Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aktuelna mlečna ujdurma

elitemadzone.org :: MadZone :: Aktuelna mlečna ujdurma

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 42286 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 16:14 - pre 135 meseci
pogledaj malo stvari iz drugog ugla!

sami strucnjaci su rekli da aflatoksin gljiva aspergilus dosao u kukuruz tako sto je bila velika susa pa je kukuruzova ljuska napukla i tu putem vazduh gde se stalno nalaze razne spore itd pa i aflatoksin usle i tako ''zarazile'' kukuruz!

posto spore stalno lete kroz vazduh sta mislis koliko ti, tvoje dete UDAHNETE spori itd??!?! pa jos ako nemas krajnike?!! gotov si :-)

a gde jos sto se nakaci na tvojoj hrani koju jedes pa ujutro kupis hlebac i ceo dan oko njega lete spore pa kupis meso gde isto oko njega lete spore i na njegovu vlaznu povrsinu padaju i zadrzavaju se! pa dok setas na oci ti se isto lepe spore itd! sve kad saberes mnogo vise tako oneses nego upste da pijes 10l mleka dnevno!!!

mene licno vise zabrinjava sto mleko fabricko traje najmanje 6meseci!!! pogledaj sta pise na tetrepaku. a jogurt 1 mesec! sto nikako ne moze biti prirodno i normalno!

eee moj narode samo opusteno! ako niste strucni to vas ne sprecava logicno da razmisljate! a ne slusati TV sta vam kaze!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 17:25 - pre 135 meseci
Citat:
cika dacha: posto spore stalno lete kroz vazduh sta mislis koliko ti, tvoje dete UDAHNETE spori itd??!?! pa jos ako nemas krajnike?!! gotov si :-)

.......

eee moj narode samo opusteno! ako niste strucni to vas ne sprecava logicno da razmisljate! a ne slusati TV sta vam kaze!

Izem ti logiku. Znači, ti se prošetaš kroz šumarak, nadišeš se spora i budeš sit kao da si se najeo pečuraka?!
Kakve veze ima jedenje spora sa jedenjem alfatoksina?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 17:35 - pre 135 meseci
Odin D.@ ne moras ni iz sobe da izlazis!

aflatoksini su produkt mnogi pecuraka a najcesce iz porodice Aspergillus ! znaci u prevodu to ti je budj-plesan! a spore su seme od gljiva! to leti svukuda! isto leti svukuda kao polen!

dal mislis da ih nema u zitu, vocu, povrcu, itd?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 18:39 - pre 135 meseci
Citat:
mmix: Ovo jednostavno nije tacno.

Jednostavno sam samo preneo ono što sam mogao ovih dana da čujem/pročitam, pa je čak bilo i reči da se aflatoksin na dug period taloži u masnom tkivu, mlečnim žlezdama, mišićnom tkivu i kostima, odakle ti toksini hroničnom kontaminacijom na duži period uzrokuju bolesti tipa karcinomi, teški poremećaji endokrinog sistema, probleme imunološkog sistema, ciroza jetre i oštećenje bubrega, a takođe mogu izazvati i pobačaje.
Ovo što si ti naveo svakako da zaslužuje dužnu pažnju, pa bih te zamolio za neke refernce, ne iz razloga što ja tebi ne verujem, već jednostvno što teško da mogu da o tome nekome pričam samo na osnovu toga što mi je to rekao Miljan.
Hvala
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 19:09 - pre 135 meseci
Citat:
cika dacha: Odin D.@ ne moras ni iz sobe da izlazis!

aflatoksini su produkt mnogi pecuraka a najcesce iz porodice Aspergillus ! znaci u prevodu to ti je budj-plesan! a spore su seme od gljiva! to leti svukuda! isto leti svukuda kao polen!

dal mislis da ih nema u zitu, vocu, povrcu, itd?

Spore nemaju veze sa otrovom. Iz spora tek treba da se razvije neki organizam koji treba da proizvede taj otrvov, a od spora koje dospiju u čovjeka neće u njemu sigurno niknuti pečurke i gljivice.
Ne možeš se otrovati zmijskim otrovom ako progutaš spermatozoid od zmije.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 20:17 - pre 135 meseci
Stigli im rezultati iz nemacke. Ne mogu da izmere vise od 0.08, jer su tako bazdareni. Da li je ovo istina? Pa sto su onda dali na analizu?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 21:43 - pre 135 meseci
Citat:
Vasastajić: pa bih te zamolio za neke refernce


© Kamla-Raj 2004 Int J Hum Genet, 4(4): 231-236 (2004) Aflatoxin Cause DNA Damage
Citat:
Aflatoxin M1 is mostly excreted within 48 h of ingestion.


Toxicological Sciences, Volume 120, Issue suppl 1, Pp. S28-S48. Aflatoxin: A 50-Year Odyssey of Mechanistic and Translational Toxicology
Citat:
This outcome undoubtedly reflects the short whole-body half-life of the aflatoxin-DNA adduct (∼8 h)


Imas jos po netu, google is your friend.

Koliko sam pohvatao iz tih jzurnala, zapravo se ljudi mnogo vise bave tim otrovnijim i tezim aflatoksinom (G/B) nego sa M. Uzimajuci u obzir da je aflatoksin M1/2 vec metabolisani oblik onog kukuruznog toksina.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 21:43 - pre 135 meseci
Ne znam da li ste znali ali zbog ove gungule koju je stvorio DS radi politicke borbe poceli smo uvoziti mleko iz Rusije
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 21:47 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
Vasastajić: ventura,
sve je to lepo i krasno što kažeš/citiraš, međutim kam' gi kumulativni efekat afla toksina u svim tim studijama?!
Jer je upravo to problem, afla toksin, kad jednom uđe u ljudski metabolizam, a po ovim idiotima iz vlasti, TREBA svaki dan da nam ulazi i sad po najnovijem ni za dest puta veću dozu nikome od tih mamlaza neće dlaka s glave da fali, on večito ostaje u endokrinom sistemu i radi to što radi, a NE VALJA NIKAKO to što radi!


Ovo jednostavno nije tacno. Aflatoksin se metabolise i izlucuje iz organizma i ima svoj period polu-zivota u svim sisarima, ukljucujci i coveka.

Od svih aflatoksina, najduze opstaje B1 sa poluzivotom od 91.8 sati, sto znaci da ti nivo organizmu opadne na 1% od pocetnog posle 6 poluzivota, znaci posle 23 dana. M1 se metaolise znacajno brze, mislim da mu je period poluzivota oko 8 sati, tako da nivo pada na 1% posle 2 dana.



To je tacno kad se na primer danas prestane sa unosom tog cuda! Ali ako danas popijem casu mleka, pa sutra drugu pa prekosutra trecu itd itd, to znaci da koliko god se moj organizam trudio da to cudo izbaci, uvek ce imati novu dozu sa novim poluzivotom koju treba da izbaci i kako onda da ga izbaci? U redu je i logici sasvim prihvatljivo da ako danas prestanes da unosis to cudo za najkasnije 23 dana ti si potpuno cist, ali sta kad se tih 23 dana stalno odlazu, to jest ti nikako da prestanes da pijes mleko. Svi govore da taj takozvani akutni unos nije nesto strasno, ali da jeste kumulativni efekat, to jest kontinuirano unosenje, ali niko ne kaze sta se do desava kontinuiranim unosenjem - gde odlazi, gde se talozi, sta se desava itd? Mene recimo to zanima.

edit:

Citat:
mmix:
Citat:
Vasastajić: pa bih te zamolio za neke refernce


© Kamla-Raj 2004 Int J Hum Genet, 4(4): 231-236 (2004) Aflatoxin Cause DNA Damage
Citat:
Aflatoxin M1 is mostly excreted within 48 h of ingestion.


Toxicological Sciences, Volume 120, Issue suppl 1, Pp. S28-S48. Aflatoxin: A 50-Year Odyssey of Mechanistic and Translational Toxicology
Citat:
This outcome undoubtedly reflects the short whole-body half-life of the aflatoxin-DNA adduct (∼8 h)


Imas jos po netu, google is your friend.

Koliko sam pohvatao iz tih jzurnala, zapravo se ljudi mnogo vise bave tim otrovnijim i tezim aflatoksinom (G/B) nego sa M. Uzimajuci u obzir da je aflatoksin M1/2 vec metabolisani oblik onog kukuruznog toksina.


Hvala za ove linkove, al' opet ne videh, ili mi je promaklo sta se desava kad non stop unosis to cudo u organizam!
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 21:56 - pre 135 meseci
nista ti se nece desiti jer ce se metabolisati svaki dan kako unosis. I druga stvar ni jedno mleko nema isti kolicinu alfatoksina neko ima manje neko vise(sto zavisi od ishrane) tako da ce pre biti situacija da par dana unosis pa par dana ne unosis
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 22:09 - pre 135 meseci
Ma ja ga ne pijem vec 20 godina nego deca ubiju po litar dnevno bez problema - to me zulja. Ja kad bi ga popio kakvo god da je zavrsio bi u wc-u posle pola sata sa grcevima u stomaku i ne bih izlazio dok se ne "ocistim". Izgleda da je vreme da se kupuje koza!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 22:24 - pre 135 meseci
Citat:
FoghornLeghorn: Izgleda da je vreme da se kupuje koza!

I to što kažeš... Bolje da se truješ domaćim aflatoksinima nego ovim industrijskim..
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 22:33 - pre 135 meseci
Pa ono sav je domaci trenutno, sem ako ova manguparija nije uvezla neko u prahu iz USA pa koncentracije lete u nebo.

Nego koze imaju jos svasta nesto u mleku sto krave nemaju, samo treba da se naviknes na njihov miomirs, narocito na onaj od jarca!
 
Odgovor na temu

acaduga1
taxi
nis

Član broj: 181379
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+43 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 22:39 - pre 135 meseci
Kakvo đubre mi sve ne unosimo u organizam,raznorazne konzervanse veštačke boje

zaslađivače,udišemo izduvne gasove,duvanski dim,komšija mi loži kotao na prerađeno ulje,

pre desetak godina su nam ameri nabacali stotinak tona osiromašenog uranijuma a ko zna

čime nas prskaju i sad a narod se izgleda najviše isprepadao mleka...

Bar će meso valjda da pojevtini. Čuo sam da klanice otkupljuju krave po 80.dinara kilo...

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 22:52 - pre 135 meseci
Citat:
FoghornLeghorn: Hvala za ove linkove, al' opet ne videh, ili mi je promaklo sta se desava kad non stop unosis to cudo u organizam!


Pazi, nisam ja ni rekao da je aflatoksin bezbedan, dok je u telu on radi svoje toksicaste poslove :), samo sam opovrgao tvrdnju da ces zbog toga sto si danas popio solju mleka dobiti rak kroz 20 godina. Trovanje aflatoksinom je akutno, ili ce da te sjebe sada ili nece uospte (bar do sledece doze).

Citat:
FoghornLeghorn: Ja kad bi ga popio kakvo god da je zavrsio bi u wc-u posle pola sata sa grcevima u stomaku i ne bih izlazio dok se ne "ocistim". Izgleda da je vreme da se kupuje koza!

Mali off, ti imas isti problem kao i ja, to je jedan od simptoma netolerancije na laktozu. Danas postoje i bezlaktozna mleka, ja sam potpuno presao na ta i nemam nikakvih problema vise. Iako se kaze netolerancija, nema veze sa alergijom, jednostavno tvoje telo vise ne proizvodi enzime koji razlazu laktozu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma02.03.2013. u 22:59 - pre 135 meseci
Citat:
llux:
Stigli im rezultati iz nemacke. Ne mogu da izmere vise od 0.08, jer su tako bazdareni. Da li je ovo istina? Pa sto su onda dali na analizu?

Maksimalna vrednost je 0.05ug, kud ces vise od 0.08 ...

Citat:
Commandant Carlos:
Ne znam da li ste znali ali zbog ove gungule koju je stvorio DS radi politicke borbe poceli smo uvoziti mleko iz Rusije

Pa Imlek odavno uvozi iz Ukrajine, sto da ne i iz Rusije?
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 07:21 - pre 135 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: Pa Imlek odavno uvozi iz Ukrajine, sto da ne i iz Rusije?


jel to mleko iz okoline Pripyata :) salim se.

Vidim svi nesto uprli prst u kravlje mleko a sta ce mo sa mesom, jajima, kozijim mlekom sve je to hranjeno tim kukuruzom, da ne spominjem onda zito koje se isto zarazilo sa gljivicama u silosima. Da ne spominjem nenormalnu upotrebu pesticida-za koje ja licno smatram da su ozbiljna opasnost.
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 08:32 - pre 135 meseci
Citat:
commandant carlos
jel to mleko iz okoline Pripyata salim se.

Vidim svi nesto uprli prst u kravlje mleko a sta ce mo sa mesom, jajima, kozijim mlekom sve je to hranjeno tim kukuruzom, da ne spominjem onda zito koje se isto zarazilo sa gljivicama u silosima. Da ne spominjem nenormalnu upotrebu pesticida-za koje ja licno smatram da su ozbiljna opasnost.


Sta se brines, gornja granica je podignuta na 0,5 mikrograma tako da je sve po propisu i ultra zdravo za ishranu - problem je resen pre neki dan i nema vise brige - od prekjuce sve su namirnice apsolutne zdrave! Naravno bile su i pre toga, samo to nismo znali. A proizvodjaci pesticida/herbicida su jako bezobrazni i stampaju ona uputstva najsitnijim mogucim slovima pa ko i uspe da procita trebaju mu spricevi i ostala cuda da pravilno dozira pa je lakse sa saspes onu bocicu u rezervoar, isprskas i mirna backa - ionako ce to drugi jesti

Ako nista drugo, uzmi jedan plasticni dzak, napuni ga do pola zemljom (humus+obicna zemlja) pobodi dva struka paradajza i na terasu - ako nista drugo imaces svoj neprskani paradajz i nije losa zanimacija kad ti je dosadno

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 11:15 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Vrlo interesantno razmišljanje.. Da ne kažem naivno..

Tvoje dete jede, pije i svakodnevno je izloženo mnogo čemu što je toksično i kancerogeno. Cela stvar je u prihvatljivim nivoima. Praktično je nemoguće da tvoje dete odrasta bez ikakve izloženosti toksinima, tako da bi trebalo da se pomiriš sa tom činjenicom, i malo više da se edukuješ o štetnim posledicama i prihvatljivim merama.

Nije zdravo ni da ti dete svakodnevno udiše smog i izduvne gasove, pa opet nešto ne vidim da si se preselio na Aljasku već i dalje živiš u sred zagađene sredine.



Vidi, ja sam bio sarkastican. Ovde je problem drzava koja nema pojma sta radi niti brine o svojim gradjanima. Svi smo mi izlozeni svemu i svacemu to je jasno, ko zna sta smo sve stavili u sebe, ali poenta je da drzava uopste ne misli o zdravlju svojih gradjana, pogotovo dece. Umesto da pokusaju da smanje nivo stetnih materija u prehrambenim proizvodima, oni donose smehotresne uredbe za resavanje problema... Ne mogu cak ni da se sloze sta su prihvatljive mere i koje su stetne posledice.

P.S. Inace zivim u delu grada koji vec skoro 40 godina unazad ima najcistiji i najmanje zagadjen vazduh na podrucju grada Beograda.

 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Aktuelna mlečna ujdurma03.03.2013. u 11:42 - pre 135 meseci
@ventura - ne radi se o tome da li unosimo/udisemo razne otrove vec se radi o postojanju sistemske kontrole hrane (i svega ostalog). Ovaj problem, koji je bio resiv pa cak i sad kad je izaslo na videlo moglo se prosto transparentno resiti, je pretvoren u bedne dnevno politicke baljezgarije, GMO teorije zavere i sprdnje.

Problem zdrave hrane je veliki problem, jer mnoge bolesti koje nas na kraju dotuku poticu iz lose hrane tokom citavog zivota.

Civilizacija napreduje i svakim danom se trudimo a i ucimo da jedemo sto zdravije mozemo. Mozda je za mene kasno, ali za moje dete jos uvek nije. Znajuci kako inspekcije i akreditovane laboratorije rade, verujem da procenat od 30% neispravne hrane za ljude, a koji je izneo onaj otpusteni inspektor, uopste nije preterivanje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Aktuelna mlečna ujdurma

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 42286 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.