Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako dobiti status energetski zasticenog kupca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako dobiti status energetski zasticenog kupca

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34800 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 15:20 - pre 135 meseci
Zato što vjerovatno ima pametnija i korisnija posla nego da piša uz vjetar.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 15:41 - pre 135 meseci
Citat:
Odin D.:

Ja sam uvijek govorio i još uvijek tako mislim: vama nema druge pomoći osim strane okupacije: da li u klasičnom vojnom smislu, ekonomskom ili nekako drugačije, svejedno, uglavnom misliim da ste prešli "point of no return" i to vam je što vam je. Niste ni prvi ni poslednji koje je to zadesilo.


Ovo gore reče čovek što plaća porez u Srbiji al' iz AustrijU.

Citat:
Odin D.:


Ti misliš da te pare padaju odnekud sa neba, ali jok: te pare je uplatio Ventura, ja, Vasa Stajic i svi drugi koji rade, placaju poreze, takse i sve ostalo što moraju da plaćaju.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 15:50 - pre 135 meseci
^
Moj unos para iz inostranstva u Srbiju je u prosjeku u poslednjih 5 godina ne manji od 60 srbijanskih plata godišnje, u čistom kešu.
Za te pare kupujem robu i usluge i na sve to plaćam porez. Takođe, plaćam i razne takse i dažbine državi kao i svi drugi jer ja jesam i državljanin Sprdije, bez obzira što radim negdje drugo.
Ti sad izračunaj koliko od tih para završi u sprdijanskim porezima, ako ti se računa.
Možeš da navedeš koliko i ti plaćaš porez, pa da uporedimo koliko mojih austrijskih, a koliko tvojih srbijanskih para završi u budžetu Srbije.

Tako da, kad je raspodjela poreza u pitanju, sigurno imam veće moralno pravo da popujem oko toga od nekog ko živi na državnoj sisi, ne plaća struju i koristi socijalnu pomoć, jer ja od njegovih para nisam vidio ni dinara, a dio mojih para (zarađenih radom, a ne dobijenih) završi u nečijoj socijalnoj pomoći i nečijoj "besplatnoj" struji.



[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 06.04.2013. u 17:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 16:05 - pre 135 meseci
Koliko li si ti otkacen od stvarnosti ako ti je "socijalni slucaj" veci problem, i problem koji pominjes pored onoliko vecih stvari na koje se BACA i krade novac? (za razliku od stvarnih socijalnih slucajeva, bez obzira koliko ima onih koji to samo zloupotrebe).
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 16:12 - pre 135 meseci
Meni su svi isti, i njih 1000 koji ukradu po 100 evra i jedan koji sam ukrade 100,000 evra.

Od te tvoje "stvarnosti" sam otkačen maksimalno koliko sam mogao da se otkačim, i radim svim silama na tome da se u budućnosti otkačiim još više.

Od mene ne bi bilo srećnijeg čovjeka kada bi ovaj forum bio moja jedina veza sa vama.
Tad me ne biste vidjeli ni na jednoj jedinoj temi koja se tiče vas i naše zemlje, njenih politika, poreza i ostalog.
Nažalost, još nisam dogurao do tog nivoa, ali trudim se...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 16:54 - pre 135 meseci
Pa ono... za ovaj forum si sam kriv :)



Problem su ovi koji jedan ukrade 1.000.000e :) Nisu previse bolji ovih 100 koji ukradu po 100. Ali sinak, ti i u Austriji imas da neko dobije 12x500 godisnje. Sto je prilicno vise od onoga sto kod nas moze neko da legalno izvuce od drzave.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 17:04 - pre 135 meseci
Citat:
Dexic: Pa ono... za ovaj forum si sam kriv :)

Naravno. To ja sve vreme i pričam.

Tako si i ti kriv za te što vam ukradu po milion evra ili za one što vam ne daju socijalnu pomoć koju zaslužujete, a daju svojim rođacima koji ne zaslužuju.
Ti i ostali. Samo to vam je znatno teže da ukopčate kad se radi o vama, ali tuđu krivicu razumijete sasvim dobro i vrlo lako.
Bolje bi prošli da je obrnuto.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 17:10 - pre 135 meseci
Citat:
Odin D.:
^
Moj unos para iz inostranstva u Srbiju je u prosjeku u poslednjih 5 godina ne manji od 60 srbijanskih plata godišnje, u čistom kešu.
Za te pare kupujem robu i usluge i na sve to plaćam porez. Takođe, plaćam i razne takse i dažbine državi kao i svi drugi jer ja jesam i državljanin Sprdije, bez obzira što radim negdje drugo.
Ti sad izračunaj koliko od tih para završi u sprdijanskim porezima, ako ti se računa.
Možeš da navedeš koliko i ti plaćaš porez, pa da uporedimo koliko mojih austrijskih, a koliko tvojih srbijanskih para završi u budžetu Srbije.

Tako da, kad je raspodjela poreza u pitanju, sigurno imam veće moralno pravo da popujem oko toga od nekog ko živi na državnoj sisi, ne plaća struju i koristi socijalnu pomoć, jer ja od njegovih para nisam vidio ni dinara, a dio mojih para (zarađenih radom, a ne dobijenih) završi u nečijoj socijalnoj pomoći i nečijoj "besplatnoj" struji.



[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 06.04.2013. u 17:03 GMT+1]


A šta bi ti voleo, državu bez taksi i dažbina? Ja punim budžet kroz proizvodnju i kroz razne takse i doprinose koji mi se odbijaju, kao i poreze koje plaćam kao potrošač. Sumnjam da ova država Srbija (ne sprdija kako je ti nazivaš) ima veće koristi od tebe.
Ti puniš budžet austrijski, pa se buni tamo što izdvajaju za socijalu
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 17:17 - pre 135 meseci
^ Ne znam šta više da ti kažem.
Objasnio sam ti gore da i ja punim budžet Srbije i na koji način.
Dao sam ti i cifru da možeš izračunati koliko je to i uporediti sa bilo kojim prosječnim građaninom Srbije, pa i sa sobom ako hoćeš i iz odnosa tih cifri da zaključiš koliko ko ima prava "da popuje" o porezima.
Svuda se u razumnom svijetu neko pravo na nešto računa i raspodjeljuje na osnovu udjela onih koji učestvuju u kreiranju i omogućavanju postojanja tog prava/usluge.
Jedino ti izgleda imaš neke druge poglede na to...

Niti sam tražio da država bude bez poreza niti sam tražio da ih ja ne plaćam.
Nemoj mi imputirati nešto što nisam rekao, to nije lijepo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 17:50 - pre 135 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: A šta bi ti voleo, državu bez taksi i dažbina?

Ne. Država treba da naplaćuje poreze, i da taj novac iskoristi kako bi pružila što boli servis građanima (škole, bolnice, infrastruktura, bezbednost, socijalna pomoć... ). Ja bi lično voleo da se taj novac upotrebi na što efikasniji način i bez nepotrebnog rasipanja.

U ovom konkretnom slučaju zapelo mi je za oko to što se u socijalne slučajeve svrstavaju vlasnici nekretnina. Samo idiot može proglasiti za socijalni slučaj nekoga ko ima nekretninu od par desetin hiljada evra pa na više, a postoji i gomila slučajeva gde su penzioneri iz Beograda koji žive u saloncima od par stotina hiljada evra okarakterisani kao socijalni slučajevi, što je apsurd.

Kapiram ja da je ovo još jedan od instrumenata trenutne vlasti (a ni prethodne nisu bile ništa bolje) da vrlo skupo plaća jeftine političke poene i time obezbedi veću podršku građanima, ali tome se jednom mora stati na put.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 17:55 - pre 135 meseci
Da li si ti nekako korisno doprineo ovoj temi? Ako nisi, zasto gubis svoje i nase vreme?
EDIT: Ovo se odnosilo na Odina, ali se odlicno uklapa i za venturu u svakoj temi :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 17:59 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
U ovom konkretnom slučaju zapelo mi je za oko to što se u socijalne slučajeve svrstavaju vlasnici nekretnina. Samo idiot može proglasiti za socijalni slučaj nekoga ko ima nekretninu od par desetin hiljada evra pa na više, a postoji i gomila slučajeva gde su penzioneri iz Beograda koji žive u saloncima od par stotina hiljada evra okarakterisani kao socijalni slučajevi, što je apsurd.


A ti se onda zali na taj deo, ne na to sto neko MOZE da dobije socijalnu pomoc.

Opet jesi tehnicki u pravu, ali ignorises stvarnost...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 18:21 - pre 135 meseci
Citat:
Dexic: A ti se onda zali na taj deo, ne na to sto neko MOZE da dobije socijalnu pomoc.

Na koju foru si ti zaključio da sam ja protiv socijalne pomoći, kad se iz prve poruke vidi da sam ja protiv toga da se određene kategorije ljudi (vlasnici nekretnina) karakteristišu kao socijalni slučajevi.

I drugo, da bi čoveka od 34 godine, koji je u punoj snazi, mogao okarakterisati kao socijalan slučaj treba da postoji baš baš dobar razlog, a ekcem na šakama je sve samo ne dobar razlog (pre bih rekao debilan razlog).

 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 18:27 - pre 135 meseci
@ventura
Citat:
U ovom konkretnom slučaju zapelo mi je za oko to što se u socijalne slučajeve svrstavaju vlasnici nekretnina.


Ne kapiram. Neko je u vreme Slobe uspeo da kupi stan 1993. a u međuvremenu je ostao bez posla, žena nezaposlena deca na fakultetu ili u nekoj srednjoj školi; zar takav nije kandidat za socijalno davanje. Jedino ako misliš da izda stan u Beogradu za 300 evra i da ode da živi u Babušnicu? To možda i može ako je čovek sam ali šta će njih troje da rade sa 250 evra, jer i u Babušnici valja platiti nekakav stan bar 50 evra. Opet potpada pod socijalu. Možda si ti ventura zastupnik one što reče Kori Udovički: " nek' prodaju stanove da plate struju."

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 06.04.2013. u 19:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 18:37 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
Dexic: A ti se onda zali na taj deo, ne na to sto neko MOZE da dobije socijalnu pomoc.

Na koju foru si ti zaključio da sam ja protiv socijalne pomoći, kad se iz prve poruke vidi da sam ja protiv toga da se određene kategorije ljudi (vlasnici nekretnina) karakteristišu kao socijalni slučajevi.

I drugo, da bi čoveka od 34 godine, koji je u punoj snazi, mogao okarakterisati kao socijalan slučaj treba da postoji baš baš dobar razlog, a ekcem na šakama je sve samo ne dobar razlog (pre bih rekao debilan razlog).



Ekcem je dobar razlog da čovek ne može da radi manuelno. Kod mene je u firmi čovek napustio posao jer nije mogao da se izbori sa alergijom na određene hm, nazovimo ih supstancama.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 18:50 - pre 135 meseci
Citat:
Goran Mijailovic
Ne kapiram. Neko je u vreme Slobe uspeo da kupi stan 1993. a umeđuvremenu je ostao bez posla, žena nezaposlena deca na fakultetu ili u nekoj srednjoj školi; zar takav nije kandidat za socijalno davanje. Jedino ako misliš da izda stan u Beogradu za 300 evra i da ode da živi u Babušnicu? To možda i može ako je čovek sam ali šta će njih troje da rade sa 250 evra, jer i u Babušnici valja platiti nekakav stan bar 50 evra. Opet potpada pod socijalu. Možda si ti ventura zastupnik one što reče Kori Udovički: " nek' prodaju stanove da plate struju."

Naravno da treba da proda stan. Proda stan, privremeno reši svoje probleme dok se ne zaposli, pa tek ako i tada ne nađe posao, a nema nikakvu drugu alternativu (još neku nekretinu na prodaju recimo), e tek onda može da traži od države socijalnu pomoć.

Da nije stan možda sveta krava pa da ne sme da se prodaje?
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 18:55 - pre 135 meseci
Citat:
ventura: Naravno da treba da proda stan. Proda stan, privremeno reši svoje probleme dok se ne zaposli, pa tek ako i tada ne nađe posao, a nema nikakvu drugu alternativu (još neku nekretinu na prodaju recimo), e tek onda može da traži od države socijalnu pomoć.

Da nije stan možda sveta krava pa da ne sme da se prodaje?


Ma jok najbolje da se ubije, da nam ne bude na trošku. Kakav crni posao u današnjoj Srbiji???? Da nađe posao od 20k dinara a da plaća stan 300 evra???
ventura ja nemam više šta sa tobom da pričam.

PS
danas na TV-u bio čovek sa najdužim stažom na birou - 23 godine inače metalurg po zanimanju. Nisu hteli ni za domara da ga prime, primili aviomehaničara ;)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.200.201.*



+6455 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 18:58 - pre 135 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Ma jok najbolje da se ubije, da nam ne bude na trošku. Kakav crni posao u današnjoj Srbiji???? Da nađe posao od 20k dinara a da plaća stan 300 evra???
ventura ja nemam više šta sa tobom da pričam.

Čekaj bre, a zašto da ne?

Šta će mu biti ako proda stan? Pa neće da ide pod karton da spava, već će unajmiti stan kao što radi i većina građana ove države. Da, pašće mu standard, imaće manji komfor, ali za to me baš zabole, ako hoće moj novac, onda prvo treba da iscrpi sve mogućnosti pre nego što dođe kod mene na sisu.

Po tvojoj logici šta da neki bogataš koji ima ogromnu vilu i privatni avion ostane bez posla? Da i njemu damo socijalu jer nije u redu da čovek proda svoj avion, ipak nije navikao da putuje ekonomskom klasom?

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 19:22 - pre 135 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: ...
PS
danas na TV-u bio čovek sa najdužim stažom na birou - 23 godine inače metalurg po zanimanju. Nisu hteli ni za domara da ga prime, primili aviomehaničara ;)

Taj koji je cekao 23 godine na birou bolje da se ubije smesta jer ocigledno nije sposoban nizasta. Nisam gledao to ali, ako je neko na birou - zvanicno je sposoban za rad, bilo kakav. Ako je na birou i zvanicno je sposoban za rad, a ceka 23 godine - tome nesto fali u glavi, garantovano! Ni ja ga posle 23 godine na birou rada ne bih zaposlio ni da mi otvara vrata od kola za dzabe!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: kako dobiti status energetski zasticenog kupca06.04.2013. u 19:38 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Čekaj bre, a zašto da ne?

Šta će mu biti ako proda stan? Pa neće da ide pod karton da spava, već će unajmiti stan kao što radi i većina građana ove države. Da, pašće mu standard, imaće manji komfor, ali za to me baš zabole, ako hoće moj novac, onda prvo treba da iscrpi sve mogućnosti pre nego što dođe kod mene na sisu.

Ja lepo kazem da ne vredi gubiti vreme na venturu :) On sve to zna u malom prstu, cuo covek od Maja da ce tako biti :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: kako dobiti status energetski zasticenog kupca

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34800 | Odgovora: 181 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.