Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?

[ Pregleda: 4575 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?04.03.2012. u 23:05 - pre 147 meseci
koje zvucnike da stavim i jel mi potrebno pojacalo za bas ali bih sve da stavim na zadnju policu,ne bih da pravim kutiju pa da onda mi zauzme pola gepeka.imam kenwood kdc-w3037 player,i imam dva prednja zvucnika original u vratima i dva visokotonca u tabli napred kod soferke pa me muci koje zvucnike da stavim na policu pozadi a da bude ok bas i cist zvuk a da oper ponavljam ne pravim kutiju.


imam pioneer vufer ts w308-d4,pa ne znam da li on moze na zadnju policu da ne pravim kutiju, i da li ga ovaj player moze uopste gurati?
ovaj vufer ima dva namotaja,e sad ja mislim da moze da bude 4 i 8 oma ali ne znam da li moze i 2 oma?tr
z.s.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?04.03.2012. u 23:18 - pre 147 meseci
fabricka tabla je preslaba a i kvaris je,ja sam na bravu zamenio tablu i stavio dve kevlarske 10 sa pojacalom i 2 tvitera u kombinaciji sa fabrickim zvucnicima ubijalo je kako se lepo i dobro culo,
prodao sam auto a to izvadio ako te zanima jeftino na pp
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?04.03.2012. u 23:45 - pre 147 meseci
pa ajde posalji na pp sve sta imas pa da se dogovorimo?ja sam ovde jos nekih 20min.
z.s.
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?05.03.2012. u 00:03 - pre 147 meseci
posalji mi pp i sta nudis i neke slike pa da vidim.
z.s.
 
Odgovor na temu

zorankiza022
zoran stojkovic
radnik,mb comerc
ruma,srbija

Član broj: 291856
Poruke: 297
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?05.03.2012. u 21:59 - pre 147 meseci
sta imas od zvucnika?
z.s.
 
Odgovor na temu

Dule 021
Muzicar
Vojvodina

Dule 021
Član broj: 291028
Poruke: 89
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?05.03.2012. u 22:28 - pre 147 meseci
Mi svi imamo drugacije parametre u zivotu pa tako nekom to "ubijanje" je vrh a nekom samo malo bolji zvuk.
To "ubijanje" prvenstveno treba cuti ali ono sto je zasigurno najbolje za zvuk je vufer koji daje i snagu a i dubinu .Naravno ima dobrih i losih vufera a za svaki je potrebno i pojacalo,takodje dobro koje bi trebalo da ima i skretnicu sa kojom ce se odrezati visoki tonovi koji ne treba da idu u vufer.
Samo sa renomiranim brendovima se postize i dobar zvuk a sve ostalo je tu samo reda radi.
Prvo i osnovno CD plejer je dovoljan za 4 zvucnika ali sa njim se ne moze poterati vufer jer mu treba veca snaga.
Moze da se kupi i aktivni vufer koji u sebi ima pojacalo koje je sa fabrickim proracunom ali takvi pravi tj kvalitetni vuferi znaju da kostaju poprilicno.
Jedan obican primer je Punto koji sa svoje 4 destke ne daje impresivan zvuk ali sa dodavanjem fabrickog aktivnog vufera koji nije pojam kvaliteta se dobija mnogo.E sad zamisli kad bi dodao nesto sto je mnogo kvalitetnije koliko bi i sam zvuk bio kvalitetniji.
Pitanje je dali zelis jaci ili kvalitetniji zvuk jer sirova snaga je losa a prava stvar je kada slusas muziku na minimumu a tresu ti se noge od basova.Sam Kenwood ne daje neki kvalitetan sound tako da to treba promeniti u Alpinu ili Clarion a moze i neki Pioneer da posluzi mada su tu mnogo bolji bili stariji modeli jer ovi novi su sa nekim sintetickim zvukom.
Sto se tice zvucnika zapamti da kartonska membrana daje najtopliji zvuk a ove plasticne mnogo losiji mada ih je nemoguce izbeci u danasnje vreme.Kevlar moze da bude dobar ali i ne jer to zavisi od proizvodjaca.
Ovako mozemo da idemo i idemo ali se cifra stalno povecava tako da ako si mislio da samo poboljsas zvuk na jeftin nacin onda definitivno ubacis na policu dva veca zvucnika tipa Pioneer TS 2510 i dobio si bolji sound bez veliki ulaganja osim ako ti ovo nije veliko ulaganje jer ovakvi zvucnici kostaju oko 100 eura.
Ja imam puno zvucnika dok sam imao volje da pravim nesto od automobila i tako skupljaju prasinu ali mi se tesko odvojiti od njih jer znam da danasnje kineske sprave nemaju kvalitet pa samim tim i kostaju dosta nize nego nekad.
Polako i Sigurno
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kreiranje muzike. Raspored i tipovi zvucnika za Fiat Bravo?

[ Pregleda: 4575 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.