Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne vidim CodeIgniter folder na linux local serveru

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Ne vidim CodeIgniter folder na linux local serveru

[ Pregleda: 1864 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Ne vidim CodeIgniter folder na linux local serveru08.10.2010. u 15:26 - pre 163 meseci
Imam problem sa CodeIgniter-om. Radim na lokalnom serveru koji je na Linux-u.
Kada otvorim http://localhost/ on mi ne prikazuje folder za Codeigniter kao da postoji .htaccess unutar foldera. GLedao sam nema .htaccess-a.
Folder je iskopiran var/www i kada otvorim u browseru on ne postoji.
Mora da je problem do neceg drugog.

[Ovu poruku je menjao Goran Rakić dana 08.10.2010. u 19:04 GMT+1]
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

developer10
profesor engleskog jezika, freelance web
developer

Član broj: 270189
Poruke: 27
*.dlp406.bih.net.ba.

Sajt: www.poslovni-adresar.ba


+1 Profil

icon Re: FW.CodeIgniter na linux local serveru08.10.2010. u 17:45 - pre 163 meseci
mozes li na taj linux instalirati xampp? mislim da bi ti to bilo najbolje rjesenje (dobijes apache, PHP i mysql u jednom)
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: FW.CodeIgniter na linux local serveru08.10.2010. u 18:03 - pre 163 meseci
To je najgori savet koji možeš da mu daš. Najlakše je da koristi pakete koji već postoje u skladištu distribucije.

Pogledaj dozvole za čitanje, da bi Apache video sadržaj moraš ili da promeniš vlasnika (na korisnika pod kojim je Apache) ili jednostavnije da postaviš odgovarajuće dozvole za ostale, npr. chmod o+r Codeigniter
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

alfa-pro
Pancevo

Član broj: 241818
Poruke: 476
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Ne vidim CodeIgniter folder na linux local serveru10.10.2010. u 20:30 - pre 163 meseci
Ja se izvinjavam sto se tek sada javaljam, imao sam neke obaveze na faxu pa nisam mogao.
Gorane prvo kada sam video da mi ne prikazuje odmah sam probao to sto si ti naveo i nece opet.

Code:

chmod o+r /var/www/fw/

sudo chown -R ivanstojmenovic /var/www/fw/



na par nacina jos sma probao i nece a server je Lamp
Kada vidjamo uvek ista lica, na kraju ona postaju deo našeg života. A kada postanu
deo našeg života,
onda žele i da nam ga izmene. I ako ne bude po njihovom, nije im pravo. Jer, svaki
čovek ima tačnu predstavu kako bi trebalo da živimo svoj život. A nikad nemaju pojma
kako treba da prožive sopstveni život.
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: Ne vidim CodeIgniter folder na linux local serveru10.10.2010. u 21:03 - pre 163 meseci
Meni je ovo malo konfuzno. Ae ispocetka.

Koja distribucija je u pitanju? Gde ti je folder sa CI projektom? Sta ti prikazuje browser kada ucitac http://localhost/? Kako su/da li su podeseni vhostovi? Kako ti izgleda konfiguracija apache-a? Da li je apache server pokrenut uopste?
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Ne vidim CodeIgniter folder na linux local serveru

[ Pregleda: 1864 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.