Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta

[es] :: Video produkcija :: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6683 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 12:04 - pre 141 meseci
Pozdrav svima, interesuje me da li nkeo zna dali u Beogradu ima nekog ko moze da mi proizvede video ovakvog kvalitata. Radi se o snimanju video spota za nekretnine, rentiranje stanova. Probali smo sa nekoliko likova, cak i sanekim koji radi za RTS, ali je sve to smesno u odnosu na ovaj primer. Kod nas izgleda ljudi jednio znaju da snimaju svadbe i ispracaje, ono znaju pod znacima navoda. Nasao sam jedan studio iz hrvatske koji u portfoliju imaju snimke ovog kvaliteta, ali kod nas nema nikog.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 12:09 - pre 141 meseci
Tehnickog kvaliteta ili kvalitativnog kvaliteta? :)
Prilicno sam siguran da ovo prvo svako moze da ti uradi :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 13:02 - pre 141 meseci
Kvalitet je kvalitet, ne intereseuje me sta on mora da uradi, dal ce da dubi na glavi ili sta vec, mene interesuje krajnji proizvod, znaci da bude priblizno ovome. Smesno je to sto vecina njih smatraju post produkcijom samo rezanje scena i sastavljanje, ne srede ni wite balance. Ja znam neke osnove after effectsa i Nuke i cisto znam sta ti programi mogu, ovi uzmu snimak direktno iz kamere i to ti daju ko finalni proizvod. Stvarno pateticno za danasnje vreme.

Inace i ja sam bio prilicno siguran da ce se lako naci cistacica koja ce da radi u proseku po 3 sata dnevno za platu od 400 evra, ali kada ono to je neverovatno tesko naci, ono hoce one platu od 400 evrica ali oce da stvarno rade 5min.

Ja znam da ovo nije nikakav problem da se uradi za onog ko zna, i ima volje na takvom projektu da radi. Ovo cak moze da se uradi i sa nekim Cannon fotoaparatom (Nikon ljubitelji nemojte me psovati ali Cannon ima bolji video).
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
77.243.22.*



+6455 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 13:11 - pre 141 meseci
Nije ovo ništa specijalno komplikovano ni zahtevno, ali zahteva profesionalnu opremu (pored samog aparata-kamere), malo talenta i znanja...

Računaj da će te fotograf/kamerman koji ti može isporučiti ovakav kvalitet koštati 800-1200 evra po danu snimanja, ali sumnjam da jedan ovakav video možeš da uradiš za samo jedan dan... Skoro svaka scena koju sam video zahteva postavljanje šina, kolica, pa samo izračunaj koliko vremena fizički treba da se to razmontira, montira, podesi i na kraju snimi..

A što se tiče tehnike ovo je 100% rađeno sa fotoaparatom (timelapse fazoni i sl.), ali znam i ljude u Srbiji koji imaju Red kameru tako da se može i time snimati ukoliko si baš zapeo za cinema kvalitet, ali to sve ima svoju cenu...


Ono što tebe muči je pretpostavljam da želiš da nađeš snimatelja koji će ti po ceni ovih što snimaju svadbe i sahrane snimiti ovakav video, a tu te moram razočarati - koliko god tražio, tako nešto nećeš naći.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 13:28 - pre 141 meseci
Ventura znam ja da ovo kosta, i nisam se nadao da cu ovde proci sa 100-200 evrica. Sto se tice timelapsa to moze da se preskoci, razlog je sto bi za ovo snimanje mogli da izdvojimo samo jedan dan, stanovi su skoro 100% popunjeni (izdavanje stanova na dan), pa bi se kledalo da se ugura snimanje u taj jedan dana kada nema gostiju.

Ako imas neki kontakt od ljudi koji bi mogli ovo da urade posalji pa cu ih ja kontaktirati.

Edit: naravno i cena je faktor, ako mogu jeftinije proci sa snimanjem fotoaparatom onda cu tu opciju izabrati, nesnimam film vec samo promotivni materijal :)))
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
37.19.109.*



+6455 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 15:48 - pre 141 meseci
Ta cena koju sam ti naveo ti je za snimanje fotoaparatom, bez angažovanja neke posebno velike tehnike.. Dakle ono što može da stane u par torbi i gepek auta (aparat, osnovna rasveta, itd.), za sve komplikovanije od toga cena ide na gore.

Što se tiče snimanja sa RED-om, tu ne verujem da bi mogao da prođeš sa samo 1000 evra dnevno...

Plus, na koju god varijantu se odlučoš, na sve to imaš troškove post produkcije, koja ti se računa po radnom satu..


Isto tako, moraš da budeš svestan da kada snimaš stan od 45m2, da nećeš dobiti isti efekat i kadriranje kao kada snimaš dnevnu sobu koja sama ima 300m2... Čisto da ne budeš razočaran..
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 16:18 - pre 141 meseci
onda to prelazi preko mog budzeta, ja sam mislio da govoris gotov rad za tu cenu, to nda izadje preko 1500 po stanu. Hvala na savetima u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 17:02 - pre 141 meseci
Slazem se s Venturom. Snimci su odlicni, ali nisu SF, sto znaci da mogu relativno lako da se urade uz odgovarajucu opremu.
I ne za jedan dan, jer su ovde koriscene i sine i flycam.. Dok se sve to postavi, iskadrira, pa pomeri levo-desno da se dobije bolji kadar, treba poprilicno vremena.
Plus, svaki kadar po nekoliko puta..
Znaci, za ovakav snimak treba i vremena i para. Uvek mozes da nadjes nekog s poluprofi kamerom ili aparatom koji ce ti izvuci DOF i ostale tehnike za mnogo manje novca. Verujem da si na slicno i nailazio.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 19:54 - pre 141 meseci
Citat:
ventura: Nije ovo ništa specijalno komplikovano ni zahtevno, ali zahteva profesionalnu opremu (pored samog aparata-kamere), malo talenta i znanja...


Ovako svi krenu, pa se zaje*u.
Ima fotografa i snimatelja koji imaju bruka opremu, ali veze nemaju sa snimanjem, kadrom, a o osvetljenju da ne govorimo. Nije da je ovo nesto posebno, ali za 99% svadbara i snimatelja je Mont Everest.
Nisam ja dzabe pitao da li mu treba kvalitet ili tehnicki kvalitet.

Citat:
ventura:
Dakle ono što može da stane u par torbi i gepek auta (aparat, osnovna rasveta, itd.),
....
Isto tako, moraš da budeš svestan da kada snimaš stan od 45m2, da nećeš dobiti isti efekat i kadriranje kao kada snimaš dnevnu sobu koja sama ima 300m2

Vest snimatelj ce uz prosecnu opremu stan od 45m2 predstaviti kao 300m2.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
37.19.110.*



+6455 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 19:58 - pre 141 meseci
Citat:
3way: Vest snimatelj ce uz prosecnu opremu stan od 45m2 predstaviti kao 300m2.

Kakav god da je snimatelj, nikada ne može da dobije ovaj efekat grandioznosti ako sama nekretnina već nije grandiozna... Ništa puta ništa je i dalje ništa :)

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 20:04 - pre 141 meseci
I te kako moze. Upravo je to ono sto razlikuje drzace kamere od Snimatelja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:8c8:2000:1::ffff

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 21:25 - pre 141 meseci
kad smo vec tu, zna li neko, ko je ovo radio?

“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
37.19.110.*



+6455 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 21:34 - pre 141 meseci
Citat:
djricky: kad smo vec tu, zna li neko, ko je ovo radio?

Verovatno neko ko ne zna baš mnogo o marketingu hotela :)


Kad treba da rezervišem hotel i kad vidim foto galeriju u kojoj je 6 od 10 fotki zumirano cveće, escajg, tanjir na krevetu... Brrr... Beži od tog hotela što dalje :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 21:42 - pre 141 meseci
Citat:
djricky: kad smo vec tu, zna li neko, ko je ovo radio?


Ne znam jel ovo primer neceg sto je do yaya ili neceg sto je onako, ali ako je ovo prvo, onda to nije to :) Izgleda kao RTS reportaza o odmaralistu za dijabeticare...a uz to sve HD :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 22:15 - pre 141 meseci
3way kvalitet je potreban, samo ako za snimanje treba da dam vise od mesecne zarade na tom apartmanu onda to mora da saceka za bolja vremena. Govorim u prvom licu o ovome a ustvari nije ovo moj licni projekat vec za sestru iz zeta koji imaju mali biznis sa izdavanjem stanova www.rentbeo.com. Moje licno misljenje da bolje ici bez ikakvog video snimka nego staviti neki los, samo sto ne deli svako to misljenje samnom. To sam im predlozio i za fotke, pa sada imaju kolko tolko dobre fotke.

Inace se slazem sa venturom da mali stan ne moze da se prestavi bog zna sta glamurozno, ali ko je majstor ima opremu i zna zanat on odradi to tako da cak i mali prostor izgleda odlicno.
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta10.08.2012. u 23:07 - pre 141 meseci
Citat:
labicko1: 3way kvalitet je potreban, samo ako za snimanje treba da dam vise od mesecne zarade na tom apartmanu onda to mora da saceka za bolja vremena.

^ Nemoj pogresno da me shvatis, ali uopste ne delim misljenje s tobom. Nacin na koji razmisljate je u fazonu, hocu sve bez da ista ulozim. Sto da uzmem 19800e godisnje kada mogu 21600e godisnje (cena prvog apartmana pod uslovom da je zauzet 30 dana u mesecu). Takve primere vidjam svakodnevno, pocev od kafica, preko brze hrane do firmi. I uglavnom posle nekog vremena biznis propadne, jer neko nije zeleo da odvoji delic novca u reklamu.
Slican primer koji sam video je i sa apartmanima na moru. Oni koji su ulozili u razne vidove reklame imaju bookirane apartmane za ceo mesec unapred, dok druge stoje prazne.

Jedna mesecna zarada je nista u poredjenju s tim koliko moze da ti obezbedi prihode u buducnosti. To je samo 1/12 prihoda godisnje i to jednokratno. Ja bi dao i vise, samo da mogu kasnije lakse da izdam apartman.
Vrhunac stednje se vidi i na sajtu, na kom se index otvara 30 sekundi a dizajn i upotrebljivost zasluzuju ocenu 2 od 10.
Ciljana klijantela za takve skupocene apartmane sigurno ne lista zute strane u potrazi za apartmanom, iako se pojedini hoteli i tamo oglasavaju.

Sto se tice malih stanova, raznim tehnikama gde se snima npr iz ugla ili gde se delom hvata ogledalo,..itd, a isto tako zavisi i boja i sara zida, moguce je dobiti na velicini prostorije. Sirokougaoni objektivi se podrazumevaju. U prethodnom klipu se izrazito koristi. Uz kvalitetnu opremu i dobro oko prostor ce izgledati sigurno lepse nego ovako. Normalno, ko sto neko ranije rece, ne mozes od 40m2 da dobijes bas 300m2, ali mozes 150 - 200 :D

Primer lose fotografije










Primer bolje fotografije istog mesta

 
Odgovor na temu

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta11.08.2012. u 00:59 - pre 141 meseci
Ja bi iskreno novac pre uložio u izradu nove web prezentacije.
"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.anchorfree.com.



+14 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta11.08.2012. u 01:20 - pre 141 meseci
Pa ovaj snimak koji si okacio na njemu ima i sta da se vidi zato je i ispalo lepo.Sad kakve su te nekretnine sto ti zelis da snimis ? Dzaba sve ako su goli zidovi i pod :) Najbolje sto rece WEXY WEB prezentacija i tu okaci gomilu slika i cao kome se svidi on ce doci da pogleda licno jer nije sve isto kao na slici i videu i kad gledas uzivo.To se barem zna da kamermani i fotografi uvek slikaju ono sto je najlepse.Meni se najvise svidjaju panorame stanova i tu mozes svaki detalj da vidis dok kod snimka moras da zaustavis pa da buljis.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta11.08.2012. u 01:22 - pre 141 meseci
nova web prezentacija se pravi, onaj dizajn je stvaro los ali je radjen pre nekoliko godina kada se zapoceo posao sa jednim apartmanom, niko nije ni verovao da ce ovo krenuti, ja im predlozio oni aj da probaju, bez neke velike vere u to da ce da uspe. Inace gostiju ima negde oko 90% popunjenost svih stanova u toku godine, mali stanovi najbolje idu.

Ono sto ti mene nisi razumeo je ako trazis posao a imas portfolio koji si prosuo rucak, onda bolje odi na razgovor bez njega. Bolje je da se uradi dobar snimak nego neki uzasan, saceka se pogodan trenutak kada moze da se izdvoji 40k evrica i uradi se kako valja. Inace ne gori pod nogama, kao sto rece posao fino ide, tako da ce se ovi snimci uraditi cim bude bilo mogucnosti.

Inace sto se tice prethodnog video primera, taj kvalitet mi ne treba, vec onaj iz prvog linka koji sam postavio.
 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.anchorfree.com.



+14 Profil

icon Re: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta11.08.2012. u 01:33 - pre 141 meseci
Citat:
labicko1: nova web prezentacija se pravi, onaj dizajn je stvaro los ali je radjen pre nekoliko godina kada se zapoceo posao sa jednim apartmanom, niko nije ni verovao da ce ovo krenuti, ja im predlozio oni aj da probaju, bez neke velike vere u to da ce da uspe. Inace gostiju ima negde oko 90% popunjenost svih stanova u toku godine, mali stanovi najbolje idu.

Ono sto ti mene nisi razumeo je ako trazis posao a imas portfolio koji si prosuo rucak, onda bolje odi na razgovor bez njega. Bolje je da se uradi dobar snimak nego neki uzasan, saceka se pogodan trenutak kada moze da se izdvoji 40k evrica i uradi se kako valja. Inace ne gori pod nogama, kao sto rece posao fino ide, tako da ce se ovi snimci uraditi cim bude bilo mogucnosti.

Inace sto se tice prethodnog video primera, taj kvalitet mi ne treba, vec onaj iz prvog linka koji sam postavio.

Ako si ovo meni napisao ja sam ti i napisao za snimak iz prvog posta.A sto se kvaliteta snimka tice tu ti vise znaci kako je stan ili kuca doterana taj koji snima moze nesto malo da ulepsa ali sve to dzaba kada dodje kupac pa se razocara.Kao sto sam rekao meni se vise svidjaju panorame jer su preglednije,sta god te zanima ti mozes da pogledas i zumiras dok kod snimka ti vidis ono sto ti se servira.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Imali koga ko moze da napravi snimak ovakvog kvaliteta

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6683 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.