Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820373 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
87.116.183.*



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?25.04.2018. u 21:47 - pre 71 meseci
Izgleda je danas stiglo naređenje da se počisti sve pre praznika, krenula su mi sve zajedno tri paketa, i među njima i rekorder sa 22 dana "ležarine"... Sad još da vidim šta će biti sa preostala tri koja su kod njih duže od nedelju dana, pa da se ponadamo da će do leta da se vrate u neku normalu...
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 10:12 - pre 71 meseci
Cao,pre nekih 20ak dana sam porucio preko Aliexpressa MP3 plejere sa Bluetooth-om (oni mali uredjaju koji se povezuju na zvucnik ili na stari muzicki stub ili sam zvucnik pa moze da se pusta muzika preko blututa).Porucio sam 10 komada,nije prvi put i ranije sam porucivao od istog prodavca i stizalo je sve kako treba.I stigne mi paket pre neki dan kad ono kinez poslao mp3 plejere ali stariju verziju bez blututa,popizdeo sam jer mi ovi bez blututa nista ne znace i em su jeftiniji a ja platio po skupljoj ceni za blutut,bukvalno mi ne trebaju.
Kad sam kinezu pisao sta mi je stiglo i da to nije ono sto sam ranije porucivao i sto je opisano u njegovom oglasu (tamo je bas blutut model i pise sve crno na belo i slika ima i sve),on se po obicaju pravi lud i ogovara nesto skroz deseto i ne odgovara konkretno na pitanje!
Ja otvorim dispute jer ovo sto mi je poslao nije ono sto sam porucio i ne treba mi uopste,i kad sam malopre usao u ono "dispute in progres" vidim da imam rok od 7 dana da mu to posaljem nazad u suprotnom ce sve pare da mu budu odobrene i bice mu placeno?? Placena puna cena za nesto sto ne vredi toliko i sto mu ja nisam porucio??
(znam da tako kad se desi nekad Aliexpress uskoci i meni se refundira)

Pa sam hteo da pitam ima li neko slicnih iskustava i sta mogu da radim da mu ne legnu pare jer zaista ne bih da platim nesto sto nisam porucio i sto mi ne treba i znam da toliko ne vredi!

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 10:42 - pre 71 meseci
Pa čekaj malo, što si kliknuo da želiš da vratiš robu ako to u stvari ne želiš? A s obzirom na to da poseduješ 10 automobila, mislim da ti ovih 30-ak dolara i nisu neki trošak ;-)
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 10:52 - pre 71 meseci
Ma nisam kliknuoi da hocu da vratim kliknuo sam da hocu refundiranje i da je roba stigla!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 13:30 - pre 71 meseci
Valjan je u pravu !

Verovatno si kada si otvarao Dispute, nehoticno pritisnuo , da vracas robu , ili si to preskocio . Desava se .

Onda je Kinez odmah prihvatio tvoju gresku i sada je to , kako jeste . Nema vise ispravki . Nego kada njemu stigne roba , tebi pare nazad .

Kada se otvara Disput , treba dobro paziti , sto nije uvek lako , jer ljudi su kao u tvom slucaju nervozni u tom trenutku , jer nije onako ispalo kako je trebalo oko robe i bum , ispadne jos gore .
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 14:38 - pre 71 meseci
Sad sam malo pogledao i vidim da je deo za dispute opet redizajniran, tako da je moguće da nisi ni imao opciju da biraš da li hoćeš da vratiš ili ne, zavisno od toga šta si prethodno odabrao... Vidim i da recimo za majicu koja je stigla mojoj ženi pre neki dan, a koja je stigla u jarko crvenoj boji umesto u tamno roza, i za koju sam potvrdio prijem i ostavio feedback, nema šanse da pokrenem dispute, mogu samo da pošaljem poruku trgovcu - ne bih ga ja inače ni pokretao, jer kaže žena da joj je dobra i sa tom nijansom, nego sam probao čisto da vidim kako izgleda sad formular za prijavu, i sad sam skroz zbunjen šta da radim ubuduće ako je nešto na prvi pogled OK i potvrdim prijem, i kroz par dana skontam da ne valja... Menja Ali pravila u letu, ko će ih sve pohvatati...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 15:37 - pre 71 meseci
Ne znam , evo ja sam pre sat vremena potvrdio , stigao mi paket preko SG poste .

Sad posle ovih postova odem da vidim kako izgleda . U orders pise Finished .

Open Dispute , ispod slike nudi Dva tastera , levi je Refund only , desni Return Goods . Ispod prekidaca je opis sta koja opcija znaci .

Kada pritisnem Refund only pojavi se refresh novi ekran i pise sa menijem I want to apply for: pa opet moze da se bira kao na prekidacima iz menija . Da li ste primili predmet , izbor sa popunjavanjem kruga Yes i No .

Kada se popuni krug Yes , otvara se novi meni Reason for refund request. Znaci razlog . Tu ima izmena . Sada se kao razlog nudi 6 opcija iz menija , a kada izaberem da ne odgovara opisu , otvara jos jedan meni , za detaljniji opis , sto ranije nije bilo . Tu otvara jos 6 opcija .

Kada se odabere kvalitet kao prva opcija , otvara meni sa jos 4 opcije itd .

U sustni to su jedine izmene , koje mogu biti Protiv Kupaca , jer onaj koji presudjuje iz Alitima , on donosi odluku opravdan ili neopravdan zahtev . Mada su i ranije bili tolerantni , jar nisu imali bas precizne opcije kada paket ne stigne . Pa sam uvek pisao , poslato na pogresnu adresu , a covek iz Alitima , napise opravdan razlog , problemi sa transportom , sto je u stvari neki drugi razlog , koji ne moze da se izabere iz manije .

Vidim i da je sada isto , kada ne stigne .

To su jedine razlike koje kod mene postoje , jos jedan meni za detaljniji opis problema kada roba stigne a nije u redu .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 15:45 - pre 71 meseci
Evo sad sam gledao imam i jedan od juce , gde sam potvrdio prijem i ostavio feedback i prodavac je meni dao ocenu .

Disput moze da se otvori , sve je isto , mada ne idem do kraja , jer nemam potrebu da ga stvarno otvorim , ali sve opcije su iste iako je potvrdjeno juce .

Za starije napise :

Disputes can only be opened up to 15 days after you have confirmed receiving your items.

Tako da kod mene nema Nikakvih promena oko vremena Disputa !



 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.internet.mts.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?26.04.2018. u 17:47 - pre 71 meseci
@valjan
Izgleda je tako, Bg carina - paket stigao 15.04., sad vidim pustili ga danas...
Nisam lose prosla
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.04.2018. u 07:28 - pre 71 meseci
Meni su dva stigla juče i nisu mi ništa ocarinili, iako su stajali desetak dana kod njih, treći stiže tek danas (to je onaj što je tamo čamio 22 dana), a baš mi kaže kolega da njemu jedan paket stoji na carini od 23.03, znači njegov se baš načekao...

Što se tiče one fore da ne može da se otvori dispute, izgleda mi je nešto Ali u tom trenutku zabagovao, nisam otvarao duže vreme na ovom kompu pa me pitao za 100 validacija dok mi nije dozvolio da se ulogujem, i moguće da je nešto bagovalo prilikom prikaza tog artikla jer evo sad uredno imam link za dispute.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.04.2018. u 12:45 - pre 71 meseci
Razlog zasto su ubrzali sa isporukom , carinjenjem , pa i preskacu carinjenje , ako ocene da nije telefon , Nisu Praznici , vec njihov interni , Uspesan pokusaj da Miniraju Strajk radnika poste .

Trebalo je da bude kao prosle godine , da radnici Blokiraju sve GPC i PC , NS i Nis , ali sada je uspesno minirano , i od strajkova nema nista , okupilo se jednog dana malo radnika , a ostalih nece ni biti .

U sklopu toga je i dogovor Posta - Carina , da se jos ubrza , u cilju dokazivanja , ne da nema zastoja zbog strajka, vec da sve ide i brze .

Izdato je i saopstenje da su sve posiljke isporucene u zakonskim rokovima itd . Pritisli su i postare , pa je meni doneo bukvalno sve pakete , koje je ranije drzao po svojim fiokama , vidim ga danima ide bez torbe , a pre neki dan svaki dan puno sanduce , plus i ovi sa Carine .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.04.2018. u 13:49 - pre 71 meseci
Meni ranac pre dva dana usao u red za carinu , da vidimo koliko su ubrzali .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.04.2018. u 15:59 - pre 71 meseci
Tesko je reci , koliko ce to da ima uticaj , jer je Strajk vec slomljen , plus idu vikendi , pa praznici kada se ne radi .

Ali bi trebalo da ima uticaja , jer je dosta magacina ispraznjeno . Smanjen je red koji bi inace morao da saceka .

Sem ako sada posle slomljenog , strajka , kada su svi ipak i dodatno zapeli , ne odluce da uspore da se odmore
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.04.2018. u 17:20 - pre 71 meseci
Citat:
ademare:...Izdato je i saopstenje da su sve posiljke isporucene u zakonskim rokovima itd . Pritisli su i postare , pa je meni doneo bukvalno sve pakete , koje je ranije drzao po svojim fiokama , vidim ga danima ide bez torbe , a pre neki dan svaki dan puno sanduce , plus i ovi sa Carine .


Veoma oštar i duhovit komentar, posebno pasus koji sam citirao. Tačno vidim kako se promatra i analizira to kretanje i opterećenje.

Baš sam se vratio iz pošte i jedan čovek izlazi iz objekta a vidi mu se samo telo ispod pojasa i šake, koliko se "pretrpao" Kinki robom!

Dakle, proverena informacija.

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
87.116.181.*



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?27.04.2018. u 19:12 - pre 71 meseci
A vidi se da su u žurbi jer zakošeni rez po spoljnoj kesi je istog oblika i dimenzija kao i rez po unutrašnjoj kesi u kojoj se nalazio šorc, na svu sreću pa se nije "preslikao" i na šorc. I na carini i u pošti bi se naravno pravili ludi da su ga zasekli, a nema šanse da od Kineza naplatim nešto za šta on nije kriv...
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.04.2018. u 17:38 - pre 71 meseci
Da li znate, ako se dostavlja iz "UK warehouse" isto na teritoriju UK, da li to prolazi tamo carinu? Aliekspres je u pitanju.
Htela sam nesto da kupim, dostava do srbije 300 $, a na teritoriju UK je besplatna, kada sam videla da je warehouse u Velikoj Britaniji, setila sam se drugarice koja zivi tamo, pa bih porucila na njenu adresu, pa ce mi doneti kad dolazi.
Problem mi samo, ako prolazi carinu, da ne iskomplikujem nesto, jer fakturu nece poslati sigurno.

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.04.2018. u 20:37 - pre 71 meseci
To obicno mozes da vidis , ako ima isporuka iz vise skladista . Na primer isporuka iz Kine i UK . Pa onda vidis za neku drugu EU drzavu ima li razlika u ceni . Obicno bi ta iz UK trebala da bude skuplja , ako su placene tamosnje dazbine .

Ako nema taj prodavac , mozes da vidis po nekim drugim prodavcima itd.

Ako tako ne mozes da ocenis , ostaje ti samo da pitas prodavca , on mora znati to .

Po nekom pravilu , bi trebale da su placene dazbine, ali bi trebalo proveriti , da bude 100 % sigurno .
 
Odgovor na temu

Mar78
Beograd,Srbija

Član broj: 334298
Poruke: 193
87.116.181.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?29.04.2018. u 22:33 - pre 71 meseci
Ovo je jedini prodavac koji dostavlja iz UK. Uglavnom dostavljaju iz USA (i to samo u USA), mozda jos jedan ili dva prodavca iz Kine. To je neki toaletni sto, cena mu je 3 puta niza nego kod nas, a identican kao ovde koje prodaju.
I kad udjem u proizvod, nigde nema izbor zemlje iz koje se dostavlja (to pise tek u item description da se dostavlja iz UK warehous-a).
Kada menjam zemlje u koje da se dostavi, cena ostaje ista, samo se menja cena dostave (za srbiju 300-400 $).
U krajnjem slucaju i kada bi bilo podlozno nekim dodatnim taksama i porezima, jel su stope slicne kao kod nas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?30.04.2018. u 00:07 - pre 71 meseci
Pratimo razlicite oblasti Medju mobilnim telefonima je to uobicajeno . Evo kako izgleda takav jedan proizvod , gde se bira magacin , tj. zemlja iz koje se salje , standardnim prekidacima , gde se bira boja itd. Samo ovde trenutno nemaju u stvari nista u tim stranim magacinima , ali ipak se moze videti kako to standardno izgleda kada nije iz Kine :

https://www.aliexpress.com/ite...0f43eab8&priceBeautifyAB=0

Mozes slobodno da mi posaljes link sa Alija na PP , pa da vidim sta pise i o cemu se radi . Ako hoces mogu i ja da pitam prodavca da vidimo sta kaze .

Za UK su standardni zakoni kao i u ostalim drzavama EU za uvoz . Mada oni imaju Funtu , pa je 15 Funti i manje , nista , 135 i vise PDV + carina . U opsegu 15-135 samo PDV .
 
Odgovor na temu

cana2016
ugd

Član broj: 331798
Poruke: 771

ICQ: 1


+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?02.05.2018. u 16:19 - pre 71 meseci
Danas sam dobila paket sa track brojem,u kome je trebalo biti kamera od 30 usd,a dobila sam ovaj sat mesto kameru:
https://www.youtube.com/watch?v=vc3qLtZg--E
Otvaram disput sa slikama sta je u paketu (i paket otkucan sa trackom), a isto tako okacim i video,u kome se vidi da je paket premalen za takvu kameru.
I kad otvorim dispute,slike mogu otvoriti..ali ne mogu otvoriti u dispute i video (pise-in procesing),na bilo kojem browseru.
Dali je greskom okacen video(napunio se 100%)..i kliknula sam SUBMIT.Otkazala sam dispute i opet sam okacila konvertirani video(na add video) od 22mb,sacekala opet 100% i opet kliknula submit.Dali Alitim moze videti ovaj video u mp4 formatu (Koji sam isti format nekoliko puta prikacivala na Aliju),ili je greskom prikacen po drugi put?

[Ovu poruku je menjao cana2016 dana 02.05.2018. u 17:41 GMT+1]
cd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1820373 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.