Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Panda Cloud Free Antivirus...

[es] :: Zaštita :: Panda Cloud Free Antivirus...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7157 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Filipenko666
kkk

Član broj: 237272
Poruke: 238
*.ptt.rs.



+1 Profil

icon Panda Cloud Free Antivirus...20.05.2012. u 22:41 - pre 144 meseci
Da li je neko probao ovo resenje i kakvo je vase misljenje o ovom antivirusu? Da li nudi solidnu zastitu i ne davi mnogo...

http://download.cloudantivirus.com/
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
77.243.20.*



+89 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...20.05.2012. u 23:08 - pre 144 meseci
Pozdrav!
Lagan za sistem, sasvim solidna detekcija i karakteristike, veoma prost GUI ali zbog karakterističnog Cloud sistema potrebna je stalna konekcija. Zaštita je mnogo slabija kada ne postoji pristup internetu, a razlog je veoma prost: antivirus nema stalnu komunikaciju sa Collective Intelligence bazom definicija.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...20.05.2012. u 23:11 - pre 144 meseci
Davno sam koristio Pandu i nisam bio zadovoljan, jer je dobrano mucio moju tadasnju, ne tako losu, makinu. Iskreno, uvek sam za one proverene AV koji su rasprostranjeniji/popularniji i samim tim i provereni i uvek se nadje neki info iz prve ruke.... Recimo, ako moras free, onda bolje neku Aviru ili Avast, jer bar, sto je sigurno i provereno, imaju dobru podrsku tj. update se vrsi i po dva puta dnevno (za Pndu stvarno ne znam kakva je situacija). E sad, koliko su efektni ti update-i, to cemo malo teze saznati.:) To je samo moje misljenje...:)

Pozdrav!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

jvcdrama

Član broj: 292288
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 01:09 - pre 144 meseci
Citat:
gilopile: Davno sam koristio Pandu i nisam bio zadovoljan, jer je dobrano mucio moju tadasnju, ne tako losu, makinu. Iskreno, uvek sam za one proverene AV koji su rasprostranjeniji/popularniji i samim tim i provereni i uvek se nadje neki info iz prve ruke.... Recimo, ako moras free, onda bolje neku Aviru ili Avast, jer bar, sto je sigurno i provereno, imaju dobru podrsku tj. update se vrsi i po dva puta dnevno (za Pndu stvarno ne znam kakva je situacija). E sad, koliko su efektni ti update-i, to cemo malo teze saznati.:) To je samo moje misljenje...:)

Pozdrav!


Hoces da kazes da Panda nije proveren i rasprostranjen AV? Mogu da se kladim da ima vise korisnika od, recimo, nahvaljenog i prehvaljenog NOD32. Takodje, ovaj panda cloud ne da ga ne osecas, nego kao da nemas AV. Mislim da laganiji od ovoga ne moze biti! Ja ga licno koristim i preporucujem ako imate stalnu konekciju sa internetom. Nemam ga dugo, ali za sad radi bez problema.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 01:37 - pre 144 meseci
Pa ok, mozda sam malko preterao, ali sam siguran da, recimo, Nod32, Avira, Avast, Avg, microsoft security essentials niti malo ne kaskaju za njim, da nesvrstavam Kaspersky, Bitdefender... koji su na samom vrhu.

E sad, ja licno koristim NOD32 2.7 na jednom i Avast free na drugom, manje bitnom racunaru i nisam imao nikada vecih problema, pa s tim ni potrebu da eksperimentisem sa bilo kojim drugim. Naveo sam da nije proverenm, jer koliko dugo pratim IT forume, na prste mogu izbrojati ljude koji korite Pandu (sto ne znaci da je los AV i da ga mozda ne koristi ostatak sveta, a ja za to ne znam:)).
Svaki AV mora da `davi racunar`, jer kako bi inace i proveravao fajlove da li u sebi sadrze neki virus i sl., mada dosta ovisi i o samoj bazi i nacin na koji ce uporedjivati, njegovom engine-u... Mene najvise nervira njihov GUI ( na skoro svim novim verzijama AV-a) koji su bez neke preke potrebe toliko nabudzili, da se jedva dual core i Gf460 snalaze:) Zato i dalje koristim Nod32 2.7.

P.S. Mozda sam jos preplasen od nje, jer sam imao pre 10-15g, ne znam ni ja tacno, jako lose iskustvo s njom:) A od McAfee i dalje imam nocne more i malo, malo pa se probudim znojav i otkriven, ccc!



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 22.05.2012. u 02:49 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Vodomar

Član broj: 145510
Poruke: 288



+37 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 09:24 - pre 144 meseci
NOD32 AntiVirus 2.7.39
Released: 08 Aug 2007 (4 years 9 months ago)
Technical Details
wow 5 godina star av
If you didn't go looking for it, don't install it. If you do install it, make sure you update it. And if
you no longer need it, remove it.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 10:00 - pre 144 meseci
Njaverovatnije krekovan, to i nije antivirus. Sa trenutno aktivnim malware-om to cudo nema nikakve sanse.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 10:13 - pre 144 meseci
Citat:
Vodomar: NOD32 AntiVirus 2.7.39
Released: 08 Aug 2007 (4 years 9 months ago)
Technical Details
wow 5 godina star av


Ukupan broj tada poznatog malware-a čini svega 6% trenutno postojećeg (po poslednjim procenama). Siguran sam da toliko star engine ne može da se snađe sa velikim delom ovih preostalih 94%, bez obzira na ažurnu bazu (ukoliko je uopšte moguće normalno ažurirati toliko star AV). Još jedan razlog da se ne koriste krekovani AV programi - zastare veoma brzo, i dok pronađeš novi krek za noviju verziju, već je i to što krekuješ zastarelo...
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 12:26 - pre 144 meseci
Nije to problem kod crack-a, problem je sto on menja registry strukturu programa.

 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
77.243.20.*



+89 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 15:40 - pre 144 meseci
Ne znam stvarno čemu takvi postupci. Zašto koristiti toliko star pa još i krekovan antivirus?
Jel možda u pitanju slabija mašina ili fobija od besplatnih antivirusa?!
I sam koristim besplatna rešenja jer smatram da su efektivna.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 16:21 - pre 144 meseci
Da, u pitanju je nesto slabija konfiguracija, a ovaj NOD32 nije krekovan, vec uredno dobijam pass i user na e-mail. Kao sto sam rekao, nikada sa njim i virusima nisam imao problema, a koristim ga bas dugo i nemam nameru niti potrebu za bilo kojim novijim, jer je i ovaj UP to date,tj preuzima bazu svakodnevno.
Naravno, da i pored njega koristim i Malwarebytes za povremeni full scan i nikad mi nije nasao nesto sto bi eventualno NOD propustio.
Neka neko napise koja je to razlika izmedju ovog matorog i najnovijeg NOD-a (misli se o odbrani od virusa) sem sto noviji ima pregrst opcija za fino podesavanje svega i svacega (sto meni apsolutno od toga nista nije potrebno).
P.S. Ja sam od onih koji ne cackaju kad im nesto ok odradjuje posao, bez obzira na datum kad je sklepano.:) Ako pocne da zeza, nije problem da ga posaljem u penziju...

(c) 1982 sinclair research ltd
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 17:17 - pre 144 meseci
Citat:
Neka neko napise koja je to razlika izmedju ovog matorog i najnovijeg NOD-a (misli se o odbrani od virusa) sem sto noviji ima pregrst opcija za fino podesavanje svega i svacega (sto meni apsolutno od toga nista nije potrebno).


Uh prijatelju, pa to nema smisla uporedjivati. Izgooglaj malo o zastiti sistema, pretnjama i nacinima na koji se danasnji malware instalira u sistem. Taj tvoj Nod ne moze da se izbori sa najobicnijim crvom od pre 3-4 godine.
Bilo koji danasnji free AV ima 10x bolji stepen zastite od te verzije Nod-a.

Koliko placas gosinju licencu za taj Nod?
 
Odgovor na temu

Filip.ue
Uzice

Član broj: 263102
Poruke: 319
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 18:02 - pre 144 meseci
Koristim Pandu u kombinaciji sa MCShield-om, vec nekih pola godine, i to radi super!
Filip
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 18:09 - pre 144 meseci
Pa jbmlga, stavrno ne znam, ali znam da me do sada jako dobro sluzi. Rekao sam vec da koristim malwaebytes i nikad nije nasao nesto sto bi ovaj deda propustio. Ni jedan od par e-mail-ova mi nije hakovan, ni jedan user, pass na milion foruma... E da, kad najnoviji Kaspersky Virus Removal Tool ne nadje nista, onda...Cek malo, zar sada treba da strepim da li imam virus ili ne, a sistem radi besprekorno i apsolutno nikakav problem nemam? Ko to garantuje da i ti nemas nekog nezeljenog posetioca koji pitaj Boga sta radi, salje..., a da to ne zna ni Panda i ostali?

P.S> Licencu nisam kupio, dobijam je od mog druga, inace zivi u Americi i on je dobija za Dz u svojoj firmi:) Tako da se bar zbog toga drzim NOD-a.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.



+187 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 19:23 - pre 144 meseci
Svasta .
A hajde sad ozbiljno ...
Nod i ESS su jedni od najacih i najboljih antivirusnih resenja koje mozete da imate . Free antivirusi ne mogu da se porede nikad sa bilo kojim placenim verzijama antivirusa . Konkretno ESET od pre nekih godinu dana ima opciju za prepoznavanje kljuceva . Ako antivirus prepozna da kljuc nije iz njihove baze, izdaje vam upozorenje da je naravno kljuc nevazeci, te da se obratite esetu , dok vas i dalje stiti .Ako vas upozori i drugi put ,antivirus vas i dalje upozorava ali jednostavno vise ne reaguje na viruse dok definicije koje primate, prakticno vise ne reaguju . Samo da znate da ovo rade i druge firme , a da se o ovome cuti iz razumljivih razloga tj oni i dalje imaju vase klikove ali vi nemate nista od njihove zastite - veoma slicno kao kada preuzmete besplatna resenja av-a. Najbolje resenje ako nemate kinte je koristiti trajale na sto duzi vremenski period a ima ih mnooooooogo (dok ne deistalirate OS pa ih koristite ponovo)
Ne skidajte krekovane verzije ljudi ,nemate potrebe , razumete .
Sto se tice free Pande clouda ,gore besplatno antivirusno resenje nisam video, jer vam on ocisti i ono sto jeste i ono sto nije virus .Cisti bato sve po redu dok vam ne ostanu samo filmovi i muzika
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
109.121.0.*



+322 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 20:15 - pre 144 meseci
Hajde da rizikujem da budem popljuvan, ali mozda nesto i naucim.
Na stranu to sto razne vrste zaobilazenja zastite AV softvera nisu moralna, ali da mi neko objasni, po cemu se to razlikuje legalni kaspersky od legalnog kasperskog kome pobrises zapise iz registra, i koristis ga stalno kao trial? Sam program nije diran, znaci ne koristi se crack, on je originalni proizvodjacev softver, a ono sto se dira su zapisi u registru koje upise kada se registruje kljuc i tako uvek misli da je u trial-u. Neko ce reci da posto se iskljuci samoodbrana program koji brise zapise iz registra moze da promeni njegova podesavanja. Tacno, ali i dalje ne dira sam program, a on ukoliko je iskljuceno nesto bitno kao npr monitoring, firewall i slicno, on to sam signalizira i moli da mu se aktivira, tako da zaista ne vidim mogucnost zloupotrebe.

P.S. naravno uvek postoji mogucnost da je reseter zarazen necim, tj pored reseta da instalira nesto dodatno, ali opet ta mogucnost postoji i kod potpuno legalnih stvari, svaki av nesto propusti, ali bitno je da ne pravi stetu na racunaru, a izan firewall-a ce tesko nesto poslati.

Ali hajde da sad vidimo, mozda neko ima nesto pametno da doda.

[Ovu poruku je menjao Blue82 dana 22.05.2012. u 21:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
77.243.22.*



+89 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 21:19 - pre 144 meseci
Citat:
gilopile: Neka neko napise koja je to razlika izmedju ovog matorog i najnovijeg NOD-a (misli se o odbrani od virusa) sem sto noviji ima pregrst opcija za fino podesavanje svega i svacega (sto meni apsolutno od toga nista nije potrebno).

Druže, da li postoji razlika između Golf 1 i Golf 6 automobila? Sve sam ti rekao...


Citat:
Blue82: po cemu se to razlikuje legalni kaspersky od legalnog kasperskog kome pobrises zapise iz registra, i koristis ga stalno kao trial?


Trial reset je opcija kojom možeš na neki način da dobiješ ispočetka probni period ali istovremeno Kaspersky jača
svoj imunitet i postaje otporan na iste. Kada ti jedan Trial reset postane neupotrebljiv potrebno je da nađeš drugi i tako iznova...zar to nije mučenje? Za mene je to nebuloza. Misliš da je Kaspersky svemoguć? Nijedan antivirus to nije, čak ni blizu! Ako si home korisnik čemu briga, ako si poslovan čovek odvoji pare i kupi originalnu licencu, cena na godišnjem nivou je smešna.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...22.05.2012. u 23:24 - pre 144 meseci
Citat:
gilopile: Da, u pitanju je nesto slabija konfiguracija, a ovaj NOD32 nije krekovan, vec uredno dobijam pass i user na e-mail. Kao sto sam rekao, nikada sa njim i virusima nisam imao problema, a koristim ga bas dugo i nemam nameru niti potrebu za bilo kojim novijim, jer je i ovaj UP to date,tj preuzima bazu svakodnevno.


Samo da te "obradujem" da imaš još celih šest dana da uživaš u toj verziji:

Citat:
On February 1, 2010, ESET NOD32 Antivirus 2.7 software was removed from ESET’s website and is no longer sold. On May 29, 2012, Virus Signature Database updates and customer support for NOD32 Antivirus 2.7 will be discontinued. ESET’s existing Knowledgebase content and product manuals for ESET NOD32 Antivirus 2.7 will continue to be available.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...23.05.2012. u 01:15 - pre 144 meseci
Evo, samo da pokusam da odgovorim na sve Vas. :)

Kakva je razlika izmedju kupljenog i krakovanog AV-a - Ajd, nek bude, recimo, NOD32, skine se install verzija sa OFC sajta. Svi znamo da se kljucevi laganica nadju na net-u (dakle, nikakav crack i ostala cuda, jer ne znamo sta sve sadrze...)? I ko meni moze garantovati da cu sa kupljenom licencom ( ~45 eura 1 god.) biti siguran i da mi nece neko roknuti neakav `keyloger` koji ce mi hakovati sve zive naloge u momentu, a da ljudi zaposleni u NOD prestavnitu nisu ni culi za njega, a kamoli da ga ubace u `update`?
Da li je moguce odbraniti se od toga? I ako se desi, da li NOD, PANDA li bilo koji AV moze da nam nadoknadi stetu? (koja nema cenu, naravno). O cemu Vi decki pricate?\

@valjan, Nije problem, jer mi licenca vazi za sve moguce verzije NOD-a:) Dobio sam alert na to da ga upgrade-ujem jos pre 10-ak dana:)

@Aleksandar Maletic, e `ebaga sad za Golfa:)

Momci...Ni Sv Petar ne zna koji AV moze u potpunosti da vas zastiti. Sta god da korstite, nije iskljuceno da ce da vam svi acc izadju na Facbook, a sex tetke i komsije na YT:))) Like od mene, naravno :)

P.S. Ma nemam, ljudi, problema sa NOD32 2.7 i kakvi crni crvi i cuda,jbt! Kompjuteras sam jos od ZX spectrum-a i valjda znam neki q. A Vi slobodno budite UP to DATE, ja vam ne branim.

P.S.1.2V3.0:. Eh da sam vam mama, ne bi vi tako meni! More, cek, cek ...:)



[Ovu poruku je menjao gilopile dana 23.05.2012. u 03:19 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Panda Cloud Free Antivirus...23.05.2012. u 08:30 - pre 144 meseci
Citat:
gilopile
Kakva je razlika izmedju kupljenog i krakovanog AV-a - Ajd, nek bude, recimo, NOD32, skine se install verzija sa OFC sajta. Svi znamo da se kljucevi laganica nadju na net-u (dakle, nikakav crack i ostala cuda, jer ne znamo sta sve sadrze...)? I ko meni moze garantovati da cu sa kupljenom licencom ( ~45 eura 1 god.) biti siguran i da mi nece neko roknuti neakav `keyloger` koji ce mi hakovati sve zive naloge u momentu, a da ljudi zaposleni u NOD prestavnitu nisu ni culi za njega, a kamoli da ga ubace u `update`?
Da li je moguce odbraniti se od toga? I ako se desi, da li NOD, PANDA li bilo koji AV moze da nam nadoknadi stetu? (koja nema cenu, naravno). O cemu Vi decki pricate?\


Ne može niko da ti garantuje, jer zaštita zavisi od najslabije karike u lancu, a to je u 99% slučajeva korisnik - ako ti navališ da pokreneš nešto i pored svih upozorenja AV skenera, nema te sile koja će sprečiti malware da se razbaškari, i po mogućstvu prekonfiguriše ili onesposobi tvoj AV. A što se razlike između plaćene i "nađene" licence tiče, u prvom slučaju ti 100% garantuju da ćeš uvek imati redovan update, a u drugom ti niko ne može garantovati da već za pola sata neće osvanuti na blacklisti, i onda ništa od ažuriranja.

Sećam se situacije od pre nekih 10ak godina kada sam na jednom računaru zamenio piratsku licencu za KAV sa legalnom, odmah je instalirao nekoliko dodatnih modula, ažuriranje baze je išlo nekoliko puta brže, a i skenirao je računar mnogo brže nego pre zamene. Slično sam primećivao i kod drugih AV rešenja, tako da ja znam da razlike ima, i da uglavnom tolerišu piratske ključeve dok se baš baš ne pretera sa njihovim razmnožavanjem, jer bolje imati iole zaštićen sistem u blizini nego trulu jabuku koja će pokvariti celu gajbu...

A što se 0-day exploita tiče, recept je vrlo jednostavan, ako nisi barem 99% siguran šta je to što pokrećeš i odakle je došlo, nemoj pokretati, čak i ako AV kaže da je čisto. I meni je pola lekara govorilo da mi nije ništa, a druga polovina da pod hitno izvadim slepo crevo, i poslušao sam drugu polovinu, i ustanovilo se da je 2x bilo uvrnuto i tek što nije puklo. Isto ti je sa AV-om, i ako kaže da nema ništa, ne znači da stvarno nema. Zato i sva zaštita zavisi isključivo od korisnika, a ne od NOD-ova, Avira, Avasta, Kasperskih, Pandi i ostale flore i faune...
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Panda Cloud Free Antivirus...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7157 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.