Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AV X mi je pronašao virus koji je AV Y propustio

[es] :: Zaštita :: AV X mi je pronašao virus koji je AV Y propustio

[ Pregleda: 1531 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon AV X mi je pronašao virus koji je AV Y propustio23.10.2012. u 02:23 - pre 140 meseci
Koliko puta ste čuli/pročitali/izgovorili izjavu iz naslova teme? Momci iz MalwareBytes-a su objasnili zašto je to tako (jeste da je tekst reklama za njihov MBAM, ali je prilično poučan):

http://blog.malwarebytes.org/n...-a-good-anti-malware-solution/

Za one koje mrzi da čitaju dug tekst, ili ne barataju najbolje engleskim:

- Autori virusa testiraju svoje "kreacije" na većini AV programa, i prepravljaju ih sve dok ne zaobiđu detekciju kod većine
- Dovoljno je svega nekoliko sati da se malware proširi na hiljade računara i onesposobi zaštitu na njima
- AV kompanijama je potrebno puno vremena da obrade sve uzorke koje dobiju na analizu, testiraju ih i uvrste u svoje definicije

Naravoučenije (moj komentar), čak i kad AV tvrdi da nešto nije virus, nemojte se previše pouzdati u to. Ako ste nešto dobili od prijatelja a niste to tražili, proverite sa njima da li su stvarno to oni poslali pre nego što kliknete na to. Ako ste nešto sami skinuli iz sumnjivog izvora, i ako iz bilo kog razloga barem malo sumnjate da je zaraženo, verovatno jeste...
 
Odgovor na temu

NinjaX
Ivan Jelinčić
Ucenik
Skola
Postira, Hrvatska

Član broj: 310537
Poruke: 4



Profil

icon Re: AV X mi je pronašao virus koji je AV Y propustio07.01.2013. u 16:18 - pre 137 meseci
Upravo zbog toga preporucam upotrebu "sandbox" programa kao Sandboxie. Oni omogucavaju izvrsenje aplikacija u virtualnom prostoru i tada se moze vidjeti sto neka aplikacija sve radi i da li je to zbilja virus.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: AV X mi je pronašao virus koji je AV Y propustio07.01.2013. u 16:36 - pre 137 meseci
Takođe, za naprednije korisnike veoma dobra preporuka jeste neki zaštitni softver koji poseduje HIPS (Host Intrusion Prevention System) komponentu.
Korisnik sam odlučuje koji će proces propustiti da se izvršava, a koji će blokirati.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: AV X mi je pronašao virus koji je AV Y propustio

[ Pregleda: 1531 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.