Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koriscenje Codeigniter Baze bez prisustva CI jezgra..

[es] :: PHP :: Koriscenje Codeigniter Baze bez prisustva CI jezgra..

[ Pregleda: 1521 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Koriscenje Codeigniter Baze bez prisustva CI jezgra..16.01.2013. u 19:36 - pre 136 meseci
Pozdrav ljudi, radim jedan game engine i sada da nebih gubio vremena da napisem svoj db layer hteo sam da koristim db biblioteku iz Codeignitera...

Codeigniter ima fantasticnu biblioteku kako sam video, jako mi se svidja princip koriscenja i hteo bih da je initializujem u mom novom projektu. Ako bih radio sam novu verovatno ne bi uradio tako dobro kao sto su oni...

Jel ima neko predstavu kako da initializujem celu tu biblioteku da mogu da je koristim u svim mojim game engine klasama? Gledao sam ali nemogu da ukapiram kako i gde su oni initializovali bazu...

CI je open source i moze se menjati i doradjivati tako da nekrsim nikakva autorska prava.

Hvala vam unapred ako mi date neki primer...


Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.85-200-249.bkkb.no.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Koriscenje Codeigniter Baze bez prisustva CI jezgra..17.01.2013. u 07:38 - pre 136 meseci
Prvi rezultat na google za "codeigniter standalone activerecord" vodi na ElisLab forum gde se isto to disktuje, pa probaj da li je to uputstvo jos uvek aktuelno
http://ellislab.com/forums/viewthread/101097/#510651
Kao sto su i tamo predlozili, mozes da probas neki od ORM-ova
Ako si uopste na activerecord mislio
 
Odgovor na temu

gotivac
Kragujevac

Član broj: 26754
Poruke: 160
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Koriscenje Codeigniter Baze bez prisustva CI jezgra..20.01.2013. u 08:17 - pre 136 meseci
Prateći link koji je dakipro ostavio, možeš da dođeš do ove strane, odatle možeš da skineš standalone CI activerecord library koja savršeno radi.
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Koriscenje Codeigniter Baze bez prisustva CI jezgra..21.01.2013. u 07:00 - pre 136 meseci
Da da skapirao sam i ismejao sam se... Lik je uradio samo obican Factory sto je smesno, kako mi to nije palo na pamet...

Hvala puno, problem je bio sto nisam znao kljucnu rec za pretragu na google... Ubuduce cu znati "standalone"...

Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Koriscenje Codeigniter Baze bez prisustva CI jezgra..

[ Pregleda: 1521 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.