Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aktuelna mlečna ujdurma

elitemadzone.org :: MadZone :: Aktuelna mlečna ujdurma

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 42281 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 11:45 - pre 135 meseci
Citat:
cozmo_im: Vidi, ja sam bio sarkastican. Ovde je problem drzava koja nema pojma sta radi niti brine o svojim gradjanima. Svi smo mi izlozeni svemu i svacemu to je jasno, ko zna sta smo sve stavili u sebe, ali poenta je da drzava uopste ne misli o zdravlju svojih gradjana, pogotovo dece. Umesto da pokusaju da smanje nivo stetnih materija u prehrambenim proizvodima, oni donose smehotresne uredbe za resavanje problema... Ne mogu cak ni da se sloze sta su prihvatljive mere i koje su stetne posledice.

Citat:
ivan.mojsilovic: @ventura - ne radi se o tome da li unosimo/udisemo razne otrove vec se radi o postojanju sistemske kontrole hrane (i svega ostalog). Ovaj problem, koji je bio resiv pa cak i sad kad je izaslo na videlo moglo se prosto transparentno resiti, je pretvoren u bedne dnevno politicke baljezgarije, GMO teorije zavere i sprdnje.

Sve to može da se reši relativno lako i bez neke posebne nauke, ali to košta. Možemo mi da se igramo EU i da propišemo maksimalnu dozvoljenu kurvaturu banane, ili da propišemo oblik šargarepe i krompira, nije to problem.. Šta je problem farmeru da probere samo lepe šargarepe, ostale će da baci, i trošak da prenese na krajnjeg kupca.. Ali ne, mi hoćemo da se igramo EU propisa i da jedemo kao razvijena i bogata društva, a i dalje da držimo socijalne cene namirnica i da taj dodatni trošak svalimo na leđa stočara.. E pa neće da može. Hoćeš kobe steak, onda plati kobe steak, a nemoj da tražiš kobe steak po ceni za kilo viršli.

Poenta je da u svim tim igrarijama krajnji kupac mora da snosi uvećane troškove ako želi veći kvalitet.

Evo konkretno što se tiče mleka. U proizvodnji jednog litra mleka troškovi hrane učestvuju sa 35-40 dinara (30-35 evro centi), i u nekoj normalnoj godini litar mleka je nekih 90 dinara na polici u supermarketu. E sad, dođe ovakva godine, hrana zaražena aflatoksinom, pa ništa, farma može da uništi svu zaraženu hranu, kupi novu, ali onda litar mleka neće biti 90 dinara, već 150 dinara (neće sigurno farma da snosi posledice državnih hirova, već to mora država, odnosno narod koji želi te hirove). E sad zamisli da do ove cele ujudurme i straške oko aflatoksina nije došlo, već da su mlekari samo podigli cenu mleka na 150 dinara uz obrazloženje da moraju da poštuju standarde o količini aflatoksina u mleku. Šta misliš kako bi narod reagovao? Pa zaboleo bi ih đoka za neke tamo aflatoksine, sve je to zavera protiv naroda, tajkuni podigli cenu mleka da otimaju od jadnog naroda... Ali kako su narodu prvo nabijene straške, sad se svi kao prave fini da bi oni platili i 200 dinara litar samo da piju kvalitetno mleko, mislite na decu i te fore.. Kako da ne..


Citat:
cozmo_im
P.S. Inace zivim u delu grada koji vec skoro 40 godina unazad ima najcistiji i najmanje zagadjen vazduh na podrucju grada Beograda.

Možda, ne znam, ali ono što sigurno znam i da u tom najčistijem delu opet postoji neko zagađenje koje je mnogo veće nego da živiš u nekoj nedođiji na Aljasci gde ti je prvi komšija na 150 kilometara. Ali opet ne vidim da se ljudi masovno sele na Aljasku da bi izbegli 100% izloženost toksinima, već da se sve svodi na neki kompromis prihvatljivih doza i granica.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 12:07 - pre 135 meseci
Znam da sam nesto zaboravio da dodam:
zabole me bas dal ce da najebe farmer ili mlekara. Neka bude mleko 150 din ako drzava ne moze da poticajima smanji cenu. Ja kad nemam pare za kobe steak ja ne trazim od drugih isti. Dobro mleko je bitnije od steka, ali svejedno nije moja briga vec onog kom sam porez platio.

Sto se selidbe ljudi na Aljasku tice, ne mogu bas svi sebi to priustiti pa zive tu gde moraju, a kad zive u drustvi ala divlji zapad ona ce da najebhu pre ili kasnije.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 12:18 - pre 135 meseci
Ti ne trazis, al raja trazi. Ona ista raja sto glasa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 12:32 - pre 135 meseci
"Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,
završeće karijeru u nižerazrednom Vratniku"
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 12:33 - pre 135 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic
zabole me bas dal ce da najebe farmer ili mlekara.

Neće na*ebati ni farmer ni mlekara već krajnji kupac, to mora svima da je jasno. Ako zahtevaš visoke standarde, onaj ko zahteva, on i plaća.

Citat:
ivan.mojsilovic
Neka bude mleko 150 din ako drzava ne moze da poticajima smanji cenu.

Zašto bi država poticajima smanjivala cenu? Jel narod hoće kobe stejk? On ima svoju cenu. Možeš da jedeš i krdžu od paštete koja je sigurno mnogo nezdravija od kobea pa čak i direktno štetna po zdravlje, pa opet ne treba da tražiš od države da farmeru daje poticaje da bi ti mogao da kupiš kobe po ceni obične paštete.

Citat:
ivan.mojsilovic
Ja kad nemam pare za kobe steak ja ne trazim od drugih isti. Dobro mleko je bitnije od steka, ali svejedno nije moja briga vec onog kom sam porez platio.

Sve je to lična stvar. Ja sam uvek pre za dobar kobe stejk nego za čašu mleka.. I šta ćemo onda? Da i ja tražim od onoga kome plaćam porez da mi obezbedi kobe stejk jeftino?

Citat:
ivan.mojsilovic
Sto se selidbe ljudi na Aljasku tice, ne mogu bas svi sebi to priustiti pa zive tu gde moraju, a kad zive u drustvi ala divlji zapad ona ce da najebhu pre ili kasnije.

Tačno. Ne mogu svi da priušte sebi selidbu na Aljasku pa prihvataju da žive u nekoj relativno zagađenoj sredini jer računaju da je cost/benefit u korist življenja u zagađenoj sredini nešto veći. Isto tako ne mogu svi sebi da priušte da piju mleko po EU standardima, već piju značajno jeftinije mleko koje je nešto malo manje bezbedno.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 12:53 - pre 135 meseci
^ nisam ni rekao da drzava treba davati poticaje da bi cena bila manja. Ako treba da bude 150 a da je zdravo neka bude 150. Malo ce raja kukati, ali sta je tu je.

Ja lizno zahtevam kvalitet i spemam sam da ga platim. Ukoliko neko ne moze da priusti, uvek ima nacina da se dodje do zeljenog kvaliteta hrane. Govorimo o hrani a bez nje zivota nema.
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 13:02 - pre 135 meseci
@ivan.mojsilovic

pa 60 godina pijemo mleko sa granicom od 50 i da li je bilo nesto nekom, nije. Sad se svi potresu kao ode na 10 ili koliko vec. E da i to sa decom je stvarno jadan i bedan izgovor, da je nekom u ovoj drzavi stalo do zena i dece ( citaj slabijih ) gledao bi da resi probleme nasilja koje je kod nas dosta rasireno i smatra se mogao bi reci tradicijom. Ne bi dozvolio uvoz polovnjaka koji sagorevaju D10, uveo bi gracki prevoz na plin, sredio bi bolnice, ne bi dozvolio toliko secera u ishrani ( ako vec pricamo o zdravoj ihrani),... Ovo je samo prepucavanje izmedju DS-a i SNS-a ko to ne vidi ili ne razume morao bi da ide kod frizera da mu skine runo.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 13:06 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Sve to može da se reši relativno lako i bez neke posebne nauke, ali to košta. Možemo mi da se igramo EU i da propišemo maksimalnu dozvoljenu kurvaturu banane, ili da propišemo oblik šargarepe i krompira, nije to problem.. Šta je problem farmeru da probere samo lepe šargarepe, ostale će da baci, i trošak da prenese na krajnjeg kupca.. Ali ne, mi hoćemo da se igramo EU propisa i da jedemo kao razvijena i bogata društva, a i dalje da držimo socijalne cene namirnica i da taj dodatni trošak svalimo na leđa stočara.. E pa neće da može. Hoćeš kobe steak, onda plati kobe steak, a nemoj da tražiš kobe steak po ceni za kilo viršli.


logika ima smisla, ono sto je potpuno devalvira je relanost.
ne moze se porediti skupi japanski delikates kobe stejk (sad me vikipedija naucila sta je to) i osnovna namirnica kao sto je mleko.
dalje, tacno je da se igramo EU propisa bez realnih mogucnosti za sprovodjenje, ali reci da ne idu EU propisi i socijalne cene namirnica je netacno.
u EU cena litra mleka je ista ili jeftinija nego u Srbiji, dakle EU sprovodi mnogo drasticnije socijalne mere po pitanju cena mleka nego Srbija (sto stvara odredjene probleme srbiji...).
ne moramo ni da idemo u EU, cene srpskog mleka su cesto nize u susednim drzavama nego u Srbiji...



 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 13:22 - pre 135 meseci
Citat:
Commandant Carlos:
@ivan.mojsilovic

pa 60 godina pijemo mleko sa granicom od 50 i da li je bilo nesto nekom, nije. Sad se svi potresu kao ode na 10 ili koliko vec. E da i to sa decom je stvarno jadan i bedan izgovor, da je nekom u ovoj drzavi stalo do zena i dece ( citaj slabijih ) gledao bi da resi probleme nasilja koje je kod nas dosta rasireno i smatra se mogao bi reci tradicijom. Ne bi dozvolio uvoz polovnjaka koji sagorevaju D10, uveo bi gracki prevoz na plin, sredio bi bolnice, ne bi dozvolio toliko secera u ishrani ( ako vec pricamo o zdravoj ihrani),... Ovo je samo prepucavanje izmedju DS-a i SNS-a ko to ne vidi ili ne razume morao bi da ide kod frizera da mu skine runo.


A kako si ti siguran da nikom nista nije bilo? Pogledaj samo koliki je % umrlih od kancera pa se ponovo zapitaj da li nam bas nista nije. Ne radi se samo o mleku vec i kompletnoj ishrani.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 13:57 - pre 135 meseci
Commandant Carlos@ u pravu si!

dzabe se tripujemo od mleka a niko ne galami zbog radijacije bacenih bombi 1999!
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 14:27 - pre 135 meseci
@ivan.mojsilovic

Cigarete, pesticidi, hemikalije koje se ubacuju mesne preradjevine, GMO meso iz Brazila, kolicina izduvnih gasova, zgrade od azbesta, i sto @cika dacha kaze bacene bombe, niko to nista ne spominje a sad nesto preslo magicnu granicu od 5 na recimo 10 a sezdeset godina smo pili mleko od 50 i sve hvata panika. Postotak umrlih od kancera je zbog skupa svih faktora, pa prvi smo po pusenju u Evropi i niko da podigne glas. Ajde ti iznesi neki dokaz da je neko imao posledice konzumiranja mleka sa granicom od 50.


Da dodam i ovaj zanimljiv clanak

http://www.b92.net/zdravlje/ve...13&mm=03&nav_id=691611

dobro obratite paznju na rizike

[Ovu poruku je menjao Commandant Carlos dana 03.03.2013. u 15:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 15:13 - pre 135 meseci
Ne pusim, cak retko boravim tamo gde se pusi. Pazim sta jedem koliko god mogu, od koga kupujem voce,povrce, jaja, meso itd. Ako je u mojoj skoli mozda bilo azbesta ja tu nista ne mogu. Ako nas je NATO gadjao ja tu nista ne mogu.

Ali mogu da ne pusim i da pazim sta jedem. Ako ti smatras da je u redu trovati se i dalje posto smo se trovali prethodnih 30 godina ja ti nista pametno ne mogu reci sem samo napred, tvoj zivot tvoja stvar.
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 15:33 - pre 135 meseci
A otkud ti znas od koga kupujes meso, jaja, povrce,.. jel to na casnu pionirsku ili svaki put nosis na analizi. Jer ti znas sa cime su hranjene te zivotinje, kakav je kukuruz, da slucajno nije ubacivao estrogene u ishranu, koliko je prskao,... I stotinu stvari. A to proveren izvor mani se. Dosta mi je seljaka i baba sa pijace.

Problem je u tome sto se ne trujes u tome je stvar. I jos jedna stvar mozda ne pusis ali sigurno si pasivni pusac, sta ce mo sa tim?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 15:39 - pre 135 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Ne pusim, cak retko boravim tamo gde se pusi. Pazim sta jedem koliko god mogu, od koga kupujem voce,povrce, jaja, meso itd. Ako je u mojoj skoli mozda bilo azbesta ja tu nista ne mogu. Ako nas je NATO gadjao ja tu nista ne mogu.

Ali mogu da ne pusim i da pazim sta jedem. Ako ti smatras da je u redu trovati se i dalje posto smo se trovali prethodnih 30 godina ja ti nista pametno ne mogu reci sem samo napred, tvoj zivot tvoja stvar.



mozes da se odselis na aljasku!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 15:55 - pre 135 meseci
Citat:
Commandant Carlos:
A otkud ti znas od koga kupujes meso, jaja, povrce,.. jel to na casnu pionirsku ili svaki put nosis na analizi. Jer ti znas sa cime su hranjene te zivotinje, kakav je kukuruz, da slucajno nije ubacivao estrogene u ishranu, koliko je prskao,... I stotinu stvari. A to proveren izvor mani se. Dosta mi je seljaka i baba sa pijace.


Za razliku od tebe ja vrlo retko lupetam i a tada kazem da verovatno lupetam.
Za voce, povrce, jaja, curetinu i svinjetinu koju jedem znam 100% cime se hrane i sa cim jesu i sa cim nisu tretirane. Jedino ne znam za junetinu.

Ako neko moze da mi preporuci neku organsku farmu gde gaje i goveda bio bih mu zahvalan.

Citat:
Commandant Carlos:
Problem je u tome sto se ne trujes u tome je stvar. I jos jedna stvar mozda ne pusis ali sigurno si pasivni pusac, sta ce mo sa tim?


Cuj ti verujes u teorije zavere ja ne. Ja verujem da je hrana losa, ti ne. Eto nereseno.

A sto se pusenja tice, kao sto rekoh, vrlo retko imam priliku da budem tamo gde se jako pusi. Tako da nisam ni pasivan pusac (kako ovo zvuci gej :) )
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 21:14 - pre 135 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
A kako si ti siguran da nikom nista nije bilo? Pogledaj samo koliki je % umrlih od kancera pa se ponovo zapitaj da li nam bas nista nije. Ne radi se samo o mleku vec i kompletnoj ishrani.

Citat:
cika dacha:
Commandant Carlos@ u pravu si!

dzabe se tripujemo od mleka a niko ne galami zbog radijacije bacenih bombi 1999!

TAKO JE BRE !!! Zna se da niko nikad nije umro od kancera pre '99. A posle su umirali i oni iz delova zemlje gde nije bilo bombardovanja ... Aha, da da ! Pa ti vidi koliko je to opasno !!!


@ ventura
Ako je mleko znacajnim delom iz uvoza (u prahu iz Ukrajine, Rusije itd. ili ovako iz Bosne itd.), onda nikako ne bi skocila cena sa 85 na 150 (da se spusti granica sa 0.1ug na 0.05ug).
Povecanje granice je debilna mera, najlaksa i najbrza i bez ikakvog pozitivnog efekta, sto je i za ocekivati od polupismenih politicara ...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 21:23 - pre 135 meseci
Citat:
[url=/p3260052]
Ako je mleko znacajnim delom iz uvoza (u prahu iz Ukrajine, Rusije itd. ili ovako iz Bosne itd.), onda nikako ne bi skocila cena sa 85 na 150 (da se spusti granica sa 0.1ug na 0.05ug)

Još samo kad bi bio dovoljno ljubazan da navedeš izvor na osnovu koga tvrdiš tako nešto.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 21:27 - pre 135 meseci
Imas gomilu clanaka po netu kako nemamo ni priblizno dovoljno mleka (krava), kako se uvozi iz BiH i zemalja regiona, a za Imlek i ove gore iz istocnog bloka i vrapci znaju, a ako te zanima tacan odnos domace : uvozno to se moras raspitati po mlekarama i inspekcijama ...

E da, na temu cena: ne vidim koji je problem bio uvesti mleko iz EU (osloboditi i carine i poreza pa bi bilo iste cene ili jeftinije od domaceg) dok se za domace krave ne nabavi zdrava hrana ? Mlekarama bi opala prodaja na nedelju-dve ? Ako to ne mogu da izdrze onda kljuc u bravu odmah ...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 22:12 - pre 135 meseci
ako nije bitan nivo aflatoksina u mleku, što ne ukinemo tu bezveznu granicu?
što sekiramo autentičnog srbskog stočara?

btw, kobe mi je deveta rupa na svirali, kao i svako masno meso uostalom.
loj i začepljenje arterija.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 23:12 - pre 135 meseci
Homer J. Simpson@ granica nije uvecana nego je vracena na nivo od pre 2 god!
zasto ti celog tvog zivota do pre dve god nije smetalo da pijes mleko sa 0,5 aflatosina a sad ti od jednom smeta!?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Aktuelna mlečna ujdurma

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 42281 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.