Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843164 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jordans
Mihail Kostadinov
Beograd, Srbija

Član broj: 328563
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.04.2015. u 14:06 - pre 110 meseci
Vec sam ranije pricala o ovome u ovoj temi. Uglavnom drug me je lepo presao tako sto me je nagovorio da kupim telefon a nije mi rekao za carinu i pdv. Sad sam proverila status posiljke, pa me zanima da li mogu da posaljem paket nazad i koliko vremena imam da otvorim dispute?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.04.2015. u 14:14 - pre 110 meseci
Cekaj da se vrati paket za kinu.
Otprilike 10 dana treba.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.04.2015. u 16:22 - pre 110 meseci
Kada postar bude donosio paket na vrata ne primis. I onda cekas da se sam vrati za Kinu.

Kada krene nazad to ces takodje videti na sajtu nase poste , onda pises prodavcu i pokusavas da postignes sto bolji dogovor.
Tek ako se dogovoris sa prodavcem ili se ne dogovoris , otvara se Dispute.

Za to vreme pazi da ti onaj sat koji otkucavs i pokazuje koliko traje zastita ne istekne, jer ako istekne onda se ne moze otvoriti Dispute, pa ne treba cekati da istekne, vec uloziti zalbu par dana ranije .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.04.2015. u 16:53 - pre 110 meseci
Daklem ovaj slucaj jos nisam imao

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.04.2015. u 18:42 - pre 110 meseci
Vadio sam zub , pa mogu samo da ti pošaljem smajli, ne mogu da se smejem stvarno

Ovo se dogadja jednom , pa ko zna kada. Ja sam sa Holandjanima imao do sada najbolje iskustvo . Stizalo iz Kine za 7 dana u proseku, dok iz Amsterdama stigne za dan.

Al eto znaju i oni da zeznu .

Mada , iako pise nema osiguranje, trebalo bi da to bude siguran povraćaj, javljaj ako bude drugacije.

I eto nije istina da samo ovde Mažnjavaju pakete
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.04.2015. u 19:24 - pre 110 meseci
11003 IZMENIÈNA POŠTA, Prispece

Nadjose ga
Videcemo u kakvom stanju ce biti posle lezanja na nasoj carini .
I meni je NL posta uvek bila extra brza , ovu posiljku su trazili od 03.04 do 07.04 sudeci po trakingu

 
Odgovor na temu

jordans
Mihail Kostadinov
Beograd, Srbija

Član broj: 328563
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 08:12 - pre 110 meseci
Hvala vam ljudi :)
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 13:19 - pre 110 meseci
Ne radi prevodjenje u Trackcheckeru od juce
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 14:37 - pre 110 meseci
To sam i ja primetio jos juce .

Ali sam mislio da je promena čudna, neuobičajena, pa da to ne zna da prevede . Google je naravno preveo , ali ovakvu jos nisam imao .

【小包中心】已收寄 na nasoj posti je sasvim uobicajeno CN-XXXXX.

Verovatno su na matičnom sajtu CN pošte nešto menjali. Jer ne piše ni grad nista.

Evo sad vidim ima 5 promena za 1 dan !!!! Nijednu ne prevodi i sve su ovakve kakve nisu do sada bile.

Trackchecker, ne čita podatke sa naše pošte ! Skroz su ga zeznuli.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 14:47 - pre 110 meseci
Imam jednu posiljku koja je stigla do Nase poste i trackchecker je sve poruke uredno ucitao ,doduse NL poste.Pazi stvarno za CN post posiljku ne iscitava sa nase poste ...
Mozda je google promenio API za translate servis pa zato ne radi prevodjenje .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 14:58 - pre 110 meseci
Kad bolje razmislim ovi podaci za NL posiljku su povuceni dok je jos funkcionisalo prevodjenje u trackcheckeru .
Inace ni mobilna verzija ne cita podatke sa nase poste .
Sad sve moram peske da proveravam .
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 15:09 - pre 110 meseci
Meni trackchecker odavno ne radi kako treba, dok paket ne dođe do naše pošte jedva da prikaže nešto od podataka dok 17track prikazuje super ali zato često ima problema, jedva se učita sajt...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 15:12 - pre 110 meseci
Iskopo sam ga

https://cloud.mail.ru/public/5a1F1B1qdoin/TrackChecker.7z

Ovoj verziji radi prevodjenje ali i dalje ne cita nasu postu
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 16:48 - pre 110 meseci
Zadnje dve posiljke sa Alija bile bez postarine kad sam kupovao a sad 2€ za postarinu ka nama . Izgleda da smo im skupi ...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 19:03 - pre 110 meseci
Zato ja najcesce i narucujem od nekih " Levaka " Onih koji nisu sa nama imali mnogo posla.

Izgleda da ti njihovi posrednici sa kojima saradjuje najveci broj prodavaca imaju neke povoljnije tarife za drzave EU . Jer bi bilo inace cudno da "vole" Bugarsku i Hrvatsku , a nas ne. Mada ima jos onih kojih i za Croatiu traze doplatu. Za Ekonomske dzinova tipa Albanija , tamo tek niko nije čuo, pa i kod njih česće bude free nego za nas.

Ima naravno i onih Vecih koji i dalje drze free za nase krajeve , mada oni najveci i najpozatiji Nikada nisu ni hteli da salju ovamo, ne traze cak ni doplatu ?!

Po mojim procenama broj onih koji ne salju ili koji traze doplatu iznosi oko 2/3 svih prodavaca .

Najgore mi je od svega Alijeva search masina, koja je tezak raspad. Zada se filter Free i on navodno samo te rezultate prikazuje. Kada se otvori stranica prodavaca , mnogi i tu traze doplatu

Inače ja takve prodavce najčesce bojkotujem iz vise prakticnih razloga. Osnovni je da se ta doplata nikada ne refundira, na primer.
 
Odgovor na temu

mravicster
Janko Mravik
privatni zanatlija
univerzum
Bačka Palanka

Član broj: 318262
Poruke: 11
*.108.32.130.hallsys.net.

Sajt: www.univerzumad.com


+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 20:01 - pre 110 meseci
Hm, imam problema sa paketima iz Kine. Na žalost kasno sam se setio da malo pročitam po forumima. Nekoliko jeftinih stvarčica sam kupio onako za probu i sve je išlo kao po loju. Rašio da kupim nešto malko skuplje, 40-80 dolara. Sve je krenulo kako treba, pratio pošiljku, došla do BG pa onda na carinu u NS pa opet BG, Nisam imao iskustva, računam čudni su putevi gospodnji. Poštarina free a pošiljka ide tamo vamo. Čekam danima, ljut na poštare, IZ Kine za tri četiri dana a kod nas već desetak i ništa. Danas rešim da vidim šta je sa pošiljkama kad mi kađu da su vrećene podavcu. Kad nisam poludio. Jedva, na jedvite jade sam ubedio carinsku poštu da pogleda zašto su vratili nazad. Kaže nepotpuna adresa. Proverio i saznao da fali moje prezime na svim pošiljkama jer na aliju piše samo kontakt name a ne surname. Pa neverovatno, ima moj broj mobilnog.zar je teško bilo nazvati i pitati prezime, kad već ne može bez njega? Nisam mogao verovati. Pa kad već naplaćuju otvaranje, zar ne bi mogli da naplate i poziv na mobilni?
Ima li ko ovakvog iskustva i kako da ubedim prodavca da mi ponovo pošalje isto. Doplatio bih ako treba i ako ikako može jer mi treba to što sam kupio a nema ovde toga. Najgore što očekujem još 9 pošiljki ali one još nisu stigle do Srbije sa verovatno istim nedostatkom prezimena.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 20:23 - pre 110 meseci
Pa, da budemo iskreni, verovatno ti ovo nije prvi sajt na kome si se registrovao a verovatno nije ni prva pošiljka koju si naručivao, kad šalješ nešto post expresom moraš da navedeš puno ime i prezime i tvoje i od primaoca i broj telefona za obojcu, obavezno, tako de eto, na negativnom iskustvu se najbrže uči, a carinike baš zabole da zovu, nije njihov posao, oni su tu samo da trpaju lovu u državne džepove a ponekad i u svoje, kao slučajno...
A kineza ćeš lako da nagovoriš da pošalje paket ponovo, samo mu kažeš da je vraćen zbog tvoje greške i da ćeš platiti poštarinu da ga ponovo pošalje, siguran sam da se neće buniti jer mu sigurno nije interes da ti vraća kompletan iznos.
Isto to ponoviš sa onih 9 paketa na putu :)

P.S. jesi li primetio da mnogi prodavci na aliju stavljaju napomenu velikim crvenim slovima da kupci iz rusije OBAVEZNO provere da li su uneli sve svoje podatke kako treba naročito ime i prezime!, čik pogodi zašto :D
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 21:14 - pre 110 meseci
To je istina, Carina nece nikada zvati telefonom . Nije vazno da li si ostavio mobilni ili fiksni, Nikada nece zvati .

To Kinezi traze da se napise broj telefona, jer otkud oni znaju kakva je "divna" nasa carina ??

Inace Fliz ti je dao dobar savet , posto je "krivica" ipak tvoja jer nisi uneo prezime, plati opet postarinu, postarina je uracunata u cenu iako pise "Free" uvek je placa kupac.

Stani a ko ce da plati Povratnu Postarinu ?? U ovom slucaju Kinez , pa ako je sve jedan isti prodavac ima da te " ubaci u top " koliku si mu Stetu napravio.

Zbog ovakvih slucajeva nasa Srbijica dolazi na sve Crne Liste. Zato sve manje Kineza zele uopste da salju u Srbiju.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 09.04.2015. u 22:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.52.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.04.2015. u 21:26 - pre 110 meseci
Meni je pre jedno dve godine dosla serija posiljki sa korisnickim imenom umesto imena i prezimena, pa su nasi na osnovu naziva predpostavljali da je rec o firmi. Objasnio sam ovim mojima na lokalnoj posti sta se desilo i oni su meni objasnili da je postanski preksraj uruciti posiljku na ime koje se razlikuje od imena nazancenog na posiljci. Oni prosto ne smeju da ti daju posiljku ako se ime na posiljci u potpunosti ne poklapa sa imenom na vazecoj licnoj karti. E sad, postar ima malo vecu slobodu u smislu da moze ukucaninu da ostavi posiljku i sl. Tako da sam ja za svaku od posiljki zatrazio da postar ponovo iznese na teren i cekao ga kuci, a prethodno sam mu rekao da su te posiljke za mene i naknadno mu se zahvalio na adekvatan nacin. Naravno, ako se nekom separacijom pre dolaska posiljke do postara zakljuci da adresa nije potpuna, mislim da ne mozes bas nista da uradis osim onoga sto je Fliz napisao
 
Odgovor na temu

jordans
Mihail Kostadinov
Beograd, Srbija

Član broj: 328563
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.04.2015. u 10:18 - pre 110 meseci
Winny Wei
01:45 Apr 09,2015

Dear friend
we have 1 year quality warranty
within 3 days, send back the phone, we can full refund money
within 7 days, send back the phone, we can exchange a new one
with 1 year, send back the phone, we can repair it free for you
hope you can kindly understand
thank you
Ovo mi je poslao prodavac kad sam pitala da li mogu da vratim fon. Pa me sad zanima da li ce posta to sama poslati u roku od 3 dana ili da ja primim paket i da platim da posalju nazad?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843164 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.