Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843351 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.04.2015. u 12:33 - pre 110 meseci
Jel ovaj broj izmišljen KS12345683217 ?
Seller je napisao da šalje preko Hong Kong surface mail-a
kao i da mogu da pratim preko www.91track.com/
međutim ni na HK pošti a ni na tom 91track sajtu nema nikavog traga
a kao poslato je ima već nedelju dana.
Pitao sam ovo seller-a a on ne odgovara ni na poruke ni na chat.

 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?15.04.2015. u 13:01 - pre 110 meseci
I ja sam dobio nešto slično ali ne sa alije već iz jedne, manje više pouzdane prodavnice. Ima prefiks ali nema sufix, ne znam o čemu se radi!!!

Update: ok, pitao sam o čemu se radi i dobio odgovor da su to zapravo paketi bez praćenja...
Nego,pitanje: jel vam radi praćenje u zadnje vreme? Meni je nešto jako sumnjivo tu, track čeker već nedeljama ništa ne prikazuje, moram da odem na 17track.net i tamo gledam!

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 16.04.2015. u 23:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marsovac_bgd
beograd

Član broj: 109295
Poruke: 144
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?16.04.2015. u 08:52 - pre 110 meseci
link

Zanimnjiva ponuda :-)
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 08:17 - pre 109 meseci
1. - may i return the shipping fee to you after you get it ?
- ok, if you get it , i will refund you the shipping fee, ok ? then could you pls wait for it ? nice day

Naplatio je registrovani mail a poslao fake broj za pracenje. Postoji li nacin da se osiguram da ce mi vratiti napaceni tracking
ili moram na poverenje koje je izgubio samim nacinom slanja. Nisam imao slicna iskustva a prodavac me je iznervirao kada sam
video da je i pored naplacenog trakinga poslao lazan broj.


2. http://www.aliexpress.com/item...nd-Women-31512/1047966955.html

Da li se podrazumeva da ce ovaj proizvod ici reistrivanim meilom ili ne?


 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 08:54 - pre 109 meseci
Doplate za registrovane posiljke su obicno 1.5$ i vise ,za 3+ dolara ti niko to nece poslati sa registrovanom posiljkom
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 08:55 - pre 109 meseci
Inace to moze da se kupi i kod domacih kineza
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 09:43 - pre 109 meseci
http://www.aliexpress.com/item...t-Darkred-S7NF/1870281816.html

Imam dosta paketa kao sto je ovaj gde mi bez problema posalju free tracking, neki cak i sa 2-3evra gde posalju ispravan tracking
broj. Kako im se isplati nikada mi nije bilo jasno.

Zanimalo me je da li su sa opcijom: "Free Shippingto Serbia via Singapore Post" duzni da salju tracking ili ne?

Prosle nedelje sam narucio desetak paketa i tek danas primetio da gde god je u opisu bilo: "Free Shippingto Serbia via Singapore Post"
poslali su lazne brojeve za pracenje cak i kod paketa koji su bili 10+ evra a kada je u opisu: "Free ShippingtoSerbia via China Post Registered Air Mail"
onda retko ko ne posalje ispravan traking.
Da li razlika samo zbog Registered Air, odavno nisam nista kupio preko SG ali znam da sam ranijih godina dobijao broj sa SG na kraju sa kojim
sam pratio posiljku.
Jedino je prodavac iz prvog dela pitanja (pod 1) poslao laznjak iako je naplatio i sada tvrdi kao da ce mi vratiti
naplacenu postarinu i tracking. Kako da se osiguram da ce i uraditi to?




 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 10:32 - pre 109 meseci
Razlika je upravo u onom "registered", i to je ono što stavlja slovo R na početak koda za praćenje. Sve pošte imaju običan Air Mail, odnosno bez praćenja, i Registered Air Mail, odnosno sa praćenjem, i razlika je uglavnom nekih 1.5-2 dolara u ceni. To je ono što se kod nas zove "preporučena pošiljka", pa ako si slao neko pismo preporučeno, znaš da si platio više za poštarinu ali si imao i broj za praćenje...
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 10:39 - pre 109 meseci
Citat:
dusans:
Jel ovaj broj izmišljen KS12345683217 ?
Seller je napisao da šalje preko Hong Kong surface mail-a
kao i da mogu da pratim preko www.91track.com/
međutim ni na HK pošti a ni na tom 91track sajtu nema nikavog traga
a kao poslato je ima već nedelju dana.
Pitao sam ovo seller-a a on ne odgovara ni na poruke ni na chat.


Dobio sam odogovor od sellera, pa ako nekoga zanima...
Tracking broj nije valjan pošto je poslato bez trackinga preko HK pošte,
tako da nema praćenja.
Pošto je stvar jeftina (~2e) kaže da se ne isplati za tu cenu
da šalju sa sve trackingom.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 11:09 - pre 109 meseci
Citat:
kana:

Naplatio je registrovani mail a poslao fake broj za pracenje. ..

2. http://www.aliexpress.com/item...nd-Women-31512/1047966955.html


A kako znaš da je naplatio registrovani mail? Jesi li posebno tražio da paket bude poslat sa praćenjem? I dodatno to platio?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 11:51 - pre 109 meseci
Citat:
kana:
http://www.aliexpress.com/item...t-Darkred-S7NF/1870281816.html

Imam dosta paketa kao sto je ovaj gde mi bez problema posalju free tracking, neki cak i sa 2-3evra gde posalju ispravan tracking
broj. Kako im se isplati nikada mi nije bilo jasno.

Zanimalo me je da li su sa opcijom: "Free Shippingto Serbia via Singapore Post" duzni da salju tracking ili ne?

Prosle nedelje sam narucio desetak paketa i tek danas primetio da gde god je u opisu bilo: "Free Shippingto Serbia via Singapore Post"
poslali su lazne brojeve za pracenje cak i kod paketa koji su bili 10+ evra a kada je u opisu: "Free ShippingtoSerbia via China Post Registered Air Mail"
onda retko ko ne posalje ispravan traking.
Da li razlika samo zbog Registered Air, odavno nisam nista kupio preko SG ali znam da sam ranijih godina dobijao broj sa SG na kraju sa kojim
sam pratio posiljku.
Jedino je prodavac iz prvog dela pitanja (pod 1) poslao laznjak iako je naplatio i sada tvrdi kao da ce mi vratiti
naplacenu postarinu i tracking. Kako da se osiguram da ce i uraditi to?



Za povracaj novca , jedina je mogucnost preko Disputa. Kada dobijes paket , ne potvrdjujes, nego otvoris Dispute. Prodavca podseti sa tom porukom da se slozio, jer ako se prodavac slozi , onda se zalba Automatski odobrava.

Mada je i Fliz u pravu doplata ne znaci nuzno i broj za pracenje , vec je doplata za Drzavu raspalu Srbiju , a ne za pracenje. Medjutim ako prodavac pristaje sto da ne.

Sto se tice pracenja tu nema pravila, neko ga da i za 2 $ , neko ne da ni za 14 $ !! Oni mali Kartica telefoni salje covek bez pracenja !! Znas kada ce takav telefon da stigne bez pracenja do kupca u Srbistanu ? Nikada .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 12:18 - pre 109 meseci
Danas vidoh na obrascu koji potpisujem postaru kod prijema posiljke ,odstampana cifra za postanske troskove koji su bili na carinskom pregledu 100 din (posto nije bilo dovoljno vredno za carinjenje ,par led sijalica)
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 12:53 - pre 109 meseci
Citat:
Fliz: A kako znaš da je naplatio registrovani mail? Jesi li posebno tražio da paket bude poslat sa praćenjem? I dodatno to platio?


Nisam znao zato sam i pitao, Janko mi je odgovorio u cemu je razlika.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 13:02 - pre 109 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
kana:
http://www.aliexpress.com/item...t-Darkred-S7NF/1870281816.html

Imam dosta paketa kao sto je ovaj gde mi bez problema posalju free tracking, neki cak i sa 2-3evra gde posalju ispravan tracking
broj. Kako im se isplati nikada mi nije bilo jasno.

Zanimalo me je da li su sa opcijom: "Free Shippingto Serbia via Singapore Post" duzni da salju tracking ili ne?

Prosle nedelje sam narucio desetak paketa i tek danas primetio da gde god je u opisu bilo: "Free Shippingto Serbia via Singapore Post"
poslali su lazne brojeve za pracenje cak i kod paketa koji su bili 10+ evra a kada je u opisu: "Free ShippingtoSerbia via China Post Registered Air Mail"
onda retko ko ne posalje ispravan traking.
Da li razlika samo zbog Registered Air, odavno nisam nista kupio preko SG ali znam da sam ranijih godina dobijao broj sa SG na kraju sa kojim
sam pratio posiljku.
Jedino je prodavac iz prvog dela pitanja (pod 1) poslao laznjak iako je naplatio i sada tvrdi kao da ce mi vratiti
naplacenu postarinu i tracking. Kako da se osiguram da ce i uraditi to?



Za povracaj novca , jedina je mogucnost preko Disputa. Kada dobijes paket , ne potvrdjujes, nego otvoris Dispute. Prodavca podseti sa tom porukom da se slozio, jer ako se prodavac slozi , onda se zalba Automatski odobrava.

Mada je i Fliz u pravu doplata ne znaci nuzno i broj za pracenje , vec je doplata za Drzavu raspalu Srbiju , a ne za pracenje. Medjutim ako prodavac pristaje sto da ne.

Sto se tice pracenja tu nema pravila, neko ga da i za 2 $ , neko ne da ni za 14 $ !! Oni mali Kartica telefoni salje covek bez pracenja !! Znas kada ce takav telefon da stigne bez pracenja do kupca u Srbistanu ? Nikada .



Mozda gresim ali mislim da je Fliz pomesao pitanje 1. i 2.

Pitanje 1. seodnosilo na sledecu robu:

http://www.aliexpress.com/item...sh-Fly-Fishing/1945700151.html

Mislio sam da je ovaj prodavac duzan da posalje posiljku sa brojem za pracenje. Zato me je i naljutio jer je poslao sa laznim brojem i
jos obecava da ce vratiti tih 1.46E

Ako sam dobro razumeo tebe i Fliza nisu duzni ni jedan paket da posalju sa trackingom jer to nigde ne navode eksplicitno koliko god da naplate postarinu.

 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 13:49 - pre 109 meseci
Vidi, ovde za ove udice ti explicitno piše:
Citat:
Shipping: US $1.54 to Serbia via China Post Registered Air Mail


Znači paket je trebao da ide registrovanom kovertom, avionski preko China pošte. Neko je objasnio, ono Registered znači registrovan tj. zaveden u evidenciju odnosno sa praćenjem...
I to si platio $1.54 tako da je treba da bude validan broj za praćenje...

E sad, onaj trimer za nos tu piše:
Citat:
Shipping: Free Shippingto Serbia via Singapore Post

znači slanje je besplatno putem singapurske pošte ali nema praćenja jer pošiljka nije registrovana a i duže će da potraje pošto nije obavezno da ide avionski...
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 14:41 - pre 109 meseci
Citat:
Fliz: Vidi, ovde za ove udice ti explicitno piše:

znači slanje je besplatno putem singapurske pošte ali nema praćenja jer pošiljka nije registrovana a i duže će da potraje pošto nije obavezno da ide avionski...


Da, posle Jankovog objasnjenja mi je sve bilo jasno, nisam prilikom narucivanja obratio paznju za ove pakete preko SG da nisu registered.

Najvise me zanimaju udice, da li da tipu lupim dispute jer je slagao i to jos nastavlja da bezobrazno laze ili da ako postoji nacin da se
osiguram da ce vratiti naplacenu postarinu da sacekam paket.

E na to pitanje je odgovorio ademare i sada znam da nema sigurnosti.
Odnosno, ili mogu odmah da otvorim diskusiju ili da mu verujem pa sta bude.

S obzirom da je nekorektan mislim da cu se odluciti za dispute.

Nikada nisam otvarao disput, nije bilo potrebe, pa rekoh aj da probam da vidim kako i to izgleda.

Hvala na objasnjenima.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 14:53 - pre 109 meseci
Da, dispute je jedini sistem da ti vrati lovu ali, imaj u vidu da pričamo o 150 dinara! Ne kažem da mu ostaviš to i da je to ok, nije uredu što je lagao (većina njih laže oko ovoga ili onoga) ali čisto radi tebe kažem, potrošićeš vreme, cimaćeš se, stalno će ti to biti na umu, ako hoćeš da ga testiraš daj mu svoj paypal i reci da ti uplati tih dolar ipo na PP, to ćeš videti čim ti uplati pa ako za 10 dana ništa ne uradi pokerni dispute čisto da bi video kako to ide, koje je procedura pa ako ti se nekad desi da treba da tražiš 10-20$ da znaš, ali za 150 dinara ja se ne bi previše sekirao, čisto radi sebe, *beš kineze.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 16:24 - pre 109 meseci
Po nekim pravilima kod Aliexpress-a bi svaka pošiljka Morala da ima praćenje !!

Ali vremenom su svi uvideli da tako za jeftinu robu nisu Konkurenti.

To su uvideli prvo Prodavci i Kupci , a na kraju i sam Ali pa prećutno dozvoljava da roba ide bez praćenja. Da nije obavezno , Prodavci ne bi ni davali Lažne brojeve , što bi to radili da ne moraju da ispune to pravilo.

Ali kako Praćenje ima svoju cenu oko 1,5 $ onda je nemoguće kupiti nešto za 1 $ jer bi Praćenje bilo skuplje nego roba. Ima i toga još uvek , pa na nekom sajtu kao Ebay , nesto bez praćenja kosta 1 $ , a to isto na Aliju 3 !!

Zato su prvo polako počeli da uvode Lažno praćenje nekakvih lokalnih posrednika, a neki koji ne žele da sa tim gube vreme samo pošalju Fejk broj , i prave se Ludi, dok neki napišu na samoj stranici da nema praćenja, pa ko hoće neka Izvoli.

U sustini za robu do 10-tak $ Praćenje je neka vrsta Luksuza, koju Plaća kao i sve Kupac, jer da toga nema roba bi mogla biti jeftinija .

Za skuplje proizvode pracenje se podrazumeva, jer je rizik veliki i za Postenog prodavca jer je Ali zastita ista . bilo da roba ima praćenje ili nema.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 17.04.2015. u 19:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nina.ica
Beograd

Član broj: 328573
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 20:07 - pre 109 meseci
Treba mi pomoc, porucila sam 3 proizvoda 27.3. i juce mi je stigao jedan paket, a ostala dve nisu, a sto je najgore, kod ta dva proizvoda pise mi da mogu da pratim proizvod preko nekog njihovog sajta i kada tu ukucam taj broj, pise da ne postoji.. proveravala sam i do sada ali sam mislila da je mozda greska ili do servera... taj broj je inace duzi u odnosu na broj od proizvoda koji mi je stigao.. sta da radim?? poslala sam im poruku malopre i pitala zasto mi to pokazuje.. sta mi savetujete?
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.04.2015. u 20:22 - pre 109 meseci
Citat:
nina.ica: sta mi savetujete?

Da pročitaš zadnjih 15tak stranica ove teme! Posle ti više neće trebati pomoć jer ćeš i sama znati šta i kako.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843351 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.