Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Capture preko Vegasa 6.0

[es] :: Video softver :: Capture preko Vegasa 6.0

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar Kovacevic

Član broj: 138260
Poruke: 31
*.ptt.yu.



Profil

icon Capture preko Vegasa 6.014.03.2007. u 15:35 - pre 208 meseci
Imam Vegas 6.0 i Nikon analognu kameru. Preko tv kartice (capture card) hvatam snimak na PC. To radim preko Vegasa 6.0. Kada kameru preko cinceva prikacim na TV slika je perfektna (boja, rezolucija, zvuk...)!!! Problem se javlja kada kameru prikacim na tv karticu. Odnosno otvorim Vegas i izaberem opciju capture. Vegas mi video hvata u formatu 320x240 sto je veoma mala rezolucija i kada taj snimak renderujem i pustim da odgledam (full screen) slika je mnogo losijeg kvaliteta u odnosu na onu sliku koja se reprodukuje direktno sa kamere na televizor. Zna li neko kako u Vegasu 6.0 da podesim da mi snimak koji hvatam na PC bude u vecoj rezoluciji (640x480) isl.????

i jos nesto??? Da li ce slika biti kvalitetnija ako snimak hvatam preko cinceva ili S videa???

Molim Vas za odgovor!!! PETAR
Petar Kovacevic
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Capture preko Vegasa 6.015.03.2007. u 13:16 - pre 208 meseci
Nikako (koliko ja znam ). Analogni snimak moras pretvoriti u digitalan da bi imao vecu rezoluciju . Ja na DV kameri imam in i out i analogni uredaj povezem sa kamerom i onda preko Vegasa hvatam signal u rez 720x576. Ti mozes preko TV kartice da hvatas signal i snimas u mpeg - 2 koji posle u Vegasu uredujes . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Capture preko Vegasa 6.0

[ Pregleda: 2007 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.