Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

izgubljen mobilni

[es] :: GSM - upotreba :: izgubljen mobilni

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17223 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: izgubljen mobilni31.12.2012. u 10:16 - pre 136 meseci
Citat:
fanfon: To sve stoji pod uslovom da to zele da urade, a koliko sam cuo iz iskustava njih par-ne zele. Ne znam nikog kome je ukraden pa nadjen od strane policije. Mozda ce onaj usvojeni amandman da se po sluzbenoj duznosti gone pocinioci kradje za iznos veci od 5000 dinara uciniti da se nesto promeni po ovom pitanju, ali zasad se policija nije pretrgla od pronalazenja ukradenih telefona.

Nije to neki narocit posao, imei broj se stavi na pracenje, i posle je njihov posao samo da okrecu telefone i pozivaju da se telefoni vrate, bar 95% ljudi ce odmah da vrati telefon, a ovaj preostali procenat je i onako problematican i njih svakako moraju da se pomuce da uhvate.


Citat:
calexx: Zato sam i napisao da je i to opcija jer ipak retko čujem da neko prodaje telefon upola cene jer ga je dobio uz paket a nije mu potreban. Pa i aku uzmem ovaj za koji čitam da se nudi po 207€, sigurno neću da ga dajem za 100€. Kao što sam napisao, ako bih uzeo paket upola cene i ovaj Alcatel upola cene, taman bih bio tu negde.

Mozda nisi cuo ali nije retko.
Cesto se telefoni uzimaju za potrebe firmi i tu se u paketu dobijaju 10-20 komada za vece racune se firmi isplati da uzmu i najskuplje modele, onda gazda uzme i proda te telefone, a racune svejedno mora da placa.
E sad, ima tu i raznih varijacija na ovo gore ali to zavisno od gazde, recimo radnici sami placaju racun kroz platu pa je gazdi telefon cist dobitak jer je ugovor na firmu.

Evo i ja konkretno isto trazim telefon na ugovor koji bih odmah prodao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: izgubljen mobilni31.12.2012. u 11:20 - pre 136 meseci
Promena IMEI u kucnoj radinosti je moguca za jedan model od 50 slucajno odabranih. Za ostalih 40 nece moci uopste. Za ostalih 9 ce uraditi, ali telefon nema mrezu.
 
Odgovor na temu

Filip.ue
Uzice

Član broj: 263102
Poruke: 319
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: izgubljen mobilni31.12.2012. u 20:24 - pre 136 meseci
Prica br. 1:

Pre petnasestak dana, jednom poznaniku je ukraden telefon. Taj poznanik je pozvao svog prijatelja, koji radi u jednoj drzavnoj sluzbi. Posle nekoliko sati zvali su ga iz policije da uzme telefon...

Prica br. 2:

Prosle godine sam na jednom aukcijskom sajtu kupio telefon. Posle dvadesetak dana, zove me inspektor (zaboravio sam iz kog grada) i kaze mi da je telefon ukraden, bla , bla... (A pre nego sto je zvao mene, zvao je mog ujaka (koji me je u tom periodu cesto zvao),da se raspita ko sam i sta sam). I kaze taj inspektor da ce doci kolege iz PU Uzice kod mene...
Posle dvadesetak dana dodjose dvojica, ja im ispricao sta i kako, kazu, dodji u 14h u sup.
Ja odem. Dam moje podatke i podatke od prodavca i ponovo ispricam sta je bilo... Posle jedno 1.5h cekanja, izlazi inspektor i kaze mi: "Da tebi cica da ovaj aparat, idi ti kuci"... Super!
Opet posle nekih 15-20 dana dolazi isti inspektor i kaze da dodjem u sup i da ponesem telefon. Kad sam otisao dole kaze mi inspektor da mora da mi uzme telefon, jer ga "pritiskaju"...
Ono sto ja nisam provalio, jeste to da je IMEI bio promenjen. Znaci, razlicit broj na nalepnici ispod baterije, od onog kada se ukuca *#06#. Kako su ga onda pronasli - ne znam...

Zakljucak: Izgubljen (ukraden) telefon moze da se pronadje

I samo da napomenem da su u oba slucaja telefoni bili (mnogo manje) vrednosti od 15000 din.
Filip
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: izgubljen mobilni01.01.2013. u 10:50 - pre 136 meseci
Naravno da moze, ali nema svako "prijatelja" koji radi u drzavnoj sluzbi...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

spy bug

Član broj: 286045
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: izgubljen mobilni07.01.2013. u 10:05 - pre 136 meseci
Evo da ja podelim moje neko iskustvo sa vama. Pronasao sam Nokiu 5130 xpress music, nisam je vratio pronalazacu iako sam par dana drzao ukljucen mobilni nije me lik pozvao. Razmisljao sam dosta o tome kako telefon da odnesem u policiju i da ispadnem posteni nalazac a iskreno nije mi ni trebao jer imam nokiu n95 koja je X puta bolja. Kupio sam drugu sim karticu u istoj mrezi jer je telefon bio uzet na ugovor, flesovo sam softver i staru karticu nisam samo slomio nego i zapalio da budem siguran da je sim cip skroz otisao. koristio sam telefon punih mesec dana sve dok nisam primio jedan neocekivani poziv! Inspektor mi je rekao da znam kako se zovem i da zna gde zivim i da hoce odmah da donesem ukraden telefon u stanicu. Kada sam dosao tamo onaj lik sto je izgubio telefon je prijavio tel. kao ukraden. U stanici sam govorio istinu, isto ovo sto sam napisao ovde. Morao sam da vratim telefon, a inspektor je rekao da ce ugrozeni odgovarati zato sto je prijavio telefon ukradenim, a ne izgubljenim. Pitao sam inspektora kako su me nasli - jer sam dobar sa njim od ranije, i objasnio mi je kako sto naravno moram drzati u tajnosti. postoji softver koji se pokrece samo na windowsu 2000 ili na linuxu. Pratili su mi poruke, prisluskivali pozive, cak su me i na google mapama locirali gde sam se tacno kretao, crvenim plavim i zutim tackicama obelezavali moje polozaje. KO GOD NADJE TELEFON NEKA PRIJAVI u MUP-u! Kupovina novog, cistog telefona je mnogo lepsi izbor.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: izgubljen mobilni07.01.2013. u 22:16 - pre 136 meseci
Mora da su inspektori imali malo lufta kada su se latili da pronađu takav telefon. Jer većina prijava za ukradene telefone ostane samo na papiru. Izuzetak su poznanici i familija. Za njih uvek traže. A ako je slučaj zanimljiv, aktivira se i ministar policije lično na Dnevniku 2.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: izgubljen mobilni

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17223 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.