Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako dobiti status energetski zasticenog kupca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako dobiti status energetski zasticenog kupca

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34798 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 14:23 - pre 135 meseci
Citat:
boyan3001:je l' sta sad, treba covek da prodaje svoju imovinu da bi postao socijalni slucaj, da bi ostvario svoja socijalna prava? Gde, bre vi zivite...

Čim ima nekretninu, nebitno da li ona vredi 2.000 evra ili 200.000 evra, taj ne može da bude socijalni slučaj. To mogu biti samo ljudi koji nemaju više nigde ništa i kojima je ta socijala poslednja slamka spasa.

Recimo ovaj pokretač teme ima neki stančić, dobio je taj ekcem na rukama zbog koga (navodno) privremeno nije sposoban za rad, i traži socijalnu pomoć. Socijalni radnik bi trebalo takve slučajeve da uputi na banku prekoputa, gde će ljubazan bankar vrlo rado da mu izađe u susret i odobri hipotekarni kredit u visini od recimo 30-50% vrednosti nekretnine, pa čovek privremeno može da živi komotno dok ne reši svoje zdravstvene probleme. Kad reši svoje probleme i bože zdravlja zaposli se, onda lepo vrati banci kredit i svi zadovoljni.

Citat:
Dexic:
Razlicito je NJIVA, koja nije neophodna, i stan, koji je svakome realno potreban. Ako neko ne obradjuje njivu, ta njiva se "baca".
Ako neko ima samo jedan stan, koristice ga. Kao realnu potrebu u zivotu.

Pa pazi, ima dosta ljudi kojima je privatni avion realna potreba u životu... Ono, mnogo je udobnije, brže i efikasnije voziti se privatnim avionom nego u ekonomskoj klasi na redovnim linijama... Da li bi i takvom trebalo da obezbedimo socijalnu pomoć ako ostane bez primanja, a usput i da mu platimo troškove aviona jer mu je on realno potreban?

Krov nad glavom jeste potreban svakome, ali vlasništvo nad stanom nije jedini način da se obezbedi krov nad glavom. Ako mi ne veruješ, raspitaj se malo, neki ljudi su čak voljni da ti privremeno pozajme stan na korišćenje uz jednu manju mesečnu nadoknadu koja se negde naziva i kirija, odnosno renta. Platiš tom vlasniku stana par stotina evra svakog meseca i on te pusti da živiš sam u njegovom stanu. Možda ti ovo zvuči neverovatno, ali milioni ljudi u Srbiji su upravo na ovakav način sebi obezbedili krov nad glavom.

Citat:
Dexic:
Sta da radi neko ko nije u BG-u sa 50m2? Koje ne moze ni za 40.000e da proda.

Ako ne može da proda za 40 hiljada, može za 20 hiljada. Sa tim novcem može opušteno da živi više od tri godine, da plaća kiriju, i sve ostale životne troškove dok ne nađe rešenje svog problema. Ako ni do tada ne uspe da reši svoje probleme, e onda će mu država pomoći da ne umre od gladi na ulici, jer nismo divljaci.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 14:28 - pre 135 meseci
Citat:
fanfon:...a ljudi su uvek optimisti pa su vodjeni tim optimizmom tada pravili velike kuce, a sad nemaju novca da ih odrzavaju.

Te kućerine ljudi grade zbog k*rčenja, jer mora da bude bar sprat iznad komšijine, da se zna.. A ne zbog nekog tamo naivnog optimizma...

Jedno pitanje za sve učesnike teme: Koliko ljudi znate da koristi 100% kvadrata sopstvene kuće? Ono, izgradli su kuću i koriste sve kako treba, garažu, podrum, sprat, pokrovlje, sve je završeno, u funkciji, i koristi se?

Malo ljudi treba da proputuju evropom, pa kad vidiš da ljudi grade kuće od 60-80-100 kvadrata, to te malo opasulji i stavi stvari u kontekst... A kod nas prođeš Kaluđericom i Borčom, tamo grade po principu: "ko ima manje od 200 kvadrata, ćelava mu keva!"
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 14:32 - pre 135 meseci
Citat:
KrkaCiC:


Ne znam da li si upucen,ali nezaposleno lice koje poseduje zemlju,bez obzira da li je obradiva,nema pravo na zdravstvenu knjizicu od strane socijalnog. Znaci nezaposleno lice koje zivi nebitno u kakvom stanu/kuci i ima njivicu od recimo 20 ara nema pravo na zdravstvenu,i samim tim sto ima tu njivicu duzan je da je obradjuje i prihoduje :)

Znaci kao sto je uvedeno da seljaci na selu koji imaju nedovoljno godina za penziju ne mogu da dobiju knjizicu zbog imanja,tako isto ne bi trebalo da dobijaju socijalu ljudi u vecim stanovima.
Konkretno ne znam koliko treba biti povrsina da bi se presao cenzus za zdravstvenu. E kad bi tako bilo i sa socijalnim i nekretninama bilo bi OK.
Ventura je u pravu za ljudi koji zive u velikim stanovima,bez primanja,i kao takvi ostvaruju privilegije kao socijalno ugrozeni. A u medjuvremenu izdaje 3 sobe po bar 70e a stanari placaju troskove stana :)


Socijalna pomoc se dobija na osnovu dokumenata i dokaza koji to potkrepljuju i dokazuju,

Potrebno je uverenje sa NSZ kao dokaz o nezaposlenosti,
uverenje iz sluzbe katastra o pravu vlasnistva nad nekretninama,
ne na nekog desetog vec na onog ko potrazuje priznavanje navedenog prava,

20 ari je za poljoprivrednike da bi uspeli da dobiju zdravstvenu knjizicu preko budzeta,i to je pod pretpostavkom da nisu uvedeni u zaduzenje,sto se opet dokazuje uverenjem iz poreske uprave,

limit je 10 kvadrata po pojedincu za stanovanje,30 kvadrata za porodicu,
ali to je pod pretpostavkom da se stan vodi na trazioca socijalne pomoci,
ukoliko to nije prevedeno na ime vlasnika koji trazi pomoc to onda ne vazi,
vec se primenjuje clan 102, zakona o socijalnoj zastiti,nalaz i misljenje centra,gde centar navodi propustenu zaradu ili izgubljenu dobit koja mora da se nadoknadi,a to se procenjuje na osnovu opsteg zdravstvenog stanja i izjave na zapisnik prilikom podnosenja zvanicnog zahteva u centru,

u samom obrascu za socijalnu pomoc NSP postoji rubrika odmah spreman i raspoloziv za rad,zaokruzivanjem te stavke,aktivira se mogucnost uskracivanja pomoci za radno sposobne,izjava se potpisuje u centru da trazioc socijalne pomoci radi na sezonskim poslovima i ostvaruje prihode,
potrebno je da prihodi budu ispod 7.000 dinara u zadnja 3 meseca celokupno.

Nsz ili ranije biro rada zakonom su ovlasceni za ukidanje socijalne pomoci radno sposobnim pojedincima,salje se poziv za radno angazovanje na javnim radovima,prekvalifikacija ili dokvalifikacija,ukoliko se utvrdi da je nezaposleno lice odbilo razgovor o zaposlenju odbilo potpisivanje Individualnog plana zaposljavanja IPZ-a, bezuslovno se brise sa evidencije NSZ ali i sa evidencije korisnika socijalne pomoci na godinu dana bez priznavanja prava na bilo kakvu pomoc po bilo kom osnovu iz Centra.

Tako da je zakon izuzetno rigorozan i strog po pitanju dobijanja socijalne pomoci,jer se ona daje iskljucivo ljudima koji su bolesni,sami na svetu bez pomoci srodnika i onima koji nisu u stanju da privredjuju zbog bolesti.

To sto pojedinci poseduju nekretnine i salone i tamo se izlezavaju i zive na teret budzeta to je uz blagoslov direktora Centra koji su to svojim potpisom odobrili.Sigurno je da to nisu besplatno odobrili.

Radno sposobni pojedinci nemaju prava dobijati socijalnu pomoc po nijednom pravnom osnovu dobijaju pomoc iskljucivo uz saglasnost centra.

Direktori Centra su krivi za nelegalno poslovanje,inspekcija socijalne zastite deluje samo na osnovu pisane prijave i sa dokazima.

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 14:42 - pre 135 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Drzava uopste, pritom, ne mora da te prisiljava da taj stan prodas - samo troskovi imanja takvog stana trebaju biti nesubvencionisani, pa ce biti potpuno neisplativo nekom ko je na socijalnom da taj stan i dalje poseduje. Tako je upravo u DE - drzava ti pokriva na socijalnom troskove stanovanja do granice socijalnog, a iznad toga - ti vidi sam sta ces i kako ces.


E bas tako. Tako i ja mislim.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 14:49 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:


Recimo ovaj pokretač teme ima neki stančić, dobio je taj ekcem na rukama zbog koga (navodno) privremeno nije sposoban za rad, i traži socijalnu pomoć. Socijalni radnik bi trebalo takve slučajeve da uputi na banku prekoputa, gde će ljubazan bankar vrlo rado da mu izađe u susret i odobri hipotekarni kredit u visini od recimo 30-50% vrednosti nekretnine, pa čovek privremeno može da živi komotno dok ne reši svoje zdravstvene probleme. Kad reši svoje probleme i bože zdravlja zaposli se, onda lepo vrati banci kredit i svi zadovoljni.




ventura kao ja mogu prodati nesto sto se i ne vodi na mene vec se vodi na pokojnike.
Potrebno je upisati u sluzbu katastra,a da bi upisao u sluzbu katastra potreban je dokaz nad vlasnistvom stana, a sve to kosta jer ja da imam prihode ne bih trazio od drzave.
Nije mi poznato da li je moguce bilo sta upisati i prevesti na svoje ime potpuno besplatno.
Uzimanje kredita na tudju nepokretnost je protivzakonito.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 14:50 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Pa pazi, ima dosta ljudi kojima je privatni avion realna potreba u životu...

Ti mesas stan i avion kao realne potrebe u zivotu. Zbog takvih nebuloza se vredi sa tobom gubiti vreme.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 14:58 - pre 135 meseci
Citat:
ventura
Jedno pitanje za sve učesnike teme: Koliko ljudi znate da koristi 100% kvadrata sopstvene kuće? Ono, izgradli su kuću i koriste sve kako treba, garažu, podrum, sprat, pokrovlje, sve je završeno, u funkciji, i koristi se?


Pa vodjen tom logikom mozes da se zapitas zasto covek koristi samo 10% kapaciteta mozga, a ne 100%? Ima ga, a ne koristi mu. Ne zna da ga koristi ne moze da nauci? Zasto ne odseci visak? Stvari su takve da ljudi i da hoce ne mogu da ih koriste sa punim kapacitetom. Ne vozis svoj automobil 24h. Vecinu dana ti stoji parkiran. Ne vozis se stalno biciklom. Koristis ga mozda 2 puta nedeljno. Isto je i sa kucom. Imam veliku podrum koji mi mozda realno ne treba 365 dana godisnje, ali kupicu neki plakar da zamenim postojeci, a njega cu staviti u podrum. Bolje je imati vise da se kasnije moze iskoristiti nego manje pa da bude problem da se kasnije napravi dodatno. Stvar je u tome sto nas sve vise uce da od viska glava boli, mada stara izreka govori suprotno.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 15:14 - pre 135 meseci
Citat:
darko 79: ventura kao ja mogu prodati nesto sto se i ne vodi na mene vec se vodi na pokojnike.
Potrebno je upisati u sluzbu katastra,a da bi upisao u sluzbu katastra potreban je dokaz nad vlasnistvom stana, a sve to kosta jer ja da imam prihode ne bih trazio od drzave.
Nije mi poznato da li je moguce bilo sta upisati i prevesti na svoje ime potpuno besplatno.
Uzimanje kredita na tudju nepokretnost je protivzakonito.

Mozes prodati tako sto prevedes nepokretnost na sebe, ako imas pravo na to. Ako imas pravo i direktni si naslednik onda je to toliko minimalno troska da ne vredi o tome pricati. Ako nemas ni dinara, sigurno imas mogucnost da pozajmis od nekoga za toliko, sigurno! Onda mozes da prodas bez problema jer si vlasnik. U cemu je tu problem?

Citat:
Dexic: Ti mesas stan i avion kao realne potrebe u zivotu. Zbog takvih nebuloza se vredi sa tobom gubiti vreme.

Kao sto se inace mesaju (brkaju lončići) sa mnogim stvarima. Pa tako se mesaju pojmovi realne potrebe u zivotu sa minimalnim potrebama u zivotu. Ako neko ima stan/kucu/zemlju/automobil/sliku... prodajom toga resava svoje potrebe za minimumom egzistencije - u cemu je tu problem?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 15:19 - pre 135 meseci
Citat:
fanfon: Pa vodjen tom logikom mozes da se zapitas zasto covek koristi samo 10% kapaciteta mozga, a ne 100%? Ima ga, a ne koristi mu.

Na žalost, to je samo urbana legenda :)

Citat:
fanfon:
Ne zna da ga koristi ne moze da nauci? Zasto ne odseci visak? Stvari su takve da ljudi i da hoce ne mogu da ih koriste sa punim kapacitetom. Ne vozis svoj automobil 24h. Vecinu dana ti stoji parkiran. Ne vozis se stalno biciklom. Koristis ga mozda 2 puta nedeljno. Isto je i sa kucom. Imam veliku podrum koji mi mozda realno ne treba 365 dana godisnje, ali kupicu neki plakar da zamenim postojeci, a njega cu staviti u podrum. Bolje je imati vise da se kasnije moze iskoristiti nego manje pa da bude problem da se kasnije napravi dodatno. Stvar je u tome sto nas sve vise uce da od viska glava boli, mada stara izreka govori suprotno.

Nisi ukapirao poentu.

Poenta je u tome da ovde ljudi grade 200+ kvadrata, dižu kućerine na 3 sprata, a onda gornja dva sprata zvrlje bez stolarije, a fasada je misaona imenica, umesto da naprave kuću od 80-100 kvadrata koju mogu da završe kompletno, i da sasvim komotno žive u njoj.

Ljudi od kojih su moji kupili plac za kuću tamo negde sredinom devedesetih su baš teška sirotinja, dve generacije žive bukvalno u šupi koja nema više od 20-25 kvadrata. Kada su mojima prodali taj plac, podigli su ogromnu kućerinu bukvalno na 4 sprata (podrum, prizemlje, sprat, drugi sprat, potkrovlje), moja odokativna procena je nekih 350-400 kvadrata + podrum ispod cele kuće. Uglavnom već nekih 20 godina ta kuća stoji tako, sama cigla, beton i krov, a oni i dan danas žive u toj istoj šupi pored. 100% sam siguran da primaju socijalnu pomoć jer su baš sirotinja, ali to su ti neki malograđanski kompleksi, mora tvoja kuća da bude najviša u selu pa to ti je.. Taman po cenu da ceo život provedeš u šupi, iako su za taj novac mogli da naprave kuću od 150 kvadrata, da je kompletno završe, opreme novim nameštajem, kupe neki mali auto, i još da im ostane dobar deo novca za trošenje.

Citat:
darko 79:
ventura kao ja mogu prodati nesto sto se i ne vodi na mene vec se vodi na pokojnike.
Potrebno je upisati u sluzbu katastra,a da bi upisao u sluzbu katastra potreban je dokaz nad vlasnistvom stana, a sve to kosta jer ja da imam prihode ne bih trazio od drzave.
Nije mi poznato da li je moguce bilo sta upisati i prevesti na svoje ime potpuno besplatno.
Uzimanje kredita na tudju nepokretnost je protivzakonito.

Znači ti smatraš da ta imovina ništa ne vredi i da ti ne poseduješ niakakav kapital jer to nisi preveo na svoje ime?

Da li bi bio ljubazan da odemo u opštinu zajedno, lepo ti to sve prepiši na mene, ja ću da snosim sve troškove, a mogu i da te počastim ručkom i još dobiješ 500 evra od mene.. Jel može tako? Mislim, kad to ionako nema nikakvu vrednost, što ti ne bi odgovaralo da dobiješ 500 evra od mene za to?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 15:21 - pre 135 meseci
A ima i dosta takvih slucajeva. Nije da nema. Ali ima i onih koji se nisu vodili idejom da komsija ima manju kucu od njegove. Ne treba generalisati. Cinjenica je da cena zemljista i ostalih nekretnita veca u gradovima nego u selima(kao i zarade i troskovi zivota) pa nije ista socijalna pomoc u iznosu od 10 000 u Beogradu i nekoj vukojebini kod Tutina. Ali opet se tu vracamo na nepostovanje zakona u svim oblastima drustvenog zivota pa nije realno ni da ostavis nekog bez kuce na jednoj strani samo zato sto je ima, a nema sredstava za zivot, a na drugoj da neko sebi namesta javnu nabavku bez tendera. Potrebno je mnogo stvari promeniti da se uvek neki red, a za to ne postoji volja. To je jako tezak rez za nase uslove.

Sto se tice podaje nekretnina, nakon zavrsene ostavinske rasprave gde nasledis npr. stan od 50-tak kvadrata od roditelja, platices samo za sudsku taksu 15 000-20 000 dinara. Ako je nekretnina uknjizena u katastru, neces platiti nikakve dodatne troskove jer se to radi po sluzbenoj duznosti. Ako nije uknjizena platices 8250 dinara za tu uslugu i 620 dinara taksu pod uslovom da je uknjizba "cista". Ako treba upisati npr. pravo za dozivotno izdrzavanje, to je jos dodatnih 3000 na tu cenu. Znaci, ako neko ima uknjizenu nekretninu na sebe u celosti, taj je moze odmah prodati bez dodatnih troskova. Ako je nasledio i bila je uknjizena, platice samo sudsku taksu koja je i najveca stavka.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 15:34 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:


Znači ti smatraš da ta imovina ništa ne vredi i da ti ne poseduješ niakakav kapital jer to nisi preveo na svoje ime?

Da li bi bio ljubazan da odemo u opštinu zajedno, lepo ti to sve prepiši na mene, ja ću da snosim sve troškove, a mogu i da te počastim ručkom i još dobiješ 500 evra od mene.. Jel može tako? Mislim, kad to ionako nema nikakvu vrednost, što ti ne bi odgovaralo da dobiješ 500 evra od mene za to?


Kako ja mogu prodati nesto gde zivim da bi posle od centra trazio kasnije stan.Centar i ovako mnogo pomaze samo gledaju da zakinu i uskrate,a zamisli da sam beskucnik tek onda nista ne bih dobio jer ne bih imao adresu stanovanja.
Ventura bravo fino ucis ovde ljude na forumu da prodaju nepokretnost stan ili kucu da izgube adresu stanovanja i onda da im se planski i smisljeno uskrati mogucnost i na drzavnu pomoc.

Onaj ko uzme bilo kakav kredit uskracuje mu se pravo na socijalnu pomoc trajno.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 15:51 - pre 135 meseci
Citat:
darko 79: Kako ja mogu prodati nesto gde zivim da bi posle od centra trazio kasnije stan.Centar i ovako mnogo pomaze samo gledaju da zakinu i uskrate,a zamisli da sam beskucnik tek onda nista ne bih dobio jer ne bih imao adresu stanovanja.
Ventura bravo fino ucis ovde ljude na forumu da prodaju nepokretnost stan ili kucu da izgube adresu stanovanja i onda da im se planski i smisljeno uskrati mogucnost i na drzavnu pomoc.

Koliko je meni poznato boravak možeš da imaš i u iznajmljenom stanu. Reći ću i tebi isto što i Dexicu: možda i tebi čudno zvuči, ali u Srbiji postoji mnooogo ljudi koji nemaju nekretninu u vlasništvu, pa opet nekako uspevaju da žive i rade.

Citat:
darko 79
Onaj ko uzme bilo kakav kredit uskracuje mu se pravo na socijalnu pomoc trajno.

Jel imaš ti neki dokaz za ovu tvrdnju?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 15:51 - pre 135 meseci
Citat:
fanfon:nije realno ni da ostavis nekog bez kuce na jednoj strani samo zato sto je ima, a nema sredstava za zivot,

Kako to misliš da ja/mi ostavimo nekog bez kuće. Njegova je kuća i nek sam sebe ostavlja bez nje, šta ja/mi imamo sa time?

Sva tvoja priča o "pravednosti" se zasniva da svi imaju sve, i kuće i stanove i poslove i djecu na fakultetu - ali eto samo neki ostanu bez posla, pa im treba pomoći.

Pa probudi se - jer nije tako. Neko uopšte nema nikakvu nekretninu i svejedno radi za 20k dinara.
Taj je u sto puta goroj situaciji nego onaj što ima nekretninu od 100.000€ za koju mu se ne isplati da je prodaje za 50.000€.
Taj jado što nema ništa radi za 20k i treba da izdržava ovoga što ima nekretninu koja vredi onoliko koliko ovaj prvi za čitavog života neće zaraditi sa tih svojih 20k sve i da nijednog dinara od njih ne potroši nego sve da šteka.
I sad je ovaj sa kućom u težoj situaciji od ovog bez ičega?! Ajde molim te.

Pričaš o nekom stresu ovog što treba da prodaje kuću i seli se u drugu ili u drugi kraj?!
Jesi li ti pri sebi? Znaš li ti koliki je stres u današnjoj Srbiji podstanara koji radi za 20k?
Ovaj što ima kuću može naći komad hljeba u kontejneru, doći u svoju kući i preživjeće. A šta da radi podstanar ako ostane sutra bez posla ili mu zakasni plata - on završi na ulici, sa sve ženom i sitnom dječicom. Džaba mu hljeb iz kontejnera - pocrkaće od zime, mraza i kiše.
Šta da radi taj ako se nedajbože nešto ozbiljnije razboli ili povredi na poslu? Može da se pozdravi sa životom.
Ovaj sa nekretninom bar može da proda kuću, pa da se operiše ili liječi ili šta ja znam.

Znaš li ti uopšte kakav je SVAKODNEVNI stres života od danas do sutra u kome nemaš ama baš nikakvu zaleđinu, ni u parama ni u nekretninama, ni u sigurnom zaposlenju. Ni šupu u kojoj se možeš skloniti u slučaju kiše? Kad moraš da paziš na svaki korak da nebi slučajno negdje zapeo, pao i zbog toga se doveo u 9ovna do guše.
Pričaš mi o nekim stresovima napuštanja šljive koju je tvoj prađed zasadio. Ajde molim te, ljudi gledaju kako sutra da donesu koru hljeba na sto ili da se ne nađu na ulici, da im ne isključe struju, ili od čega da kupe ljekove... i ti mi pričaš da takvi treba da izdržavaju i čuvaju od "stresa" ove sa kućerinama i stanovima od 100k evra. Da, nisi to rekao direktno, ali moraš misliti odakle dolaze pare u budžet kojim se isplaćiva socijalno - i od armije takvih koji rade za 20k i nemaju ništa drugo.
Sramota.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 15:59 - pre 135 meseci
Pa da, ti si komunista u dusi i zalazes se za to. Svako treba da dobije isto kao i drugi. Svi ljudi moraju da dobiju istu kolicinu hrane, istu kolicinu vode jer su jednaki. Posto nema toliko objekata, svi moraju da budu vlasnici idealnog dela svakog objekta. Ako cemo vec u vezi stresa, otkud ti ideja da ce novac od prodaje necije kuce ici onima koji rade za 20 000 a nemaju nista? Naravno da nece. A zamisli zasto? Pa bas zato sto se ne postuju zakoni. Jer da se postuju bilo bi vise te socijalne pravde za koju se zalazes. Ne bi bilo situacija da neki tajkun kupi 500 Ha zemlje, a ti da se pitas otkud mu pare za to. Ne pada mi na pamet da postujem zakon koji je doneo neko ko isti zakon ne postuje i ko ga zlupotrebljava i naravno da cu pokusati da taj zakon zaobidjem i nasamarim drzavu ako mogu jer me je ta ista drzava gomilu puta napravila budalom jer sam radio kako je propisala. Nikad svi gladni nece biti nahranjeni niti ce svi bogati dobiti onoliko koliko zele, ali situacija ce se uvek odvijati u koristi bogatih jer oni diktiraju uslove pa ce gladnih i onih koji umiru od gladi biti sve vise. Probudi se ti malo.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 16:05 - pre 135 meseci
Citat:
fanfon:  Ako cemo vec u vezi stresa, otkud ti ideja da ce novac od prodaje necije kuce ici onima koji rade za 20 000 a nemaju nista?

Jel ti čitaš šta neko drugi piše ili samo trućaš napamet?

Naravno da novac od prodaje nečije kuće neće i ne treba da ide nikome osim vlasniku, ali isto tako taj gologuzan koji radi za 20 hiljada ne treba da finansira socijalnu pomoć za onoga ko leži na nekretnini od nekoliko desetina hiljada evra.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 16:08 - pre 135 meseci
A kad tako kazes, da li se ti zalazes za socijalnu pravdu da svi imaju isto ili da najugrozenija kategorija dobije neki dostojanstveni minimum, a ostali da imaju koliko trziste odredi? To me zanima.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 16:29 - pre 135 meseci
Citat:
ventura: Jel ti čitaš šta neko drugi piše ili samo trućaš napamet?

....

Ne cita, samo truća napamet. Ili se pravi blesav, cesta pojava ovde na forumu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 16:31 - pre 135 meseci
Necemo se sad vredjati. Ja imam svoje argumente. Tebe nisam vredjao niti ikog drugog. To sto se tvoji argumenti i shvatanja razlikuju od tudjih ne znaci da imas pravo da ga vredjas.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 16:37 - pre 135 meseci
Citat:
fanfon: A kad tako kazes, da li se ti zalazes za socijalnu pravdu da svi imaju isto ili da najugrozenija kategorija dobije neki dostojanstveni minimum, a ostali da imaju koliko trziste odredi? To me zanima.

http://www.elitemadzone.org/p3278084

Rekoše ti da ne čitaš inače ne bi pitao ono što je neko već napisao na 5 strana.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca07.04.2013. u 16:44 - pre 135 meseci
Nisam obratio paznju. Priznajem. Ali sad kad sam video, ne slazem se s tim. Moj predlog je da se uzme od onih koji imaju najvise, a ne od onih koji imaju nesto, a pred rubom su propasti jer nemaju posla, a imaju nekretninu. Zakon je na strani onih koji imaju i ide ka tome da se uzme od onih koji imaju malo vise od nista da bi ostali bez nekretnine i dobili malu kolicinu novca koju ce potrositi za godinu-dve pa onda dospeti na nivo da nemaju bas nista i zavisice od drzave sto naravno vodi na narodnu kuhinju. Zasto ne bi uzeli od onih koji imaju mnogo umesto sto se dira kategorija koja ima malo iznad minimuma? Imas para za bahanalije, putovanja po svetu, skupe igracke? Pa oporezovacemo te mnogo vise da bi najugrozeniji dobili krov nad glavom i 3 obroka dnevno.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako dobiti status energetski zasticenog kupca

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34798 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.