Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?

[es] :: GSM - servisiranje :: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12250 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 10:32 - pre 228 meseci
Najprije izvinjavam što nisam znao gdje ovo postaviti... ali mislim da je ipak ovo dobra stvar za servisere kada im ljudi nude telefone u odkup... ako nije problem neka ide u top...

U fazi je projekat baze ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona sa multilanguage supportom... (biće globalna stvar) koji će omogućiti, da:

- prije nego što kupite mobilni telefon proverite, dali je možda ukraden (npr. u Njemačkoj, Sloveniji, Austriji, Švedskoj.....) ili izgubljen (naravno ako je vlasnik uspjeo da ga upiše u bazu)
- u slučaju da izgubite vaš mobilni, upišete da bi drugi mogli da vide kad kupuju dali je ukraden.
- u slučaju da izgubite vaš mobilni, pogledate u bazu, dali ga je neko pronašao
- u slučaju da ste našli na ulici, u baru, apoteci ili bilo gde neki mobilni i želite da ga vratite... pogledate, dali je vlasnik upisao u bazu... ako jeste imate mogućnost da ga kontaktirate...
- i još mnogo drugih raznoraznih mogućnosti...

Kako možete, da mi pomognete... treba mi vaša pomoć oko imena na srpsko-hrvatskom - ime domaina... kao npr...

www.baza-mobilnih.com ili nešto što vi mislite, da će imati najbolju metu, da ljudi kada traže nešto u tom stilu... da to i pronađu

Znači čim više različitih imena za domene... a ja ću pokušati da sam financiram ovu stvar

Hvala

[Ovu poruku je menjao X-Cite dana 03.07.2005. u 11:33 GMT+1]
Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

drgrga

Član broj: 54031
Poruke: 819
*.bxy.org.yu.



Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 11:20 - pre 228 meseci
A sta ces sa "change imei" ?
 
Odgovor na temu

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 14:48 - pre 228 meseci
obicno ljudi ne menjaju imei na kućištu... pa je na neki način najbolje, da se proveri imei na kućištu... a možda nebi bilo loše da se uradi za oba imei-a i na kućištu i u uređaju... pa da se traži po obema.

Imaš li neku ideju u vezi imena?
Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 15:05 - pre 228 meseci
Pa najbolje za oba IMEI uraditi, a dobro bi bilo i podeliti po proizvodjacima: Nokia, SE, Samsung,Motorola... i po lokaciji odakle je tel dignut, moglo bi da pomogne.
Naziv bi mogao da bude recimo: www.baza-nestalih-mobilnih.com, ili tako nekako...
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 15:05 - pre 228 meseci
Bez veze !! Nije telefon više teški luxus. I onako menjaš ga kada ti dosadi. Čak se više ni kola ne isplati tražiti. Bez veze trošena energija!1
Igor I.
 
Odgovor na temu

sasa77
NS

Član broj: 26313
Poruke: 254
*.sbb.co.yu.

ICQ: 311918667


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 15:20 - pre 228 meseci
@ilija1
pa tebi je bezveze jel moze da ti nestane jedan telefon
ali kao meni kome je nestalo 30 telefona i policija nije nista uradila
i nije bas bezveze mozda se koji telefon i pojavio u nekom servisu/prodavnici
ali ko bi znao da li je ukraden ili nije.
ideja je dobra sto se tice naziva nesto krace bi bilo bolje
ali nemam predlog.
pozdrav
 
Odgovor na temu

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 15:21 - pre 228 meseci
IMEI se na aktuelnim/skupim telefonima nemože tek tako promijeniti...

@Sky... sve to što si napisao (znači država, proizvođač, vrijeme...) i još neke druge stvari biće omogućene.

Čak i neki dodatan komentar... i onaj kome ukradu telefon moći će čak da ponudi nagradu onome ko mu telefon vrati itd...

Ideja nije loša ali mi se čini malo predugačka... kraća varianta bi bila možda www.nestali-mobilni.com ili neka druga ideja...

@Ilija, na tvoje riječi nebi gubio vremena... to što si napisao je totalna pogreška za moj pojam. Ipak ljudi imaju skupe telefone kojima je stalo do njih...

Znam da je danas nedelja zato i neočekujem mnogo ideja... ali uglavnom sad će ponedeljak
Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 15:41 - pre 228 meseci
Jeste,nedelja je............
Vi verovatno mislite da bi to funkcionisalo samo na teritoriji vaše zemlje. To je več puno lakše i jednostavnije. Policiju ne zanimaju mobilni telefon, čak ni krađa kola im nije baš zanimljiva rabota. Tako je svugde u svetu. A tek telefoni...........

[Ovu poruku je menjao ilija1 dana 03.07.2005. u 16:41 GMT+1]
Igor I.
 
Odgovor na temu

Dr S E M A
semir đedović
TUZLA

Član broj: 20802
Poruke: 814
217.71.52.*

ICQ: 6061980
Sajt: www.turbo-support.com


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 18:27 - pre 228 meseci
@x-cite
mi smo onako kolega imali neke kontakte i pomogli smo jedan drugome u više navrata što znači da smo u dobrim odnosima,međutim upitaj se da li bi ti prvi vratio ili prijavio da si na ulici pronašao neki malo jači aparat koji nešto vrijedi 6230i 6630 6680 k750 ...........mislim da ne bi isto kao ni ja,ne zato što smo ti i ja lopovi ili nepošteni već zapravo što smo svjesni da niko ni nama naš izgubljeni-ukradeni ne bi vratio. (pa nevraćaju u bogatijim zemljama,švicarska,njemačka...a kamoli na balkanu)
Ali ova bi ti mogla proći i pomoći kolegama serviserima koji imaju jaku prodaju i raspolažu većom količinom aparata.recimo mom je kolegi prije 10-15 dana razbijeno staklo na autu i odnesena kesa puna telefona vrijednost oko 3000-4000 evrića,ali da bude još žalosnije saznao je ko je i išao sa tim likom u policiju na saslušanje,i možeš zamisliti samo ga zapisali i pustili a od telefona ni traga ni glasa,pa da poludiš i ubiješ nekog,kurca i policije i zakona,a garant je tako i u hrvatskoj i srbiji.
JOŠ MALO I OVI ĆE SVI PILIĆARI DA POCRKAJU
 
Odgovor na temu

drgrga

Član broj: 54031
Poruke: 819
*.bxy.org.yu.



Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 18:33 - pre 228 meseci
Ideja u samoj sustini nija losa,na osnovu iskustava i onoga sto sam video kao sto rece Ilija1 znas koliko policiju zanima sto je neko tamo izgubio ili su mu ukrali telefon jer nije pazio.
Radio sam u radnji kao serviser i u ispomoc prodavac 4 cele godine i verujte da ni jedan nije nestao,samo se mora dobro paziti ! Ljudi su obicno nemarni pa i kad ga izgube,kazu da je ukraden,a kao sto rekoh policiju to ni najmanje ne zanima jedino kad je u pitanju neko njihov onda se rastrce po radnjama sa pitanjem "da ti nije neko nudio ? ",i slicne fore....


Ovo sto se tice imei,tacno je da se ne moze ili vrlo tesko promeniti na novijim i skupim modelima ali zapitajmo se ko nosi takve telefone ? Vecina koja ima para kao drva,pa ili ga zabole sto je izgubio ili jednostavno moze da osigura svoj telefon,mislim da ta usluga postoji kod Mobtela.

Ovo sa nalepnicom na kucistu,sta to znaci ? NISTA ! odlepe je i gotovo,sta onda.

Mislim da je za ovako nesto potrebna velika saradnja sa policijom i to na medjunarodnom nivou,ovo ne moze da uradi jedan covek kao napravio bazu i sta sad ? Nadjem ga u bazi i kazem "znate sta ovaj telefon je ukraden",i sta onda,NISTA! On se pokupi i ode a ja glumim budalu jer mozda i on ne zna da je vec deseti vlasnik.

evo predlog www.lostmobile.com

[Ovu poruku je menjao drgrga dana 03.07.2005. u 19:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.will.never-be.afraid.org.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 18:45 - pre 228 meseci
Tako i ja mislim. Ideja je dobra i pohvale vredna, ali telefon nije neka para pa da se pokreče celi sustav kako bi se pronašao. Kraj krajeva imaš i cipele skuplje od telefona i šta onda.
Igor I.
 
Odgovor na temu

remax77
Bolje ne znati

Član broj: 44629
Poruke: 43
*.dlp49.bih.net.ba.

ICQ: 276186960


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 19:52 - pre 228 meseci
@dr.sema
Opet psujes!Ima nas i postenih.hehehe
@ostali
Nije lose ali kako da se realizuje to kad je danas sve "ko prvi nadje,njegovo je" i
"daj meni,ko je.. drugog" i da je to vrijedi za sve u zivotu,jos malo pa ce ovo postati i parola drzave.


Pozdrav!
Bolje supalj ostati nego da te drugi pune.
 
Odgovor na temu

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 21:03 - pre 228 meseci
@DrSEMA mi smo kolege kao što si rekao... kako raspoznajem sa foruma i majstor si u tim stvarima... nebitno trenutno. Ali svejedno ako ništa drugo, pokažeš toj mušteriji koja ti ponudi telefon da je ukraden... i ponudiš mu zato manju svotu. Na kraju krajeva možeš mu reći i da ćeš ga prijaviti da ga malo prepadneš. Mnogo telefona dolazi na balkan baš iz Njemačke, Austrije, Slovenije, Italije... da ne nabrajam od svukud gdje naših ljudi ima a to nema mjesta gdje nas nema.

Moj tata radi kao intervenista već dugo godina i ponoći nađe svašta... kada su popularne bile 3210 i 3310 i slično... ja sam vratio bar 2-3 komada, vratio sam i u bliskoj prošlosti... i siguran sam da ima još takvih ljudi kao što sam ja. Znam da svaki čovjek koji izgubi telefon ima na SIM kartici bar brojeve koji su mu važni, a na kraju krajeva neko i ponudi nagradu. Bar meni jesu... znači ideja koja se nekome čini pomalo luda, i nije baš luda u toj mjeri

Nema telefona kojeg nisam vratio... znači ima nas svakakvih ljudi i to veoma različitih. Tuđe mi stvari ne trebaju... a ako mi trebaju ja posudim pa kupim sebi svoju ako već zagusti

da ne odugovlačim...

@drgrga... stvarno je mogu odlepiti i sve to... ali ne radi to svako i slično... opet ima varianta u telefonu... meni ako neko nudi telefon bez nalepnice ja ga tretiram kao ukraden i dajem 10% njegove vrednosti pa hteo on ili ne. I to ga uzmem zbog displaya ili slično.

drgrga... domena neka bude u našem jeziku, za osnovnu stranicu nekako mislim da će biti dobra i ta koju si naveo a ima i npr www.mobile-blacklist.info ili slično.

@Ostali

Stvar sam rekao da bi mogla biti globalna baš iz tog razloga što ima svaki servis svoju stranicu... i može ko želi i ako želi da ubaci neki link, banner, reklamu na taj sajt i na jezik koji se priča u toj državi. Biće više domena a i ako bude samo jedna biće mogućnosti da klikneš na jezik koji razumeš (ako ništa drugo pa engleski).
Za uzvrat će npr biti mogućnosti da i na toj stranici bude link od vašeg servisa (pod jezikom koji se kod vas govori) i tako dalje.

Ja vjerujem da će sve vaše negativne komentare koje ja prihvatam na neki način korisnici pozdraviti na drugačiji način. Znači sve je ovisno od ljudi, koliko je ko spreman da učestvuje u projektu. Na kraju krajeva ja znam da će se uvijek neko naći kome se to neće činiti korisnim ali baš zato što policiju više ništa ne zanima osim onih 8-12 sati radnog vremena i mjesečna plata, ja želim da ovo zaživi. Pošto poznajem ovako preko foruma veliki broj ljudi... ja vjerujem ako svaki treći kaže da mu se ideja čini dobra i da je spreman pomoći, da će to biti veliki napredak.
A stvar će se i dobro izreklamirati, čak ću i na moj auto staviti reklamu itd itd... a moj auto se vozi i po sloveniji, austriji, bosni, hrvatskoj... ljeto je

razvuko sam roman a toga nisam htjeo
pozdrav svima
Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
*.vdial.verat.net.

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 21:18 - pre 228 meseci
odlicna ideja
nego kod nas u ovoj zemlji seljaka na brdovitom balkanu na kvazigarantne listove retko ko pise vise od modela i imei- telefona, eventualno mcusw! tako da baza ne treba da bude preopsirna nego model imei vlasnik! kad prozoves imei ako se javi javi!

@drgrga
obicno OTP zona nije promenljiva, a flashimei jeste! OTP je citljiv na svakom aparatu!
kradljivci mobilnih obicno nece da uloze u aparat tako da....

odlicna ideja!
sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

u_m
Urukalo Milan
PH

Član broj: 18631
Poruke: 889
*.wireless.org.yu.

ICQ: 32554731
Sajt: https://milan.urukalo.com


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?03.07.2005. u 23:17 - pre 228 meseci
da li postoji mogucnost da se neki id telefona ocita prilikom pristupa wap sadrzaju?
znaci ako bi se moglo to nesto ocitati dobro bi bilo i to ubaciti u bazu...

eto, da predlozim, pa ako moze moze...

[Ovu poruku je menjao u_m dana 04.07.2005. u 00:22 GMT+1]
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}
---------
Moj licni sajt
Moj wap sajt--offline
 
Odgovor na temu

VAGABUNDÅ
VAGABUNDÅ
kraj sveta

Član broj: 44448
Poruke: 28
*.cm-upc.chello.se.



Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?04.07.2005. u 00:24 - pre 228 meseci
Ljudi ideja je ok samo sto to vec postoji ovde u Svedskoj. U slucaju kradenih novih telefona samim paljenjem se on aktivira i ukoliko je telefon na teritoriji sw. policija stize u vrlo kratkom vremenu otprilike do 10 minuta sa tacnoscu od par metara te locira, tako da je to posao vezan za policiju u svakom slucaju. Pozdrav
 
Odgovor na temu

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?04.07.2005. u 12:01 - pre 228 meseci
nismo se svi dobro razumeli.

@u_m u ovoj temi se ne priča o tome šta uraditi nego se traži predlog imena

a kad bude projekat krenuo... onda ćemo pričati šta bi se trebalo izmjeniti, dodati, oduzeti, itd...

@VAGABUNDA ovaj projekat počinjem iz razloga što kod nas policiju boli briga za telefone, a da je naša policija kao vaša, onda mi to nebi palo ni napamet

a inače malo se telefona koristi u državi u kojoj je telefon ukraden, tako da ipak to sve pali skoro na balkan

ZNAČI ZAMOLJAVAM VAS SAMO ZA PREDLOG IMENA DOMENE

Za sada pustimo zašto će biti dobro i zašto neće

Hvala!

Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

silicva
bgd

Član broj: 32582
Poruke: 541
*.vdial.verat.net.

ICQ: 99618664


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?05.07.2005. u 23:06 - pre 228 meseci
www.nestofon.com pod sloganom vas telefon je nasa briga!
sreca, sreca, radost !!!
 
Odgovor na temu

ClocEr

Član broj: 7067
Poruke: 159
*.205.eunet.yu.



Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?06.07.2005. u 01:04 - pre 228 meseci
Dobra ideja, ali... sta mene sprecava da ja odem na tvoj sajt i ukucam 5000 izmisljenih imei-ja? Koji ne vrede nista. Recimo da ce to uraditi lopov, kako bi oborio kredibilitet informacija sa tog sajta, ukoliko se, eventualno, pojave na sudu. Ili cak, pada mi na pamet, da jedan ortak drugom moze da uzme imei dok je ovaj van sobe i ukuca ga tu, a posle kaze da mu je ukraden, fore radi? Bilo bi i toga. Da bi se garantovala autenticnost imei-ja, bice poteban neko da proverava to. Recimo policija, koja ce proveriti garantni list, kako bi videla da li si ti zaista posedovao taj telefon, kao sto tvrdis. Tako da polovni telefoni, iz druge, trece ruke nece biti moguce ubaciti na listu. Ipak se sve vrti oko njih. Ako ne bi bilo tako, svako bi ukucavao ono sto mu se kuca.
 
Odgovor na temu

X-Cite
Goran Tadić
Mediacija, Tušmobil
Ljubljana

Član broj: 28706
Poruke: 625
*.dial-up.arnes.si.

Sajt: www.baza-ukradenih-gsm.co..


Profil

icon Re: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?06.07.2005. u 18:48 - pre 228 meseci
Ima i toga, ali isto kao što meni to nije palo napamet, vjerujem da mnogima neće... ali nebitno... vrijedi pokušati Želim i vama na neki način na našem balkanu omogućiti ako nećete da kupujete ukradene telefone, da imate mogućnost pogledati... ili bar suzbiti cjenu tog telefona... dobro sad kako će se pokazati te stvari... vidjećemo

Tražim po netu neku variantu za IMEI checking, da nemože napisati neki IMEI, koji tom telefonu ne pripada... isto tako ako je IMEI promijenut na neki default... da nemože da primi...

Zna li neko nešto o tome?

@silicva kad sam najprije pogledao na brzinu pomislio sam u kojem je to jeziku napisano

tek onda sam bolje pogledao
Pozdrav
GoGy
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Domain name za bazu ukradenih/izgubljenih/pronađenih mobilnih telefona?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12250 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.