Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kenwood- Izlazi za zvucnike

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kenwood- Izlazi za zvucnike

[ Pregleda: 2914 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolamalli

Član broj: 302139
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kenwood- Izlazi za zvucnike10.05.2012. u 18:53 - pre 145 meseci
Trazio sam svud po forumu i nigde nisam nasao kako da napravim izlaz za zadnje zvucnike. Na radiu pise 4x50w ja sam povezao tj. samo sam udzekovao i rade mi samo prednji. Imam kod soferke visoko-tonce i sa strane u vratima kao bas zvucnike. A prvo sam mislio da su mi vec povezani zvucnici da su oni u vratima kao zadnji, ali nije kad sam u radiju otiso u podesavanje i prebacim na zadnje polako se gase ovi svi zvucnici i nastaje tisina..! http://www.tehnomanija.rs/auto...enwood-autoradio-kdc-315a.html ovaj model radija. ja sad smram sigurno al ako moze neko da pomogne. Hvala i mozda ima tema ali trazio sam
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kenwood- Izlazi za zvucnike10.05.2012. u 19:37 - pre 145 meseci
Znaći u kolima si imao standardni konektor i njega si samo ubacio u radio, jel? U tom slučaju, ako su stražnji ispravno spojeni trebalo bi raditi. Probaj pogledati u menu od radija da nema nekakvu opciju za isključiti stražnje kanale ili nešto. A ako ne, znam da će ovo zvučati smješno, no jesi li siguran da imaš instalirane stražnje zvučnike

Pitam zato jer nekad kad se kupuju kola niti neznaš da li su tvornički zvučnici unutra ili ne. Moj otac je bio kupovao jedan Nissan i rekao da mu ne stavljaju tvornički sustav, no zvučnici su ipak došli unutra i shvatio je to tek kad je skidao zaštitnu mrežicu
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

nikolamalli

Član broj: 302139
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kenwood- Izlazi za zvucnike11.05.2012. u 09:30 - pre 145 meseci
Buraz pa ja nemam zadnje zvucnike ja hocu da izvedem kablove od radija do zadnje klupe a sad sam video kako su povezani ovu u vratima evo i slika: http://postimage.org/image/rm2y7d7u9/ znaci struja iz radija dolazi do viskotonca a posle ide u zvucnik u vratima http://postimage.org/image/ow7hqc6w5/
ovaj zvucnik nije los 4 oma al ne znam koliko wati ali bas dobro bije BASS trenerka se pomera kad naslonim nogu
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kenwood- Izlazi za zvucnike11.05.2012. u 10:22 - pre 145 meseci
Aha, tako kaži Ja sam mislio da ih imaš ali da ne rade. Onda ovako, ako imaš standardni jack ovo ti je raspored pinova za njega:

http://upload.wikimedia.org/wi...10487_connector_pinout.svg.png

Znaći donji dio (A) zanemari, tebi treba (B) dio. Kao što vidiš, tebi trebaju pinovi 1, 2, 7, 8 odnosno krajnji (u sredini su prednji zvučnici). Gore su plusevi odnosno dolje minusi. Bilo kako bilo, detaljnije ćeš vidjeti tamo.

No postoji mogućnost, ako ti auto nema provućene kablove i predviđeno za stražnje zvučnike, da na konektoru uopće nema te pinove (odnosno na konektoru od auta koji ulazi u radio su samo rupice na tim pinovima). U tom slučaju će biti malo zeznuto. Neznam dali se mogu kupiti samo žice sa tim pinovima i ubaciti unutra ili ćeš trebati nabaviti cijeli novi konektor i onda prespajati na žice od starog konektora (dosta posla i u principu po autu je osjetljivo prčkati i treba sve dobro spojiti i dobro izolirati da se ne bi nešto zapalilo jer znam osobu kojoj se zapalilo auto zbog loše povezanog radija).

Za početak mi potvrdi da je taj jack sa slike u pitanju i provjeri da li ima predviđeno pinove i kablove (koji stoje "u zraku") za stražnje zvučnike.

Što se zvučnika tiće, tvornički kod nekih auta znaju dosta dobro svirati. Kod mene isto super sviraju pri manjim glasnoćama, iako zvučnici ne ostavljaju taj dojam i imaju pre male magnete no imaju jak bas i odličnu kvalitetu do neke razine kad počinju izobličenja. U principu auto je malen zatvoreni prostor i nije teško postići jak zvuk i bas, pogotovo ako su zvučnici u vratima Jer vrata predstavljaju veliku kutiju. A pogotovo ako se ubace neki pošteni zvučnici i još se dampiraju vrata.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

nikolamalli

Član broj: 302139
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kenwood- Izlazi za zvucnike16.05.2012. u 17:04 - pre 145 meseci
To je taj, i nasao sam upustvo od radija. Sad mi je jasnije, kod mene su bela i belo-crna za levu stranu zadnjih zvucnika ili desna zelena i zeleno-crna. Moja fabrici dzek ima rupice ali nema buksne, pa cu naci i ubaciti u njega i opet vratiti u euro-dzek i povezem bez ikakvog secenja hvala druze :*
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kenwood- Izlazi za zvucnike16.05.2012. u 17:39 - pre 145 meseci
I drugi put
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kenwood- Izlazi za zvucnike

[ Pregleda: 2914 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.