Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843494 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 14:20 - pre 120 meseci
Kineski partneri SG poste kod njih mozete pratiti pakete do Singapura 4PX i Quantum

Na aliju jos 2 dana ima akcija ako se placa mobilnom aplikacijom popust 10$ za porudzbine iznad 69$ ili 2$ ako je iznad 15$
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 14:30 - pre 120 meseci
Quantum nije posrednik za posiljke iz Kine nego iz HK-a .

U tu akciju na Aliju, ne treba previse verovati. Ovo je danas, kao "ekstra" akcija, ali su cene naduvane, nista tu nema jeftino . Prvo u pitanju su Originali , pa njihova cena i ne moze da bude mala, nadajmo se da jesu, drugo za robu koja nije iz osnovnog Sportskog programa, kupovao sam to isto i Nekoliko puta Jeftinje !!

Zadnji put , na prosloj akciji ovog tipa, gde je bila roba svih vrsta , Ali me je naravno Presao. Obecanje je bilo isto kao sada, Akcija je pocela u 8 sati ujutro po nasem vremenu, a kada sam pokusao da preko mobilne aplikacije ostvarim popust negde oko 9 , dobio sam poruku da je Predvidjeni broj - kvota vec ispunjen, i da od popusta nema nista. Znaci Akcija traje 3 dana , a oni ispunili kvotu za 1 sat !! Cista prevara !!

Sada ova sportska "akcija" je nikakva pa dzaba i taj popust kad je sve preskupo.
 
Odgovor na temu

tachinni
PR&Marketing asistent

Član broj: 323324
Poruke: 10
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 14:32 - pre 120 meseci
Hvala za linkove!
Po 4px trekingu je posiljka stigla u Singapur. Negde u prethodnim postovima sam video da je neko napisao da avionska posta sredom krece odande, je l bih onda sutra mogao da ocekujem "Dispached" status?

2014-05-28 23:59:00
Three
SINGAPORE
2014-05-28 18:57:00
Three
HONG KONG
2014-05-28 16:00:00
Three
HONG KONG
2014-05-28 14:00:00
Three
HONG KONG
2014-05-28 09:27:00
Three
Shipment ready
2014-05-28 01:52:00
Three
Shenzhen,China
2014-05-28 01:52:00
Three
Shenzhen,China
2014-05-26 22:16:12
A
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 14:36 - pre 120 meseci
To za Sredu se nekome , da ne kazem kome Pricinilo :D SG posta salje pakete za Evropu svaki dan.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 14:56 - pre 120 meseci
Za ali ekspress imas posebnu veliku temu, pa je koristi, dobices pre odgovor.

Sto se tice razgovora - chata sa Ali timom, od toga nema nikakve vajde. Ja sam jednom sa njima razgovarao i rekao sebi nikada vise. Nikakve vajde od toga, a razlika od Robota je minimalna, sa istim efektom :) Tako da na to mozes da zaboravis, nista tako neces ostvariti.

Druga stvar, da bi prosao kao treba na Aliekspressu, treba dobro poznavati slediti Procedure ili na vreme pitati druge, iskusnije, zato sam ti i napisao da pitas u onoj velikoj temi, inace ako se ne ide po tim procedurama, prodje se tako kako se prodje, bez ikakve krivice Alitima, koji naravno sledi procedure.

Osnovna stvar da ti kao kupac mozes da se preko poruka, dogovaras sa Prodavcem, ali novac nije kod prodavca i on ne moze da ti vrati, a slanje opet nije pozeljna varijanta jer lako moze da istekne onaj sat koji pokazje koliko traje Alijeva zastita kupca. Kada sat istekne Prodavac dobija novac i tada je kasno za bilo kakve zalbe.

Nego kada se vec vratilo , po dogovoru sa prodavcem , trebao si da otvoris Dispute- zalbu, on bi se ako ste se dogovorili sa tim slozio i ti bi dobio novac nazad. Pa ako hoces naruci ponovo kod njega istu stvar, ali ceo proces pocinje od pocetka sto je dobro. Tako ne bi ostao bez robe i bez novca, sto nikako nije Krivica Ali tima, jer nisi isao po Pravilima.

Jesi li druge slusalice kupio kod drugog Prodavca ?? Tu si dobro postupio jer je osnov za Zalbu, ako prodavac ne posalje broj u propisanom roku, ako si dobio poruku od Ali tima da je resena zalba u tvoju korist, tu ne bi trebalo da bude problema, samo treba sacekati izvesno vreme, proveravaj na svom nalogu stanje, tamo gde pise finansije, imas sliku na glavnoj temi par stranica pre poslednje, kako to treba da izgleda.

Da li ce onaj prvi poslati ponovo ko to moze znati. Jel isteklo ono vreme od pocetne kupovine, jel tu imas novi broj ??
 
Odgovor na temu

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 15:05 - pre 120 meseci
Citat:
ademare:
Quantum nije posrednik za posiljke iz Kine nego iz HK-a .

U tu akciju na Aliju, ne treba previse verovati. Ovo je danas, kao "ekstra" akcija, ali su cene naduvane, nista tu nema jeftino . Prvo u pitanju su Originali , pa njihova cena i ne moze da bude mala, nadajmo se da jesu, drugo za robu koja nije iz osnovnog Sportskog programa, kupovao sam to isto i Nekoliko puta Jeftinje !!

Zadnji put , na prosloj akciji ovog tipa, gde je bila roba svih vrsta , Ali me je naravno Presao. Obecanje je bilo isto kao sada, Akcija je pocela u 8 sati ujutro po nasem vremenu, a kada sam pokusao da preko mobilne aplikacije ostvarim popust negde oko 9 , dobio sam poruku da je Predvidjeni broj - kvota vec ispunjen, i da od popusta nema nista. Znaci Akcija traje 3 dana , a oni ispunili kvotu za 1 sat !! Cista prevara !!

Sada ova sportska "akcija" je nikakva pa dzaba i taj popust kad je sve preskupo.


Slazem se da je vecina tih akcija prenaduvana i najcesce prodaju po regularnim cenama ali za to su krivi prodavci a ne aliexpess oni su samo posrednici. Sad mislim da nema ogranicenja, evo pre pola sata sam kupio tablet od 90$-10$=80$ lepa je usteda 10 dolara bar za mene, a taj tablet je jeftiniji na aliju nego na ostalim sajtovima tako da se isplati
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 15:17 - pre 120 meseci
Isplati se ko se udene :D

Ja sam prosli put pokusao da ostvarim popust na iznos od 15 $ . Dobro logicno je da na manju sumu bude veca navala , nego na vecu , ali ako akcija traje tri dana , a posle sat vremena ispise da je Kvota za popust ispunjena , to za mene je i bila i sada ostaje Prevara.

Ko ostvari popust za njega naravno nije, jer je ostvario. A takodje u opsirnim pravilima "akcije" nigde nije pisalo da postoji ogranicenje tog tipa, i da moze biti navodno dostignuto za 1 sat a za ostalih 71. sat trajanja obecane " akcije" ko vas ...
 
Odgovor na temu

sebeslija
el.monter
nezaposlen
Beograd,Srbija

Član broj: 323457
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 15:57 - pre 120 meseci
Citat:
Fliz:
Aaaahahahah, kako sam se nasmejao na onaj Lenovo za 15$ :D
Daj bre mrsoje da nađemo neke mercedese i bmw-ee tamo na aliju, za jedno 100 dolari, da se vozimo ko ljudovi :D :P LOOOOOOL


Ti mora da si neki mangup na babu.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 16:11 - pre 120 meseci
Citat:
sebeslija: Ti mora da si neki mangup na babu.

Što! neee! ja sam samo dovoljno odrastao da mogu da prepoznam šta je realnost a šta "bajka".
Evo ja kažem: kupi taj lenovo android telefon za 15$ ali samo pod uslovom da tamo nakon 1-2-3
meseca napišeš o svom iskustvu :D
 
Odgovor na temu

sebeslija
el.monter
nezaposlen
Beograd,Srbija

Član broj: 323457
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 16:19 - pre 120 meseci
Ja sam pre neki dan usao na aliexpress,ne razumem se ni u kupovinu preko neta a jos manje u ove telefone,tako da tvoj sarkazam u najmanju ruku ne prilici "odrasloj osobi."

...usput ne razumem koji je njihov interes da stavljaju za nesto cenu 15 dolara ako je realna vrednost 10 i vise puta veca.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 16:40 - pre 120 meseci
Citat:
sebeslija

...usput ne razumem koji je njihov interes da stavljaju za nesto cenu 15 dolara ako je realna vrednost 10 i vise puta veca.


Njihov interes je sto se uvek neko upeca ,pre nego Alibaba obrise nalog takvog razbojnika .Mnogi kupci ne znaju pravila na Aliju pa puknu za tih 15$ .

Nema razloga da se ljutis na Fliz-a ,nego polako kreni da citas temu od pocetka i upoznaj se sa nasim greskama da ne bi morao da ucis na svojim .

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sebeslija
el.monter
nezaposlen
Beograd,Srbija

Član broj: 323457
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 17:01 - pre 120 meseci
Pre nego sto sam procitao iskustva sa foruma cuo sam za aliexspress,prelistao malo ponude,nasao laptop jakih karakteristika i pazario isti za 40 evra.Prodavac je odbio da mi proda i nakon sedam dana danas su mi vracene pare.

http://prntscr.com/3panoi

Posto nisam previse upoznat kao sto rekoh ne vidim razlog za podsmevanje.Otkud ja znam kako stvari funkcionisu u Kini i koliko sta kosta,ja sam nasao taj telefon,ucinio mi se kao dobra opcija i trazio sam savet ovde na forumu.

Slazem se da je nerealna cena tog telefona kao i ovog laptopa koji sam ja hteo da kupim,ne vidim kako oni mogu nekoga da zavrnu za pare,kada ,koliko sam shvatio,aliexpress stoji iza svakog prodavca sa svog sajta.Ako su mi vratili pare za laptop vratili bi mi i za taj telefon predpostavljam,ili mozda ja gresim.

 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 17:07 - pre 120 meseci
Da je istekao tajmer za isporuku ne bi ti vratili pare . A osim toga izgubis nesto para na provizije i kad ti ali vrati pare .
 
Odgovor na temu

sebeslija
el.monter
nezaposlen
Beograd,Srbija

Član broj: 323457
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 17:16 - pre 120 meseci
To je tacno,izgubio sam 0,40 evra ali mislim da je to usluga banke a ne tog prodavca.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 17:25 - pre 120 meseci
Nisam hteo ništa da komentarišem ali onda si pomenuo "laptop jakih karakteristika i pazario isti za 40 evra" iz čega mogu jedino da zaključim da imaš ozbiljan problem sa smislom za realnost.
Nema apsolutno nikakvih šansi da se bilo kakav laptop a najmanje onaj što je "jakih karakteristika" prodaje po ceni od 40 evra + besplatna isporuka za paket težak barem 2 kilograma. Po toj ceni se ne bi prodavali ni ukradeni laptopovi (ako zanemarimo da se tako nešto ne bi našlo u legalnoj online prodavnici), možda jedino neki lapotop kojeg je prethodno pregazio tenk, 2 puta...
Ista stvar je sa telefonom, ako bi ti neko prišao na ulici, ovde kod nas, i ponudio ti da za 15 dolara pazariš nov telefon koji u prodavnici košta 180 dolara/evra šta bi pomislio?

Normalan čovek bi uvek pomislio da je neka navlakuša, prevara isl...

Kinezi ne žive na saturnu da bi imali baš toliko drugačiji vrednosni sistem koji bi u 15 dolara stisnuo sve komponente za telefon, (razne el. komponente, veliki tač ekran, litijum josnku bateriju i šta sve još ne) + transportne troškove kao i zaradu prodavca...

U sivm takvim situacijama: prodavac sa vrlo malo ili ni jednom prodajom + neverovatno niska cena popularnog proizvoda moguća su samo dva objašnjenja :pokušaj PREVARE(95%) ili (nenamerna) GREŠKA prodavca (5%) koji nije primetio da je zeznuo pri formiranju cene.

Samo jedno pitanje: koliko si na kraju izgubio ukupno dana za koje nisi mogao da koristiš svoj novac jer je bio blokiran tamo negde pa onda refundiran za šta treba 10-tak dana itd, znači od kad je tvoj novac napustio tvoj račun pa dok nije vraćen nazad na tvoj račun?
 
Odgovor na temu

sebeslija
el.monter
nezaposlen
Beograd,Srbija

Član broj: 323457
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 17:43 - pre 120 meseci
Pitas me da li bi kupio kod nas telefon za 15 evra ako mi neko pridje na ulici!?
Ocigledno mesas babe i zabe ili jednostavno zelis da me ponizis pitanjem da li sam normalan sto mi je palo na pamet da kupim taj telefon sa nekog kineskog sajta.


A kao sto rekoh novac je bio blokiran 6,7 dana evo ti i dokaz crno na belo.

http://prntscr.com/3pb2er
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?03.06.2014. u 19:46 - pre 120 meseci
Nema potrebe za raspravama i svadjama ovog tipa.

Fliz ima i za moj ukus malo grublji smisao za salu, ali ne zeli ti nista lose, inace bi ti rekao kupi u startu :D

Sve su to Prevare u pokusaju gde upravo Kineski prevaranti navlace Neiskusne kupce. Vidis da nisi jedini , da je taj telefon vec uplatilo skoro 50 ljudi, tako da ni tebe ne treba da bude sramota , sto si dosao na takvu ideju, a nisi ni na forumu jedini, bilo je mnogo do sada slicnih postova.

Zato kao sto je vec receno nikada ne treba kupovati nista , od prodavca koji ima 0 ocena i ne treba nista kupovati sto ima neku ekstra povoljnu cenu, dosta nizu od drugih prodavaca.

Na Aliju za svaki proizvod zavisno od popularnosti ima od par 10-ina do par hiljada prodavaca, koji prodaju jedan te isti proizvod. Zato treba razgledati i druge trgovce i tako videti koja je neka prosecna - realna cena.

Inace i taj laptop je bio Prevara, jer su u Kini svi strani Brendirani proizvodi pa i kompjuteri skuplji nego u SAD na primer. Lenovo je domaci Kineski brend, ali i on ima slicne cene kao i ostali, cak je i nesto skuplji od drugih manje poznatih Kineskih Brendova.
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.06.2014. u 08:06 - pre 120 meseci
Ma, onom prvom sam ja najasio na kicmu (zvao sam ga minimum 10 puta) a on da me se otarasi trzio je broj pejpala(ne znam ni sta je to) ocigledno da mi vrati pare, a ja imam samo internet karticu banke intese (VISA). U ostalom to je samo 7.80 dolara, prodavac posten, (posten kinez? tako mi deluje) nema sta, pa hoce da me skine sa grbace. Imam 66 godina a treba jos mnogo da ucim. Mnogo ti hvala prijatelju.

[Ovu poruku je menjao Krsko dana 04.06.2014. u 09:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.06.2014. u 10:56 - pre 120 meseci
Pa da svi su oni "posteni " :) Tu ti je jedino vazno da li je istekao onaj sat sto otkucava za koliko predmet treba da stigne . Kada vreme istekne Prodavac tek tada dobija novac, do tada je novac kod Alija. Znaci ako je vreme isteklo , prodaja je zavrsena - finish i prodavac je dobio novac u dzep. Ako nije zavrseno novac jos nije kod njega.

To oko vracanja para od prodavca, cak i da je dobio novac, nema nista , jer nas PP moze samo da salje novac i kupuje , nikako da prima novac. Moguce je dobiti Refund - povracaj novca ali samo od onoga kome si uplatio.

Kako je ovde isla uplata karticom Aliju, Kinez i da stvarno hoce da vrati pare, nema teoretske sanse, jer nas PP nije dvosmeran, tako da ti ni PP nalog tu nista ne bi pomogao.

Nego samo ako vreme nije isteklo , i za to otvaraj ponovo Dispute, kod Alija za razliku od Ebaya, mozes za isti predmet vise puta otvarati Dispute pod uslovom da je ostao interni, da nije bilo Eskalacije do Alitima. Ako je vreme isteklo , ostaje ti jedino da se uzdas u rec Kineza.
 
Odgovor na temu

prezakg
student

Član broj: 80909
Poruke: 27
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.06.2014. u 18:32 - pre 120 meseci
Evo da odgovorim ako nekog takodje zanima kupovina SD kartice

Citat:
prezakg:
Pozdrav,

Sta mislite o ovom prodavcu i karticama, izgleda mi ok?
http://www.aliexpress.com/item...era-Memory-Card/856001167.html


Citat:
mrsoje:
Hm mozda nisu bas klase 10 ali ja bi pokusao .

Ne zaboravi da istestiras ceo kapacitet kartice pre nego potvrdis prijem posiljke .

P.S. I obavesti nas kako si zadovoljan :)


SDXC kartica od 64 GB je stigla i testirao sam je sa h2testw programom. Prvi put mi je program prijavio grasku a kad sam ponovio nije bilo problema. Brzina zapisa valjda odgovara klasi 10. Jedino me buni ova greska sto se javila prilikom prve provere, mislite li da je kartica ok?






 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843494 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.