Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako smanjiti snagu kotla

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kako smanjiti snagu kotla

[ Pregleda: 3742 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vojadule
vojadule
nemam,nemam,nemam
beograd

Član broj: 298820
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kako smanjiti snagu kotla20.01.2013. u 21:40 - pre 137 meseci
Pozdrav svima.
U zadnje vreme se dosta prica o ekonomicnosti i ustedi energije i goriva u ZIMSKOM PERIODU , koji negde pocinje od sredine oktobra pa traje do kraja aprila , o ugradnji dobre i kvalitetne stolarije i izolacije ,jace debljne,na stanbenim objektima.
Eto i ja sam poveden nekom takvom pricom i zeljom da ustedim i da mi bude toplije ,resio 2012 da zamenim stolariju i izolujem kucu dobrim slojem stiropora.
Sve sam ja to uradio i stvarno je dosta toplije i ugodnije ( nema da duva ,da se mokre prozori,da se hvata memla po zidovima).
Medjutim , pre tri godine sam zamenio dotrajali kotao od 24kw za novi od 30kw,( tada nisam mislio o stolariji i izolaciji) i sada se javio PROBLEM U TOME STO JE KOTAO MNOGO JACI nego sto meni realno treba ,s obzirom da sam postavio izolaciju i zamenio stolariju.
Sada kotao ne radi kako treba.Ako ga podesim da radi sa 50% kapaciteta, u kuci bude toliko toplo da moram da otvaram prozore. Ali ako prigusim kotao, onda on pocne da kondenzuje i da LEPI KATRAN po zidovima lozista, po cunku ,dimljaku, cak se hvata i za kapu od dimljka. Vec je jednom zapusio dimljak (puna kotlarnica dima i garezi jer nece da povuce),i tada sam se stvarno dobro namucio da ga ocistim i dovedem u red .
STA DA RADIM ,kako DA SMANJIM SNAGU KOTLA,ili da ga prodam i da kupim drugi manji.
 
Odgovor na temu

vojadule
vojadule
nemam,nemam,nemam
beograd

Član broj: 298820
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako smanjiti snagu kotla23.01.2013. u 07:39 - pre 137 meseci
Posle par dana razmisljanja i presabiranja ,doslo mi je na ideju da smanjim snagu kotla tako sto cu da smanjim sam kotao.To sam uradio tako sto sam prosto dodao nekoliko samotnih cigli u desnoj strani kotla(zbog toga da mi nebi smetalo pri dzaranju rostova sa dzaracem) po visini do kraja ,da ne bi zapadao ugalj na ciglu i palio se u gornjoj visini i tako nepotrebno dimio.Ja sam dakle smanjio kotao za jednu trecinu njegove zapremine lozista. Tu sam dobio bolju promaju kroz kotao,bolje sagorevanje,nema cadji i katrana da se sliva,nema da kaplje i da smrdi u kotlarnici.Za nijansu mu treba duze vremena da dostigne zeljenu temperaturu, ali onda dugo drzi ,verovatno i zbog cigli koje se jako zacrvene i odasilju toplotu dosta dugo. Toliko POZZZZ
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kako smanjiti snagu kotla

[ Pregleda: 3742 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.