi voznja 3x jeftinija. ili vise od toga.

cak i da se smanji akciza to ne bi smanjilo cenu taxi usluge , a ne bi bilo para za penzije i plate iz budzeta drzave.

za nize cene taxija treba da se ljudi bune a svi cute.

cene u PG su iste cele godine, njih sam pomenuo jer sam bio skoro. umesto PG, stavi bilo koji grad u Srbiji.
freedom is not free
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 00:51 - pre 133 meseci
A jel ti smeta recimo cena kafe ili soka u kaficu u BG?
Ili cena pljeskavice recimo?
U Nisu kupis pljesku od 200g za 130 din a u Beogradu koja je cena?

U Knezu koliko kosta koka kola? U Nisu u Obrenovicevoj/Pobedinoj je oko 100-120 din

Ili cena povrca u odnosu na cenu povrca u Nisu ili Krusevcu?....... Ima mnogo primera

Tebi samo veca cena taxija smeta???
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 00:55 - pre 133 meseci
Citat:
Grace Slick:
Ništa ne razumem?!

Prvi rezultat u Google-u ---> http://www.beogradski-taxi.com/cenovnik ... kilometar 55 dinara.

45 centi (eurocenti ? ... jel' tako) je oko 50 dinara ... i to sada kad je euro malo pao.

I sad se ovde organizuju revolucije, peticije, bojkoti ... zbog tih 5 dinara? ... Ili šta?

I šta je tu 3X više i od čega?

Jel' ti taxiji u Podgorici, što voze za 45 centi, dolaze na adresu ili ne?

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1690
Daleko je problematicniji start od 170 din.

Inace, cisto informativno, auto koji trosi 9L benzina u gradskoj voznji, imace potrosnju od oko 8-9 din po kilometru, ako se vozi na plin.
Realno...
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 00:57 - pre 133 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Tebi samo veca cena taxija smeta???


Sve mi to smeta ali treba poceti od neceg. pa redom
freedom is not free
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 01:02 - pre 133 meseci
Citat:
boyan3001:
Inace, cisto informativno, auto koji trosi 9L benzina u gradskoj voznji, imace potrosnju od oko 8-9 din po kilometru, ako se vozi na plin.


Ako je tako, a jeste, onda je jasno da je itekako ekonomski isplativo voziti ljude u BGD-u po ceni od 150rsd za prosecnu voznju od 4km, sto bi bilo 2.5 x jeftinije od trenutnih. Cak i ako se vozi na dizel.

Bilo koja veca cena je obicna pljacka, i mi smo ovce sto to trpimo.

Kao i sto trpimo da su cene u recimo Maxiju mnogo vece nego u ostalim zemljama Evrope, gde su plate x puta vece.

U Srbiji je previse toga skuplje nego u ostatku Evrope, a imamo africke plate! (I odnos prema vlastima).

Ovakve podanike ce svaka vlast pozeleti. Spremne da trpe, beskrajno dugo.

freedom is not free
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
82.208.215.*

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 01:12 - pre 133 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Ja u Nisu koristim iskljucivo Naissus,sa Toyotama

Vozio sam se 2,3 puta, ispadalo mi 30-40% skuplje od Coola.

Citat:
lazar markovic:
...
Ai i veoma neprijatno iznenadjen odbijanjem bilo kakve akcije po pitanju koje nas sve licno pogadja i bitno smanjuje kvalitet zivota!

Hajde - dajte par konkretnih predloga!

Ako moji nisu popularni (peticija i poziv vlasnicima taxi firmi koje voze za 45c/km da dodju u Srbiju), predlozimo nesto drugo!

Ili nismo sposobni ni za sta osim da dzangrizamo sebi u bradu?


Peticijom apsolutno nista neces postici. Znas kolko ih boli alatka za peticije..
Masovni bojkot, deluje primamljivo ali tesko ostvarivo. Velika vecina zove taxi kad bas mora, a ne da bi se vozikala po gradu. Ne znam, polazim od sebe.
Bilo bi kul organizovati neku konferenciju za vlasnike taxi udruzenja, u fazonu kako povecati zaradu sa nizom cenom. Kad vec imaju gomilu vozila, mogu ici na masovnost sa nizom cenom prevoza. Iako je prica realna, treba im fino upakovati.
 
Odgovor na temu

lazar markovic
self-employed
Beograd

Član broj: 67836
Poruke: 223
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj08.05.2013. u 01:16 - pre 133 meseci
PREDLOG AKCIJE:

Meni nisu odgovorili, ali ako dobiju bar 10 slicnih pitanja, morace.

ovde je link za pitanja gradskoj vlasti

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=2577

ako 10 ljudi posalje kopi-pejst nekog dela ove diskusije, bice rezulatata.

recimo ovo:

"Postovani,

Zasto je taxi u BG-u oko 3x skuplji u poredjenju sa ostalim gradovima u Srbiji i okruzenju?

U PG je 0.40-0.45eur/km, ne naplacuje se polazak, a jos je jeftinije u Sofiji, kao i svuda u Srbiji -KR, KS, NI, ZR, VR..., dok su cene goriva i odrzavanja taxija u regionu iste.

Tamo prosecnu voznju od 2-3km platimo 1 eur a u BG-u 3e.

Naravno da bi se mnogima isplatilo da ponude taxi usluge po nizoj ceni, ali se takvi pokusaji saseku (primer gusenja prevoza 'po ugovoru').

Ova cena je nepodnosljivo velika i rezultuje malim koriscenjem taxija, jer gradjani to ne mogu platiti, i taxisti nemaju posla. Kada bi prepolovili cenu vise bi zaradjivali nego sada.

Hvala unapred na odgovoru "


Odgovor nadlezne sluzbe bice sigurno vrlo interesantan!




freedom is not free
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lopovluk u Beogradu -cene taxi usluga 3 puta vece od ostalih gradova u Srbiji, CG, Bugarskoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 29465 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.