Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824864 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lela123
Lela Lelovic

Član broj: 323563
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 16:00 - pre 119 meseci
Citat:
ademare: Upravo tako.

31.5 Stiglo na Surcin
6.6 Bilo na Carini Novi Sad, to je juce petak ujutro u 8 sati.
6.6. u 2 popodne poslali nazad iz Novog sada i to direktno na Aerodrom
6.6 U 7 popodne stiglo na postu Aerodromsku i oni ubacili u prvi avion bilo gde da leti. Mi nemamo direktan let Srbija - Kina, pa u koji god avion da ubace, odatle ide nazad za Kinu.

Tako da je ovo jos juce vraceno i poletelo za Kinu.

Zasto se to desilo , to bi trebalo da ti kazu , oni koji su te Slagali da nemaju veze sa tim, znaci carina NS. Obicno bude greska u adresi, ili Carina odbije paket za koji proceni da sadrzi veliku kolicinu bar 2 komada iste robe, to nazivaju trgovacka kolicina, ili da roba u paketu nije za licnu vec profesionalnu upotrebu. Jedan od ta tri razloga je uvek u pitanju.

Kada se vrati nazad, pokreni Zalbu i trazi novac nazad. Mozes traziti sve, a pitanje je koliko ces dobiti. Mozda sve, mozda malo manje. Zavisi sta je bilo u paketu itd.


Aha hvala puno,u paketu je bila jedna kosulja u vrednosti od 10e nista mi nije jasno
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 16:07 - pre 119 meseci
Citat:
Britvaa:
Zanima me samo da li ce mi na carini ili aerodromu pri pristizanju proci ako narucim ovo http://www.aliexpress.com/item...3-5mm-Jack-C205/805352184.html


Može li mi neko samo na ovo odgovoriti?
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 16:16 - pre 119 meseci
Citat:
Britvaa: Može li mi neko samo na ovo odgovoriti?


Ako otvore na carini nece proci , ako ne otvore prolazi .
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 16:24 - pre 119 meseci
Citat:
lela123:

Aha hvala puno,u paketu je bila jedna kosulja u vrednosti od 10e nista mi nije jasno


Onda je najverovatnije problem sa adresom. Pazi da ti ne istekne onaj sat, koji otkucava, zali se pre nego sto istekne, jer kada istekne , nema vise zalbe.
 
Odgovor na temu

lela123
Lela Lelovic

Član broj: 323563
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 16:31 - pre 119 meseci
Citat:
ademare: Onda je najverovatnije problem sa adresom. Pazi da ti ne istekne onaj sat, koji otkucava, zali se pre nego sto istekne, jer kada istekne , nema vise zalbe.


Proverila sam i adresu i ona je u redu, poslala sam poruku prodavcu. Hvala puno ste mi pomogli
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 19:24 - pre 119 meseci
Citat:
ademare:
Citat:
lela123:

Aha hvala puno,u paketu je bila jedna kosulja u vrednosti od 10e nista mi nije jasno


Onda je najverovatnije problem sa adresom. Pazi da ti ne istekne onaj sat, koji otkucava, zali se pre nego sto istekne, jer kada istekne , nema vise zalbe.



Kako moze da bude problem sa adresom, bez da pokusaju da dostave?

Znaci ako carinik ustane na levu nogu moze da vrati robu, samo zato sto mu se moze.

Ajde i mala pomoc.

Da li je moguće za adresu isporuke upisati slova poput Š Č Ž ?

Sta pisati za state/province/contry ?

[Ovu poruku je menjao botr dana 07.06.2014. u 20:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 20:46 - pre 119 meseci
Naravno da moze da bude nepotpuna adresa. Meni se to nije jos desilo sa medjunarodnim posiljkama, ali mi se desilo mnogo puta sa domacim posiljkama.

Ne mogu se koristiti nasa latinicna slova , i to nije ni potrebno.

Ljudi najvise grese kada pokusavaju da izigravaju Engleze, pa pisu Belgrade i slicne Gluposti.

Za inostrane poste, pa i Kinesku dovoljno je da na koverti pise Serbia, republic of kako glasi zvanicni naziv nase drzave na Engleskom . Sve ostalo je nepotrebno da bude na Engleskom i kontraproduktivno.

Kineskog sluzbenika apsolutno ne zanima nista drugo osim naziva Drzave gde salje . Ostali delovi adrese su Iskljucivo namenjeni nasoj posti, ali se ne koriste slova ČĆŽŠ i ostala jer i oni u Kini skeniraju pa ocigledno nemaju softver za ova slova pa im tamosnji programi javljaju gresku.

Na carini je guzva, postanski sluzbenici , jedva znaju i Srpski , a kamoli Engleski. Zato taj Belgrade, lako postane Belegis ili Bosilegrad, slicnije je nego Beograd. Za Novi sad odkud znam, mozda neko i to prevodi na Engleski.

Takodje je moguce da fali ime ili prezime , ulica , broj ili bilo koji deo adrese, na samoj posiljci, bez obzira sto smo na sajtu sve naveli kako treba.

Jedno je sigurno, da kod obicne poste, telefon nicemu ne sluzi, jer Posta i Carina Nikada nece zvati , pa da na taj nacin dodju do saznanja, o delu adrese koji fali. Jednostavno vracaju.

Naravno u pitanju je teznja, nase propale drzavice, da na svaki nacin Oteza , Smanji i da se samo oni pitaju i Ukine kupovinu preko Net-a iz inostranstva, ovako moraju formalno da dozvole kupovinu na osnovu medjunarodnih akata koje smo potpisali, ali zato gledaju da Sabotiraju kupovinu.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.06.2014. u 20:54 - pre 119 meseci
Meni je jedna pošiljka malo prošetala po Beogradu zato što je Kinez napisao poštanski broj drugog kraja grada. Sva sreća je da je moja ulica jedina u gradu sa tim imenom pa je pošta ispravila grešku i dostavila mi paket.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2014. u 02:55 - pre 119 meseci
Što se košulje tiče, ako je bila "firmirana", može i ovo biti razlog:

http://www.upravacarina.rs/lat...PravaIntelektualneSvojine.aspx

Čitao sam više puta da su carinici plenili lažnjake, e sad ne znam da li u ovakvim slučajevima uvoza jednog komada preko pošte takođe plene ili jednostavno ne dozvole uvoz i vrate nazad.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2014. u 09:49 - pre 119 meseci
Ako mi vrate ovo, onda stvarno ......

http://www.aliexpress.com/item...12pcs-set-Drop/1795337035.html
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2014. u 10:29 - pre 119 meseci
Ha i ja sam pazario kod tog prodavca , poslao nekom wudu postom
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2014. u 11:21 - pre 119 meseci
mali off topic, sorry, ali kad smo već kod sunđera, da li je neko možda video viskovita presovane sunđere po dobroj ceni, ovako nešto
http://www.aliexpress.com/item/VITA-absorbent-wool/793022361.html
dolar i po je super cena ali skoro 9 dolara za transport svakog je nebuloza, nema ni 20 grama taj sunđerčić, dva komada 3 dolara + 18 dolara šiping, nema smisla...

Inače, mani su dva paketa ovih dana prošla vrlo brzo kroz carinu, nadam se da to znači da nisu obračunali PDV :)
Jedan je prispeo 4-tog juna a 6 je već bio u mojoj lokalnoj pošti samo što nisam stigao da ih preuzmem do 14h :(
A drugi je prispeo 5-tog juna i isto prebačen za moju poštu 6-tog uveče...

Iznenađenje, nadam se pozitivno, sledi u ponedeljak...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2014. u 16:58 - pre 119 meseci
Obicno je ekstra povoljna cena , konpenzovana postarinom. Posebno u ovakvim slucajevima gde se ne radi samo o Suludoj postarini za Srbiju , vec je za sve zamlje 5 + $ .

Moram da pitam sta ce ti zubarski sundjer ?? Ja sam bio kod zubara jedno stotinak puta :D i nikada nisam video da se koristi taj sundjer niti cemu sluzi.

Koliko je to kod nas, vidi kod lokalnog zubara koji za sebe narucuje robu od velikoprodaje, sigurno ne uzima te sundjere, rekao sam ti zasto , jer ih niko i ne koristi u zubarstvu, ali mozda moze da ti nabavi nekoliko pod vidom uzorka.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2014. u 17:15 - pre 119 meseci
Nisi ga video kod zubara zato što to nije "zubarski" sunđer, kinez se malo zahebo.
Imao sam prilike da ga koristim i to je jedan od najboljih sunđera koje sam video, sintetika ne može ni da mu prismrdi.
Kod nas ne može da se kupi, možda eventualno u količini od recimo 1000 komada...
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?08.06.2014. u 17:50 - pre 119 meseci
To je sundjer za stamparije , ekstra dobar za ribanje .
 
Odgovor na temu

motorhead1916
Igor Markovic
Promet
Fakultet
Sarajevo

Član broj: 323597
Poruke: 1
*.fbih.806590-39.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.06.2014. u 14:01 - pre 119 meseci
Poštovani,

Novi sam na forumu i imam jedno pitanje koje je meni važno. naime kupio sam stvar na aliexpress 27.05.2014. i dobio sam trucking number i sve do danas ga nisam mogao vidjeti. Tj kada ga ukucam ne izbacuje mi ništa. Naručio sam mobitel od 97 dolara i danas mi se javi seller kao mobitel je prošao China post ali nije prošao DHL i ne može se isporučiti. I nudi mi refundaciju od 10 dolara. I stalno mi kažem da prihvatim refundaciju a ja to nisam još prihvatio jer ne znam šta mi nudi i sumnjivo mi jer sa stvar platio 97 dolara a on meni nude refundiranje od 10 dolara. molim savjet šta i kako da uradim i da g prijavim kako bih dobio svoje dolare nazad. javio mi je slijedeće:

2014-06-06 09:00:20
On: Hello friends. Goods has passed China Post Air Mail to send you. We did not follow the agreed way of logistics (DHL) to send you. We give you back $ 10 as compensation. You can submit a dispute, a partial refund. We give you timely compensation. Thank you.

Ja: I did not understand your answer. I paid 97 USD item and expect a refund of 97 USD. Can you send someone else Logistics? I want the entire sum of money from 97 USD or goods which I duly bought!

Molim da mi netko kaže kako postupiti i što da vratim novac nazad ili dobijem mobitel!???

Otvorio sam Dispute i dopisivao sam se sa sellerom i nudi mi 10 dolara kompenzacije za robu koja je bila 97 dollara. Prijavio sam sellera aliexpressu i dobio sam sliejdeći mail (po meni obećavajući):

our order 62330261418175 has been frozen due to suspicious seller activity

Dear Igor Markovic,
We have suspended this seller’s account because we detected unsafe trading activities. All of your pending orders with this seller have been frozen for your security.

We have asked this supplier to provide supporting evidence, such as shipping documents and qualification certificates, within 3 working days. Normally, it takes 15 calendar days to close the case.If the supplier is unable to provide the evidence or if the evidence is insufficient, we will close the order and process the refund for you.

We apologize for this inconvenience. At AliExpress we are committed to ensuring you enjoy a safe shopping experience. We will continue striving to improve.Your understanding and cooperation are highly appreciated.

Da li šta drugo da raidim ili prijavljujem ili će se ovo samo odigrati u moju korist!?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.06.2014. u 14:12 - pre 119 meseci
Ocigledno si ni prvi ni poslednji koji je na Aliju naleteo na Prevaranta. Bilo je takvih mnogo slucajeva.

Ovaj mejl od Alija je dokaz za to i 100 % takvih slucajeva kada Ali napise da je prodavcu zamrznuo racun i aktivnosti , upravo to i bude Prevara.

Tako da ces najverovatnije dobiti sav svoj novac nazad bez ikakvih novih zahteva i radnji. Gledaj na svom racunu onaj deo gde pise Finansije, imas sliku pre 5-6 stranica u ovoj temi kako to izgleda , sta pise kada se dobije refund.

Sledeci put pazljivije biraj Prodavca, jer obicno su te Prevarantske ponude Ekstra povoljne, kao sto je bila ta sa besplatnim DHL-om i slicne. Novac se dobije nazad, al se gubi vreme i nervi sa ovakvim Prevarantima, u zelji da se kupi nesto sto je suvise Primamljiva ponuda , da bi bila Realna.
 
Odgovor na temu

azdaha9
ptt
ptt

Član broj: 323416
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.06.2014. u 14:58 - pre 119 meseci
Desava mii se vec drugi put, da mi posiljka stiye u druge gradove.
Prvo je jedna dosla u Srbiju, pa otisla u Crnu Goru, pa se vratila u Srbiju,
Druga, evo juce stigla u Novi Sad umesto u Beograd, pa ne znam da li ce nju da vrate u Kinu, ili u Bg.

Da li se ovo nekome vec desavalo?

2014-06-09 07:04, 62200 CARINA GPC NOVI SAD -, Otprema
2014-06-08 13:39, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
2014-06-08 12:35, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
2014-05-23 18:38, CN - CNBJSA, Otprema
2014-05-20 13:21, CN - 266033
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.06.2014. u 18:30 - pre 119 meseci
Citat:
motorhead1916:
2014-06-06 09:00:20
On: Hello friends. Goods has passed China Post Air Mail to send you. We did not follow the agreed way of logistics (DHL) to send you. We give you back $ 10 as compensation. You can submit a dispute, a partial refund. We give you timely compensation. Thank you.


Ne znam da li je prodavac prevarant ili nije, i da li je taj telefon bio superpovoljna kupovina da bi bio realan ali jedno bi mogao da potvrdim sa popriličnom sigurnoćuš, sledeći put kad budeš nešto kupovao ili komunicirao na engleskom jeziku pozovin nekog ko zna engleski da ti prevede pošto si potpuno neopravdano optužio prodavca a sve zbog sopstvenog neznanja.
Evo šta ti je prodavac napisao:

Citat:

Pozdrav prijatelju. Roba je prošla kinesku poštu i poslata ti je air mailom (avionom). Nismo ispoštovali dogovoreni način isporuke (DHL) do tebe. Vratićemo ti nazad 10 dolara kao kompenzaciju. Možeš otvoriti dispute za parcijalni povraćaj. Daćemo ti kompenzaciju vrlo brzo (uskoro). Hvala.


Znači on ti je ponudio 10 dolara nazad zato što nije poslao robu putem DHL-a kao što je verovatno pisalo na stranici gde si kupio telefon (free DHL) već ga je poslao kalsičnom kineskom poštom, avionom što znači da će malo da potraje isporuka ali će telefon ipak doći...

...a ti prijavio čoveka da je prevarant...
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.06.2014. u 18:45 - pre 119 meseci
U opste ne mora da znaci da ga je prijavio "greskom",zbog svog ne znanja, mada svakako bi morao da nadje nekog ko bolje vlada engleskim. Ja mislim da se radi o sledecem, mada jos uvek nisam nista kupio, cekam da mi stigne virtuon kartica, pa ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, posto nisam 100% upoznat sa funkcionisanjem sajta.

Dispute verovatno moze da se pokrene samo jednom. Dakle, prodavac te navede da pokrenes dispute i trazis 10 dolara pre nego sto stigne roba, koja, btw, uopste nije poslata. Posto si pokrenuo dispute, prodavac se slaze da dobijes 10 dolara nazad, dobijes 10 dolara, medjutim, kad istekne vreme, 87 se isplacuje prodavcu i ako roba uopste nije ni poslata.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1824864 | Odgovora: 9183 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.