Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Perpetuum mobile u balkanskim zemljama

[es] :: Fizika :: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60922 | Odgovora: 344 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama10.03.2013. u 23:01 - pre 135 meseci
^Nedeljko

Prvo, ja ne plaćam podučavanje već naplaćujem.

Drugo, uopšte ne sumnjam da je čoveku patent odobren i čestitam.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama10.03.2013. u 23:06 - pre 135 meseci
Trolčino, rekao si da su svi cicije da plate (patentnom zavodu) da bi saznali. Sada ispade da treba tebi da plate da bi saznali.

I ko misliš da ti veruje da naplaćuješ podučavanje pored blamova tipa
Citat:

Brzina je po definiciji

,

gde je neka funkcija koja određuje brzinu u zavisnosti od vremena, pri čemu je



za neke konstante i .

Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama10.03.2013. u 23:12 - pre 135 meseci
Šta ti bi da odjednom prolupaš? O čemu ti to pišeš? Kakva brzina?

Znaš li ti šta je ovde tema?

Uopšte mi nije jasno odakle tolika pakost što su ljudi višegodišnjim radom uspeli da patentiraju svoj izum.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.30.*



+784 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 00:42 - pre 135 meseci
Ako neko hoce moze patentirati i drvenu kravu koja ne radi nista (naravno uslov je platiti takse i takse )
@bigkandor posto ih vec toliko branis,da malo skratimo temu,reci nam sta su oni to izmislili?
Na osnovu one price "menadzera" zakljucuje se da ni sam ne zna o cemu prica
I kazi konkretno,ne idi okolo uzalud
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 01:33 - pre 135 meseci
Pominjanje drvene krave pokazuje da ti omalovažavaš tudi rad. Ništa te ne sprečava da patentirš drvenu kravu pa će o tebi brujati ceo Balkan a i šire.

Inače ne branim ja nikoga. Oni su svojim radom pokazali da znaju i sami da se brane. Tako da im ja nisam potreban da ih branim od "pljuvanja pod prozor".
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 02:58 - pre 135 meseci
Ja licno ne sporim njihov "patent" jer volim inovacije kakve god dasu.Ali ovde je problem sto oni prodaju macku u dzaku.Izasli su pred javnost a nisu rekli nista konkretno.Mogu i ja tako da kupim inverter sve to zapakujem u veliku kutiju narokam akumulatore i da prodajem moj patent pa jos usput da se hvalim kako sam na tome radio par godina.Znaci trebali su nesto konkretnije da kazu o tome ako su vec nesto novo izmislili.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 08:03 - pre 135 meseci
Imaš patent?

Nemaš? E pa, puste želje pusti snovi.
 
Odgovor na temu

sheky
Niš

Član broj: 6869
Poruke: 37
*.static.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 10:27 - pre 135 meseci
Elem ajd da počnemo od početka deo po deo da analiziramo na postojećim principima fizike (uzimajići u obzir naravno da je moguće oboriti određene postulate)

Navodi autora:

Uređaj koristi inicijalnu energiju – jednosmjernu struju iz baterije od 12 volti koja pokreće elektromotor, a ovaj opet preko posebnog prenosnog sistema, pokreće generator koji preko ispravljača, proizvodi naizmjeničnu električnu energiju napona 230 volti“.

„Manji dio generisane energije se vraća nazad i puni bateriju od 12 volti, a mnogo veći „višak“ novoproizvedene struje spreman je za napajanje svih potrošača koji funkcionišu na naponu od 220 volti“ objasnio je Bojović dodajući da je tajna uspjeha njihovog pronalaska koji omogućava da se inicijalna energija iz 12-voltog akumulatora višestruko uveća, „sistem povezivanja i sistem pretvaranja energije, ali vam o tome ne mogu govoriti“.

Kraj navoda autora.

Ajmo sada - šta je baterija PO FIZICI - pomenuta u gornjem tekstu

Stacionaran uređaj koji troši onoliko energije (ne računam "curenje" itd) koliko se povuče (ukoliko treba navešću odnos potrošnje baterije, pada napona u zavisnosti od snage potrošnje itd).

Pa autor kaže da se "Manji dio generisane energije se vraća nazad i puni bateriju od 12 volti" ........... zadržaću se za prvi korak na toj fizičkoj nedoslednosti

Odakle je izašao taj deo energije - iz te baterije - nema ničeg drugog - tako tvrde

KAKO je nešto "povuklo" tu energiju iz baterije da prođe kroz ostali proces KAKAV GOD BIO

Da li ta baterija na neki način "curka" i bez opterećenja - pa se vraća u samu sebe, ili je to nešto povuklo (sa energetskim troškovima naravno) ili je to priča za ... da ne kažem šta

aj to za početak, čisto energetska tema

pozz

 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 10:35 - pre 135 meseci
Rekli su sve šta treba - da se generiše električna energija, za šta je inicijalno potreban akumulator, a da posle ne treba ništa ulagati. Pmetnom je to dovoljno, a razni kadorusi, kanovi i kandori neka im se klanjaju do zemlje - i to je izbor na koji svako ima pravo.

[Ovu poruku je menjao Nedeljko dana 11.03.2013. u 11:49 GMT+1]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

sheky
Niš

Član broj: 6869
Poruke: 37
*.static.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 10:38 - pre 135 meseci
btw u vezi sa patentima preporučujem i napise Voje Antonića "Patenti koji neće izmeniti svet"

Koliko vidim njegov nekadašnji sajt paralax nije više u funkciji ali se tekstovi mogu naći

Dobro se zabavite

pozz
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 10:53 - pre 135 meseci
Citat:
bigkandor: Imaš patent?

Nemaš? E pa, puste želje pusti snovi.

I ti tvoji štićenici (šišači ovaca, bolje reći) imaju patent isto koliko i on. Ni ti nemaš ništa više od ispraznih riječi nekih prevaranata, pa se ponašaš kao da si vidio patent i kao da postoji.
Evo, kažem ti ja da taj patent ne postoji. I šta'š sad?

Drugo, patent se dodjeljuje za orginalnost, a ne za funkcionalnost.
Sve i da imaju patent na tu sprdijanciju od sprave, mogli su ga npr. dobiti i za "marketinški zanimljiv način za pražnjenje akumulatora", ili npr. "mamac za ovce" i sl.

Treće, internacionalna patentna prijava košta više desetina hiljada evra i za bilo kakvo netrivijalno tehničko rješenje može potrajati godinama dok se ne izda. Neko ko priča o čekanju na komercijalno eksploatisanje neke sprave radi čekanja na patent i objavljivanju detalja kad se završi patentna procedura je ili notorna budaletina ili notorni prevarant.

Četvrto, međunarodne patentne prijave su javne i prije dobijanja/nedobijanja patenta (završetka patentne procedure), kao uostalom i sve akcije i prepiska koje se odvijaju između aplikanta i patentnog zavoda.

To su prosto industrijske činjenice. A tumačenje i doživljaj svega toga je, naravno, ostavljeno svakom na ličnu slobodu - demokratija ne brani nikom da bude namagarčen ili da stane u red za šišanje.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 11:08 - pre 135 meseci
Citat:
šta je baterija

U ovom slučaju hemijski izvor električne struje. Autor je objasnio zašto se pominje baterija. Hteo je da patentom budu obuhvćeni ne samo akumulatori već i ostali hemijski izvori električne struje. U suprotnom da je patent zaštitio samo sa "akumulator" neko bi mogao isti patent da "proširi" ali sa "baterijom".


Citat:
Odakle je izašao taj deo energije

Odgovor na to si već citirao:
Citat:
Manji dio generisane energije se vraća nazad i puni bateriju od 12 volti
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 11:09 - pre 135 meseci
Citat:
Nedeljko:

da posle ne treba ništa ulagati

Da li bi hteo da nam daš link na to?
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 11:10 - pre 135 meseci
Citat:
Odin D.:

I ti tvoji štićenici

Prvo, budi kulturan kad mi se obraćaš jer to nisu moji štićenici.

Citat:
Odin D.:

patent se dodjeljuje za orginalnost, a ne za funkcionalnost.

Traži da se patent izbriše iz registra jer ne zadovoljava tvoje kriterijume, jer je "mamac za ovce" i sl.


Citat:
Odin D.:

internacionalna patentna prijava košta više desetina hiljada evra

Ništa se ne sekiraj. Neću im dati ni centa. Ja sam cicija.


Citat:
Odin D.:

međunarodne patentne prijave su javne i prije dobijanja/nedobijanja patenta

Da, pa?


Citat:
Odin D.:

demokratija ne brani nikom da bude namagarčen ili da stane u red za šišanje.

Niko te ne tera da stojiš u redu.
 
Odgovor na temu

sheky
Niš

Član broj: 6869
Poruke: 37
*.static.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 11:10 - pre 135 meseci
O tome i ja pričam Odine, patent može da bude i katastrofalno LOŠ, samo ako platiš dovoljno (i ako je originalno loš)

Bilo je pre nekoliko godina patent (zapravo su ga reklamirali tako ali je zapravo prijava dobila broj za patentnu proceduru - a oni reklamirali kao patentni broj) gde se (ako se dobro sećam) stavlja neka trakica na mobilni koja sprečava elektromagnetne talase I TO SA SPOLJNJE STRANE.

Pa pobogu - ti i želiš da ti talasi normalno idu OD TEBE tj ako se malo bolje razmisli - NAVODNI patent je sprečavao osnovnu funkciju mobilnog

Al ljudi kupovali ......... jbg reklamiralo se

A moje osnovno pitanje je bilo - kako razotkriti na razumljiv način običnim ljudima takve stvari

pozz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7176 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 11:37 - pre 135 meseci
Evo informacije o patentu:

http://www.ziscg.me/doc/Glasnik_10.pdf

Citat:

F03B 13/00 (11) 01016
(13) A
(21) P-2012-44
(22) 03.04.2012.
(54) (ME) AUTONOMNI I MEHANIČKI AGREGAT ZA PROIZVODNJU ELEKTRIČNE
ENERGIJE
(EN) AUTOMATIC MECHANICAL GENERATOR FOR PRODUCTION OF THE ELECTRICITY
(73) Bojović Milan, Njegoševa 4, Žabljak (ME)
(72) Bojović Milan, Njegoševa 4, Žabljak (ME)

Novo konstrukƟ vno riješenje u oblasƟ agregata za proizvodnju električne energije, a
koje obezbjeđuje: ekonomičnu proizvodnju, nezavisnu proizvodnju od drugih izvora
energije, ekološki čisto, pouzdanost u radu, jeŌ inu izradu, jednostavnu upotrebu i dr.
Konstrukcija se sastoji u tome što se: na postolje (1) fi ksiraju (zavare) stubovi (2) i (3), a
na držač ( 19) pričvrsƟ generator (16) jednosmjerne energije sa remenicom (9), potom
se elektromotor-agregat (15) jednosmjerne energije spoji sa remenicon (12), na stub (2)
pričvrsƟ pretvarač (17) i potrošač (21) jednosmjerne energije, zaƟ m se na osnovnu ploču
(20) postavi baterija (14), na vraƟ lo (4) monƟ ra zamajac (7) remenice (8) i (11) i ležajevi
(5) i (6). Agregat funkcioniše tako što se: djelovanjem na prekidač (24) u položaj uključeno
energija iz baterije (14) kablom (23) dovodi do elektromotora (15) koja pokreće remenicu
(12) pa preko kajiša (13) i remenice (11) pokreće vraƟ lo (4) sa remenicom (8) i zamajcem
(7) kajišem (10) se preko remenice (9) pokreće generator (16).Energija iz baterije (14)
kablovima (28) i (29) dovodi u pretvarač (17) koji pretvara jednosmjernu u naizmeničnu
energiju i kablom (32) naizmenična energija odlazi do potrošača (33)




Koliko ja vidim, energija iz baterije ide u pretvarac koji distribuira naizmenicnu struju. To je prakticno i kljucna funkcija uredjaja, je li.

Takodje, baterija napaja i neki motor koji preko kajisa pokrece nekakav generator... Ne vidim iz napisanog sta taj generator radi, ali pretpostavljam da je to o cemu autor prica kao "vracanju energije" :-)))

Koliko vidim iz tekstova autori racunaju sa nekih ~5000 EUR troskova za izgradnju jednog agregata. Prilicno sam siguran da se pretvarac moze kupiti za mnogo manje para, ali posto svaka roba ima svog kupca verovatno ce i ovaj izum kupiti neko na kraju.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 11.03.2013. u 12:49 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 11:55 - pre 135 meseci
Ivane, generator pretvara mehaničku energiju u električnu. Vraćanje se nigde ne pominje.

Prema patentnoj prijavi, ovo je običan pretvarač 12V DC -> 220V AC. U patentnoj prijavi nigde nema vraćanja dela energije u akumulator. Samo se pretvara energija iz jednog oblika u drugi, pri čemu zamajac obezbeđuje inerciju do neke mere - (da se ne ugasi odmah pri uklanjanju akumulatora).

Znači, ništa od uvećavanja energije i ništa od vraćanja u akumulator.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

sheky
Niš

Član broj: 6869
Poruke: 37
*.static.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 12:03 - pre 135 meseci
Hm, da je i jedan deo ovde naveden kao specijalno rešenje pa da raspravljamo, a ovo je samo splet klasičnih povezanih uređaja koliko ja vidim.

Jbg, da je neki od delova specijalno rešenje on bi i sam po sebi bio patent.

Ovo može da napravi student treće godine elektrotehničkog koji je redovno posećivao predavanja i išao na vežbe iz mašina I, samo se ovde ne vidi energetski efekat, tj ono čuveno "ni" odnosno koeficijent iskorištenja.

Dakle, kao što sam i mislio, patent govori jedno, reklama drugo (mada je i u opisu patenta degutantno - "agregat za proizvodnju električne energije" - a sve to OD električne energije - pa ima "nezavisnu proizvodnju od drugih izvora energije" - tj - samo proizvodi električnu energiju od električne energije)

Ali kada se sve to ispriča na odgovarajući način ......... ČUDO
 
Odgovor na temu

Almedin

Član broj: 5895
Poruke: 425
*.gprs.19522256-77.bih.net.ba.



+27 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 12:28 - pre 135 meseci
Ja rekoh da je zamajac u pitanju:)
 
Odgovor na temu

sheky
Niš

Član broj: 6869
Poruke: 37
*.static.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama11.03.2013. u 12:45 - pre 135 meseci
btw, sada videh jedan komentar koji nisam video

Citat:
bigkandor:
Citat:
šta je baterija

U ovom slučaju hemijski izvor električne struje. Autor je objasnio zašto se pominje baterija. Hteo je da patentom budu obuhvćeni ne samo akumulatori već i ostali hemijski izvori električne struje. U suprotnom da je patent zaštitio samo sa "akumulator" neko bi mogao isti patent da "proširi" ali sa "baterijom".


Citat:
Odakle je izašao taj deo energije

Odgovor na to si već citirao:
Citat:
Manji dio generisane energije se vraća nazad i puni b
 


Dakle, akcenat nije na tome odakle je izašao (time sam samo hteo da kažem da nema DRUGOG izvora) već na tome kako je povučen taj deo energije - ako nema potrošnje - baterija neće ni davati energiju. U tom kontekstu sam se i zapitao šta je to baterija - dakle - kako ona uopšte funkcioniše, tj - kako daje energiju.

Ali u patentu autor demantuje sebe, odnosno potvrđuje ono o čemu pričam.

pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Perpetuum mobile u balkanskim zemljama

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60922 | Odgovora: 344 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.