Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 621633 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 20:48 - pre 139 meseci
Tesko nama sa ovakvim razmisljanjem.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 20:50 - pre 139 meseci
A kakvo je ispravno razmisljanje? Samo da se radi, pa makar i za saku pirinca? Puko prezivljavanje (i to jedva, uz mnogo kalkulacija i odricanja od svega) ali samo da se radi? Bolje se upucati nego tako raditi i ziveti.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 20:58 - pre 139 meseci
Ne znam sta da ti kazem. Ja sam digao ruke od ljudi sa takvim razmisljanjem. Pokusavam se okruziti ljudima koju su nesto uradili da bi svoj zivot ucinili boljim (bez obzira na uspeh, bitno da rade na tome) tako da sto manje imam dodira sa tom besmislenom kuknjavom. Bolje dzaba lezat nego dzaba radit - uzas.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 20:59 - pre 139 meseci
Nađeš neku mladu udovicu "biznismena" ili srećno razvedenu, pa je ***** pre škole a ona ti daje džeparac i još jedeš kuvano za džabe.

p.s. Valjda možeš da proceniš da ne treba baš svaki put da izgubiš 5 ili 10 godina života da bi otkrio toplu vodu kao milioni pre tebe.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 13.11.2012. u 22:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:07 - pre 139 meseci
Homer J. Simpson blago tebi sa tim mišljenjem...
be happy
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:08 - pre 139 meseci
- Zato sto misle da je diploma = ja sam car i sve znam.

- Zato sto upisu informatiku i onda prepisivanjem poloze "Uvod u programiranje", "Uvod u web programiranje" i "Uvod u oop".

- Moja rodjena sestra zato sto je zavrsila srednju medicinsku skolu pre par godina, i sad gleda TV po ceo dan i pije kafu, cekajuci da je princ na belom konju zamoli da dodje i radi negde kao medicinska sestra.

- Zato sto je nekima od mojih drugova majka namestala krevet u 20 godina(nekima i dalje).

- Zato sto mame i tate pljuju ljude koji su otvorili firme i snasli se, i pokusavaju da nam objasne kako ce oni to da "plate kad tad", i naravno apsolutno svi do jednog su kriminalci.

- Zato sto uvek gledaju da prodju najjeftinije(sto je cesto pogubno po posao/biznis).

- Zato sto je ljude sramota da rade sve i svasta ne bi li se izborili za bolje sutra

- Zato sto svi hoce sve i odmah(da kazes mladima u Srbiji da treba da svakog jutra ustanu iz kreveta, odu do kapije i nazad, i nakon godinu dana ce imati 1000 eura u dzepu, vecina bi demotivisano posustala posle max mesec dana, dok bi za mesecnu platu od 90 eura to svakako radili)

Svako iole pametan i kulturan moze da nadje posao za nedelju dana, pa da ako mu se ne svidi, radi par meseci, usteka zaradjenu kintu i ulozi u sebe pa nastavi dalje i nadje bolji posao, i sve tako dok ne dodje tamo gde je zacrtao.

Kad odem na fakultet, za jedno predavanje mogu da uocim ko ce imati platu od min. 500e cim zavrsi fax(a verovatno i pre), a ko ce celog zivota da kuka sto nema posla ili eventualno unisti par generacija dece predavajuci u srednjoj skoli.

Kratak osvrt na ono sto se provlaci po nasem narodu jako cesto: "Necu da zavrsim fakultet pa da me neka neobrazovana budala tovari za 300e" - Mene niko ko nije pametniji i obrazovaniji od mene(mislim na pravo znanje, ne na diplomu stecenu prepisivanjem) ne moze da tovari! Naravno da postoje ljudi koji su stvorili firme kriminalom i politickom linijom, ali postoje(i znam ih licno) ljudi sa trogodisnjom/cetvorogodisnjom skolom koji imaju jake firme i zive odlicno a dosli su do toga prilicno legalno. Ko je ovde budala ? Covek koji je sa srednjoskolskim/zanatskim obrazovanjem stvorio firmu, ili akademski gradjanin koji ne zna da obrise pedu ? "Nije bitno sta znas, vec sta umes sa time da uradis!"

 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:13 - pre 139 meseci
Citat:
- Mene niko ko nije pametniji i obrazovaniji od mene(mislim na pravo znanje, ne na diplomu stecenu prepisivanjem) ne moze da tovari!


Dobar vic.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:19 - pre 139 meseci
Citat:
Jovan 1988:
Homer J. Simpson blago tebi sa tim mišljenjem...

Tacno. Ja cu da palim tamo gde se rad placa a vi se ovde raspadajte na poslu za 200-300 € i cekajte da dodju 'bolji dani' ili se raspadajte na trosedu. Isto vam dodje

@ Chojba
Ja bih mozda i otvorio firmu, ali me brine ta sitnica oko pocetnog kapitala ... Nemam dovoljno, a da radim neko vreme 'pa ustekam zaradjenu kintu' to bi potrajalo jedno 5-10 godina (i to bez da trosim zaradu)

[Ovu poruku je menjao Homer J. Simpson dana 13.11.2012. u 22:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:22 - pre 139 meseci
Citat:
Boris Tadić:
Citat:
- Mene niko ko nije pametniji i obrazovaniji od mene(mislim na pravo znanje, ne na diplomu stecenu prepisivanjem) ne moze da tovari!


Dobar vic.


"Pamet je sposobnost da koristimo inteligenciju, znanje i iskustvo zajedno kako bi se snašli i prilagodili određenim situacijama."

Po ovoj definiciji sa kojom se slazem, "tovari" onaj ko je pametniji. Ako me neka neobrazovana budala "tovari", to samo znaci da sam ja jos veca budala od njega pa to svesno ili nesvesno dozvoljavam...
 
Odgovor na temu

acapn91
Aleksandar Obradović

Član broj: 172894
Poruke: 149
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:23 - pre 139 meseci
Zašto mladi nemaju posla, zašto stariji nemaju posla? Stari, a i mladi koji su učili od starih, naučili su da se posao čeka. ''Šta radiš ti, je l' si završio fakultet? Jesam, eto čekam posao.'' - to je rečenica sa kojom se, priznaćete, susrećemo veoma često. I mladi i stari moraju da shvate da se posao traži, prošla su vremena kada se srednja škola ili fakultet završi, sačeka se par meseci i eto posla. Na žalost ili sreću, tako je u kapitalizmu.

E sad, ako kojim slučajem posao u struci ne može da se nađe (što nije retkost), mora da se radi na stvaranju posla. Nije džabe Tadić u kampanji pominjao mali i srednji biznis kao biznis budućnosti-u pravu je. Mnogo je malo (čitaj jedva postoje) velike kompanije, korporacije i stare firme bivše Jugoslavije.

Dakle, imaš fakultet (zanat u ruci), nemaš posao iako pokušavaš da ga pronađeš, pa STVORI ga. Nemoj niko da mi kaže da je to nemoguće jer sam svedok mnogih ljudi koji su tako uspeli i sada pristojno zarađuju.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:32 - pre 139 meseci
To tako se probudis jedan dan i stvoris firmu? Ni iz cega? U jee, bogtemazo, pa to brze nego sto ovi ministri i ostala gamad prave firme i zaradjuju
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:32 - pre 139 meseci
Ne tovari te niko na pamet, nego na ucenu, na prazan džep, na 10 neplaćenih računa kod kuće, na kiks, na trenutak. I kada nakupiš 1000 takvih trenutaka - zvanično si lobotomiran.

Ostane ti kačamak u glavi. Pa da bi sprečio takve situacije, onda razmišljaš unapred, a ne otkrivaš Ameriku hiljaditi put samo zato jer misliš da imaš snage ili ti se čini da si baš ti "the chosen one" čije pravdoljublje ceo svet jedva čeka da pohvali.

To je problematika. Opterećivati mozak ceo život tuđim parama ili svojim ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:37 - pre 139 meseci
rad i pojam rada je malo drugaciji i izmenio se od onog vremena SFRJ. Recimo u SFRJ secam se iz price roditelja, a delimicno i pamtim, rad je naravno bio pre svega socijalna kategorija. Covek je bio stavljan ispred profita i sve to je podrzavala vrlo jaka drzava. Izmisljana su radna mesta kad nije bilo ekonomskog opravdanja kao sto se to danas inercijom nastavilo u JKP i dr.

Iz ovoga proizilazi da je veoma nemoralno i neopravdano bilo ne raditi. Znaci biti nezaposlen kad sam ja bio dete 80-tih bilo je moralno neprihvatljivo kao i danas biti lopov ili prostitutka.

Danas, je to drugacije. Vi danas ne mozete nikom spocitavati sto ne radi. Jer rad je sada ne socialna vec trzisna kategorija. Sad ti kazes nekom: sta ti tamo ne radis, a on:

Zasto da radim za 300 evra kad mi je deda ostavio stan koji rentiram za 200, a imam svo svoje vreme i niko me nejasi ?

Ili vidis mene kako u 10h pijem kafu jer sam uzeo neplaceno. Koga briga.

Znaci potpuno je izlisno kaciti se za kategoriju ljudi koja NECE ili NE MORA da radi jer oni bivajuci van radne snage uopste nisu krivi za nezaposlenost.

 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:38 - pre 139 meseci
Šta znači socijalna kategorija ?
 
Odgovor na temu

Chojba

Član broj: 238529
Poruke: 200
*.adsl.eunet.rs.



+75 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:40 - pre 139 meseci
Citat:

@ Chojba
Ja bih mozda i otvorio firmu, ali me brine ta sitnica oko pocetnog kapitala ... Nemam dovoljno, a da radim neko vreme 'pa ustekam zaradjenu kintu' to bi potrajalo jedno 5-10 godina (i to bez da trosim zaradu)


Ako je firma sa slabom perspektivom onda nemoj ni da je otvaras. Ako imas snage da razvijes "master plan" za tu firmu, i ako se iz planova vidi da je zarada izvesna, ne sumnjam da ces danonocnim ujedanjem gde stignes i koliko god treba(to je ono sto izdvaja ljude koji su dogurali najdalje) uspeti da nadjes investitora.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:44 - pre 139 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
To tako se probudis jedan dan i stvoris firmu? Ni iz cega? U jee, bogtemazo, pa to brze nego sto ovi ministri i ostala gamad prave firme i zaradjuju

Tako je druze. Al ne mozes ti to da razumes sve i da hoces.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:46 - pre 139 meseci
@ Chojba
Ima investitora, nije da nema. Ali ovi ne-kriminalni nece da daju vise od par hiljada € jer 'nismo svoji', 'nije siguran' (koji je posao pa siguran), hoce da se pita za sve (a nema pojma ni o cemu). Onda mogu da otvorim agenciju za pomoc u otvaranju firme a ne samu firmu.
A kriminalni su daleko sire ruke, ali hoce prakticno apsolutno vlasnistvo, ali da budes direktor (pa i odgovoran) a da se oni pitaju sta ce se, kako i kad raditi itd. Jbg, ako cu da svercujem, perem pare (ili cime vec misle da 'prosire delatnost') to mogu i bez partnerstva gde izigravam budalu ...
A mozes i da uzmes pare na kamatu (mada i tu traze garancije, a da imas, ne bi ni trazio pare jel). A i nije bas dobro za zdravlje (ako te umlate, zavrsis u bolnici, ako se zakacis s njima, ti njih umlatis, zavrsis u zatvoru)

@ ivan.mojsilovic
Ajde prosvetli me
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:47 - pre 139 meseci
Pa ja otkad sam usao u kategoriju da treba da se radi tj. zavrsio srednju skolu (2000. sa 19god) uvek se prica kako nema posla. Do 2006. sam promenio poslova i poslica ni ne pamtim vise (trafika, internet kafe, dzakovi, polutke, kutije, farbara, karaoke, kladionica...). Za sve te godine sam sa svakim viskom para ili kupovao knjige ili dodavao nesto na racunar da bih mogao da ucim. I tada a i sada ocigledno ima puno onih kojima je ispod casti da se uprljaju i budu masni za koliko god da ih plate. Kad nemas paara i nemas ko da ti da onda se ne pravis pametan sedeci kod kuce nego zoves svaki oglas i pitas svakog poznanika i svakom kazes da bi radio daj sta god.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:51 - pre 139 meseci
^Respect.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao13.11.2012. u 21:54 - pre 139 meseci
Citat:
Branko Santo:
Pa ja otkad sam usao u kategoriju da treba da se radi tj. zavrsio srednju skolu (2000. sa 19god) uvek se prica kako nema posla. Do 2006. sam promenio poslova i poslica ni ne pamtim vise (trafika, internet kafe, dzakovi, polutke, kutije, farbara, karaoke, kladionica...). Za sve te godine sam sa svakim viskom para ili kupovao knjige ili dodavao nesto na racunar da bih mogao da ucim. I tada a i sada ocigledno ima puno onih kojima je ispod casti da se uprljaju i budu masni za koliko god da ih plate. Kad nemas paara i nemas ko da ti da onda se ne pravis pametan sedeci kod kuce nego zoves svaki oglas i pitas svakog poznanika i svakom kazes da bi radio daj sta god.

A kad imas toliko koliko bi i zaradio da radis? Da li bi sedeo, ili radio za tu sicu, ili otisao negde (to vidim da si uradio) pa tamo radio za bar nekoliko desetina (ako ne stotina) procenata vise?
Imam ja drugara u Pragu, nismo se culi par godina ali cim je tamo - ok mu je. On kad je otisao (2006. ili 2007.) je tamo radio kao konobar, imao preko 1000 € platu, stan placao 300. Ovde da je ostao (i radio isti posao), imao bi mozda 250-300 € a stan bi placao 150. Toliko o tome
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 621633 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.