Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 416 417 418 419 420 421

[ Pregleda: 1348961 | Odgovora: 8405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
46.240.179.*

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.09.2018. u 18:30 - pre 33 dana i 21h
To moras videti s bankom da li postoji interna veza za povracaje na ugasen racun. Koliko je meni poznato novac na ugasen racun ne moze da se vrati, tj. u tom slucaju ti za eventualni povracaj novca ostaje opcija paypal-a koju prodavci na Ali-ju povremeno vole da potenciraju. Ali pitaj banku prvo kako Visa obradjuje povracaj na isteklu karticu, a drugo kako banka obradjuje povracaj na ugasen racun, jer to je dvostepeni postupak gde problem moze da nastane i u prvom i u drugom koraku. Ja koliko znam racun koji je vezan sa isteklom Visa karticom moze da dobije povracaj svake transakcije koja je obavljena pre isteka kartice, ali da li ti kao vlasnik ugasenog racuna mozes da dobijes sredstva preusmerena na drugi racun ako je prvi ugase, to ne znam da li moze. To je jako specifican slucaj cija obrada zavisi od interne politike banke i Visa kompanije. Po meni si trebala da ostavis otvoren racun vezan za Visa karticu dok se ne zavrse svi procesi vezani za placanja s te kartice.

Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.09.2018. u 19:03 - pre 33 dana i 21h
Meni kada je Intesa banka, menjala karticu pre par godina , javili da je kompromitovana , normalno mi stizali disputi i sa Alija , i sa Paypala , iako je kartica bila ugasena . Racun nije diran , nego je nova kartica izdata na stari . U pitanju je devizni racun koji nema nikakvih troskova .

Ako je kod tebe bio dinarski racun , logicno je da covek trazi zatvaranje , da ne bi placao dalje odrzavanje, ali ne razmislja sta ako , bude disputa . Ako je bio devizni , onda nema razloga za gasenje, cak iako je prazan , po novom banka ce ga sama ugasiti , ako odredjeno vreme nema aktivnosti , a stanje je 0 .

U sustini trebalo bi ipak da pare stignu Jer nijedna banka nije rupa bez dna , vec bi po bankarskim pravilima to trebalo da legne na privremeni racun , tako se zove u bankarskom zargonu .

Mada za detalje stvarno treba da nazoves banku i da pitas , jer ne radi svaka banka bas po pravilima , a i sluzbenici cesto ne znaju sva pravila , posebno oni po poslovnicama .

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.09.2018. u 19:31 - pre 33 dana i 20h
U najgorem slucaju vratice pare na racun banke i one ce tu da cekaju da se raspodele, kada se korisnik javi.
Tako da kontaktiraj banku.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
87.116.182.*

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.09.2018. u 19:52 - pre 33 dana i 20h
Hvala vam svima.
Dinarski je racun bio, koristila sam ga samo za internet placanja, a kada je otvoren drugi (i dalje mi nije jasno zasto ovu master nisu mogli da vezu za taj prvobitni racun, nego su otvorili drugi, isto dinarski-vojvodjanska je u pitanju), na ovom prvom su se pojavile neke sitne kamate...mali minus, pa sam u strahu zbog ponovnih troskova odrzavanja odmah ga ugasila.
Negde sam i ja pomislila ovo sto ste napisali, ali sam racunala na mogucnost da aliekspres vrsi povracaj na aktuelnu karticu, a ne na onu preko koje je obavljena transakcija, ako je izbrisana sa alipay-a.
Nije neki iznos za nerviranje, samo uvek budem mnogo ljuta kad mi stigne potpuno neispravna stvar, jos vidim danas zatvorio kinez prodacnicu, verovatno nas je mnogo...

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.09.2018. u 19:56 - pre 33 dana i 20h
Zapravo, totalno je reci "vracanje na karticu" jer se u stvari pare vracaju na racun u banci a kartica ne mora ni da postoji zar ne?

nekada sam koristio virtuelnu karticu...tada nije bilo ni carine ni PDV-a
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.09.2018. u 22:05 - pre 33 dana i 18h
Ako je bio dinarski racun onda je jos veca verovatnoca da ce novac stici . Nekada su postojali razliciti racuni za fizicka lica , tekuci , ziro itd. Danas postoji samo jedna vrsta .

To sto si ga ti koristila samo za internet , ne znaci da se on razlikuje od onoga preko koga neko dobija platu , penziju itd .

Sluzbenici po bankama vole da Fantaziraju . Obicno sef poslovnice izmisli neku proceduru , sa kojom je navodno lakse . To bi bilo jedino objasnjenje ideje da se zbog zamene vrste kartice , gasi i otvara novi racun . Ali korisnici obicno popustaju takvim budalastinama sluzbenika, cak i kada nesto nema logike jer im je cilj da zavrse posao .

Da se vratimo na racun . Znaci teoretski ljudi koji preko takvog racuna primaju platu , penziju itd , mogu da postupe na isti nacin , da ugase jedan i otvore drugi racun . Posle samo treba otici do firme , ili filijale PIO i prijaviti promenu , ali postoji i neka mala sansa da zbog nepredvidjenog dejstva " vise sile " korisnik privremeno bude onemogucen da to uradi .

Zato je i izmisljeno to sa privremenim racunima , da ljudi ne bi ostali bez plate i penzije na primer . Zato se nadam da ce i ovde biti tako bez obzira na sumu , sem ako banka nema neka interna ogranicenja ili im to zakon omogucava .

Na primer skoro je promenjeno , tj smanjen je novcani iznos , neautorizovanih transakcija za koje Banka snosi odgovornost ! Ranije je granica bila 15.000 din i to znaci za bilo kakvu prevaru ispod tog nivoa , sva steta je padala na teret korisnika kartice .

Sada je ta granica smanjena na 3.000 i sve preko toga je banka duzna da nadokadi u slucaju neautorizovanih transakcija .

Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 416 417 418 419 420 421

[ Pregleda: 1348961 | Odgovora: 8405 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.