Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popravljanje membrane na zvucniku

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Popravljanje membrane na zvucniku

[ Pregleda: 4394 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

QuattroRS
Petar Marniku
Euro-Rooms, Menadzer
Sutomore, Crna Gora

Član broj: 305414
Poruke: 2
*.237.crnagora.net.



Profil

icon Popravljanje membrane na zvucniku26.07.2012. u 23:00 - pre 143 meseci
Pozdrav svima, novi sam. Bavim se svako raznom elektronikom, skoro sam poceo da se interesujem oko zvucnika. Interesuje me, cime bi najbolje bilo lijepiti kartonske, plasticne i alu membrane, ali posto se sa alu. najrijedje srijecem onda mozete i da ih zaobidjete. Citao sam nesto tipa 'osusi se vlazna maramica itd itd. ' ali ja bih od vas majstora volio da cujem koji su to materijali od kojih bi se mogla krpiti ili neki you tut..

2. Nije mi jasno, kako se povezuje zavojnica sa dovodom struje..?

3. da li je moguce od obicnog zvucnika napraviti samo da daje bas, i sta bi se dobilo skidanjem kalote?

toliko za sada, mozda je mnogo ali zeljan sam nauciti :)

[Ovu poruku je menjao QuattroRS dana 27.07.2012. u 00:44 GMT+1]
Prodajem 3 macke, 2 slicne i jednu
istu.
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Popravljanje membrane na zvucniku27.07.2012. u 11:30 - pre 143 meseci
Zavojnica sa izvorom struje (pojacalom) se povezuje pomoću pletenice koja je spojena na jednom kraju na terminal sa kontaktima a na drugom kraju sa zavojnicom zvucnika. Ako si mijenjao pletenice onda na mjestu spajanja sa zvucnickom zavojnicom stavis dvije kapi dvokomponentnog (epoxidnog) ljepila da bi fiksirao i ucvrstio sam spoj (odnosi se na unutrasnju stranu membrane).
Raspon frekvencija koje reprodukuje zvucnik zavise prvenstveno od TS parametara samog zvucnika. Ako zelis da prigusis srednje i visoke tonove onda u seriju sa zvucnikom povezes kalem odredjene induktivnosti ili pak jos bolje napravis skretnicu (LC član).
Skidanjem kalote sa zvucnika dobićeš jedino prašinu izmedju zavojnice i magneta. To nikako nemoj da radiš!
Krpljenje kartonske membrane se moze obaviti (ako vec moras da krpis) pomoćuraznih celuloznih vlakana (savim odgovara papirna maramica). Drvofix (ljepilo za drvo) razrijedi sa vodom u razmjeri: dvje trećine ljepila i jedna trecina vode), dobro promuckaj smjesu i njome namazi membranu sa unutrasnje strane, sacekaj 30-tak sekundi da bi membrana upila dio ljepila, ponovo namazi i nalijepi komad maramice te sve to ponovo namazi ljepljivom smjesom. Nemoj pretjerati sa kolicinom ljepila kao i sa velicinom "zakrpe" jer ovom operacijom neizbjezno povecavas tezinu same membrane a samim tim i tromost iste.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Popravljanje membrane na zvucniku27.07.2012. u 13:15 - pre 143 meseci
U principu ti je boro sve objasnio.., al evo neki klip nije na odmet....

http://www.youtube.com/watch?v=lxGswEB3O_Q&feature=related

a ovde je malo detaljnije prikazano sve...

http://www.youtube.com/watch?v=VN0tmyyC0ak&feature=g-hist

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

QuattroRS
Petar Marniku
Euro-Rooms, Menadzer
Sutomore, Crna Gora

Član broj: 305414
Poruke: 2
*.237.crnagora.net.



Profil

icon Re: Popravljanje membrane na zvucniku27.07.2012. u 16:43 - pre 143 meseci
Nekim djelom sam shvatio, ali ti si meni napricao sad kalem, induktivnost itd. itd. ali ja to slabije razumijem. Mislim da bih prvo trebao da pohvatam sve termine i znacenja na net vezano za zvucnik, sta mislite?
Prodajem 3 macke, 2 slicne i jednu
istu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Popravljanje membrane na zvucniku

[ Pregleda: 4394 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.